[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Tajemství Beauty Energy se odkrývá CYTOVITAL RENOVE

Máme červen, venkovní teploty lákají zalehnout do trávy a nasávat energii Země. Cítíme se v bezpečí a spokojeně, užíváme si přicházejícího léta… Tento pocit symbolizuje, jak hluboce jsme zakořeněni v sobě, ale i celkově v našem životě, zda prožíváme vnitřní i vnější harmonii. A nejen to. Energie Země výrazně podporuje orgánový okruh žaludku, sleziny a slinivky, navíc se bavíme o Bráně postnatální energie.
 

KDYŽ ŽALUDEK NETRÁVÍMnohé situace jsou jako kameny. Ubíjejí nás a nedokážeme je přijmout. Na jedné straně nejsme schopni vydržet tvrdost dopadajících ran, na druhé straně nemáme iniciativu a snahu tuto situaci opustit, zmírnit či postupně zvládnout. Potom náš ŽALUDEK s obtížemi tráví. A nestrávení znamená nezvládnutí situace, navíc ji doprovází zloba.

Vyléčením je nesledovat, co bylo dáno druhým, ale objevit dary svého života. Je důležité si uvědomit, že vše, co k nám přichází, potřebujeme, a je to to nejlepší pro nás, jen je třeba pochopit, proč.

Diagnostická zóna žaludku se nachází v obličeji ve střední části nosu a na horním rtu.


Projevy disharmonie:

» bílé a žluté pupínky zde ukazují na to, že stěny žaludku se potahují hlenem a tukem
» zatvrdliny v této oblasti, extrémně sevřená či povolená ústa – tvorba žaludečního vředu
» „koutky“ – vředy či potíže s dvanáctníkem
» povolená tkáň na bradě – překyselení
» problém s přechodem Th a L páteře (Th 11 + Th 12 + L 1)

 

SLINIVKA JE ORGÁN LÁSKY


Stav slinivky nám ukazuje, jak jsme schopni lásku dávat a přijímat. Lékem je empatie, schopnost dávat lásku, mluvit k druhým s láskou a s touhou pomoci, myslet na ostatní v dobrém.

SLINIVKA je žláza s vnitřní sekrecí, uložená pod bránicí v dutině břišní, která produkuje hormony inzulin a glukagon. Oba regulují hladinu krevního cukru a přispívají ke trávení.

Diagnostická zóna slinivky v obličeji se nachází na kořeni nosu.


Projevy disharmonie:

» jedna nebo více vodorovných vrásek zde značí disharmonii
» temné skvrny v oblasti spánků, acetonový dech – hyper- nebo hypoglykémie
» předčasné šedivění vlasů, tzv. mrtvé vlasy, bez života – cukrovka
» „zmačkaná“ kůže v obličeji – onemocnění slinivky
» svislé vrásky od lícní kosti k bradě – zatížení slinivky
» potíže s koleny zevně – oslabená slinivka a žaludek

 

ZA IMUNITU ZODPOVÍDÁ SLEZINA


Slezina je jedním z významných obranných míst těla. Reaguje při všech infekčních chorobách, nemocech krve a jater, při sebemenším rozladění organismu. Její správná funkce podporuje aktivitu a život. Oslabenou slezinu poznáme okamžitě na MANDLÍCH. Jsou naší jedinou kontrolkou, která svítí při přetížení lymfatického systému a sleziny. Angína se často řeší podáním antibiotik, která sice odstraní bolest a infekci, ale nikoliv psychickou příčinu. Podívejme se na to, co v sobě držíme a nevyslovíme? Proč se bojíme projevit? Čistota lymfatického systému se taktéž projevuje na naší ŠTÍTNÉ ŽLÁZE a vůbec celém hormonálním systému. V duchovní rovině nám kvalitní proudění lymfy pomáhá zbavovat se zloby, neodpouštění, křivd a bolestí, pomáhá nám čistit myšlení, neulpívat na zbytečnostech a nepitvat se v situacích, které nevyřešíme.


Diagnostická zóna sleziny v obličeji se nachází na stranách kořene nosu a na spáncích.


Projevy disharmonie:

» zelenkavé zabarvení stran kořene nosu či cévek na spáncích – opět přetížení sleziny
» bílá barva hrany dolního víčka – nedostatek krevního barviva
» černý, tmavohnědý stín od kořene nosu – oslabení sleziny a imunitního systému
» uhrovitý nos či nos s tmavými tečkami
» bílé skvrny na nehtech – potíže se slinivkou i slezinou, metabolismem cukrů a nedostatek minerálů
» bledé ušní lalůčky – chudokrevnost
» kruhovité vypadávání vlasů – výrazná chudokrevnost
» snadné tvoření modřin na těle

 

ZEMĚ = ZRALOST


Díváme se za sebe a hodnotíme, čeho se nám podařilo dosáhnout:
» v rovině materiální – máme kariéru, finanční zázemí, bydlení atd.
» v rovině vztahové – založili jsme rodinu, máme děti, vnuky…
» v rovině duchovní – dospěli jsme k poznání a pochopení…

Země je místo, které nám toto všechno poskytuje, je to naše MATKA s otevřenou náručí, pokud si jejích darů všimneme a oceníme je. Element Země jemně zharmonizujeme Gynexem v kombinaci s krémem Pentagramu® Cytovitalem, a jako zásobárna živin sem patří i Vitaflorin. Plody Země jsou také Biotermal nebo Balneol.
 

