[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlásit / vytvořit účet

Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Hlavní zásady

jak_spravne_uzivat_energy

Na regeneraci, harmonizaci a detoxikaci organismu slouží bylinné koncentráty Pentagramu®Vironal, Regalen, Renol, Gynex a Korolen. Užíváme je vnitřně, rozpuštěné ve vodě. K nim přiřazujeme přírodní krémy Pentagramu®Droserin, Protektin, Artrin, Cytovital a Ruticelit. Tyto aplikujeme zevně přes pokožku jemnou masáží příslušných oblastí – zón těla. Vhodné jsou na reflexní masáž chodidel, ale mohou se přidávat i do koupele.

Bylinné koncentráty v zásadě navzájem nekombinujeme. Každý z nich je totiž určen k regeneraci, očistě a harmonizaci určitého orgánového systému. Což vyžaduje jistý čas a pravidelnost užívání v třítýdenních cyklech s týdenními přestávkami mezi nimi, aby nevznikla tolerance (tj. aby si organismus „nezvykl“ a nepřestal na ně správně reagovat). A zároveň, abychom organismu nezkomplikovali detoxikační a harmonizační proces jednotlivých funkčních celků. Přitom je důležité dodržovat dostatečný příjem tekutin, především čisté vody. Doporučený denní příjem vody je zhruba 2 litry, samozřejmě to závisí také na ročním období, vnější teplotě, činnosti, kterou právě provádíme, a v neposlední řadě i tělesné hmotnosti (je totiž fyziologicky rozdílná potřeba tekutin u 50 kg a 120 kg vážící osoby).

Pokud už se z nějakého závažného důvodu rozhodneme současně užívat dva koncentráty z Pentagramu®, nikdy to nemá být v jedné dávce (v jedné sklenici), ale s časovým odstupem, například ráno Gynex a večer Regalen (podle orgánových hodin).

Zároveň vždy volíme větší dávku toho koncentrátu, kterým řešíme hlavní zdravotní problém – například Gynex ráno 5 kapek při problému s menstruačním cyklem či cukrovkou a Regalen večer 1–2 kapky na vyladění organismu. Nikdy však současně neužíváme Renol a Regalen a také ne 3 koncentráty!  

Dávkování a pitný režim

Bylinné koncentráty užíváme nejlépe na prázdný žaludek – tj. buď cca 1 hodiny před jídlem nebo 1/2 až 1 hodinu po jídle. Na začátku, tj. během prvního týdne prvního třítýdenního cyklu, užíváme koncentrát v nižší dávce – obvykle 2x denně 2–3 kapky, ve druhém týdnu můžeme dávkování zvýšit na dvojnásobek – běžně 2x denně 5 kapek a ve třetím na 2x denně 6–7 kapek, pak je týden přestávka. Následuje druhý, třetí, případně další třítýdenní cyklus – celé tři týdny užíváme takovou dávku, jakou jsme končili první cyklus, řekněme 2x denně 7 kapek. V zásadě nepřekračujeme dávku 3x denně 7 kapek. Před použitím přípravek dynamizujeme, tj. lahvičku v rukou důkladně protřepeme, čímž se účinnost koncentrátu zvyšuje.

Bylinné koncentráty Pentagramu® nastartují regenerační procesy v organismu. Pořadí volíme zpravidla podle dominujícího problému, který potřebujeme nejvíce, resp. nejdříve, řešit. Avšak jsou možné i jiné postupy regenerace. Pokud nemáme žádný zásadní zdravotní problém a chceme preventivně organismus celkově detoxikovat a regenerovat, zvolíme výše uvedené „standardní“ pořadí. Postupovat můžeme i podle ročních období.  Aby byla regenerace a detoxikace organismu ještě účinnější a lépe se využily účinky bylinných koncentrátů, doporučuje se každou detoxikační kúru (očistu) začínat přípravkem Cytosan nebo Cytosan Inovum. Užíváme ho 1–2x denně 1 kapsli, nejlépe nalačno a dobře zapijeme vodou. Po absolvování jednoho třítýdenního cyklu, případně po dvou (záleží jak velký, resp. chronický, problém řešíme) přidáváme postupně jednotlivé bylinné koncentráty v cyklech (jak je již uvedeno výše). Bylinný koncentrát však můžeme přidat i dříve, tj. souběžně. Tehdy je lepší užít Cytosan 1 hodiny před jídlem a bylinný koncentrát hodinu po jídle. Tím zabráníme navázání účinných přírodních složek koncentrátu na Cytosan a jejich vyloučení z těla. Abychom předešli vzniku tzv. reverzní (čili odléčovací) reakce, resp. ji minimalizovali, volíme na začátku užívání nižší dávky koncentrátů, tj. 1–3 kapky 1–2x denně. Nikdy nezapomínáme na dostatečný příjem vody, aby se toxické látky z těla mohly vylučovacími orgány, zejména ledvinami, snadněji vyloučit. Pokud náhodou během detoxikace, resp. regenerační kúry organismu, pomocí kteréhokoliv bylinného koncentrátu Pentagramu® dostaneme například chřipku, kašel, nachlazení, můžeme si kdykoliv souběžně nasadit Vironal. Je potřebný na nezbytnou dobu, například na 10 či 14 dní, regenerační proces nemusíme přerušovat. Pro správný regenerační postup, detoxikaci organismu, optimální výběr toho kterého přípravku doporučuji prostudovat si naši brožuru Regenerace v Pentagramu®.  

Doplňkové produkty jako vhodná volba

Současně s bylinnými koncentráty můžeme užívat i další dva, tři doplňkové, nebo tzv. nadstavbové přípravky.

Zbytek textu (346 slov) je viditelný pouze pro členy klubu Energy. Pro více informací o členství klikněte zde.

Autor: MUDr. Július Šípoš, zdroj Vitae 9/2021

Publikováno: 21. 09. 2021

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 569
Datum zveřejnění Titulek
01. 06. 2024
Probiotika: Probiosan + Probiosan Inovum

V článku se dozvíte, jak probiotika Energy čerpají inspiraci z prastarých metod fermentace a čím jsou unikátní.Dozvíte se také, jak produkty Probiosan a Probiosan Inovum podporují zdraví a imunitu díky pokročilým metodám ochrany a dopravy probiotických bakterií do trávicího traktu.

29. 01. 2024
Voňavá péče pro krásu i odvahu - Immortelle soap

Obsah pouze pro členy

03. 04. 2023
Účinky zelených potravin a terapeutických olejů

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2023
Soutěžte se zelenými potravinami o balíčky produktů energy! (4/2023)

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

08. 11. 2022
Navýšení cen v roce 2023

Upravili jsme e-shop tak, aby zobrazoval navýšení cen v roce 2023. A zároveň už máme nové ceníky.

23. 09. 2022
Offusin - (ne)kašleme na to!

Obsah pouze pro členy

25. 07. 2022
NOVINKA: Mycopan

Obsah pouze pro členy

24. 07. 2022
Vyčistěte si hlavu! Nové šampony Pentagramu

Obsah pouze pro členy

14. 07. 2022
Veterinární přípravky Epivet + Probiovet

Epivet je přírodní šampon pro lesklou a zdravou srst (vhodný pro citlivou pokožku). Probiovet zase posiluje imunitu a pomáhá se zažívacími potížemi.

23. 06. 2022
NOVINKA: Mycocard

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2022
Dubnová soutěž se zelenými potravinami

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

23. 03. 2022
NOVINKA: Mycohepar

Obsah pouze pro členy

31. 10. 2021
NOVINKA: Mycopulm

Obsah pouze pro členy

29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…