[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Žena a muž – dokonalé spojení

Yin (jin) a Yang (jang) jsou dle čínské filozofie taoismu dva aspekty univerzální energie QI (čchi). Tato prvopočáteční vesmírná QI je ještě nediferencovaná, nehmotná, a přece hmotná, indiferentní. Všechno je z ní stvořeno a projeveno jen díky ní a skrze ni. Nicméně jakákoli věc může být vnímána, zkoumána a chápána člověkem jen tehdy, má-li protiklad. Jak bychom mohli říci, že je něco studeného, když bychom neznali teplé? Jak bychom mohli říci, že je někdo velký, kdybychom neznali pojem malý jako jeho protiklad? A jak bychom mohli vnímat ženství, kdybychom se nesetkávali s mužstvím? O tom bude tento článek.

DOPLŇUJEME SE, POTŘEBUJEME SE


Yinový aspekt znamená klid, hmotu, chlad, noc, základ, o který se Yang opírá a z něhož vzniká. Yang je naproti tomu horko, aktivita, energie, den, a je tím, co dává impuls a sílu k dokončení věcí. Yang vzniká z Yinu, a je-li ho příliš, zase z něj vzniká Yin – zažili jsme to všichni, když sáhneme na horkou plotýnku, nejprve studí.

Ani v lidském životě není možné žít šťastně jen jako Yinová žena. Nic bychom neudělaly, naše vize, naše projekty by ani nevznikly – a kdyby už náhodou ano, nikdy by se nerealizovaly. Potřebujeme Yang, potřebujeme muže, potřebujeme protiklad, který nás bude učit jinému pohledu na život, na události a který nám svojí silou pomůže dokončit to, co jsme si předsevzaly. Yangový muž potřebuje ženu – tedy Yin pro kontrolu svojí síly, pro její zjemňování a kultivaci. Potřebuje inspiraci, něhu, stabilitu domova.

V současné době dochází v západním světě k obrovské transformaci. Síla ustupuje do pozadí a do popředí se dostává jemnost, intuice a inspirace. Jenže mezitím jsme se my ženy stovky let učily zacházet se silou. To nyní graduje v tom, že ženy se snaží pracovat mužským způsobem, a muži dokonce ženským. Jsem ta poslední, kdo by tento vývoj zavrhoval, svobodu považuji za nejdůležitější část života. Včetně svobody chybovat. Nelze však jít dlouhodobě proti toku vesmírných a zemských sil. Dříve nebo později se to člověku vymstí. Jinak řečeno žena ať je nejprve ženou, to znamená, ať rozvíjí svoji schopnost tvořit, a je naprosto jedno, zda to bude aranžování květin anebo tvorba systému odměňování v manažerských pozicích vlastní firmy. Nejde o to, co děláme, ale JAK. Mužský způsob je přímočarý, muži na to mají sílu i průraznost. Ženy obvykle ne, ale ony ji nepotřebují. Vymyslí cestu tam, kde žádná není, naleznou řešení i tam, kde to vypadá beznadějně. Tak proč jít tvrdě?

Dámy, uvědomme si, co máme. A to, co je naším darem, náš způsob myšlení, si uchovejme a spojujme jej beze strachu s mužskou schopností jít do akce. Muži, být mužem v dnešní společnosti není jednoduché. Nicméně moc vás potřebujeme. Zbláznily bychom se z neustálého přemítání o věcech, nebyly bychom šťastné bez jistoty vaší ochrany a neměly bychom odvahu k mnoha věcem, ve kterých se o vás opíráme.

Píšu sice o reálném muži a reálné ženě, ale uvědomme si, že stejné síly jsou v nás samých, v každém z nás. Každý má svůj Yin a Yang. Pokud se nám nedaří dokončovat věci, je namístě doplnit Yang, pokud nevidíme cestu, jak se dostat dál, pak Yin.


 
ŽENSKOST, KRÁSA A HARMONIE

Buďme jemné, nenásilné, láskyplné, domov tvořící, uvolněné, plné humoru a lásky a zejména velkorysé. Co nám v tom může pomoci? Gynex doplní energii v našem nejzatíženějším orgánu – slinivce. Také pomůže zharmonizovat naše cykly, podpoří plodnost, a to nejen fyzickou, ale i plodnost našich myšlenek. Jeho působením se dá podpořit rovněž uvolnění hlubokých emocionálních traumat.

