[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlásit / vytvořit účet

Probiotika: Probiosan + Probiosan Inovum

Jak se rodí produkty Energy (5): Probiotika

Rozdíl mezi Probiosany

Výraz probiotikum je odvozen z latinské  předložky „pro“ stejného českého  významu a řeckého slova „biotic“, které znamená „bios“ nebo „život“. Moderní historie probiotik se datuje k počátku 20. století průkopnickými studiemi budoucího laureáta Nobelovy ceny Élie Metchnikoffa, ruského vědce působícího v Pasteurově institutu v Paříži. Nicméně první dochované zmínky o výrobě probiotik jsou staré téměř jako lidstvo samo a úzce souvisejí s používáním fermentované stravy

Začalo to koženým vakem…

Již během neolitického věku se používaly procesy, které umožňovaly nejen prodloužit trvanlivost mléčných výrobků, ale zároveň docílit jejich léčebného účinku. Egypťané a Féničané uchovávali mléko od krav, ovcí, koz, koní a velbloudů v lahvích vyrobených z kůže nebo žaludků, kde mléko přišlo do kontaktu s bakteriemi, jež byly s největší pravděpodobností předchůdcem dnešních kmenů Lactobacillus acidophilus a bulgaricus.

Legenda říká, že pastýř, cestující na horkém slunci turecké pouště, na nějakou dobu zapomněl na mléko v kozím vaku. Posléze zjistil, že se proměnilo v hustý, krémový a chutný pokrm. Tento nový produkt byl tehdy pojmenován nám známým slovem „jogurt“. O několik set let později Louis Pasteur identifikoval mikroorganismy odpovědné za proces fermentace, a položil tak základy odvětví, které v mnohém změnilo svět.

Vývoj sofistikované technologie

Výroba fermentovaných, probiotických produktů zaznamenala v posledních třiceti letech obrovský vývoj. Ze zapomenutých kožených vaků na poušti se rychle stal vysoce sofistikovaný obor. 
Byly identifikovány a popsány stovky probiotických bakteriálních kmenů  a provedeny klinické studie jejich působení na lidský organismus. Klíčovými se staly dva parametry. Složení a množství použitých kmenů a také způsob, jak je v rámci trávicího traktu efektivně dopravit na potřebné místo. První probiotické přípravky trpěly  svými porodními bolestmi. Téměř 90 %  obsahu bylo zničeno již v prostředí žaludku působením jeho agresivních trávicích šťáv, a jejich efekt tak zůstal velmi diskutabilní. Do střevního biomu se dostalo naprosté minimum bakterií, které tím pádem nedokázaly čelit přesile a na změnu mikrobiomu neměly sílu. Prvním krokem k nápravě bylo balení do želatinových kapslí, které svůj obsah částečně chránily, a úspěšnost dopravy skrze žaludek se násobně zvýšila. Radikální změnu však přinesla až metoda „obalení“ samotných bakterií ochranným filmem, zpravidla na bázi přírodních materiálů.

Probiotika Energy

Věříme, že naše probiotika jdou ještě o krok dále… Jsou velmi komplexní a dle svého zaměření rozdělená na dva produkty, které od sebe snadno a intuitivně rozeznáte. Oba shodně používají stejný komplex deseti vybraných bakteriálních kmenů, u kterých se prokázala nejvyšší účinnost. Jsou chráněny nejen rostlinnou kapslí vhodnou pro vegetariány, ale jednotlivé klastry bakterií jsou uzavřeny do mikrokapsulí, tvořených čtyřmi vrstvami obalu na bázi glukózy, lipidů a chitosanu. Jednotlivé vrstvy jsou nanášeny střídavě. Tato nepravidelnost znamená mírně odlišnou odolnost a umožňuje postupné vstřebávání obsahu v celé délce střevních cest

Probiosan – „zelené“ probiotikum

je obohaceno navíc o prebiotikum inulin a Chlorellu pyrenoidosu v organické kvalitě. Ta dodává přípravku detoxikační a nutriční účinek.

Probiosan Inovum – „fialové“  probiotikum

obsahuje prebiotikum inulin, kravské kolostrum a extrakt z hlívy ústřičné. Jejich účinek prohlubuje imunitní efekt, a protože imunita sídlí ve střevech, působí tak dvojím a velmi důkladným způsobem. 

Poznámka od MUDr. Vosátkové:

Střevo také zásadně podporuje Probiosan a Probiosan Inovum. Oba obnovují střevní mikroflóru, Probiosan Inovum navíc obsahuje imunitně mimořádnou látku zvanou kolostrum. Je to první mléko, které pije mládě savců, včetně člověčího, a je nabité dary od jeho matky – protilátkami a lehce stravitelnými živinami. A právě  o protilátky nám jde. V Probiosanu Inovum je dále kompletní spektrum  „hodných“ bakterií, které nám pomáhají trávit. Ono totiž střevo, které dobře netráví, tedy přesněji nevstřebává a nepředává do krve živiny, brání tvorbě kvalitní síly. A jak víme, je-li málo síly vůbec, je málo síly i pro imunitu. Zdroj: Vitae 10/2015

Přestože samotný probiotický komplex vyrábíme v Anglii, finální produkt vzniká u nás, na Moravě. Všechny účinné ingredience zde jsou pečlivě homogenizovány, aby bylo dosaženo jejich přesných poměrů. Zvláštní pozornost musí být věnována probiotikům. Přes všechna opatření a ochranné vrstvy se jedná o živý materiál, který přirozeně stárne. Pro každé z nich existuje přesný algoritmus přirozeného úbytku. Jejich obsah se proto pečlivě počítá tak, aby garantované množství bylo ve výrobku obsaženo s rezervou pro poslední den záruční lhůty… 

Hippokrates před více než 2 000 lety prohlásil, že „smrt sedí v útrobách“ a že „špatné trávení je kořenem všeho zla“. Živá a vyvážená strava a co nejméně stresu je tak receptem na dlouhý život. Pokud tomu však chcete trochu pomoci, nyní víte, kde můžete hledat.

Zdroj: magazín Vitae 3/2021

Publikováno: 01. 06. 2024

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 569
Datum zveřejnění Titulek
29. 01. 2024
Voňavá péče pro krásu i odvahu - Immortelle soap

Obsah pouze pro členy

03. 04. 2023
Účinky zelených potravin a terapeutických olejů

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2023
Soutěžte se zelenými potravinami o balíčky produktů energy! (4/2023)

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

08. 11. 2022
Navýšení cen v roce 2023

Upravili jsme e-shop tak, aby zobrazoval navýšení cen v roce 2023. A zároveň už máme nové ceníky.

23. 09. 2022
Offusin - (ne)kašleme na to!

Obsah pouze pro členy

25. 07. 2022
NOVINKA: Mycopan

Obsah pouze pro členy

24. 07. 2022
Vyčistěte si hlavu! Nové šampony Pentagramu

Obsah pouze pro členy

14. 07. 2022
Veterinární přípravky Epivet + Probiovet

Epivet je přírodní šampon pro lesklou a zdravou srst (vhodný pro citlivou pokožku). Probiovet zase posiluje imunitu a pomáhá se zažívacími potížemi.

23. 06. 2022
NOVINKA: Mycocard

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2022
Dubnová soutěž se zelenými potravinami

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

23. 03. 2022
NOVINKA: Mycohepar

Obsah pouze pro členy

31. 10. 2021
NOVINKA: Mycopulm

Obsah pouze pro členy

29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…