[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Ať žije hlemýžď – nastupující král kosmetického průmyslu!

Představte si, že vám po tváři leze hlemýžď, mnoho hlemýžďů, polekaných hlemýžďů… Máte je na obličeji, krku i dekoltu. Asi by vám to nebylo příjemné, ale byla by to ta nejluxusnější možná kosmetická procedura. Hlemýždi zahradní se totiž mohou pyšnit tím, že ze svých podkožních žláz umí vylučovat elixír mládí.

Dobré pro pokožku


V Jižní Americe byla a je spousta farem chovajících hlemýždě pro kulinářské účely. Jistý španělský lékař tam prováděl pokusy a všiml si, že při podráždění hlemýždi vylučují jiný typ slizu než za sebou běžně zanechávají při plazení. Zaznamenal, že poranění vzniklá radiací se hlemýžďům podezřele rychle hojí, a tak otestoval účinky tohoto drážděním vyvolaného slizu na lidské pokožce. Zjistil, že obsahuje alantoin, kyselinu glykolovou, vitaminy A, E, C, kolagen a elastin. A to jsou shodou okolností látky důležité pro zdraví pokožky. Podporují regeneraci a způsobují její jemnost. Alantoin regeneruje a vyhlazuje pokožku, kyselina glykolová je exfoliant, který pomáhá odstranit odumřelé buňky a zvyšuje syntézu kolagenu. Kolagen a elastin obsažený především ve šnečích vajíčkách jsou hlavní složky pojivové tkáně. Díky tomu, že jsou tyto látky živočišného původu, prostupují lépe do lidské pokožky než látky rostlinné nebo dokonce syntetické.


Jakmile se rozkřiklo, jaký poklad se v hlemýždích kromě chutného masíčka skrývá, začali všichni hlemýždí farmáři produkovat speciální hlemýždí extrakt a šnečí vajíčka, nazývaná také šnečí kaviár, jež se staly vycházejícími hvězdami mezi specialitami kosmetického průmyslu. K tomuto účelu byl speciálně vyšlechtěn druh Helix aspersa maxima (kaviárový hlemýžď), který je větší, i vajíčka má větší, takže se toho z něj dá vymačkat prostě víc…


Hojení, hydratace, hlemýžď


Účinné látky kaviárového typu můžete najít v krémech Protektin a Cytovital, dále jsou obsaženy v tělovém mléce Caralotion a samozřejmě nesmí chybět ve Visage seru, kde jsou jednou z hlavních účinných složek. Hlemýždí extrakt zjemňuje vrásky, napomáhá hojení ran, léčí akné a nečistou mastnou pleť, pomáhá při nerovnoměrné pigmentaci, snižuje koloidní jizvy, působí proti striím, posiluje elasticitu pokožky, zlepšuje její hydrataci a zamezuje vysoušení, celkově působí proti stárnutí pokožky. Velice výjimečně příznivý vliv má hlemýždí extrakt na hojení i hodně závažných popálenin. Proto až se příště popálíte, přivolejte svého věrného hlemýždě, přiložte si ho na ránu… a pak už stačí jen pofoukat.

Mgr. TEREZA VIKTOROVÁ

Publikováno: 08. 01. 2017

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 560
Datum zveřejnění Titulek
23. 06. 2022
NOVINKA: Mycocard

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2022
Dubnová soutěž se zelenými potravinami

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

23. 03. 2022
NOVINKA: Mycohepar

Obsah pouze pro členy

31. 10. 2021
NOVINKA: Mycopulm

Obsah pouze pro členy

29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.

08. 11. 2020
Levandule: Vnitřní klid a důvěra v život

Vůně levandule je nám všem důvěrně známá, ale jsme si také vědomí, jaké dary nám přináší?

17. 10. 2020
Novinka: Qi drink

Obsah pouze pro členy

07. 09. 2020
Den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří na klubu Energy Olomouc.

12. 06. 2020
Element ohně: Na vrcholu energie

Představte si letní den - počínající příjemně vlahým ránem, naplněný pohodou, dětským smíchem a hravým skotačením, osvěžujícím ovocem, hřejivými slunečními paprsky a dobrou zábavou při večerním setkání s přáteli. Pokud se Vám podařilo vžít se do představy, možná jste se dotkli radosti, která je…

03. 06. 2020
Přírodní repelent: TICK-A-TACK

Víte, co obsahuje náš přírodní repelent a čím je výjimečný?

01. 05. 2020
Radost z dýchání

Pojďme se společně zamyslet, proč přišel „útok na plíce“ a jak nechat dech znovu rozkvést. Vždyť dýchání přímo ovlivňuje kvalitu života a naší energii být, žít a tvořit.

01. 05. 2020
Aguaje a Maca - ženské a mužské kvality v nás

Peruánci láskyplně nazývají Stromem života Mauricii převislou (Aguaje) - vzrostlou palmu, jež jim po tisíciletí přinášela nesmírný užitek. Domorodí indiáni ji považují za posvátnou, možná pro její úzké spojení s Matkou Zemí. Tvrdé a náročné podmínky, kterým Maca musí čelit, předpokládají…

28. 03. 2020
Nigella sativa: zázračná bylina

Věděli jste, že Nigellu sativu (Černuchu setou) používaly tradiční medicíny už minimálně 2000 let nazpět? Kupříkladu tradiční islámská medicína ji považuje za jednu z nejlepších léčivek. Semena černuchy a olej z nich se běžně používaly pro všemožné neduhy také v ajurvédě. V čem nám může pomoci?

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací