[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Zvířecí lékárnička na květen

Epivet: šampon s repelentním účinkem 
Imunovet: ošetření po bodnutí hmyzem 
Gynevet: pro podporu páření i pro adaptaci na nové podmínky

 

Pokud budeme hledat kandidáta na nejkrásnější měsíc roku, tak ať Eskymáci (správně Inuité) prominou, ale určitě je to květen. Teplé počasí, všechno se odívá jasnou zelení, květiny se předhánějí v barvách a vůních, většina zvířat má plnou hlavu starostí s pářením a některým již s uváděním mláďat na světlo světa.
 

Květen je nejtypičtějším jarním měsícem a zlí jazykové tvrdí, že je to období, kdy muži začínají myslet na věci, na které ženy myslí celý rok.
 

Počátek května představuje stále vhodné období pro plné působení Gynevetu. Znamená to, že Gynevet při aplikaci v tomto čase nepřináší žádné riziko a nehrozí ani reverzní reakce.
 

Od 6. května nastává období vlády ohně a je namístě opatrnost při podávání Korovetu (třeba při řešení křečových stavů či pro podporu funkce sleziny a slinivky). V případě jakýchkoli problémů lze situaci napravit právě Gynevetem.
 

Po abnormálně teplé zimě jsou klíšťata i další zevní parazité připravení doslova ke katastrofické invazi do srsti našich zvířecích společníků. Gynevet opět podpoří správnou sekreci kožního mazu či potu a posílí repelentní účinek.
 

Pokud nepůjdeme přímo do chemie, tak můžeme pomoci zvířeti repelentním šamponem Epivet, který udrží parazity na uzdě až dva týdny.
 

Ve větším měřítku se probouzí také blanokřídlý hmyz, ke kterému náležejí včely, vosy a sršni. Proto u citlivých zvířat pamatujme při ošetření bolestivého bodnutí žihadlem na možnost lokálního i celkového ošetření Imunovetem, který odstraní palčivou bolest a zmírňuje následky pro zdravotní stav zvířete.
 

Slunce svítí jako o život a přímo vyzývá ke slunění a přeměně cholesterolu v kůži na vitamin D a pro zvýšení sekrece hormonu dobré nálady – serotoninu. Proto pobyt venku na slunci prospěje nejen zvířatům, ale každému člověku. Pokud chce někdo sedět v těchto dnech v hospodě, tak jedině na zahrádce. Aby také udělal alespoň něco málo pro své zdraví.
 

TEXT: MVDr. LUBOMÍR CHMELAŘ, Ph.D.
Publikováno: 05. 05. 2016

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 560
Datum zveřejnění Titulek
23. 06. 2022
NOVINKA: Mycocard

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2022
Dubnová soutěž se zelenými potravinami

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

23. 03. 2022
NOVINKA: Mycohepar

Obsah pouze pro členy

31. 10. 2021
NOVINKA: Mycopulm

Obsah pouze pro členy

29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.

08. 11. 2020
Levandule: Vnitřní klid a důvěra v život

Vůně levandule je nám všem důvěrně známá, ale jsme si také vědomí, jaké dary nám přináší?

17. 10. 2020
Novinka: Qi drink

Obsah pouze pro členy

07. 09. 2020
Den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří na klubu Energy Olomouc.

12. 06. 2020
Element ohně: Na vrcholu energie

Představte si letní den - počínající příjemně vlahým ránem, naplněný pohodou, dětským smíchem a hravým skotačením, osvěžujícím ovocem, hřejivými slunečními paprsky a dobrou zábavou při večerním setkání s přáteli. Pokud se Vám podařilo vžít se do představy, možná jste se dotkli radosti, která je…

03. 06. 2020
Přírodní repelent: TICK-A-TACK

Víte, co obsahuje náš přírodní repelent a čím je výjimečný?

01. 05. 2020
Radost z dýchání

Pojďme se společně zamyslet, proč přišel „útok na plíce“ a jak nechat dech znovu rozkvést. Vždyť dýchání přímo ovlivňuje kvalitu života a naší energii být, žít a tvořit.

01. 05. 2020
Aguaje a Maca - ženské a mužské kvality v nás

Peruánci láskyplně nazývají Stromem života Mauricii převislou (Aguaje) - vzrostlou palmu, jež jim po tisíciletí přinášela nesmírný užitek. Domorodí indiáni ji považují za posvátnou, možná pro její úzké spojení s Matkou Zemí. Tvrdé a náročné podmínky, kterým Maca musí čelit, předpokládají…

28. 03. 2020
Nigella sativa: zázračná bylina

Věděli jste, že Nigellu sativu (Černuchu setou) používaly tradiční medicíny už minimálně 2000 let nazpět? Kupříkladu tradiční islámská medicína ji považuje za jednu z nejlepších léčivek. Semena černuchy a olej z nich se běžně používaly pro všemožné neduhy také v ajurvédě. V čem nám může pomoci?

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací