[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlásit / vytvořit účet

Středomořská prevence

Víme, že mezi civilizační nemoci, na které nejčastěji umíráme, patří především kardiovaskulární choroby a zhoubné nádory. Jsou významným celospolečenským zdravotním problémem vyspělých států světa. Známe ale také účinnou prevenci, kterou se dokážeme proti nim bránit. K ní se řadí mimo jiné tzv. mediteránní strava (středomořská dieta), zdravá životospráva a osvědčené přírodní doplňky Energy.

Je známou skutečností, že národy žijící v oblasti Středozemního moře, především Řekové, Italové a Španělé, se dožívají vyššího věku a trpí méně často kardiovaskulárními a nádorovými onemocněními než ostatní Evropané. Už dříve se zjistilo, že za to může složení středomořské stravy, která je bohatá na zeleninu, ovoce, obiloviny, luštěniny, semena, olivový olej, mořské ryby, česnek, cibuli, některé byliny a koření – oregano, rozmarýn , tymián, zázvor, estragon, bobkový list...

Výživa, způsob stravování, včetně složení a přípravy jídel, mají významný vliv na vznik a rozvoj zmíněných civilizačních onemocnění. Prokázaly to mnohé objektivně vědecké výzkumy. Stejně pro to svědčí i skutečnost, že pokud se tito obyvatelé odstěhovali z oblasti Středozemního moře do jiných zemí a zároveň změnili stravovací návyky, zvýšilo se u nich riziko výskytu kardiovaskulárních a nádorových onemocnění. Důležitou součástí jejich prevence je i čisté životní prostředí, zdravý životní styl s minimalizací stresu, dostatkem pohybu, bez kouření, nadměrného požívání alkoholu a návykových škodlivin.

Upřednostnit je třeba čerstvou stravu, zeleninu, ovoce, které se jen minimálně zpracovávají, nekonzervují a chemicky neupravují. Je v nich dostatek přírodních vitaminů, stopových prvků, minerálů, vlákniny. Díky obsahu nenasycených mastných kyselin z olivového oleje a omega-3-mastných kyselin z mořských ryb má tato strava i hypolipemický účinek, pomáhá příznivě regulovat hladinu krevních lipidů, zvyšovat hladinu “hodného” HDL cholesterolu.

Strava ve Středomoří poskytuje organismu komplexní ochranné, antioxidační, hypolipemické a čisticí účinky, čímž významnou měrou přispívá k ochraně před kardiovaskulárními a nádorovými onemocněními.

Z přípravků Energy, které naši stravu mohou obohatit o přírodní složky hojně obsažené v středomořské kuchyni uveďme například Vitamarin, Flavocel, Revitae a všechny zelené potraviny.

MUDr. Július ŚÍPOŠ

Publikováno: 17. 08. 2015

Související produkty

Další články k tématu Organic Cranberry powder - zkušenosti a použití

Zobrazeny 3 položky
Datum zveřejnění Titulek
14. 11. 2019
Novinka:Organic Cranberry juice powder a oil

Proč  by měla mít brusinka tu výsadu patřit mezi naše zelené potraviny? Odpověď  se skrývá ve dvou slovech – kvalita a kvantita. Organic Cranberry juice powder, který vám nabízíme, je opravdu z Kanady. Obsahuje sušený extrakt z brusinek, jejichž energie a čistota pochází z kanadských jezer a jsou…

25. 10. 2019
NOVINKA: Brusinkové poklady- olej a šťáva

Naše velká novinka je antoxidační bomba v podobě našich dvou brusinek: olej ze semen brusinky – ORGANIC CRANBERRY OIL a sušená brusinková šťáva – ORGANIC CRANBERRY POWDER. Přírodní medicína brusinky tradičně užívá pro léčbu potíží spojených s ledvinami a močovým měchýřem. Praktici TČM…