VRÁSKY ZRCADLÍ STAROSTI


Když Země nemá dostatek živin, schne a praská, stejně jako naše pokožka obličeje. Vrásky jsou naše přehnané starosti, které se objeví velmi brzy na naší tváři. Značí to, že nejsme v harmonii s tím, co žijeme. V tomto případě uděláme nejlépe, sáhneme-li po Cytovitalu renove.


Svou sladkostí santalového dřeva a vanilky nás obejme a podpoří pocit, že nikdy na nic nejsme sami. Komplex cíleně zvolených výjimečných pleťových olejů – arganového, mandlového, pupalkového, ricinového a makadamiového – zásadně podporuje obnovu dermálních buněk a hormonální rovnováhu. Krém pleť vyživuje, zjemňuje a vyhlazuje, zlepšuje její pružnost a omezuje tvorbu vrásek. Významně působí na pigmentové skvrny, které eliminuje.


Cytovital renove
je tedy pěsticí krém na den i noc pro zralou pleť, patří k těm výživnějším a můžeme jej kombinovat i s jakýmkoliv jiným krémem řady Renove. Zároveň bych řekla, že v kombinaci s méně výživnými krémy Renove je ideální pro období nastupující menopauzy, kdy se zásadně mění kvalita pleti. V tzv. T-zóně (čelo – nos – brada) bývá pleť hrubší, mastnější a s otevřenými póry – to je místo pro Protektin renove nebo Artrin renove, zatímco zbylé partie obličeje mají tendenci k vysoušení – ošetříme je Cytovitalem renove a/nebo Droserinem renove.

 

Tímto se dostáváme k závěru našeho čtení na pokračování a myslím si, že není nad lepší tečku. Uvědomme si, že všichni děláme všechno v daný okamžik, jak nejlépe umíme. A vždy bychom měli hledat důvod, proč užívat života, a být za to vděčni. Hodně spokojenosti na této cestě vám přeje

 


MARCELA ŠŤASTNÁ

Publikováno: 19. 06. 2017

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 556
Datum zveřejnění Titulek
29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.

08. 11. 2020
Levandule: Vnitřní klid a důvěra v život

Vůně levandule je nám všem důvěrně známá, ale jsme si také vědomí, jaké dary nám přináší?

17. 10. 2020
Novinka: Qi drink

Obsah pouze pro členy

07. 09. 2020
Den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří na klubu Energy Olomouc.

12. 06. 2020
Element ohně: Na vrcholu energie

Představte si letní den - počínající příjemně vlahým ránem, naplněný pohodou, dětským smíchem a hravým skotačením, osvěžujícím ovocem, hřejivými slunečními paprsky a dobrou zábavou při večerním setkání s přáteli. Pokud se Vám podařilo vžít se do představy, možná jste se dotkli radosti, která je…

03. 06. 2020
Přírodní repelent: TICK-A-TACK

Víte, co obsahuje náš přírodní repelent a čím je výjimečný?

01. 05. 2020
Radost z dýchání

Pojďme se společně zamyslet, proč přišel „útok na plíce“ a jak nechat dech znovu rozkvést. Vždyť dýchání přímo ovlivňuje kvalitu života a naší energii být, žít a tvořit.

01. 05. 2020
Aguaje a Maca - ženské a mužské kvality v nás

Peruánci láskyplně nazývají Stromem života Mauricii převislou (Aguaje) - vzrostlou palmu, jež jim po tisíciletí přinášela nesmírný užitek. Domorodí indiáni ji považují za posvátnou, možná pro její úzké spojení s Matkou Zemí. Tvrdé a náročné podmínky, kterým Maca musí čelit, předpokládají…

28. 03. 2020
Nigella sativa: zázračná bylina

Věděli jste, že Nigellu sativu (Černuchu setou) používaly tradiční medicíny už minimálně 2000 let nazpět? Kupříkladu tradiční islámská medicína ji považuje za jednu z nejlepších léčivek. Semena černuchy a olej z nich se běžně používaly pro všemožné neduhy také v ajurvédě. V čem nám může pomoci?

20. 03. 2020
Co je nejlepší prevencí v těchto dnech?

Obsah pouze pro členy

16. 03. 2020
Aktuální důležité informace k fungování Energy centra

Přijatá opatření za aktuálního výjimečného stavu.

01. 03. 2020
Droserin - anděl strážný našeho dýchání

Plíce a průdušky patří spolu s tlustým střevem, nosem a pokožkou k prvku Kov. K němu přísluší sucho, emoce smutek, barva bílá, chuť pálivá a tón D. Sucho plicím škodí, protože znesnadňuje dýchání. Kondice plic závisí především na stavu slinivky, jater a srdce. Důležitým faktorem pro správné dýchání…

01. 03. 2020
Co dělat, když přijde chřipková vlna?

Obsah pouze pro členy

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací