[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlásit / vytvořit účet

Ať žije hlemýžď – nastupující král kosmetického průmyslu!

Představte si, že vám po tváři leze hlemýžď, mnoho hlemýžďů, polekaných hlemýžďů… Máte je na obličeji, krku i dekoltu. Asi by vám to nebylo příjemné, ale byla by to ta nejluxusnější možná kosmetická procedura. Hlemýždi zahradní se totiž mohou pyšnit tím, že ze svých podkožních žláz umí vylučovat elixír mládí.

Dobré pro pokožku


V Jižní Americe byla a je spousta farem chovajících hlemýždě pro kulinářské účely. Jistý španělský lékař tam prováděl pokusy a všiml si, že při podráždění hlemýždi vylučují jiný typ slizu než za sebou běžně zanechávají při plazení. Zaznamenal, že poranění vzniklá radiací se hlemýžďům podezřele rychle hojí, a tak otestoval účinky tohoto drážděním vyvolaného slizu na lidské pokožce. Zjistil, že obsahuje alantoin, kyselinu glykolovou, vitaminy A, E, C, kolagen a elastin. A to jsou shodou okolností látky důležité pro zdraví pokožky. Podporují regeneraci a způsobují její jemnost. Alantoin regeneruje a vyhlazuje pokožku, kyselina glykolová je exfoliant, který pomáhá odstranit odumřelé buňky a zvyšuje syntézu kolagenu. Kolagen a elastin obsažený především ve šnečích vajíčkách jsou hlavní složky pojivové tkáně. Díky tomu, že jsou tyto látky živočišného původu, prostupují lépe do lidské pokožky než látky rostlinné nebo dokonce syntetické.


Jakmile se rozkřiklo, jaký poklad se v hlemýždích kromě chutného masíčka skrývá, začali všichni hlemýždí farmáři produkovat speciální hlemýždí extrakt a šnečí vajíčka, nazývaná také šnečí kaviár, jež se staly vycházejícími hvězdami mezi specialitami kosmetického průmyslu. K tomuto účelu byl speciálně vyšlechtěn druh Helix aspersa maxima (kaviárový hlemýžď), který je větší, i vajíčka má větší, takže se toho z něj dá vymačkat prostě víc…


Hojení, hydratace, hlemýžď


Účinné látky kaviárového typu můžete najít v krémech Protektin a Cytovital, dále jsou obsaženy v tělovém mléce Caralotion a samozřejmě nesmí chybět ve Visage seru, kde jsou jednou z hlavních účinných složek. Hlemýždí extrakt zjemňuje vrásky, napomáhá hojení ran, léčí akné a nečistou mastnou pleť, pomáhá při nerovnoměrné pigmentaci, snižuje koloidní jizvy, působí proti striím, posiluje elasticitu pokožky, zlepšuje její hydrataci a zamezuje vysoušení, celkově působí proti stárnutí pokožky. Velice výjimečně příznivý vliv má hlemýždí extrakt na hojení i hodně závažných popálenin. Proto až se příště popálíte, přivolejte svého věrného hlemýždě, přiložte si ho na ránu… a pak už stačí jen pofoukat.

Mgr. TEREZA VIKTOROVÁ

Publikováno: 08. 01. 2017

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 569
Datum zveřejnění Titulek
01. 06. 2024
Probiotika: Probiosan + Probiosan Inovum

V článku se dozvíte, jak probiotika Energy čerpají inspiraci z prastarých metod fermentace a čím jsou unikátní.Dozvíte se také, jak produkty Probiosan a Probiosan Inovum podporují zdraví a imunitu díky pokročilým metodám ochrany a dopravy probiotických bakterií do trávicího traktu.

29. 01. 2024
Voňavá péče pro krásu i odvahu - Immortelle soap

Obsah pouze pro členy

03. 04. 2023
Účinky zelených potravin a terapeutických olejů

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2023
Soutěžte se zelenými potravinami o balíčky produktů energy! (4/2023)

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

08. 11. 2022
Navýšení cen v roce 2023

Upravili jsme e-shop tak, aby zobrazoval navýšení cen v roce 2023. A zároveň už máme nové ceníky.

23. 09. 2022
Offusin - (ne)kašleme na to!

Obsah pouze pro členy

25. 07. 2022
NOVINKA: Mycopan

Obsah pouze pro členy

24. 07. 2022
Vyčistěte si hlavu! Nové šampony Pentagramu

Obsah pouze pro členy

14. 07. 2022
Veterinární přípravky Epivet + Probiovet

Epivet je přírodní šampon pro lesklou a zdravou srst (vhodný pro citlivou pokožku). Probiovet zase posiluje imunitu a pomáhá se zažívacími potížemi.

23. 06. 2022
NOVINKA: Mycocard

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2022
Dubnová soutěž se zelenými potravinami

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

23. 03. 2022
NOVINKA: Mycohepar

Obsah pouze pro členy

31. 10. 2021
NOVINKA: Mycopulm

Obsah pouze pro členy

29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…