Gynex je velmi účinný také u ženských potíží, při poruchách jemné regulace žláz s vnitřní sekrecí a také u všech možných i nemožných poruch spojených s hormonálními problémy.

Abychom si ještě vylepšily situaci, můžeme přidat Vitamarin, který upraví hospodaření s tuky a také podpoří stabilitu membrán v mozku, a tím i jeho pohotovost k radosti. Maytenus ilicifolia ještě posílí cílení na slinivku, a tím na obvyklou hlavní slabinu nás žen. Navíc působí proti rakovině, a také podporuje její léčbu, zejména jedná-li se o rakovinu ženských orgánů.
 

 
MUŽNOST, VITALITA A SÍLA

U mužů potřebujeme upevnit jejich sílu a podpořit orgán, ve kterém se tato mužská energie skrývá – ledviny. Proto podáme King Kong, který Yang podpoří a doplní. Fytomineral zase umožní mohutnou výměnu minerálů v těle, a tím se obnoví řada enzymů, hormonů atd. A Tribulus terrestris? To je ryze mužská bylina. Podporuje výkon, zejména fyzický, a doplňuje mužskou sílu v té nejčistší podobě.

Dámy a pánové, muži a ženy. Buďme tím, kým jsme, a užívejme si to. Snažme se objevit, co jsme vlastně zač, a s nadšením využívejme našich možností. Je tak krásné žít v souladu se sebou!! Kdo to jednou zažije, po ničem už netouží víc. A přípravky Energy nám v tom mohou pomoci.
 
MUDr. Alexandra VOSÁTKOVÁ

Publikováno: 18. 11. 2015

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 556
Datum zveřejnění Titulek
29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.

08. 11. 2020
Levandule: Vnitřní klid a důvěra v život

Vůně levandule je nám všem důvěrně známá, ale jsme si také vědomí, jaké dary nám přináší?

17. 10. 2020
Novinka: Qi drink

Obsah pouze pro členy

07. 09. 2020
Den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří na klubu Energy Olomouc.

12. 06. 2020
Element ohně: Na vrcholu energie

Představte si letní den - počínající příjemně vlahým ránem, naplněný pohodou, dětským smíchem a hravým skotačením, osvěžujícím ovocem, hřejivými slunečními paprsky a dobrou zábavou při večerním setkání s přáteli. Pokud se Vám podařilo vžít se do představy, možná jste se dotkli radosti, která je…

03. 06. 2020
Přírodní repelent: TICK-A-TACK

Víte, co obsahuje náš přírodní repelent a čím je výjimečný?

01. 05. 2020
Radost z dýchání

Pojďme se společně zamyslet, proč přišel „útok na plíce“ a jak nechat dech znovu rozkvést. Vždyť dýchání přímo ovlivňuje kvalitu života a naší energii být, žít a tvořit.

01. 05. 2020
Aguaje a Maca - ženské a mužské kvality v nás

Peruánci láskyplně nazývají Stromem života Mauricii převislou (Aguaje) - vzrostlou palmu, jež jim po tisíciletí přinášela nesmírný užitek. Domorodí indiáni ji považují za posvátnou, možná pro její úzké spojení s Matkou Zemí. Tvrdé a náročné podmínky, kterým Maca musí čelit, předpokládají…

28. 03. 2020
Nigella sativa: zázračná bylina

Věděli jste, že Nigellu sativu (Černuchu setou) používaly tradiční medicíny už minimálně 2000 let nazpět? Kupříkladu tradiční islámská medicína ji považuje za jednu z nejlepších léčivek. Semena černuchy a olej z nich se běžně používaly pro všemožné neduhy také v ajurvédě. V čem nám může pomoci?

20. 03. 2020
Co je nejlepší prevencí v těchto dnech?

Obsah pouze pro členy

16. 03. 2020
Aktuální důležité informace k fungování Energy centra

Přijatá opatření za aktuálního výjimečného stavu.

01. 03. 2020
Droserin - anděl strážný našeho dýchání

Plíce a průdušky patří spolu s tlustým střevem, nosem a pokožkou k prvku Kov. K němu přísluší sucho, emoce smutek, barva bílá, chuť pálivá a tón D. Sucho plicím škodí, protože znesnadňuje dýchání. Kondice plic závisí především na stavu slinivky, jater a srdce. Důležitým faktorem pro správné dýchání…

01. 03. 2020
Co dělat, když přijde chřipková vlna?

Obsah pouze pro členy

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací