[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlásit / vytvořit účet

Prvek Dřeva

Pentagram je cesta k celistvosti

Element Dřeva je symbolem růstu, vývoje a rozmachu. Játra jako jinový orgán tohoto prvku mají celou řadu úkolů. Asi nejdůležitějším je takzvané zprůchodňování.

FUNKCE JATER A ŽLUČNÍKU PODLE TČM

Číňané věří, že aby v těle mohlo cokoli proudit, musí to mít volnou cestu. A tuto cestu uvolňuje právě Dřevo. Je to stejné jako v přírodě, kde je to právě síla stromů, zejména jejich kořenů, které trhají zdi, svahy, a dokonce i kameny, a vytvářejí tak prostor pro další život. Pokud je tato funkce v pořádku, je člověku lehko na duši. Věci, které přicházejí, bere s lehkostí a důvěrou, těší se ze života. Na fyzické úrovni vše proudí, tělo dobře přijímá potravu, tráví ji a vylučuje zbytky. Také se lehce zbavuje škodlivých látek. Pokud je zprůchodňovací funkce narušena, dochází ke vzniku energetických stagnací, které za čas vedou ke vzniku různých „boulí“, například cyst až nádorů. V této souvislosti se ukazuje důležitost zprůchodňování pro každodenní život. Síla jater tedy odstraňuje v těle překážky, které by bránily v toku čehokoli. Energie, krve... V játrech se také uskladňuje přebytečná krev. Tedy ta, kterou organismus aktuálně nevyužívá. Orgány, jež ji pak potřebují, si ji z jater vyzvednou pro svoje účely. Část této krve je určena pro menstruaci. Pokud je v organismu krve tak tak, začíná tělo šetřit a ženě vynechá menses. Díky tomu se tělo nevyčerpává, a jakmile se krev doplní, dojde k obnově cyklu. Z hlediska energetické medicíny je nejvážnější poruchou jater jejich blokáda; nejčastěji je způsobována emocí hněvu. Naproti tomu žlučník pomáhá svými sekrety při trávení, zejména tuků. Jeho poruchy vyvolávají trávicí nepohodu až dobře známé, velmi nepříjemné koliky. Pokud je žlučník operativně odstraněn, zůstává v těle dráha žlučníku, takže jeho energetické funkce jsou – třebaže v menší míře – zachovány.

KLASICKÁ MEDICÍNA TO VIDÍ JINAK

Jsou ale i jiné pohledy na funkci jater. Západní medicína je považuje za důležitá pro veškeré metabolické pochody, zejména pro přípravu složitých sloučenin k použití v lidském těle. Játra jsou pro ni také orgánem zpracovávajícím všechno, s čím se organismus setkává. Tuky, bílkoviny, cukry i veškeré další chemické sloučeniny. Játra tedy představují pomyslnou chemickou továrnu lidského těla, kde se musí vše roztřídit. Podle této teorie se dá předpokládat občasná chyba v jaterních zpracovatelských službách v organismu, a tím vzniká řada poruch, včetně alergií.

DRŽME SE VYZKOUŠENÉHO

Z uvedeného je vidět, že játra jsou zranitelná chemickými látkami a vším, co je zatíží. Proto se potřebujeme postarat o čistotu potravin zejména z chemického a genetického hlediska. I naši předkové, kteří žili daleko více v souladu s rytmy a energií přírody, pečovali pravidelně o očistu těla i mysli. Drželi půsty, pořádali sváteční reje, přijímali sílu z přírody a děkovali jí za to. Na jaře vždy spořádali hromadu zelených výhonků, které právě vykoukly ze země – kopřiv, pažitky, pampelišky, petržele, ale třeba i bršlice kozí nohy, tzv. husí packy – obtížného to plevele. Všechny tyto byliny jsou detoxikační, a hlavně nabité jarní silou.

CO PATŘÍ KE DŘEVU?

V nabídce produktů Energy jsou jarní, velmi silné potraviny – říká se jim „zelené potraviny“ nebo „superpotraviny“. Jedná se zejména o Barley juice, který byl krátce poté, co dorostl do 15 cm, sklizen, vymačkána z něj šťáva a ta následně usušena. Zůstala v ní uchována veškerá jeho jarní síla, kterou předává nám. Protože jsou játra orgánem s důležitými trávicími funkcemi, je dobré je podpořit dalšími zelenými potravinami, které jsou jednoduché ke strávení a přitom oplývají vynikajícími výživovými hodnotami. Mezi ně patří Spirulina BarleyChlorella. Chlorella má navíc schopnost pročistit střevo, a tím ještě více posílit vstřebávání živin. Do skupiny Dřeva, tedy skupiny produktů, které podporují růst a rozvoj, se dá zařadit i Vitaflorin. Přestože různé chemicky vyráběné vitaminy fungují, existuje ještě lepší řešení. V přírodě se totiž vitaminy nevyskytují nikdy osamoceně, ale vždy s dalšími látkami, které podporují jejich účinek. Díky tomu, že Vitaflorin je extraktem z rostlin, které obsahují vitaminů velké množství právě v této komplexní formě, vstřebávají se daleko lépe a mnohem rychleji začínají účinkovat. Tato forma vitaminů je tělu přirozená a rádo ji přijímá. Ke Dřevu lze přidat také Vitamarin, který obsahuje tzv. „hodné tuky“. Nenechme se mýlit rádoby zdravými výživovými doporučeními, která tuky zakazují. Tělo je potřebuje! Ovšem není tuk jako tuk. Prospívají nám ty, které jsou z rostlin anebo z ryb, zejména mořských. A právě ty jsou ve Vitamarinu. Jeho účinky jsou rozsáhlé a různorodé. Od paliva pro dlouhodobý výkon přes rozpouštědlo pro celou řadu důležitých látek až po stabilizaci funkce mozkových buněk. Peralgin naproti tomu dokáže pracovat se škodlivinou Větru, která patří také k elementu Dřevo. Veškerá slzení z očí, výtoky řídkého hlenu z nosu jsou právě projevem této škodliviny. Proto se Peralgin užívá při sezonních alergiích, výrazně mírní jejich příznaky. Základním produktem Dřeva je však Regalen. Jeho působení je nesmírně široké, týká se všech funkcí jater uvedených v tomto článku. Detoxikuje, zprůchodňuje, rozpouští již vzniklé překážky v toku energie, je možno jej použít při menstruačních poruchách z blokády toku krve – při tmavé krvi s kousky a menstruačních bolestech. Podporuje psychiku, tiší zejména hněv a nepohodu. Závěrem jen jedno upozornění. Žijeme v době jedové, a tak si naše játra zaslouží pozornost. Nic však není radno přehánět. Současná představa, že se tělo musí neustále pročišťovat, je stejně škodlivá jako situace, kdy se mu nevěnujeme vůbec. Proto všeho s mírou! Přeji vám krásné a voňavé jaro,

 

MUDr. ALEXANDRA VOSÁTKOVÁ

Publikováno: 09. 03. 2019

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 569
Datum zveřejnění Titulek
01. 06. 2024
Probiotika: Probiosan + Probiosan Inovum

V článku se dozvíte, jak probiotika Energy čerpají inspiraci z prastarých metod fermentace a čím jsou unikátní.Dozvíte se také, jak produkty Probiosan a Probiosan Inovum podporují zdraví a imunitu díky pokročilým metodám ochrany a dopravy probiotických bakterií do trávicího traktu.

29. 01. 2024
Voňavá péče pro krásu i odvahu - Immortelle soap

Obsah pouze pro členy

03. 04. 2023
Účinky zelených potravin a terapeutických olejů

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2023
Soutěžte se zelenými potravinami o balíčky produktů energy! (4/2023)

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

08. 11. 2022
Navýšení cen v roce 2023

Upravili jsme e-shop tak, aby zobrazoval navýšení cen v roce 2023. A zároveň už máme nové ceníky.

23. 09. 2022
Offusin - (ne)kašleme na to!

Obsah pouze pro členy

25. 07. 2022
NOVINKA: Mycopan

Obsah pouze pro členy

24. 07. 2022
Vyčistěte si hlavu! Nové šampony Pentagramu

Obsah pouze pro členy

14. 07. 2022
Veterinární přípravky Epivet + Probiovet

Epivet je přírodní šampon pro lesklou a zdravou srst (vhodný pro citlivou pokožku). Probiovet zase posiluje imunitu a pomáhá se zažívacími potížemi.

23. 06. 2022
NOVINKA: Mycocard

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2022
Dubnová soutěž se zelenými potravinami

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

23. 03. 2022
NOVINKA: Mycohepar

Obsah pouze pro členy

31. 10. 2021
NOVINKA: Mycopulm

Obsah pouze pro členy

29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…