[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

ENERGYVET - aby zvířata nestárla…

Aby zvířata nestárla…
Máte doma věrného průvodce životem, máte doma čtyřnohého přítele? Asi dobře víte, jak dovede obohatit život a dokonce učinit člověka lepším. Stát se členem rodiny. Většina zvířat má však nízký průměrný věk a rok od roku vidíte, jak vám vaši kamarádi stárnou před očima. Lze jim pomoci? Oddálit stárnutí, zlepšit jejich kondici a případně odstranit již projevené příznaky stáří? Určitě ano. Právě pro pomoc s omládnutím vašeho zvířete jsou následující doporučení.


Univerzálním prostředkem je profylaktické podávání Cytovetu 2–3x ročně po dobu 2–3 týdnů. Cytovet pomáhá z organismu eliminovat volné radikály, které se na rozvoji příznaků stáří podílejí největší měrou. U zvířat žijících v městském nebo imisemi zatíženém prostředí se výsledky podávání Cytovetu projevují nejmarkantněji.
Další možností je použití humánního přípravku Revitae. Obsahuje vysoké množství karotenoidů, luteinu a také extrakt z kořene kudzu, který působí na produkci hormonů melatoninu (za tmy) a serotoninu (ve dne). Navození fyziologické hladiny těchto hormonů významně napomáhá zlepšit chování zvířat. Proto je Geriatrim vhodnější podávat u změn v chování následkem stárnutí zvířete a Cytovet naopak při zátěži životním prostředím. Můžeme také využít působení obou produktů a podávat Cytovet a Revitae střídavě.

Cíleně je nevhodnějším přípravkem pro uvedení staršího zvířete do původní kondice Renovet. Nachází uplatnění při šednutí srsti, postižení kloubů, problémech s močením, prostatou, ledvinami, sluchem a častými záněty zevního zvukovodu.

U starších zvířat je vhodné nejprve připravit terén pro působení Renovetu pomocí Regavetu, který příznivě ovlivňuje metabolismus a detoxikaci těla. Zamezí případné reverzní reakci, kterou by mohl Renovet vyvolat. Regavet zlepšuje podmínky pro regeneraci ledvin, protože podporou detoxikace v těle nejsou ledviny nadále atakovány případnými toxickými metabolity.
Z ostatních produktů Energy jsou na místě při omlazení a posílení vitality zvířete již zmíněný humánní Revitae, Fytovet pro doplnění chybějících minerálů, Omegavet pro saturaci nenasycenými mastnými kyselinami a v případě problémů s konzistencí výkalů anebo při perverzních chutích bude velmi vhodným doplňkem Probiovet.
 
Na detoxikaci Cytovet
Cytovet je regenerační přípravek s výjimečnými detoxikačními schopnostmi. Obsahuje vysokomolekulární huminové kyseliny, kyselinu jantarovou a silymarin. Vhodně působí při neutralizaci nebo odstraňování toxinů z těla. Pozitivní vliv lze očekávat i při onemocněních pohybového aparátu, při artrózách a degeneraci kostí a kloubů.
 
Humáty obsažené v Cytovetu svým chelatačním (“vychytávacím”) účinkem odstraňují toxiny nejen ze zažívacího traktu, ale i z ostatních tkání těla. Vazba humátů na povrchové struktury virů a bakterií znemožňuje jejich množení a parazitování. Cytovet má celkově očistné účinky.
 
Je vhodným doplňkem pro kterýkoli jiný Energy přípravek a bývá používán jako první volba ve všech případech jakéhokoli postižení organismu.
 
Humáty se vážou i na růstové faktory, kterými si zhoubné nádory připravují tkáň hostitele pro další prorůstání. Proto Cytovet vykazuje do značné míry protinádorové účinky. Zpomaluje růst nádoru a brání jeho metastazování, čímž organismus získává čas pro úplnou regeneraci vhodně kombinovaným dalším přípravkem, nejčastěji to bývá Korovet nebo Gynevet.
 
Cytovet můžeme podávat zvířatům v tobolkách, rozpuštěný ve vodě anebo můžeme pro vodní živočichy připravit lázeň. Lze jej aplikovat ve formě prášku do těžko se hojících infikovaných ran spolu s Imunovetem: Vysypte obsah tobolky Cytovetu a přidejte pár kapek Imunovetu. Rozetřete na kaši a tuto směs aplikujte na ránu. Vzhledem k snadnému ušpinění textilu překryjte obvazem nebo přelepte leukoplastí.
 
 
Omegavet
 
Omegavet obsahuje unikátní rybí olej, který je nejdůležitějším přírodním zdrojem řady nenasycených mastných kyselin a vitaminu A a D. Posiluje obranyschopnost zvířat, napomáhá při stavbě silných kostí a zdravých zubů a udržování zdravé pokožky, srsti a očí. Nejčastější indikací je působení na kvalitu srsti a dalších kožních derivátů, u plazů např. krunýře želv. Další indikací Omegavetu je posílení buněčné imunity, a tím zvýšení odolnosti k nádorovým onemocněním, bakteriálním infekcím a jejich přechodu do chronické podoby. Působí jako ochrana na jaterní buňky, brání rozvoji steatózy (ztučnění jater) i tukové degeneraci mozku (mozkové skleróze). Omegavet použijeme tam, kde je nápadné předčasné stárnutí kůže a nekvalitní srst. Často bývají tyto příznaky doprovázené vznikem bradavičnatých útvarů na pokožce – benigních nádorků, papilomů. Je vhodným doplňkem Gynevetu při problémech s nervovým systémem.
 
 
Pro šampiony i trpělivé pomocníky
 
Vzhled srsti
Stejně jako je u člověka stav kůže obrazem jeho nitra, platí totéž o srsti u zvířat. A který majitel by nebyl hrdý na svého dobře vypadajícího čtyřnohého přítele? Je obecné pravidlo, že pes bývá obrazem svého pána. Tak proč nevypadat lépe? Pokud najdete u svého zvířátka některý z následujících problémů, určitě mu vyberete vhodný veterinární produkt.
 
Suchá, lámavá srst
Nenasycené mastné kyseliny a vitaminy A, D a E potřebné k vyživení srsti, aby měla zdravý vzhled, dodává zejména přípravek Omegavet. Pro lepší využití stavebních látek, tj. jak proteinů, tak i minerálů a nenasycených mastných kyselin, je vhodné vnitřně podávat Gynevet. Ovlivňuje pozitivně aktivitu enzymů zpracovávajících tuky a z koncentrátů nejlépe působí na kvalitu kůže a jejích derivátů.
 
Pro lesk srsti
Fytovet doplní nezbytné minerály v maximálně využitelné (koloidní) formě a polynenasycené mastné kyseliny (např. omega-3 a omega-6) dodá Omegavet. Opět je možné posílit výstavbu srsti podáváním Gynevetu.
 
Dojem špinavé srsti, šedivění
Tento vzhled bývá způsobený nedostatečnou aktivitou jaterní a ledvinné tkáně. Zásadní je zde přípravek Renovet, ke kterému je vhodné podávat Cytovet. Zejména u starších zvířat se doporučuje připravit organismus zvířete na regeneraci Renovetem minimálně týdenním podáváním Regavetu.
 
Vypadávání srsti
Obecně v každém případě na obnovení růstu srsti působí příznivě Gynevet. Při otravě, například těžkými kovy, je vhodné podávat zvířeti Cytovet, jenž se váže chelatační vazbou na všechny reaktivní skupiny a Fytovet, který vytěsňuje toxické prvky z vazebných míst na bílkoviny a enzymy. Při plísňových a bakteriálních onemocněních je na eliminaci původce užitečný lokálně Audivet. Při svrbění pomůže místně aplikovaný koncentrovaný Fytovet.
 
Celkové zlepšení vizáže pro výstavy
Zvíře začínáme připravovat minimálně 3 týdny předem (vhodnější jsou ale 2 měsíce), podáváme mu Gynevet doplněný Fytovetem a Omegavetem. Není nutné využít všechny uvedené produkty. Je to maximalistická verze, ale poskytuje nejjistější výsledky.
 
Zvýšení výkonu
Některá zvířata chováme pro sport, závody, nebo potřebujeme prostě společníka pro naše rekreační sportovní aktivity. Jiná zvířata jsou určena na práci a využíváme je ke spoustě náročných činností, počínaje koňmi pro práci v lese a konče například psími záchranáři. Abychom jim pomohli ke kvalitním výkonům, máme k dispozici účinné pomocníky.
 
Posílení funkce kosterní i útrobní svaloviny
účinný je přípravek Kingvet. Usměrňuje metabolismus těla podle typu zátěže. Při vytrvalostním tréninku zvyšuje vytrvalost, při tréninku silovém podporuje nárůst objemu svaloviny. V každém případě je Kingvet nejúčinnější ve spojení s tréninkovou fází. Bez tréninku nemá na svalovinu podstatný vliv.
Kingvet také působí na regeneraci poškozených nebo unavených svalů, pomáhá odbourávat nahromaděnou kyselinu mléčnou. Zlepšuje sexuální výkonnost samců. U samic má tento efekt také, ale je nutné střídat jej s Gynevetem.
 
Zvýšení momentálního výkonu a vytrvalosti, zlepšení koncentrace zvířete
Pro účast zvířete na závodech nebo zvýšení jeho momentálního výkonu lze využít Etovet, který působí na rychlé a dokonalé uvolnění energie. Zlepšuje práci nervového systému, stimuluje kontrolní centra, tj. zesiluje účinky zpětné vazby, a tím mechanismy kontroly a schopnost koncentrace na výkon.
Kingvet ani Etovet neobsahují žádné ze sledovaných a zakázaných stimulantů. Působí proti stresu.
 
MVDr. Lubomír Chmelař, Ph.D.
 

Publikováno: 27. 09. 2015

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 547
Datum zveřejnění Titulek
09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.

07. 09. 2020
Den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří na klubu Energy Olomouc.

01. 05. 2020
Radost z dýchání

Pojďme se společně zamyslet, proč přišel „útok na plíce“ a jak nechat dech znovu rozkvést. Vždyť dýchání přímo ovlivňuje kvalitu života a naší energii být, žít a tvořit.

01. 05. 2020
Aguaje a Maca - ženské a mužské kvality v nás

Peruánci láskyplně nazývají Stromem života Mauricii převislou (Aguaje) - vzrostlou palmu, jež jim po tisíciletí přinášela nesmírný užitek. Domorodí indiáni ji považují za posvátnou, možná pro její úzké spojení s Matkou Zemí. Tvrdé a náročné podmínky, kterým Maca musí čelit, předpokládají…

28. 03. 2020
Nigella sativa: zázračná bylina

Věděli jste, že Nigellu sativu (Černuchu setou) používaly tradiční medicíny už minimálně 2000 let nazpět? Kupříkladu tradiční islámská medicína ji považuje za jednu z nejlepších léčivek. Semena černuchy a olej z nich se běžně používaly pro všemožné neduhy také v ajurvédě. V čem nám může pomoci?

20. 03. 2020
Co je nejlepší prevencí v těchto dnech?

Obsah pouze pro členy

16. 03. 2020
Aktuální důležité informace k fungování Energy centra

Přijatá opatření za aktuálního výjimečného stavu.

01. 03. 2020
Droserin - anděl strážný našeho dýchání

Plíce a průdušky patří spolu s tlustým střevem, nosem a pokožkou k prvku Kov. K němu přísluší sucho, emoce smutek, barva bílá, chuť pálivá a tón D. Sucho plicím škodí, protože znesnadňuje dýchání. Kondice plic závisí především na stavu slinivky, jater a srdce. Důležitým faktorem pro správné dýchání…

01. 03. 2020
Co dělat, když přijde chřipková vlna?

Obsah pouze pro členy

28. 01. 2020
Imunosan – vítěz nad streptokoky

Obsah pouze pro členy

11. 12. 2019
Vyhlášení předvánoční soutěže!

Přátelé, ukončili jsme naši předvánoční soutěž a zde jsou výherci: Drags imun – Knápková Marie Fytomineral – Lachnit  Jan Arganový olej – Lachnitová Lenka Spiron – Andersen Petr Audiron – Stošková Helena Vitamarin – El Bakri Markéta Děkujeme za trpělivost s vyhlášením soutěže-…

14. 11. 2019
Novinka:Organic Cranberry juice powder a oil

Proč  by měla mít brusinka tu výsadu patřit mezi naše zelené potraviny? Odpověď  se skrývá ve dvou slovech – kvalita a kvantita. Organic Cranberry juice powder, který vám nabízíme, je opravdu z Kanady. Obsahuje sušený extrakt z brusinek, jejichž energie a čistota pochází z kanadských jezer a jsou…

10. 11. 2019
Když je třeba doplnit svoje psychické síly

  Se zkracujícími se podzimními dny a úbytkem slunečního svitu často klesá i naše nálada. Je to přirozené. Pokud však máme od života naloženy starosti navíc, může se stát, že se nám už situace těžko zvládá. Mluvíme pak o podzimní depresi. Často ji spustí nedokončené nebo právě skončené věci,…

10. 11. 2019
Nesmíš se zastavit!

Kdo by si nepřál být i ve stáří vitální a soběstačný? Kdo by nesnil o moudrém spokojeném stáří? Jde to, jen musíte uvěřit, že to není sci-fi. Stáří je energeticky pod vlivem prvku Voda a stejně jako voda může mít dvě základní podoby. Buď plyne jako široká řeka zúrodňující své okolí, nebo se…

29. 10. 2019
Předvánoční soutěž

Máme pro Vás další nabídku soutěže, přátelé! Protože se snažíme přizpůsobit náš web a e-shop Vašim potřebám a přáním a neustále je vyšperkováváme, rádi bychom znali Váš názor na naše stránky a celý proces nakupování (proto je účast v soutěži podmíněna minimálním nákupem - viz podmínky). Co…

25. 10. 2019
NOVINKA: Brusinkové poklady- olej a šťáva

Naše velká novinka je antoxidační bomba v podobě našich dvou brusinek: olej ze semen brusinky – ORGANIC CRANBERRY OIL a sušená brusinková šťáva – ORGANIC CRANBERRY POWDER. Přírodní medicína brusinky tradičně užívá pro léčbu potíží spojených s ledvinami a močovým měchýřem. Praktici TČM…

25. 10. 2019
NOVINKA č. 2: Spiron Air

Pokud Vám chyběl Spiron v podobě kapalné směsi éterických olejů, pak můžete slavit- přesně to je Spiron Air. Obsahově identická směs, stejná vůně, pouze jiná podoba pro více variant použití. A z jakých to esenciální olejů se Spiron / Spiron Air skládá? MYRHOVÝ OLEJ : podporuje hojení, má…

25. 10. 2019
NOVINKA č. 3: Water balance

Do třetice všeho nejlepšího? To je na každém z nás, nicméně pro mnohé ženy by tomu tak mohlo být. V pořadí druhá pleťová voda v nabídce Energy, WATER BALANCE, má svou výraznou osobitost. Je kombinací hydrolátů z Cistu ladanifer a Levandule ouškaté (Lavandula stoechas). Pryskyřice z Cistu…

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací