[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlásit / vytvořit účet

TEPLÝ A STUDENÝ ZÁNĚT

Zánět má několik charakteristik. Zvýšení teploty – v místě, kde probíhá, anebo celkově, dále zarudnutí, bolest, otok a poškození funkce.

Existuje ale ještě jeden typ zánětu. Zánět, který nemusí být spojený s viditelným otokem, ani s viditelným zarudnutím. Pro rozlišení tohoto typu používám termín “studený zánět”. Obvykle to bývá autoimunitní stav, kdy imunitní aparát člověka dělá chybu, protože se domnívá, že některé tkáně jsou nepřítelem, a začne je likvidovat jako každého jiného nepřítele. A to je pak příčinou takzvaných autoimunitních onemocnění. Mezi ně patří celá škála nemocí. Od revmatoidní artritidy, přes ulcerózní kolitidu, Crohnovu nemoc až po roztroušenou sklerózu či sklerodermii.
I alergie jsou jistým typem zánětu. U alergií, kterým se také říká přecitlivělost, jde o to, že tělo reaguje dramaticky na běžnou věc. Proč se tak děje? Důvodů může být více. Buď tento podnět nějakou svojí chemickou charakteristikou připomíná něco, co tělo dříve poškodilo, nebo se organismus domnívá, že jde o něco nebezpečného.
 
CO VYBRAT A KDY…
Je tedy zřejmé, proč vzniká pravý, původní zánět. Jeho konkrétní projevy všichni známe. Ať už je to horečka, kašel, bolest, průjem, či pro změnu slzení očí, nebo kožní vřídek.
V těchto případech potřebuje náš organismus podporu obvykle ze dvou stran. Jednak mu pomůže, pokud ubude potvůrek, které jej napadly a způsobily infekci. Ať už se jedná o viry, bakterie, nebo mikroorganismy hub, vždy pomůže Grepofit. Čím prudší infekce, tím je třeba vyšší dávkování. A jak začíná být lépe, můžeme jít s dávkou také dolů.
Z druhé strany potřebujeme podpořit sílu pro boj. A to umí Vironal. V této práci je naprosto nepřekonatelný.
Někdy dochází k situaci, kdy už je zánětlivého horka příliš. Je jedno, zda jde o stále stoupající horečku, nebo pálení, zarudnutí a horkost kdekoli po těle. Ve všech těchto případech pomáhá Drags Imun, a to jak jeho vnitřní užívání, tak vnější natírání na inkriminovaná místa. Do tohoto typu horkých projevů zánětu patří také infekční průjmy.
 
 
Přítomnost hnisu a hlenů
Někdy je součástí zánětlivého procesu také vznik hnisu nebo hlenů. Tato chvíle je ideální pro nasazení Cytosanu, a jde-li o střeva (průjmy, včetně chronických), tak Cytosanu Inovum.
A co ty tak zvané “studené záněty”? Řídíme se klinickými projevy. Je-li přítomen hlen nebo chronický otok, podáváme Cytosan (u procesů ve střevech, jako je ulcerózní kolitida a morbus Crohn – Cytosan Inovum) a dále přípravek, který přísluší postiženým orgánům – ve zkratce Renol u kloubů a ledvin, Vironal u tlustého střeva, plic a kůže, Korolen u tenkého střeva, Regalen u šlach a očí nebo v případě alergií a Gynex u autoimunitních poruch žláz s vnitřní sekrecí…
 
Přeji vám hodně zdraví a radosti.
MUDr. Alexandra VOSÁTKOVÁ

 
Publikováno: 15. 09. 2014

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 568
Datum zveřejnění Titulek
29. 01. 2024
Voňavá péče pro krásu i odvahu - Immortelle soap

Obsah pouze pro členy

03. 04. 2023
Účinky zelených potravin a terapeutických olejů

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2023
Soutěžte se zelenými potravinami o balíčky produktů energy! (4/2023)

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

08. 11. 2022
Navýšení cen v roce 2023

Upravili jsme e-shop tak, aby zobrazoval navýšení cen v roce 2023. A zároveň už máme nové ceníky.

23. 09. 2022
Offusin - (ne)kašleme na to!

Obsah pouze pro členy

25. 07. 2022
NOVINKA: Mycopan

Obsah pouze pro členy

24. 07. 2022
Vyčistěte si hlavu! Nové šampony Pentagramu

Obsah pouze pro členy

14. 07. 2022
Veterinární přípravky Epivet + Probiovet

Epivet je přírodní šampon pro lesklou a zdravou srst (vhodný pro citlivou pokožku). Probiovet zase posiluje imunitu a pomáhá se zažívacími potížemi.

23. 06. 2022
NOVINKA: Mycocard

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2022
Dubnová soutěž se zelenými potravinami

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

23. 03. 2022
NOVINKA: Mycohepar

Obsah pouze pro členy

31. 10. 2021
NOVINKA: Mycopulm

Obsah pouze pro členy

29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.