[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlásit / vytvořit účet

Vítej, jaro!

Sluníčko už vládne alespoň občas jarnímu nebi a jako každý rok ukazuje nejen rozkvetlé narcisky, ale také špinavá okna, nepořádek na zahradě... Jenže nám s jarem sem tam chybí elán, často nás přepadá jarní únava. Báječným řešením je využít nabídky ZELENÝCH POTRAVIN. Přiřazují se k prvku Dřevo, ke kterému jaro podle čínské kosmologie patří. Na nás je si správně vybrat, v současné době můžeme sáhnout hned po čtyřech produktech.
 
Z pohledu čínské medicíny se lidé dělí na jedince jangové či víceméně jangové (rychlé, silné) a jinovější nebo jinové (pomalejší, slabší) a tento pohled můžeme zohlednit při výběru zelených potravin.
 
Chlorella nám dopřává postupné doplňování energie, ovšem při jejím užívání nemusí hlavně jangoví lidé pociťovat žádné zlepšení. Působení Chlorelly může být totiž natolik pomalé, že si je člověk nedokáže uvědomit. Je na terapeutovi, aby při počátku podávání řádně zapsal všechny nepříjemné příznaky. Teprve v konfrontaci s tímto zápisem dokáže pacient vnímat rozdíl ve stavu před začátkem užívání Chlorelly a po jeho delší době. Spokojenost s užíváním této zelené potraviny tedy do značné míry závisí na informaci o jejím sice pomalém, ale stálém působení. U Chlorelly proto prakticky nehovoříme o kontraindikaci, její užívání můžeme doporučit jak jangovým, tak jinovým osobám. Nespornou výhodou Chlorelly je možnost skutečně dlouhodobého užívání, můžeme ji zobat jako zdravé bonbonky po celý rok, prospěje bezesporu všem skupinám.
 
Pravým opakem je Barley. Jeho dynamické působení mohou velmi jangoví lidé snášet hůře. I pro ně může být ovšem Barley výhodným partnerem při jednorázovém nebo krátkodobém opakovaném podávání.
 
Barley bude velmi příjemným doplňkem hlavně tam, kde půjde podpora energie Barleye ruku v ruce s výdejem (sport, dovolená, náročný den…). Důležitým průvodcem bude Barley pro lidi unavené, bez motivace, ztrácející chuť a sílu žít. Mladý ječmen jim přinese kousek dítěte, které je nakazí svým nadšením.
 
Střední cestou jde Spirulina Barley (kombinace řasy Arthrospira platensis a mladého ječmene), vedle Chlorelly je vítaným řešením i pro rodiče školáků, protože podpoří potřebnou aktivitu dítěte, nicméně nepřidá dítěti na dynamice (hlasitost, nevychované projevy). Spirulina Barley velmi dobře působí i v další oblasti našeho života, svým energetickým působením pomáhá vyrovnat se s nevhodným nevyváženým prostorem (přeplněným, nevhodně zařízeným).
 
V současné době nám přibývá další pomocník Betavit (aktualizace: Betavit nahrazen produktem Organic Beta powder), přivítat by ho měli lidé všech skupin. Spojení červené řepy a kopřivy nabízí zajímavé působení, červená řepa se chová jako supervizor nad jednotlivými meridiány a zprostředkovává jejich harmonizaci, kopřiva pomáhá čištění organismu.
 
Nám zbývá už jen zamyslet se, která zelená potravina nám nejlépe pomůže zvládnout jarní nápor povinností, případně si nechat s  jejím výběrem poradit nebo přeměřit energetiku organismu Supertronicem v některém z Klubů Energy nebo Konzultačních center, a s potěšením potom zakřičet: “Vítej, jaro!”

Eva JOACHIMOVÁ
 
 

Publikováno: 17. 04. 2013

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 568
Datum zveřejnění Titulek
29. 01. 2024
Voňavá péče pro krásu i odvahu - Immortelle soap

Obsah pouze pro členy

03. 04. 2023
Účinky zelených potravin a terapeutických olejů

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2023
Soutěžte se zelenými potravinami o balíčky produktů energy! (4/2023)

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

08. 11. 2022
Navýšení cen v roce 2023

Upravili jsme e-shop tak, aby zobrazoval navýšení cen v roce 2023. A zároveň už máme nové ceníky.

23. 09. 2022
Offusin - (ne)kašleme na to!

Obsah pouze pro členy

25. 07. 2022
NOVINKA: Mycopan

Obsah pouze pro členy

24. 07. 2022
Vyčistěte si hlavu! Nové šampony Pentagramu

Obsah pouze pro členy

14. 07. 2022
Veterinární přípravky Epivet + Probiovet

Epivet je přírodní šampon pro lesklou a zdravou srst (vhodný pro citlivou pokožku). Probiovet zase posiluje imunitu a pomáhá se zažívacími potížemi.

23. 06. 2022
NOVINKA: Mycocard

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2022
Dubnová soutěž se zelenými potravinami

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

23. 03. 2022
NOVINKA: Mycohepar

Obsah pouze pro členy

31. 10. 2021
NOVINKA: Mycopulm

Obsah pouze pro členy

29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací