[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Vítej, jaro!

Sluníčko už vládne alespoň občas jarnímu nebi a jako každý rok ukazuje nejen rozkvetlé narcisky, ale také špinavá okna, nepořádek na zahradě... Jenže nám s jarem sem tam chybí elán, často nás přepadá jarní únava. Báječným řešením je využít nabídky ZELENÝCH POTRAVIN. Přiřazují se k prvku Dřevo, ke kterému jaro podle čínské kosmologie patří. Na nás je si správně vybrat, v současné době můžeme sáhnout hned po čtyřech produktech.
 
Z pohledu čínské medicíny se lidé dělí na jedince jangové či víceméně jangové (rychlé, silné) a jinovější nebo jinové (pomalejší, slabší) a tento pohled můžeme zohlednit při výběru zelených potravin.
 
Chlorella nám dopřává postupné doplňování energie, ovšem při jejím užívání nemusí hlavně jangoví lidé pociťovat žádné zlepšení. Působení Chlorelly může být totiž natolik pomalé, že si je člověk nedokáže uvědomit. Je na terapeutovi, aby při počátku podávání řádně zapsal všechny nepříjemné příznaky. Teprve v konfrontaci s tímto zápisem dokáže pacient vnímat rozdíl ve stavu před začátkem užívání Chlorelly a po jeho delší době. Spokojenost s užíváním této zelené potraviny tedy do značné míry závisí na informaci o jejím sice pomalém, ale stálém působení. U Chlorelly proto prakticky nehovoříme o kontraindikaci, její užívání můžeme doporučit jak jangovým, tak jinovým osobám. Nespornou výhodou Chlorelly je možnost skutečně dlouhodobého užívání, můžeme ji zobat jako zdravé bonbonky po celý rok, prospěje bezesporu všem skupinám.
 
Pravým opakem je Barley. Jeho dynamické působení mohou velmi jangoví lidé snášet hůře. I pro ně může být ovšem Barley výhodným partnerem při jednorázovém nebo krátkodobém opakovaném podávání.
 
Barley bude velmi příjemným doplňkem hlavně tam, kde půjde podpora energie Barleye ruku v ruce s výdejem (sport, dovolená, náročný den…). Důležitým průvodcem bude Barley pro lidi unavené, bez motivace, ztrácející chuť a sílu žít. Mladý ječmen jim přinese kousek dítěte, které je nakazí svým nadšením.
 
Střední cestou jde Spirulina Barley (kombinace řasy Arthrospira platensis a mladého ječmene), vedle Chlorelly je vítaným řešením i pro rodiče školáků, protože podpoří potřebnou aktivitu dítěte, nicméně nepřidá dítěti na dynamice (hlasitost, nevychované projevy). Spirulina Barley velmi dobře působí i v další oblasti našeho života, svým energetickým působením pomáhá vyrovnat se s nevhodným nevyváženým prostorem (přeplněným, nevhodně zařízeným).
 
V současné době nám přibývá další pomocník Betavit (aktualizace: Betavit nahrazen produktem Organic Beta powder), přivítat by ho měli lidé všech skupin. Spojení červené řepy a kopřivy nabízí zajímavé působení, červená řepa se chová jako supervizor nad jednotlivými meridiány a zprostředkovává jejich harmonizaci, kopřiva pomáhá čištění organismu.
 
Nám zbývá už jen zamyslet se, která zelená potravina nám nejlépe pomůže zvládnout jarní nápor povinností, případně si nechat s  jejím výběrem poradit nebo přeměřit energetiku organismu Supertronicem v některém z Klubů Energy nebo Konzultačních center, a s potěšením potom zakřičet: “Vítej, jaro!”

Eva JOACHIMOVÁ
 
 

Publikováno: 17. 04. 2013

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 554
Datum zveřejnění Titulek
16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.

08. 11. 2020
Levandule: Vnitřní klid a důvěra v život

Vůně levandule je nám všem důvěrně známá, ale jsme si také vědomí, jaké dary nám přináší?

17. 10. 2020
Novinka: Qi drink

Obsah pouze pro členy

07. 09. 2020
Den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří na klubu Energy Olomouc.

12. 06. 2020
Element ohně: Na vrcholu energie

Představte si letní den - počínající příjemně vlahým ránem, naplněný pohodou, dětským smíchem a hravým skotačením, osvěžujícím ovocem, hřejivými slunečními paprsky a dobrou zábavou při večerním setkání s přáteli. Pokud se Vám podařilo vžít se do představy, možná jste se dotkli radosti, která je…

03. 06. 2020
Přírodní repelent: TICK-A-TACK

Víte, co obsahuje náš přírodní repelent a čím je výjimečný?

01. 05. 2020
Radost z dýchání

Pojďme se společně zamyslet, proč přišel „útok na plíce“ a jak nechat dech znovu rozkvést. Vždyť dýchání přímo ovlivňuje kvalitu života a naší energii být, žít a tvořit.

01. 05. 2020
Aguaje a Maca - ženské a mužské kvality v nás

Peruánci láskyplně nazývají Stromem života Mauricii převislou (Aguaje) - vzrostlou palmu, jež jim po tisíciletí přinášela nesmírný užitek. Domorodí indiáni ji považují za posvátnou, možná pro její úzké spojení s Matkou Zemí. Tvrdé a náročné podmínky, kterým Maca musí čelit, předpokládají…

28. 03. 2020
Nigella sativa: zázračná bylina

Věděli jste, že Nigellu sativu (Černuchu setou) používaly tradiční medicíny už minimálně 2000 let nazpět? Kupříkladu tradiční islámská medicína ji považuje za jednu z nejlepších léčivek. Semena černuchy a olej z nich se běžně používaly pro všemožné neduhy také v ajurvédě. V čem nám může pomoci?

20. 03. 2020
Co je nejlepší prevencí v těchto dnech?

Obsah pouze pro členy

16. 03. 2020
Aktuální důležité informace k fungování Energy centra

Přijatá opatření za aktuálního výjimečného stavu.

01. 03. 2020
Droserin - anděl strážný našeho dýchání

Plíce a průdušky patří spolu s tlustým střevem, nosem a pokožkou k prvku Kov. K němu přísluší sucho, emoce smutek, barva bílá, chuť pálivá a tón D. Sucho plicím škodí, protože znesnadňuje dýchání. Kondice plic závisí především na stavu slinivky, jater a srdce. Důležitým faktorem pro správné dýchání…

01. 03. 2020
Co dělat, když přijde chřipková vlna?

Obsah pouze pro členy

28. 01. 2020
Imunosan – vítěz nad streptokoky

Obsah pouze pro členy

11. 12. 2019
Vyhlášení předvánoční soutěže!

Přátelé, ukončili jsme naši předvánoční soutěž a zde jsou výherci: Drags imun – Knápková Marie Fytomineral – Lachnit  Jan Arganový olej – Lachnitová Lenka Spiron – Andersen Petr Audiron – Stošková Helena Vitamarin – El Bakri Markéta Děkujeme za trpělivost s vyhlášením soutěže-…

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací