[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlásit / vytvořit účet

ENERGYVET - aby zvířata nestárla…

Aby zvířata nestárla…
Máte doma věrného průvodce životem, máte doma čtyřnohého přítele? Asi dobře víte, jak dovede obohatit život a dokonce učinit člověka lepším. Stát se členem rodiny. Většina zvířat má však nízký průměrný věk a rok od roku vidíte, jak vám vaši kamarádi stárnou před očima. Lze jim pomoci? Oddálit stárnutí, zlepšit jejich kondici a případně odstranit již projevené příznaky stáří? Určitě ano. Právě pro pomoc s omládnutím vašeho zvířete jsou následující doporučení.


Univerzálním prostředkem je profylaktické podávání Cytovetu 2–3x ročně po dobu 2–3 týdnů. Cytovet pomáhá z organismu eliminovat volné radikály, které se na rozvoji příznaků stáří podílejí největší měrou. U zvířat žijících v městském nebo imisemi zatíženém prostředí se výsledky podávání Cytovetu projevují nejmarkantněji.
Další možností je použití humánního přípravku Revitae. Obsahuje vysoké množství karotenoidů, luteinu a také extrakt z kořene kudzu, který působí na produkci hormonů melatoninu (za tmy) a serotoninu (ve dne). Navození fyziologické hladiny těchto hormonů významně napomáhá zlepšit chování zvířat. Proto je Geriatrim vhodnější podávat u změn v chování následkem stárnutí zvířete a Cytovet naopak při zátěži životním prostředím. Můžeme také využít působení obou produktů a podávat Cytovet a Revitae střídavě.

Cíleně je nevhodnějším přípravkem pro uvedení staršího zvířete do původní kondice Renovet. Nachází uplatnění při šednutí srsti, postižení kloubů, problémech s močením, prostatou, ledvinami, sluchem a častými záněty zevního zvukovodu.

U starších zvířat je vhodné nejprve připravit terén pro působení Renovetu pomocí Regavetu, který příznivě ovlivňuje metabolismus a detoxikaci těla. Zamezí případné reverzní reakci, kterou by mohl Renovet vyvolat. Regavet zlepšuje podmínky pro regeneraci ledvin, protože podporou detoxikace v těle nejsou ledviny nadále atakovány případnými toxickými metabolity.
Z ostatních produktů Energy jsou na místě při omlazení a posílení vitality zvířete již zmíněný humánní Revitae, Fytovet pro doplnění chybějících minerálů, Omegavet pro saturaci nenasycenými mastnými kyselinami a v případě problémů s konzistencí výkalů anebo při perverzních chutích bude velmi vhodným doplňkem Probiovet.
 
Na detoxikaci Cytovet
Cytovet je regenerační přípravek s výjimečnými detoxikačními schopnostmi. Obsahuje vysokomolekulární huminové kyseliny, kyselinu jantarovou a silymarin. Vhodně působí při neutralizaci nebo odstraňování toxinů z těla. Pozitivní vliv lze očekávat i při onemocněních pohybového aparátu, při artrózách a degeneraci kostí a kloubů.
 
Humáty obsažené v Cytovetu svým chelatačním (“vychytávacím”) účinkem odstraňují toxiny nejen ze zažívacího traktu, ale i z ostatních tkání těla. Vazba humátů na povrchové struktury virů a bakterií znemožňuje jejich množení a parazitování. Cytovet má celkově očistné účinky.
 
Je vhodným doplňkem pro kterýkoli jiný Energy přípravek a bývá používán jako první volba ve všech případech jakéhokoli postižení organismu.
 
Humáty se vážou i na růstové faktory, kterými si zhoubné nádory připravují tkáň hostitele pro další prorůstání. Proto Cytovet vykazuje do značné míry protinádorové účinky. Zpomaluje růst nádoru a brání jeho metastazování, čímž organismus získává čas pro úplnou regeneraci vhodně kombinovaným dalším přípravkem, nejčastěji to bývá Korovet nebo Gynevet.
 
Cytovet můžeme podávat zvířatům v tobolkách, rozpuštěný ve vodě anebo můžeme pro vodní živočichy připravit lázeň. Lze jej aplikovat ve formě prášku do těžko se hojících infikovaných ran spolu s Imunovetem: Vysypte obsah tobolky Cytovetu a přidejte pár kapek Imunovetu. Rozetřete na kaši a tuto směs aplikujte na ránu. Vzhledem k snadnému ušpinění textilu překryjte obvazem nebo přelepte leukoplastí.
 
 
Omegavet
 
Omegavet obsahuje unikátní rybí olej, který je nejdůležitějším přírodním zdrojem řady nenasycených mastných kyselin a vitaminu A a D. Posiluje obranyschopnost zvířat, napomáhá při stavbě silných kostí a zdravých zubů a udržování zdravé pokožky, srsti a očí. Nejčastější indikací je působení na kvalitu srsti a dalších kožních derivátů, u plazů např. krunýře želv. Další indikací Omegavetu je posílení buněčné imunity, a tím zvýšení odolnosti k nádorovým onemocněním, bakteriálním infekcím a jejich přechodu do chronické podoby. Působí jako ochrana na jaterní buňky, brání rozvoji steatózy (ztučnění jater) i tukové degeneraci mozku (mozkové skleróze). Omegavet použijeme tam, kde je nápadné předčasné stárnutí kůže a nekvalitní srst. Často bývají tyto příznaky doprovázené vznikem bradavičnatých útvarů na pokožce – benigních nádorků, papilomů. Je vhodným doplňkem Gynevetu při problémech s nervovým systémem.
 
 
Pro šampiony i trpělivé pomocníky
 
Vzhled srsti
Stejně jako je u člověka stav kůže obrazem jeho nitra, platí totéž o srsti u zvířat. A který majitel by nebyl hrdý na svého dobře vypadajícího čtyřnohého přítele? Je obecné pravidlo, že pes bývá obrazem svého pána. Tak proč nevypadat lépe? Pokud najdete u svého zvířátka některý z následujících problémů, určitě mu vyberete vhodný veterinární produkt.
 
Suchá, lámavá srst
Nenasycené mastné kyseliny a vitaminy A, D a E potřebné k vyživení srsti, aby měla zdravý vzhled, dodává zejména přípravek Omegavet. Pro lepší využití stavebních látek, tj. jak proteinů, tak i minerálů a nenasycených mastných kyselin, je vhodné vnitřně podávat Gynevet. Ovlivňuje pozitivně aktivitu enzymů zpracovávajících tuky a z koncentrátů nejlépe působí na kvalitu kůže a jejích derivátů.
 
Pro lesk srsti
Fytovet doplní nezbytné minerály v maximálně využitelné (koloidní) formě a polynenasycené mastné kyseliny (např. omega-3 a omega-6) dodá Omegavet. Opět je možné posílit výstavbu srsti podáváním Gynevetu.
 
Dojem špinavé srsti, šedivění
Tento vzhled bývá způsobený nedostatečnou aktivitou jaterní a ledvinné tkáně. Zásadní je zde přípravek Renovet, ke kterému je vhodné podávat Cytovet. Zejména u starších zvířat se doporučuje připravit organismus zvířete na regeneraci Renovetem minimálně týdenním podáváním Regavetu.
 
Vypadávání srsti
Obecně v každém případě na obnovení růstu srsti působí příznivě Gynevet. Při otravě, například těžkými kovy, je vhodné podávat zvířeti Cytovet, jenž se váže chelatační vazbou na všechny reaktivní skupiny a Fytovet, který vytěsňuje toxické prvky z vazebných míst na bílkoviny a enzymy. Při plísňových a bakteriálních onemocněních je na eliminaci původce užitečný lokálně Audivet. Při svrbění pomůže místně aplikovaný koncentrovaný Fytovet.
 
Celkové zlepšení vizáže pro výstavy
Zvíře začínáme připravovat minimálně 3 týdny předem (vhodnější jsou ale 2 měsíce), podáváme mu Gynevet doplněný Fytovetem a Omegavetem. Není nutné využít všechny uvedené produkty. Je to maximalistická verze, ale poskytuje nejjistější výsledky.
 
Zvýšení výkonu
Některá zvířata chováme pro sport, závody, nebo potřebujeme prostě společníka pro naše rekreační sportovní aktivity. Jiná zvířata jsou určena na práci a využíváme je ke spoustě náročných činností, počínaje koňmi pro práci v lese a konče například psími záchranáři. Abychom jim pomohli ke kvalitním výkonům, máme k dispozici účinné pomocníky.
 
Posílení funkce kosterní i útrobní svaloviny
účinný je přípravek Kingvet. Usměrňuje metabolismus těla podle typu zátěže. Při vytrvalostním tréninku zvyšuje vytrvalost, při tréninku silovém podporuje nárůst objemu svaloviny. V každém případě je Kingvet nejúčinnější ve spojení s tréninkovou fází. Bez tréninku nemá na svalovinu podstatný vliv.
Kingvet také působí na regeneraci poškozených nebo unavených svalů, pomáhá odbourávat nahromaděnou kyselinu mléčnou. Zlepšuje sexuální výkonnost samců. U samic má tento efekt také, ale je nutné střídat jej s Gynevetem.
 
Zvýšení momentálního výkonu a vytrvalosti, zlepšení koncentrace zvířete
Pro účast zvířete na závodech nebo zvýšení jeho momentálního výkonu lze využít Etovet, který působí na rychlé a dokonalé uvolnění energie. Zlepšuje práci nervového systému, stimuluje kontrolní centra, tj. zesiluje účinky zpětné vazby, a tím mechanismy kontroly a schopnost koncentrace na výkon.
Kingvet ani Etovet neobsahují žádné ze sledovaných a zakázaných stimulantů. Působí proti stresu.
 
MVDr. Lubomír Chmelař, Ph.D.
 

Publikováno: 27. 09. 2015

Související produkty

Další články k tématu Etovet - zkušenosti a použití

Zobrazeno 6 položek
Datum zveřejnění Titulek
26. 01. 2016
VET: kýchání

Příčina Na počátku je dráždění způsobené mechanicky (nasáté chmýří), chemicky (dráždivé látky), přecitlivělostí na určité alergeny anebo činností virů napadajících sliznici nosu. Viry pronikají do buněk sliznice, kde se namnoží. Po ukončení množení (řádově v desítkách minut) způsobují praskání…

15. 09. 2014
Naše zdraví je určeno schopností snášet změny

Slovo adaptace se dnes používá v mnoha významech. V medicíně znamená schopnost organismu přizpůsobit se. Čemukoli. Že se vás to netýká? Omyl!! Adaptujeme se neustále. Musíme si uvědomit, že život člověka není tak jednotvárný, jak se někdy zdá. Střídá se den a noc, práce a odpočinek, ženy mají svůj…

01. 10. 2011
veterinární produkty

Obsah pouze pro členy

01. 09. 2011
Z INTERNETOVÉ PORADNY VETERINÁŘE

Obsah pouze pro členy

01. 01. 2011
Veterinární produkty

Obsah pouze pro členy