[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Hlavní zásady

jak_spravne_uzivat_energy

Na regeneraci, harmonizaci a detoxikaci organismu slouží bylinné koncentráty Pentagramu®Vironal, Regalen, Renol, Gynex a Korolen. Užíváme je vnitřně, rozpuštěné ve vodě. K nim přiřazujeme přírodní krémy Pentagramu®Droserin, Protektin, Artrin, Cytovital a Ruticelit. Tyto aplikujeme zevně přes pokožku jemnou masáží příslušných oblastí – zón těla. Vhodné jsou na reflexní masáž chodidel, ale mohou se přidávat i do koupele.

Bylinné koncentráty v zásadě navzájem nekombinujeme. Každý z nich je totiž určen k regeneraci, očistě a harmonizaci určitého orgánového systému. Což vyžaduje jistý čas a pravidelnost užívání v třítýdenních cyklech s týdenními přestávkami mezi nimi, aby nevznikla tolerance (tj. aby si organismus „nezvykl“ a nepřestal na ně správně reagovat). A zároveň, abychom organismu nezkomplikovali detoxikační a harmonizační proces jednotlivých funkčních celků. Přitom je důležité dodržovat dostatečný příjem tekutin, především čisté vody. Doporučený denní příjem vody je zhruba 2 litry, samozřejmě to závisí také na ročním období, vnější teplotě, činnosti, kterou právě provádíme, a v neposlední řadě i tělesné hmotnosti (je totiž fyziologicky rozdílná potřeba tekutin u 50 kg a 120 kg vážící osoby).

Pokud už se z nějakého závažného důvodu rozhodneme současně užívat dva koncentráty z Pentagramu®, nikdy to nemá být v jedné dávce (v jedné sklenici), ale s časovým odstupem, například ráno Gynex a večer Regalen (podle orgánových hodin).

Zároveň vždy volíme větší dávku toho koncentrátu, kterým řešíme hlavní zdravotní problém – například Gynex ráno 5 kapek při problému s menstruačním cyklem či cukrovkou a Regalen večer 1–2 kapky na vyladění organismu. Nikdy však současně neužíváme Renol a Regalen a také ne 3 koncentráty!  

Dávkování a pitný režim

Bylinné koncentráty užíváme nejlépe na prázdný žaludek – tj. buď cca 1 hodiny před jídlem nebo 1/2 až 1 hodinu po jídle. Na začátku, tj. během prvního týdne prvního třítýdenního cyklu, užíváme koncentrát v nižší dávce – obvykle 2x denně 2–3 kapky, ve druhém týdnu můžeme dávkování zvýšit na dvojnásobek – běžně 2x denně 5 kapek a ve třetím na 2x denně 6–7 kapek, pak je týden přestávka. Následuje druhý, třetí, případně další třítýdenní cyklus – celé tři týdny užíváme takovou dávku, jakou jsme končili první cyklus, řekněme 2x denně 7 kapek. V zásadě nepřekračujeme dávku 3x denně 7 kapek. Před použitím přípravek dynamizujeme, tj. lahvičku v rukou důkladně protřepeme, čímž se účinnost koncentrátu zvyšuje.

Bylinné koncentráty Pentagramu® nastartují regenerační procesy v organismu. Pořadí volíme zpravidla podle dominujícího problému, který potřebujeme nejvíce, resp. nejdříve, řešit. Avšak jsou možné i jiné postupy regenerace. Pokud nemáme žádný zásadní zdravotní problém a chceme preventivně organismus celkově detoxikovat a regenerovat, zvolíme výše uvedené „standardní“ pořadí. Postupovat můžeme i podle ročních období.  Aby byla regenerace a detoxikace organismu ještě účinnější a lépe se využily účinky bylinných koncentrátů, doporučuje se každou detoxikační kúru (očistu) začínat přípravkem Cytosan nebo Cytosan Inovum. Užíváme ho 1–2x denně 1 kapsli, nejlépe nalačno a dobře zapijeme vodou. Po absolvování jednoho třítýdenního cyklu, případně po dvou (záleží jak velký, resp. chronický, problém řešíme) přidáváme postupně jednotlivé bylinné koncentráty v cyklech (jak je již uvedeno výše). Bylinný koncentrát však můžeme přidat i dříve, tj. souběžně. Tehdy je lepší užít Cytosan 1 hodiny před jídlem a bylinný koncentrát hodinu po jídle. Tím zabráníme navázání účinných přírodních složek koncentrátu na Cytosan a jejich vyloučení z těla. Abychom předešli vzniku tzv. reverzní (čili odléčovací) reakce, resp. ji minimalizovali, volíme na začátku užívání nižší dávky koncentrátů, tj. 1–3 kapky 1–2x denně. Nikdy nezapomínáme na dostatečný příjem vody, aby se toxické látky z těla mohly vylučovacími orgány, zejména ledvinami, snadněji vyloučit. Pokud náhodou během detoxikace, resp. regenerační kúry organismu, pomocí kteréhokoliv bylinného koncentrátu Pentagramu® dostaneme například chřipku, kašel, nachlazení, můžeme si kdykoliv souběžně nasadit Vironal. Je potřebný na nezbytnou dobu, například na 10 či 14 dní, regenerační proces nemusíme přerušovat. Pro správný regenerační postup, detoxikaci organismu, optimální výběr toho kterého přípravku doporučuji prostudovat si naši brožuru Regenerace v Pentagramu®.  

Doplňkové produkty jako vhodná volba

Současně s bylinnými koncentráty můžeme užívat i další dva, tři doplňkové, nebo tzv. nadstavbové přípravky.

Zbytek textu (346 slov) je viditelný pouze pro členy klubu Energy. Pro více informací o členství klikněte zde.

Autor: MUDr. Július Šípoš, zdroj Vitae 9/2021

Publikováno: 21. 09. 2021

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 556
Datum zveřejnění Titulek
29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.

08. 11. 2020
Levandule: Vnitřní klid a důvěra v život

Vůně levandule je nám všem důvěrně známá, ale jsme si také vědomí, jaké dary nám přináší?

17. 10. 2020
Novinka: Qi drink

Obsah pouze pro členy

07. 09. 2020
Den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří na klubu Energy Olomouc.

12. 06. 2020
Element ohně: Na vrcholu energie

Představte si letní den - počínající příjemně vlahým ránem, naplněný pohodou, dětským smíchem a hravým skotačením, osvěžujícím ovocem, hřejivými slunečními paprsky a dobrou zábavou při večerním setkání s přáteli. Pokud se Vám podařilo vžít se do představy, možná jste se dotkli radosti, která je…

03. 06. 2020
Přírodní repelent: TICK-A-TACK

Víte, co obsahuje náš přírodní repelent a čím je výjimečný?

01. 05. 2020
Radost z dýchání

Pojďme se společně zamyslet, proč přišel „útok na plíce“ a jak nechat dech znovu rozkvést. Vždyť dýchání přímo ovlivňuje kvalitu života a naší energii být, žít a tvořit.

01. 05. 2020
Aguaje a Maca - ženské a mužské kvality v nás

Peruánci láskyplně nazývají Stromem života Mauricii převislou (Aguaje) - vzrostlou palmu, jež jim po tisíciletí přinášela nesmírný užitek. Domorodí indiáni ji považují za posvátnou, možná pro její úzké spojení s Matkou Zemí. Tvrdé a náročné podmínky, kterým Maca musí čelit, předpokládají…

28. 03. 2020
Nigella sativa: zázračná bylina

Věděli jste, že Nigellu sativu (Černuchu setou) používaly tradiční medicíny už minimálně 2000 let nazpět? Kupříkladu tradiční islámská medicína ji považuje za jednu z nejlepších léčivek. Semena černuchy a olej z nich se běžně používaly pro všemožné neduhy také v ajurvédě. V čem nám může pomoci?

20. 03. 2020
Co je nejlepší prevencí v těchto dnech?

Obsah pouze pro členy

16. 03. 2020
Aktuální důležité informace k fungování Energy centra

Přijatá opatření za aktuálního výjimečného stavu.

01. 03. 2020
Droserin - anděl strážný našeho dýchání

Plíce a průdušky patří spolu s tlustým střevem, nosem a pokožkou k prvku Kov. K němu přísluší sucho, emoce smutek, barva bílá, chuť pálivá a tón D. Sucho plicím škodí, protože znesnadňuje dýchání. Kondice plic závisí především na stavu slinivky, jater a srdce. Důležitým faktorem pro správné dýchání…

01. 03. 2020
Co dělat, když přijde chřipková vlna?

Obsah pouze pro členy

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací