[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Cytosan je základ, nepodceňujme jeho účinky

Už několik let je v distribuční síti Energy produkt Cytosan. Uživatelé, kteří objevili jeho moc, bez něj takřka nemohou být. Terapeuté přípravek chválí a považují ho za základ detoxikace. Přesto se vzhledem k blahodárným účinkům tohoto výrobku domnívám, že není ještě zcela doceněn.

Zaměříme-li se na účinnost bioinformačních preparátů, zjistíme, že regenerační prostředky s bioinformací nejlépe působí v těle očištěném od veškerých usazených cizorodých látek, které mají charakter toxinů.

Pokud někdo nevěří, pak se stačí podívat jen na obsah kadmia v těle. S rostoucím věkem se v játrech a pak v ledvinách zvyšuje natolik, že jsou ledviny u osmnáctiletého člověka pro obsah kadmia toxické. Nositel si to samozřejmě příliš neuvědomuje, protože je tento toxický prvek vázán na bílkovinné komponenty a tím trochu ztrácí svou akutní toxicitu. Vadí to ale regeneračním produktům, které se v rámci regeneračního působení musí nejprve vyrovnat s touto toxickou zátěží a teprve poté mohou fungovat v těch orgánech a tkáních, pro něž jsou určeny. V praxi to znamená, že například Renol musíme brát místo jedné třítýdenní kúry déle, většinou 3x 3 týdny a s velkým rizikem regenerační reverzní reakce. To vše může odstranit Cytosan.

Mým klientům se o Cytosanu už nemusím ani zmiňovat, protože si zvykli na očistné kúry jeho prostřednictvím minimálně dvakrát ročně. Zbavují se tak pravidelně nahromaděných toxinů a výsledkem je větší úspěšnost při používání regeneračních koncentrátů. Leckomu se může zdát Cytosan možná příliš drahý, ale když si spočítáme rychlejší nástup účinku a kratší dobu potřebné regenerace, je jeho pravidelné užívání mnohem levnější než použití koncentrátů bez předchozí očisty.

Význam Cytosanu stoupá s nástupem nové generace preparátů ve formě želatinových tobolek. Celitin například působí na cévy, ale bez předchozí očisty krevního řečiště je jeho účinek jen dočasný. Vitamarin posiluje především tvorbu bílých krvinek a makrofágů, posiluje buněčnou imunitu a podporuje lepší kvalitu sliznic. Poskytuje ovšem jen stavební kameny pro obnovu těchto orgánů, ale enzymy, které jsou těmi “zedníky”, co tyto práce vykonávají, jsou inaktivovány toxickými látkami. Bez detoxikace není např. podávání Vitamarinu tak účinné.

Grepofit působí proti virovým a bakteriálním infekcím. Veškerým infekcím se ale daří v kyselém prostředí tkání uvnitř těla. Cytosan bojuje právě se solemi, které mají kyselý charakter, a tím umožňuje vypořádat se mnohem účinněji s jakoukoli infekcí.

A Probiosan? V případě dysbiózy v tlustém střevě, kde plísně a hnilobné bakterie vytvářejí extrémně toxické prostředí, je účinnost Probiosanu silně redukována. Předchozí podávání Cytosanu, i kdyby mělo trvat jen pár dnů, silně potencuje účinnost tohoto probiotika. Peralgin musí při svém působení na kvalitu imunity překonávat právě toxické postižení imunitního systému a bez předchozí detoxikace je téměř nemožné vykonávat regeneraci. Proto i při alergiích a dalších afektech, třeba nervového systému, je účinnost podstatně zesílena předchozím podáváním Cytosanu.

Z praxe je známo, že u zvířat je samotný Cytosan natolik účinný, že často není potřeba používat další regenerační prostředky, a to například i v případě prokazatelného karcinomu sleziny. S úspěchem lze Cytosan využít nejen pro zdraví naše a zdraví zvířat, ale prospívá i rostlinám. O tom jsme se již nejednou zmiňovali, avšak znovu připomínám - jedna kapsle Cytosanu do 10 litrů vody udělá dobře jak rostlinám pokojovým, tak i na užitkovém záhonku.

Budeme-li pátrat, který preparát je mezi našimi regeneračními prostředky nejdůležitější, pak zjistíme, že je to Cytosan, protože připravuje půdu pro účinnost ostatních regeneračních prostředků. Je jim jakoby nadřazen, a jak se zdá, bohužel zatím nedoceněn.

Na další příčku bych zařadil bioinformační koncentráty, které v duchu pentagramu dodávají smysl stavebním kamenům pro jednotlivé orgány a tkáně. Ačkoliv např. chrupavka ze žraloka nemá valný účinek, podpoříme-li ji Renolem, dosáhneme mnohonásobného využití pro lepší stav kloubů. Koncentráty tělo v podstatě navádějí, co udělat s potravou, s tekutinami a s energií z naší přirozené stravy. Zlepšuje se využitelnost stavebních látek a optimalizuje se funkce jednotlivých orgánů. Na třetí příčce jsou pak nové produkty, určené pro speciální využití. Byly vytvořeny podle požadavků našich zákazníků a staly se nedílnou součástí nabídky pro zlepšení zdraví.

Jedním z důvodů, proč někdy poradci otálejí s doporučováním Cytosanu, je obava z reverzní reakce. To ale není v žádném případě vlastnost Cytosanu! Reverzi má na svědomí spíše katastrofální stav našich tkání, jež jsou prosyceny jedovatými zplodinami nebo akumulovanými cizorodými látkami. Cytosan tyto toxiny odnáší, ty při tom působí na jednotlivé tkáně či orgány a při zbytečně vysokém dávkování pak může dojít k některým výraznějším reakcím - ve střevě mohou způsobovat zácpu, průjem nebo křeče, pokud jdou přes plíce, zhoršuje se astma, v případě vylučování močí mohou podráždit ledviny atd. Aby k těmto negativním reakcím nedocházelo, je třeba užívat Cytosan ve vzestupných dávkách. Z praxe mám osvědčeno podávat nejprve 1 kapsli 1x denně večer, po týdnu pak 1 kapsli 2x denně a po dalším týdnu 3x 1 denně. Při troše opatrnosti se žádné reverzní reakce nemusí projevit. Při opakované detoxikaci už není třeba obávat se jakékoli negativní reakce.

Pravidelnou detoxikační kúrou pomocí Cytosanu, prováděnou nejlépe na konci zimy a na podzim, připravíme svůj organismus pro maximální využití dalších regeneračních preparátů, které nám pomohou zajistit optimální úroveň zdraví.

MVDr. Lubomír Chmelař

Publikováno: 04. 10. 2006

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 560
Datum zveřejnění Titulek
23. 06. 2022
NOVINKA: Mycocard

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2022
Dubnová soutěž se zelenými potravinami

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

23. 03. 2022
NOVINKA: Mycohepar

Obsah pouze pro členy

31. 10. 2021
NOVINKA: Mycopulm

Obsah pouze pro členy

29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.

08. 11. 2020
Levandule: Vnitřní klid a důvěra v život

Vůně levandule je nám všem důvěrně známá, ale jsme si také vědomí, jaké dary nám přináší?

17. 10. 2020
Novinka: Qi drink

Obsah pouze pro členy

07. 09. 2020
Den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří na klubu Energy Olomouc.

12. 06. 2020
Element ohně: Na vrcholu energie

Představte si letní den - počínající příjemně vlahým ránem, naplněný pohodou, dětským smíchem a hravým skotačením, osvěžujícím ovocem, hřejivými slunečními paprsky a dobrou zábavou při večerním setkání s přáteli. Pokud se Vám podařilo vžít se do představy, možná jste se dotkli radosti, která je…

03. 06. 2020
Přírodní repelent: TICK-A-TACK

Víte, co obsahuje náš přírodní repelent a čím je výjimečný?

01. 05. 2020
Radost z dýchání

Pojďme se společně zamyslet, proč přišel „útok na plíce“ a jak nechat dech znovu rozkvést. Vždyť dýchání přímo ovlivňuje kvalitu života a naší energii být, žít a tvořit.

01. 05. 2020
Aguaje a Maca - ženské a mužské kvality v nás

Peruánci láskyplně nazývají Stromem života Mauricii převislou (Aguaje) - vzrostlou palmu, jež jim po tisíciletí přinášela nesmírný užitek. Domorodí indiáni ji považují za posvátnou, možná pro její úzké spojení s Matkou Zemí. Tvrdé a náročné podmínky, kterým Maca musí čelit, předpokládají…

28. 03. 2020
Nigella sativa: zázračná bylina

Věděli jste, že Nigellu sativu (Černuchu setou) používaly tradiční medicíny už minimálně 2000 let nazpět? Kupříkladu tradiční islámská medicína ji považuje za jednu z nejlepších léčivek. Semena černuchy a olej z nich se běžně používaly pro všemožné neduhy také v ajurvédě. V čem nám může pomoci?

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací