[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlásit / vytvořit účet

Veterinární přípravky Epivet + Probiovet

Epivet

Přírodní šampon pro lesklou a zdravou srst

Epivet si čím dál více získává svou oblibu nejen u chovatelů, ale také v psích salonech a terapeutických ordinacích. Je to tím, že je vynikající pro zvířata s citlivou a podrážděnou pokožkou. Svým složením je jedinečný v několika ohledech současně.

V první řadě je vhodný k prevenci chorob kůže, neboť má neutrální pH. Zároveň vykazuje protizánětlivé účinky, proto se osvědčuje u zvířat s projevy zánětu kůže, u zvířat s přecitlivělou pokožkou a velmi dobře na něj reagují zvířata s atopickým ekzémem.
Další jeho velkou předností je repelentní působení, kterým odpuzuje klíšťata až po dobu 14 dnů. Repelentní účinek Epivetu se pojí s jablečným octem a směsí silic, především rozmarýnu a tymiánu. Tato směs silic se váže na zbytkový tuk pokožky a srsti, čímž odpuzuje (nikoli hubí) klíšťata a jiný, krevsající hmyz.
Velmi se mi Epivet osvědčil tam, kde jiné koupele selhaly. Součástí jeho složení je i termální voda z vřídla Podhájska, která má vynikající vliv na regeneraci pokožky a srsti. Zkušenosti chovatelů, kterým jsem šampon doporučila, potvrzují, že je nedráždivý, naprosto netoxický, vůní příjemný lidem i zvířatům.

Epivet je vhodný jak pro běžnou údržbu srsti, tak pro potřeby krásného vzhledu zvířete na výstavy. Vytváří sametový lesk a srst je po něm pevnější.

Probiovet

Imunita

Všichni víme, že imunitní systém má základ uvnitř těla. Nejvýznamnější roli v tomto směru mají malinkaté probiotické kultury, žijící ve střevním traktu. Vytvářejí podmínky pro život od samého počátku zrození, přes růst, dospívání až po období
životního podzimu. Říkáme jim přátelské mikroorganismy a žijí s majitelem v symbióze. Jejich vyvážený poměr co do počtu druhů i kvantity rozhoduje nejen o tom, v jaké kondici se tělo nachází, jak se vypořádává s atakem chorob, jak dlouho trvá rekonvalescence, ale dokonce i to, jak se zvíře cítí psychicky.
Probiovet jsou kapsle s obsahem deseti druhů těchto přátelských mikroskopických organismů, obohacené dále o zelenou řasu Chlorella pyrenoidosa a prebiotikum inulin.

Kapsli podáváme zvířeti buď celou, nebo ji snadno rozevřeme a její obsah vysypeme do krmiva těsně před konzumací. Probiovet je vhodný pro všechny druhy zvířat, při dávkování se řídíme váhou zvířete.
Do 10 kg je dávka 1 kapsle denně, na každých dalších započatých 10 kg se přidává další kapsle. U velkých průjmů přechodně zvyšuji dávku po dobu tří až čtyř dnů na trojnásobek. Pak se opět vrátím k běžnému dávkování.

Zažívací potíže

Probiovet rychle upravuje stolici při průjmech, zácpě a plynatosti.
Je vynikající jako prevence nebo pomoc při již probíhající střevní dysbióze. Jejím prvním příznakem je časté požírání trávy a výkalů.
Dysbióza vzniká přemnožením plísní v zažívacím traktu. Pokud toto trvá příliš dlouho, mohou později vzniknout zánětlivé stavy na sliznici střeva, alergie a další potíže. Časté užívání antibiotik také může vést k dysbióze. Proto Probiovet vždy nasazuji při antibiotické léčbě a po jejím dokončení.

Probiovet celkově podporuje zdravou chuť k jídlu a je nenahraditelný při posilování imunity. Eliminuje nežádoucí bakterie a plísně v zažívacím traktu, sekundárně pomáhá proti zápachu z tlamy a zpomaluje tvorbu zubního kamene. Často ho nasazuji jako podpůrný produkt při řešení potíží s ušima, jako jsou opakované svědění, kvasinkové infekce. I tyto nepříjemné neduhy mívají často příčinu ve špatném osídlení střevní sliznice. Probiovet je vhodný produkt pro všechna zvířata bez rozdílu
věku. Doporučuji jeho preventivní užívání několikrát během roku. Celkově přispívá k dobré kondici a radosti ze života.

Andrea šulcová

(Zdroj: Magazín Vitae 6/2022)

Publikováno: 14. 07. 2022

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 569
Datum zveřejnění Titulek
01. 06. 2024
Probiotika: Probiosan + Probiosan Inovum

V článku se dozvíte, jak probiotika Energy čerpají inspiraci z prastarých metod fermentace a čím jsou unikátní.Dozvíte se také, jak produkty Probiosan a Probiosan Inovum podporují zdraví a imunitu díky pokročilým metodám ochrany a dopravy probiotických bakterií do trávicího traktu.

29. 01. 2024
Voňavá péče pro krásu i odvahu - Immortelle soap

Obsah pouze pro členy

03. 04. 2023
Účinky zelených potravin a terapeutických olejů

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2023
Soutěžte se zelenými potravinami o balíčky produktů energy! (4/2023)

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

08. 11. 2022
Navýšení cen v roce 2023

Upravili jsme e-shop tak, aby zobrazoval navýšení cen v roce 2023. A zároveň už máme nové ceníky.

23. 09. 2022
Offusin - (ne)kašleme na to!

Obsah pouze pro členy

25. 07. 2022
NOVINKA: Mycopan

Obsah pouze pro členy

24. 07. 2022
Vyčistěte si hlavu! Nové šampony Pentagramu

Obsah pouze pro členy

23. 06. 2022
NOVINKA: Mycocard

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2022
Dubnová soutěž se zelenými potravinami

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

23. 03. 2022
NOVINKA: Mycohepar

Obsah pouze pro členy

31. 10. 2021
NOVINKA: Mycopulm

Obsah pouze pro členy

29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…