[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlásit / vytvořit účet

Jaro bez alergie

Alergie je tolikrát skloňovaná diagnóza, že je až s podivem, když ji někdo nemá. Ale co to vlastně je?

IMUNITA NÁS MÁ CHRÁNIT

Dost záleží na tom, koho se zeptáte. Například praktik TČM Vám pravděpodobně sdělí, že čínská medicína nic takového jako „alergie“ nezná. Ale západní ano, a má na tom založené minimálně dva obory. Alergologii a imunologii. Alergolog zjišťuje, na co je člověk alergický. Tedy – jinak řečeno, jaká látka mu vadí. Může to být opravdu absolutně cokoli, od zinku až po prach, od jídla po prací prášek. Jak je to možné? Jde o to, že organismus se s nějakou látkou setká a zapamatuje si ji jako problém. Ne třeba velký, ale přesto problém. Díky tomu se při dalším setkání s ní v těle velmi silně startují obranné mechanismy, které to chtějí vyřešit. Nepříjemné jsou při tom zejména průvodní jevy jako svědění, výtok z nosu či očí nebo vyrážka. Také ekzémy jsou alergie. Kopřivky. Senná rýma, dokonce některé typy astmatu. U někoho zjistíme třeba alergii na mléko. Nebo na jablka. Později se vyvine potíž s pšenicí, celerem, mrkví a rajčaty, látkami, jimiž se krmí kuřata, bramborami… A co nakonec budeme jíst? Zažila jsem případ malého chlapce, který kvůli ekzému nejedl asi 15 běžných druhů potravin, nesměl na slunce, dotknout se nohama hlíny, trávy, ruce umýt jinou než destilovanou vodou, měl speciální oblečení… A nikam to nevedlo. Stejně byl osypaný prakticky celý. Také jsem znala alergoložku, která v dobré víře obíhala sídliště s motorovou pilou a kácela břízy, které jsou jedním z největších alergenů – tedy jejich pyl. Jenže pokud budeme pořád víc a víc odstraňovat z prostředí látky, které mohou působit jako alergeny, dostaneme se postupně do sterilního laboratorního prostředí a nepřežijeme venku ani chvíli. Vždyť imunitní systém je tady od toho, aby nás chránil! Je tady od toho, aby nám pomohl přežít, a opravdu není vhodné jej příliš oslabovat. Třeba právě jeho lenošením. Když nebude mít důvod pracovat, prostě se na to vykašle. Jaká je tedy cesta ven?

„METEOROLOGICKÁ“ MEDICÍNA

Odpověď nacházím v přírodních medicínských systémech. Například čínská medicína vidí alergie úplně jinak. Spíše nevidí. Neptá se, na co je člověk alergický, ale jak to, že nezvládá kontakt s banálními látkami přítomnými kolem nás? Odpovídá si asi takto: Každá látka na světě má nějaké základní charakteristiky – například zda je zahřívající, či ochlazující, jakou má chuť, jestli podporuje nějaký orgán nebo vyvolává tvorbu vlhkosti… Pokud naše kůže nebo trávení nedokáže danou látku zpracovat, vzniká problém. To je spíše případ chemikálií. Jinak dochází také k rezonanci – tedy pokud máme v sobě vlhkost a přijdeme do kontaktu s látkou vlhkost obsahující nebo tvořící, tělo silně zareaguje. TČM je totiž trochu „meteorologická“. Když mluví o škodlivinách, je řeč o vlhkosti, větru, suchu, horku, chladu. Existují ale také další možnosti. Například zablokováním emocemi, oslabením některých orgánů kupříkladu sleziny-slinivky (které TČM vnímá jako jeden orgán), jater… To všechno pak vytváří typický obraz, který léčíme.

REGALEN A PERALGIN

Tak například ekzémy, které jsou rudé, svědí a mají puchýřky s obsahem, jsou o horkosti, větru a hlenu. Z toho již plyne, jak na ně – Cytosan, Drags Imun, Regalen. Jsou-li bledé, vynecháme ochlazující účinek Drags Imunu. U výtoku z očí, nosu podáváme Regalen, který ošetří oči, a Peralgin, jenž dokáže utišit alergické reakce – lehce ochladí, ale hlavně podpoří slezinu-slinivku, která pak nevytváří tolik vlhkosti. U velmi rudých a suchých ekzémů se doporučuje Raw Ambrosie, která doplní jin, a tak organismus krásně zvlhčí. Proč často mluvíme o Regalenu? Má to důvody hned dva. Regalen dle TČM zprůchodňuje, tedy dělá tzv. drenáž. V podstatě jde o to, že co v těle nemá volný prostor, nemůže proudit. A Regalen ten prostor udělá. Navíc je zde ještě pohled homeopatický. Kde se pak mluví o detoxikaci, o játrech, která se připodobňují chemické továrně, jež vše zpracovává a občas dělá chybu. Regalen ji napraví… Peralgin působí na příznaky alergií, které mohou hodně potrápit. A proto je kombinace obou velmi výhodná právě na léčbu alergií. Na jedno však musíme být připraveni. U alergií bývá na Regalen někdy silná reakce. Tato odléčovací, neboli reverzní reakce je vlastně velmi příznivá, ale kdo by se chtěl osypat úplně celý? Ráda proto zahajuji Korolenem, který připraví terén, aby reakce byla mírnější, teprve potom podávám Regalen. A pokud je zarudnutí a horkost, pak nezapomeňme na zmíněný Drags Imun.

Přeji Vám všem krásné jaro bez alergií,

MUDr. ALEXANDRA VOSÁTKOVÁ

Publikováno: 10. 04. 2019

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 569
Datum zveřejnění Titulek
01. 06. 2024
Probiotika: Probiosan + Probiosan Inovum

V článku se dozvíte, jak probiotika Energy čerpají inspiraci z prastarých metod fermentace a čím jsou unikátní.Dozvíte se také, jak produkty Probiosan a Probiosan Inovum podporují zdraví a imunitu díky pokročilým metodám ochrany a dopravy probiotických bakterií do trávicího traktu.

29. 01. 2024
Voňavá péče pro krásu i odvahu - Immortelle soap

Obsah pouze pro členy

03. 04. 2023
Účinky zelených potravin a terapeutických olejů

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2023
Soutěžte se zelenými potravinami o balíčky produktů energy! (4/2023)

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

08. 11. 2022
Navýšení cen v roce 2023

Upravili jsme e-shop tak, aby zobrazoval navýšení cen v roce 2023. A zároveň už máme nové ceníky.

23. 09. 2022
Offusin - (ne)kašleme na to!

Obsah pouze pro členy

25. 07. 2022
NOVINKA: Mycopan

Obsah pouze pro členy

24. 07. 2022
Vyčistěte si hlavu! Nové šampony Pentagramu

Obsah pouze pro členy

14. 07. 2022
Veterinární přípravky Epivet + Probiovet

Epivet je přírodní šampon pro lesklou a zdravou srst (vhodný pro citlivou pokožku). Probiovet zase posiluje imunitu a pomáhá se zažívacími potížemi.

23. 06. 2022
NOVINKA: Mycocard

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2022
Dubnová soutěž se zelenými potravinami

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

23. 03. 2022
NOVINKA: Mycohepar

Obsah pouze pro členy

31. 10. 2021
NOVINKA: Mycopulm

Obsah pouze pro členy

29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…