[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Vaše zkušenosti - zachráněný prst

Jak jsem zachraňovala prst

Je sobotní ráno, jdu napůl spící synovi ukrojit elektrickým kráječem chleba. Po hrůzném zážitku, kdy si ukrojil špičku prstu a kdy zašití rány na chirurgii bylo ještě hrůznější, takže už na něm nechce krájet nic.

Bzzzzzm… au! Co to? Chleba se otočil, vyskočil a já si uřízla kus posledního článku prostředníčku! Okamžitě jsem probuzená naplno, připlácla jsem ukrojenou špičku prstu zpět, skočila do koupelny nad umyvadlo a volala na manžela: “Dones mi Artrin, honem!”

Umyvadlo už je plné krve. Pumpuji krém na zranění. Zpočátku jej krev odplavuje, ale asi po 2 minutách Artrin na prstu zůstává, prostředník přestává cukat a bolet. Chvíli ještě sedím, prst vzhůru, už nekrvácí. Jak v něm začne brnět, dávám novou vrstvu Artrinu. Po půl hodině se přesunuji do obýváku, stále přikrmuji špičku Artrinem, jakmile se ozve nepříjemné cukání či brnění.

Postupně se intervaly mezi brněním prodlužují, až prst nebolí vůbec. A přemýšlím, co dál. Jet na chirurgii na šití? Rána je dost veliká (asi 1 cm2) a hluboká, ale kost zraněná není. V sobotu ráno? To tam budu celé dopoledne, bolestivé šití, týden bolestí, pak vytažení stehů a zdeformovaný prst, jako ho má syn. Anebo to risknout a využít informace ze semináře Energy, kdy nám paní Husárová popisovala léčbu svého hlubokého řezného zranění kolene? Zkusím to. Vrstvu Artrinu jsem zakryla fáčem a beru to pozitivně – alespoň mám čas na čtení.

V neděli už byl prst dobrý, uřízlá část přirostla, tak jsem jej začala potírat Cytovitalem.

V pondělí jsem ránu pořádně zabalila do Cytovitalu a jela do práce, večer dobré, akorát špička prstu celá zčernala. Trochu mě to vylekalo, ale v úterý začala černá barva mizet, nic nehnisalo, nebolelo. Po dalších 4 dnech bylo vše nádherně srostlé, ale problém byl, že já se do prsteníčku práskla a začalo to znovu krvácet. Opět přišel zábal z Artrinu, pak Cytovital a po 10 dnech se vše tak zacelilo, že už ani při neopatrném klepnutí nic nekrvácelo.

Dnes už kdo neví, ani si nevšimne, že jsem s prstem něco měla.


Ing. Miroslava Rychetská,

 Brno

Publikováno: 17. 07. 2015

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 556
Datum zveřejnění Titulek
29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.

08. 11. 2020
Levandule: Vnitřní klid a důvěra v život

Vůně levandule je nám všem důvěrně známá, ale jsme si také vědomí, jaké dary nám přináší?

17. 10. 2020
Novinka: Qi drink

Obsah pouze pro členy

07. 09. 2020
Den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří na klubu Energy Olomouc.

12. 06. 2020
Element ohně: Na vrcholu energie

Představte si letní den - počínající příjemně vlahým ránem, naplněný pohodou, dětským smíchem a hravým skotačením, osvěžujícím ovocem, hřejivými slunečními paprsky a dobrou zábavou při večerním setkání s přáteli. Pokud se Vám podařilo vžít se do představy, možná jste se dotkli radosti, která je…

03. 06. 2020
Přírodní repelent: TICK-A-TACK

Víte, co obsahuje náš přírodní repelent a čím je výjimečný?

01. 05. 2020
Radost z dýchání

Pojďme se společně zamyslet, proč přišel „útok na plíce“ a jak nechat dech znovu rozkvést. Vždyť dýchání přímo ovlivňuje kvalitu života a naší energii být, žít a tvořit.

01. 05. 2020
Aguaje a Maca - ženské a mužské kvality v nás

Peruánci láskyplně nazývají Stromem života Mauricii převislou (Aguaje) - vzrostlou palmu, jež jim po tisíciletí přinášela nesmírný užitek. Domorodí indiáni ji považují za posvátnou, možná pro její úzké spojení s Matkou Zemí. Tvrdé a náročné podmínky, kterým Maca musí čelit, předpokládají…

28. 03. 2020
Nigella sativa: zázračná bylina

Věděli jste, že Nigellu sativu (Černuchu setou) používaly tradiční medicíny už minimálně 2000 let nazpět? Kupříkladu tradiční islámská medicína ji považuje za jednu z nejlepších léčivek. Semena černuchy a olej z nich se běžně používaly pro všemožné neduhy také v ajurvédě. V čem nám může pomoci?

20. 03. 2020
Co je nejlepší prevencí v těchto dnech?

Obsah pouze pro členy

16. 03. 2020
Aktuální důležité informace k fungování Energy centra

Přijatá opatření za aktuálního výjimečného stavu.

01. 03. 2020
Droserin - anděl strážný našeho dýchání

Plíce a průdušky patří spolu s tlustým střevem, nosem a pokožkou k prvku Kov. K němu přísluší sucho, emoce smutek, barva bílá, chuť pálivá a tón D. Sucho plicím škodí, protože znesnadňuje dýchání. Kondice plic závisí především na stavu slinivky, jater a srdce. Důležitým faktorem pro správné dýchání…

01. 03. 2020
Co dělat, když přijde chřipková vlna?

Obsah pouze pro členy

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací