[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Cytosan je základ, nepodceňujme jeho účinky

Už několik let je v distribuční síti Energy produkt Cytosan. Uživatelé, kteří objevili jeho moc, bez něj takřka nemohou být. Terapeuté přípravek chválí a považují ho za základ detoxikace. Přesto se vzhledem k blahodárným účinkům tohoto výrobku domnívám, že není ještě zcela doceněn.

Zaměříme-li se na účinnost bioinformačních preparátů, zjistíme, že regenerační prostředky s bioinformací nejlépe působí v těle očištěném od veškerých usazených cizorodých látek, které mají charakter toxinů.

Pokud někdo nevěří, pak se stačí podívat jen na obsah kadmia v těle. S rostoucím věkem se v játrech a pak v ledvinách zvyšuje natolik, že jsou ledviny u osmnáctiletého člověka pro obsah kadmia toxické. Nositel si to samozřejmě příliš neuvědomuje, protože je tento toxický prvek vázán na bílkovinné komponenty a tím trochu ztrácí svou akutní toxicitu. Vadí to ale regeneračním produktům, které se v rámci regeneračního působení musí nejprve vyrovnat s touto toxickou zátěží a teprve poté mohou fungovat v těch orgánech a tkáních, pro něž jsou určeny. V praxi to znamená, že například Renol musíme brát místo jedné třítýdenní kúry déle, většinou 3x 3 týdny a s velkým rizikem regenerační reverzní reakce. To vše může odstranit Cytosan.

Mým klientům se o Cytosanu už nemusím ani zmiňovat, protože si zvykli na očistné kúry jeho prostřednictvím minimálně dvakrát ročně. Zbavují se tak pravidelně nahromaděných toxinů a výsledkem je větší úspěšnost při používání regeneračních koncentrátů. Leckomu se může zdát Cytosan možná příliš drahý, ale když si spočítáme rychlejší nástup účinku a kratší dobu potřebné regenerace, je jeho pravidelné užívání mnohem levnější než použití koncentrátů bez předchozí očisty.

Význam Cytosanu stoupá s nástupem nové generace preparátů ve formě želatinových tobolek. Celitin například působí na cévy, ale bez předchozí očisty krevního řečiště je jeho účinek jen dočasný. Vitamarin posiluje především tvorbu bílých krvinek a makrofágů, posiluje buněčnou imunitu a podporuje lepší kvalitu sliznic. Poskytuje ovšem jen stavební kameny pro obnovu těchto orgánů, ale enzymy, které jsou těmi “zedníky”, co tyto práce vykonávají, jsou inaktivovány toxickými látkami. Bez detoxikace není např. podávání Vitamarinu tak účinné.

Grepofit působí proti virovým a bakteriálním infekcím. Veškerým infekcím se ale daří v kyselém prostředí tkání uvnitř těla. Cytosan bojuje právě se solemi, které mají kyselý charakter, a tím umožňuje vypořádat se mnohem účinněji s jakoukoli infekcí.

A Probiosan? V případě dysbiózy v tlustém střevě, kde plísně a hnilobné bakterie vytvářejí extrémně toxické prostředí, je účinnost Probiosanu silně redukována. Předchozí podávání Cytosanu, i kdyby mělo trvat jen pár dnů, silně potencuje účinnost tohoto probiotika. Peralgin musí při svém působení na kvalitu imunity překonávat právě toxické postižení imunitního systému a bez předchozí detoxikace je téměř nemožné vykonávat regeneraci. Proto i při alergiích a dalších afektech, třeba nervového systému, je účinnost podstatně zesílena předchozím podáváním Cytosanu.

Z praxe je známo, že u zvířat je samotný Cytosan natolik účinný, že často není potřeba používat další regenerační prostředky, a to například i v případě prokazatelného karcinomu sleziny. S úspěchem lze Cytosan využít nejen pro zdraví naše a zdraví zvířat, ale prospívá i rostlinám. O tom jsme se již nejednou zmiňovali, avšak znovu připomínám - jedna kapsle Cytosanu do 10 litrů vody udělá dobře jak rostlinám pokojovým, tak i na užitkovém záhonku.

Budeme-li pátrat, který preparát je mezi našimi regeneračními prostředky nejdůležitější, pak zjistíme, že je to Cytosan, protože připravuje půdu pro účinnost ostatních regeneračních prostředků. Je jim jakoby nadřazen, a jak se zdá, bohužel zatím nedoceněn.

Na další příčku bych zařadil bioinformační koncentráty, které v duchu pentagramu dodávají smysl stavebním kamenům pro jednotlivé orgány a tkáně. Ačkoliv např. chrupavka ze žraloka nemá valný účinek, podpoříme-li ji Renolem, dosáhneme mnohonásobného využití pro lepší stav kloubů. Koncentráty tělo v podstatě navádějí, co udělat s potravou, s tekutinami a s energií z naší přirozené stravy. Zlepšuje se využitelnost stavebních látek a optimalizuje se funkce jednotlivých orgánů. Na třetí příčce jsou pak nové produkty, určené pro speciální využití. Byly vytvořeny podle požadavků našich zákazníků a staly se nedílnou součástí nabídky pro zlepšení zdraví.

Jedním z důvodů, proč někdy poradci otálejí s doporučováním Cytosanu, je obava z reverzní reakce. To ale není v žádném případě vlastnost Cytosanu! Reverzi má na svědomí spíše katastrofální stav našich tkání, jež jsou prosyceny jedovatými zplodinami nebo akumulovanými cizorodými látkami. Cytosan tyto toxiny odnáší, ty při tom působí na jednotlivé tkáně či orgány a při zbytečně vysokém dávkování pak může dojít k některým výraznějším reakcím - ve střevě mohou způsobovat zácpu, průjem nebo křeče, pokud jdou přes plíce, zhoršuje se astma, v případě vylučování močí mohou podráždit ledviny atd. Aby k těmto negativním reakcím nedocházelo, je třeba užívat Cytosan ve vzestupných dávkách. Z praxe mám osvědčeno podávat nejprve 1 kapsli 1x denně večer, po týdnu pak 1 kapsli 2x denně a po dalším týdnu 3x 1 denně. Při troše opatrnosti se žádné reverzní reakce nemusí projevit. Při opakované detoxikaci už není třeba obávat se jakékoli negativní reakce.

Pravidelnou detoxikační kúrou pomocí Cytosanu, prováděnou nejlépe na konci zimy a na podzim, připravíme svůj organismus pro maximální využití dalších regeneračních preparátů, které nám pomohou zajistit optimální úroveň zdraví.

MVDr. Lubomír Chmelař

Publikováno: 04. 10. 2006

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 546
Datum zveřejnění Titulek
07. 09. 2020
Den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří na klubu Energy Olomouc.

01. 05. 2020
Radost z dýchání

Pojďme se společně zamyslet, proč přišel „útok na plíce“ a jak nechat dech znovu rozkvést. Vždyť dýchání přímo ovlivňuje kvalitu života a naší energii být, žít a tvořit.

01. 05. 2020
Aguaje a Maca - ženské a mužské kvality v nás

Peruánci láskyplně nazývají Stromem života Mauricii převislou (Aguaje) - vzrostlou palmu, jež jim po tisíciletí přinášela nesmírný užitek. Domorodí indiáni ji považují za posvátnou, možná pro její úzké spojení s Matkou Zemí. Tvrdé a náročné podmínky, kterým Maca musí čelit, předpokládají…

28. 03. 2020
Nigella sativa: zázračná bylina

Věděli jste, že Nigellu sativu (Černuchu setou) používaly tradiční medicíny už minimálně 2000 let nazpět? Kupříkladu tradiční islámská medicína ji považuje za jednu z nejlepších léčivek. Semena černuchy a olej z nich se běžně používaly pro všemožné neduhy také v ajurvédě. V čem nám může pomoci?

20. 03. 2020
Co je nejlepší prevencí v těchto dnech?

Obsah pouze pro členy

16. 03. 2020
Aktuální důležité informace k fungování Energy centra

Přijatá opatření za aktuálního výjimečného stavu.

01. 03. 2020
Droserin - anděl strážný našeho dýchání

Plíce a průdušky patří spolu s tlustým střevem, nosem a pokožkou k prvku Kov. K němu přísluší sucho, emoce smutek, barva bílá, chuť pálivá a tón D. Sucho plicím škodí, protože znesnadňuje dýchání. Kondice plic závisí především na stavu slinivky, jater a srdce. Důležitým faktorem pro správné dýchání…

01. 03. 2020
Co dělat, když přijde chřipková vlna?

Obsah pouze pro členy

28. 01. 2020
Imunosan – vítěz nad streptokoky

Obsah pouze pro členy

11. 12. 2019
Vyhlášení předvánoční soutěže!

Přátelé, ukončili jsme naši předvánoční soutěž a zde jsou výherci: Drags imun – Knápková Marie Fytomineral – Lachnit  Jan Arganový olej – Lachnitová Lenka Spiron – Andersen Petr Audiron – Stošková Helena Vitamarin – El Bakri Markéta Děkujeme za trpělivost s vyhlášením soutěže-…

14. 11. 2019
Novinka:Organic Cranberry juice powder a oil

Proč  by měla mít brusinka tu výsadu patřit mezi naše zelené potraviny? Odpověď  se skrývá ve dvou slovech – kvalita a kvantita. Organic Cranberry juice powder, který vám nabízíme, je opravdu z Kanady. Obsahuje sušený extrakt z brusinek, jejichž energie a čistota pochází z kanadských jezer a jsou…

10. 11. 2019
Když je třeba doplnit svoje psychické síly

  Se zkracujícími se podzimními dny a úbytkem slunečního svitu často klesá i naše nálada. Je to přirozené. Pokud však máme od života naloženy starosti navíc, může se stát, že se nám už situace těžko zvládá. Mluvíme pak o podzimní depresi. Často ji spustí nedokončené nebo právě skončené věci,…

10. 11. 2019
Nesmíš se zastavit!

Kdo by si nepřál být i ve stáří vitální a soběstačný? Kdo by nesnil o moudrém spokojeném stáří? Jde to, jen musíte uvěřit, že to není sci-fi. Stáří je energeticky pod vlivem prvku Voda a stejně jako voda může mít dvě základní podoby. Buď plyne jako široká řeka zúrodňující své okolí, nebo se…

29. 10. 2019
Předvánoční soutěž

Máme pro Vás další nabídku soutěže, přátelé! Protože se snažíme přizpůsobit náš web a e-shop Vašim potřebám a přáním a neustále je vyšperkováváme, rádi bychom znali Váš názor na naše stránky a celý proces nakupování (proto je účast v soutěži podmíněna minimálním nákupem - viz podmínky). Co…

25. 10. 2019
NOVINKA: Brusinkové poklady- olej a šťáva

Naše velká novinka je antoxidační bomba v podobě našich dvou brusinek: olej ze semen brusinky – ORGANIC CRANBERRY OIL a sušená brusinková šťáva – ORGANIC CRANBERRY POWDER. Přírodní medicína brusinky tradičně užívá pro léčbu potíží spojených s ledvinami a močovým měchýřem. Praktici TČM…

25. 10. 2019
NOVINKA č. 2: Spiron Air

Pokud Vám chyběl Spiron v podobě kapalné směsi éterických olejů, pak můžete slavit- přesně to je Spiron Air. Obsahově identická směs, stejná vůně, pouze jiná podoba pro více variant použití. A z jakých to esenciální olejů se Spiron / Spiron Air skládá? MYRHOVÝ OLEJ : podporuje hojení, má…

25. 10. 2019
NOVINKA č. 3: Water balance

Do třetice všeho nejlepšího? To je na každém z nás, nicméně pro mnohé ženy by tomu tak mohlo být. V pořadí druhá pleťová voda v nabídce Energy, WATER BALANCE, má svou výraznou osobitost. Je kombinací hydrolátů z Cistu ladanifer a Levandule ouškaté (Lavandula stoechas). Pryskyřice z Cistu…

16. 10. 2019
O Droserinu: Jak jinak než přehledně a k věci

Droserin podporuje proudění energie ve svrchní vrstvě kůže. Regeneruje ji efektivně hlavně v případě, že je suchá, popraskaná, zanícená nebo má k tomu sklony. Pak je Droserin tou nejlepší preventivní volbou. Nejlépe je učinit tak ráno, kdy naše obranná energie WEI QI proudí těsně pod povrchem. …

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací