[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlásit / vytvořit účet

Zvířecí lékárnička na květen

Epivet: šampon s repelentním účinkem 
Imunovet: ošetření po bodnutí hmyzem 
Gynevet: pro podporu páření i pro adaptaci na nové podmínky

 

Pokud budeme hledat kandidáta na nejkrásnější měsíc roku, tak ať Eskymáci (správně Inuité) prominou, ale určitě je to květen. Teplé počasí, všechno se odívá jasnou zelení, květiny se předhánějí v barvách a vůních, většina zvířat má plnou hlavu starostí s pářením a některým již s uváděním mláďat na světlo světa.
 

Květen je nejtypičtějším jarním měsícem a zlí jazykové tvrdí, že je to období, kdy muži začínají myslet na věci, na které ženy myslí celý rok.
 

Počátek května představuje stále vhodné období pro plné působení Gynevetu. Znamená to, že Gynevet při aplikaci v tomto čase nepřináší žádné riziko a nehrozí ani reverzní reakce.
 

Od 6. května nastává období vlády ohně a je namístě opatrnost při podávání Korovetu (třeba při řešení křečových stavů či pro podporu funkce sleziny a slinivky). V případě jakýchkoli problémů lze situaci napravit právě Gynevetem.
 

Po abnormálně teplé zimě jsou klíšťata i další zevní parazité připravení doslova ke katastrofické invazi do srsti našich zvířecích společníků. Gynevet opět podpoří správnou sekreci kožního mazu či potu a posílí repelentní účinek.
 

Pokud nepůjdeme přímo do chemie, tak můžeme pomoci zvířeti repelentním šamponem Epivet, který udrží parazity na uzdě až dva týdny.
 

Ve větším měřítku se probouzí také blanokřídlý hmyz, ke kterému náležejí včely, vosy a sršni. Proto u citlivých zvířat pamatujme při ošetření bolestivého bodnutí žihadlem na možnost lokálního i celkového ošetření Imunovetem, který odstraní palčivou bolest a zmírňuje následky pro zdravotní stav zvířete.
 

Slunce svítí jako o život a přímo vyzývá ke slunění a přeměně cholesterolu v kůži na vitamin D a pro zvýšení sekrece hormonu dobré nálady – serotoninu. Proto pobyt venku na slunci prospěje nejen zvířatům, ale každému člověku. Pokud chce někdo sedět v těchto dnech v hospodě, tak jedině na zahrádce. Aby také udělal alespoň něco málo pro své zdraví.
 

TEXT: MVDr. LUBOMÍR CHMELAŘ, Ph.D.
Publikováno: 05. 05. 2016

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 568
Datum zveřejnění Titulek
29. 01. 2024
Voňavá péče pro krásu i odvahu - Immortelle soap

Obsah pouze pro členy

03. 04. 2023
Účinky zelených potravin a terapeutických olejů

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2023
Soutěžte se zelenými potravinami o balíčky produktů energy! (4/2023)

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

08. 11. 2022
Navýšení cen v roce 2023

Upravili jsme e-shop tak, aby zobrazoval navýšení cen v roce 2023. A zároveň už máme nové ceníky.

23. 09. 2022
Offusin - (ne)kašleme na to!

Obsah pouze pro členy

25. 07. 2022
NOVINKA: Mycopan

Obsah pouze pro členy

24. 07. 2022
Vyčistěte si hlavu! Nové šampony Pentagramu

Obsah pouze pro členy

14. 07. 2022
Veterinární přípravky Epivet + Probiovet

Epivet je přírodní šampon pro lesklou a zdravou srst (vhodný pro citlivou pokožku). Probiovet zase posiluje imunitu a pomáhá se zažívacími potížemi.

23. 06. 2022
NOVINKA: Mycocard

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2022
Dubnová soutěž se zelenými potravinami

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

23. 03. 2022
NOVINKA: Mycohepar

Obsah pouze pro členy

31. 10. 2021
NOVINKA: Mycopulm

Obsah pouze pro členy

29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.