[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Aguaje a Maca - ženské a mužské kvality v nás

AGUAJE: STROM ŽIVOTA

Půvab – harmonie – vyživení – péče

Právě takto Peruánci láskyplně nazývají Mauricii převislou - vzrostlou palmu, jež jim po tisíciletí přinášela nesmírný užitek. Domorodí indiáni ji považují za posvátnou, možná pro její úzké spojení s Matkou Zemí. Věděli totiž po generace, že plody této palmy podporují a harmonizují ženskou kvalitu v těle a v duši.
Peruánské ženy považují aguaje za důležitého spojence jejich zdraví ve všech svých životních etapách:

  • Aguaje se totiž doporučuje těhotným a kojícím ženám, nejen kvůli hormonální rovnováze, ale také pro zdravý vývoj plodu / dítěte. Starším dětem je aguaje podávána také, u chlapců však pouze do 10 let věku.
  • Ženám pak užívání aguaje přináší nejen hormonální rovnováhu při menstruačním cyklu, ale podporuje plodnost a rozvíjí přirozenou ženskou sexualitu. Aguaje tak pomáhá rozvinout krásu ženy, která je jí vlastní, a tím samozřejmě zvyšuje i její přitažlivost.
  • V období menopauzy hraje aguaje významnou roli v životě ženy nejen pro stabilizaci hormonální hladiny, ale zejména kvůli prevenci vzniku / zmírnění osteoporózy.

A jak je to všechno možné? Inu, čarovné kouzlo aguaje je dáno obsahem fytoestrogenů, látkám podobným ženským hormonům, které tělu napomáhají v rozvoji ženské energie.
Navíc, díky bohatému obsahu živin je aguaje nejen významným zdrojem vitaminu A (obsahuje minimálně 5x více betakarotenu než mrkev), ale i bílkovin, karbohydrátů, vápníku, vlákniny, fosforu, železa, riboflavinu, niacinu, vitaminu C a E, Podporuje tak mimo jiné správný vývoj buněk, sliznic, kostí a krvetvorby a působí také velmi blahodárně na pokožku.

No řekněte, dámy, která z vás by odolala?

MACA: KOŘENNÁ SÍLA

Životaschopnost - Vitalita - Adaptabilita - Potence

Maca, nebo také řeřicha peruánská, pochází z peruánských And, kde se pěstuje už přes 3 000 let. Znamená to, že je mnohem starší než Incká říše. Tvrdé a náročné podmínky, kterým rostlina musí čelit, předpokládají houževnatost a životaschopnost. A právě to jsou kvality, které maca nese a předává.

Maca je adaptogen, což znamená, že pomáhá tělu vyrovnávat se s náročnými podmínkami a stresem z nich vyplývajících. Dodává tělu potřebnou vitalitu a energii, které jsou obzvlášť při náročném životním stylu velmi potřebné. Její působení je však neocenitelné také pro další případy oslabení organismu, ať už se jedná o únavový syndrom, či závažná onemocnění, kdy je tělo vyčerpané a potřebuje podpořit.

Obecně je maca známá coby afrodiziakum a významná podpora sexuální aktivity. Ve svém účinku na tělu totiž zahřívá a posiluje energetický okruh ledvin a doplňuje tělu jang. Tím přirozeně nejen zvyšuje libido, potenci a plodnost u mužů i u žen, ale také vyrovnává hormonální hladinu a může být velmi prospěšná zejména pro ženy v menopauze.

Nejedná se tedy o doplněk určený výhradně pro muže, jak se občas prezentuje. Přesněji se dá říci, že maca podporuje mužskou kvalitu (jang), a tu potřebujeme všichni, bez rozdílu.

 

Michaela Maňásková

Produkty najdete zde: Maca + Aguaje

Publikováno: 01. 05. 2020

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 556
Datum zveřejnění Titulek
29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.

08. 11. 2020
Levandule: Vnitřní klid a důvěra v život

Vůně levandule je nám všem důvěrně známá, ale jsme si také vědomí, jaké dary nám přináší?

17. 10. 2020
Novinka: Qi drink

Obsah pouze pro členy

07. 09. 2020
Den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří na klubu Energy Olomouc.

12. 06. 2020
Element ohně: Na vrcholu energie

Představte si letní den - počínající příjemně vlahým ránem, naplněný pohodou, dětským smíchem a hravým skotačením, osvěžujícím ovocem, hřejivými slunečními paprsky a dobrou zábavou při večerním setkání s přáteli. Pokud se Vám podařilo vžít se do představy, možná jste se dotkli radosti, která je…

03. 06. 2020
Přírodní repelent: TICK-A-TACK

Víte, co obsahuje náš přírodní repelent a čím je výjimečný?

01. 05. 2020
Radost z dýchání

Pojďme se společně zamyslet, proč přišel „útok na plíce“ a jak nechat dech znovu rozkvést. Vždyť dýchání přímo ovlivňuje kvalitu života a naší energii být, žít a tvořit.

28. 03. 2020
Nigella sativa: zázračná bylina

Věděli jste, že Nigellu sativu (Černuchu setou) používaly tradiční medicíny už minimálně 2000 let nazpět? Kupříkladu tradiční islámská medicína ji považuje za jednu z nejlepších léčivek. Semena černuchy a olej z nich se běžně používaly pro všemožné neduhy také v ajurvédě. V čem nám může pomoci?

20. 03. 2020
Co je nejlepší prevencí v těchto dnech?

Obsah pouze pro členy

16. 03. 2020
Aktuální důležité informace k fungování Energy centra

Přijatá opatření za aktuálního výjimečného stavu.

01. 03. 2020
Droserin - anděl strážný našeho dýchání

Plíce a průdušky patří spolu s tlustým střevem, nosem a pokožkou k prvku Kov. K němu přísluší sucho, emoce smutek, barva bílá, chuť pálivá a tón D. Sucho plicím škodí, protože znesnadňuje dýchání. Kondice plic závisí především na stavu slinivky, jater a srdce. Důležitým faktorem pro správné dýchání…

01. 03. 2020
Co dělat, když přijde chřipková vlna?

Obsah pouze pro členy

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací