[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlásit / vytvořit účet

Nesmíš se zastavit!

Kdo by si nepřál být i ve stáří vitální a soběstačný? Kdo by nesnil o moudrém spokojeném stáří? Jde to, jen musíte uvěřit, že to není sci-fi.

Stáří je energeticky pod vlivem prvku Voda a stejně jako voda může mít dvě základní podoby. Buď plyne jako široká řeka zúrodňující své okolí, nebo se stane zaneseným rybníkem, který páchne tlejícím bahnem. Voda stáří zkrátka přináší moudrost, nebo depresi. Tam, kde energie proudí, tam nestagnuje, kde stagnuje, tam neproudí.


PROSTOROVÁ PARALELA

Představte si nový uklizený čistý (mladý) dům. Energie si zde může volně plynout. Pohyb energie se ale vlivem přirozeně vzrůstající entropie a špatného zacházení začne pomalu, ale jistě omezovat. Přibývá věcí, které by tam vůbec nemusely být, v koutech se hromadí prach a kdoví, co ještě, energie stagnuje a dům stárne.

V koutech stárnoucího těla se zrovna tak usazují odpadní látky jako v rozích zanedbaného domu, tepny se zanášejí stejně jako chodby v domě, který trpí přemírou věcí. Nechceme-li, aby energie v našem životě stagnovala, je potřeba pravidelně odstraňovat přebytečnosti jak z těla, tak ze svého životního prostoru… protože jak navenek, tak uvnitř.


PROUDĚNÍ JE ŽIVOT

Je to jednoduchý princip. Senioři, se kterými cvičím jógu, všichni svorně potvrzují jednu základní banální pravdu: „Pokud chceš žít, nesmíš se zastavit.“

I proto každá nemoc, znehybnění a upoutání na lůžko seniory ohrožuje. Jakmile totiž u kola spadne řetěz, je riziko, že se zastaví a už se nikdy nerozjede. Je důležité uvědomit si, že stejně jako peníze dělají peníze, tak energie dělá energii. Jinými slovy – pokud si myslíte, že si vaše tělo odpočine a nabije se energií poleháváním na pohovce a sledováním televize, jste na omylu. Je to iluze. Energii máme, pokud proudí, když se zastaví, jakoby ani nebyla. Tahle pravda buší s každým úderem srdce do našich tepen.

Pokud se krevní oběh zastaví, můžeme mít krve na rozdávání a není nám to nic platné.


PRVNÍ PRAVIDLO PRO ŽIVOT PLNÝ ENERGIE ZNÍ: ŽIJ ŽIVOT PLNÝ ENERGIE

Co to, ptáte se, prakticky znamená? Dělejte to, co máte rádi. Pracujte na zahrádce, jezděte na výlety, choďte na houby. Neseďte na penězích a investujte do sebe. Zaleťte si třeba prohřát kosti do Egypta. Pokud nevíte, jak na to, vezměte s sebou vnučku jako odměnu za to, že všechno zařídí. Choďte na kosmetiku, ke kadeřníkovi, na masáže. Jezte dobré jídlo a noste pěkné oblečení.

A pomněte, že to neděláte jen pro sebe. Každý, kdo uvidí zářící babičku malující svojí mahagonovou holí do vzduchu  geometrické obrazce, které objevila na zemi u Karlova mostu, ucítí odvahu dožít se takového stáří. Buďte živí i pro nás, kteří teprve čekáme v řadě. Jdeme vaším směrem a nebude dlouho trvat, a pokud nám bude dáno, budeme tam, kde jste vy. Dodejte nám odvahu, ukažte nám, jak na to.


NEJTĚŽŠÍ SOUPEŘ

My všichni čekáme v řadě na toho nejobtížnějšího a nejzákeřnějšího soupeře, se kterým se lze v životě utkat. Na stáří, nad nímž můžeme zvítězit jen jediným způsobem. Nebojovat. Přijmout všechna omezení, bolest i vrásky. Všechno to obejmout a říct si: „Tak ať. Život se musí užít.“ To říká Maruška, má kamarádka, které bude pomalu 80 let a která dobře ví, že kňučením nad nepřízní osudu nic nezíská a že si zkrátka musí užít života, dokud ho má. Ona to tedy doopravdy říká ještě jinak, mnohem drsněji…: „Buď žij, anebo umři, hlavně nepřežívej!“


ŽIVOT DO POSLEDNÍHO VYDECHNUTÍ

V nabídce Energy je spousta přípravků, které mohou ve stáří pomoci nestagnovat a užívat života naplno. Korolen pomáhá podpořit psychiku a jaksi rozsvítit přístup k životu. Skeletin pečuje o dobrý stav kloubů, které jsou důležitým předpokladem

pro to, abychom se vůbec mohli hýbat, a energii tak uvádět do pohybu. King Kong pomůže úplně každému, kdo byl znehybněn a potřebuje nutně nahodit onen zmiňovaný řetěz. Také nenechá nikoho odpočívat na pohovce, ale požene ho k aktivitě za každou cenu. King Kong je opravdu věrný pomocník právě ve stáří nejen proto, že povzbuzuje k aktivitě a urychluje regeneraci pohybového aparátu, ale podporuje anabolické – stavební procesy v těle, což se v tomto období života, kdy vládne  katabolismus – rozklad, jednoznačně hodí. Celkovou kondici zlepšuje Fytomineral, Revitae a Vitaflorin. Po Celitinu je dobré sáhnout vždy před spaním pro lepší prokrvení mozku a regeneraci buněčných membrán. No, a nakonec se neobejdete bez Artrinu, krému, který patří k prvku Voda a který můžete zaúkolovat, aby dbal na to, že řeka vašeho stáří bude plynule zurčet až do širého moře, kde se nakonec všichni setkáme.

Mgr. TEREZA VIKTOROVÁ

 

Publikováno: 10. 11. 2019

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 568
Datum zveřejnění Titulek
29. 01. 2024
Voňavá péče pro krásu i odvahu - Immortelle soap

Obsah pouze pro členy

03. 04. 2023
Účinky zelených potravin a terapeutických olejů

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2023
Soutěžte se zelenými potravinami o balíčky produktů energy! (4/2023)

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

08. 11. 2022
Navýšení cen v roce 2023

Upravili jsme e-shop tak, aby zobrazoval navýšení cen v roce 2023. A zároveň už máme nové ceníky.

23. 09. 2022
Offusin - (ne)kašleme na to!

Obsah pouze pro členy

25. 07. 2022
NOVINKA: Mycopan

Obsah pouze pro členy

24. 07. 2022
Vyčistěte si hlavu! Nové šampony Pentagramu

Obsah pouze pro členy

14. 07. 2022
Veterinární přípravky Epivet + Probiovet

Epivet je přírodní šampon pro lesklou a zdravou srst (vhodný pro citlivou pokožku). Probiovet zase posiluje imunitu a pomáhá se zažívacími potížemi.

23. 06. 2022
NOVINKA: Mycocard

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2022
Dubnová soutěž se zelenými potravinami

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

23. 03. 2022
NOVINKA: Mycohepar

Obsah pouze pro členy

31. 10. 2021
NOVINKA: Mycopulm

Obsah pouze pro členy

29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.