[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlásit / vytvořit účet

Konec chmurných myšlenek

Z praxe terapeuta


Minulý rok začátkem září navštívila moji poradnu maminka se svým třináctiletým synem Viktorem. Viktor měl problémy se spolužáky ve škole. Vše začalo v předešlém školním roce a on měl strach, že se budou nepříjemné situace opakovat. Třináctiletý Viktor se stal terčem šikany. Nikoli fyzické, ale slovní, dalo by se říci spíše psychické. Ta někdy může zanechat mnohem hlubší šrámy na duši než fyzické ublížení. Tělesná zranění se zhojí poměrně rychle, ale psychické rány “trávíme” mnohem delší čas.

Viktor byl velmi vnímavý, citlivý chlapec. Daleko lépe se cítil ve společnosti děvčat než chlapců. Byl jemný, společenský, přátelský a jeho velkou ideou bylo pomáhat lidem. Učivo zvládal bez problémů, dokud nepřišly trable v soužití s kolektivem chlapců v jeho třídě. Děti neomylně vycítí, když se některý jedinec odchýlí od průměru. Slova: “jsi divný, nechceme tě mezi sebou”, mohou velmi bolet. Viktor se nedokázal soustředit, hlavou se mu honily chmurné myšlenky – “nejsem nic, jsem na světě úplně zbytečný”. Chlapec upadal do stále hlubšího stavu beznaděje a necenění si své hodnoty. Velká vnímavost a citlivost na myšlenky a nálady druhých ho zraňovala. Vše bylo ještě umocněno obdobím puberty, které je náročné z hlediska hledání vlastní identity a vymezení osobnosti.

S Viktorem jsme pracovali na jeho sebepřijetí. Být si vědom své hodnoty i přes svou odlišnost. Najít sílu ve své originalitě a přijmout i myšlenku, že nemusí být kamarád s každým. Vybrali jsme společně přípravek Stimaral. Podle diagnostiky z jazyka na bázi čínské medicíny byl Viktor zdravý chlapec, žádné oslabení orgánových soustav se na jazyku nezobrazilo. Z irisdiagnostického vyšetření oka byly patrné stresové kruhy v oční duhovce.

Problém byl zatím jen na úrovni podvědomí.

Stimaral pomohl zharmonizovat energetické dráhy jater, žlučníku a sleziny, kam si Viktor ukládal svá traumata a bolesti z odmítnutí a potlačené emoce, které neprojevil v momentě, kdy je prožíval.

Za 3 týdny mi Viktorova maminka volala, ulevilo se i jí. Viktor mnohem méně propadal do chmurných myšlenek, když, tak jen krátce. On sám svůj pocit shrnul slovy: “nějak se mi rozjasnilo čelo”. Začal vyhledávat situace a osoby, mezi kterými se mohl projevovat přirozeně. Také se stal členem dramatického kroužku místního divadla.
Spolu se Stimaralem mu to pomáhalo vidět situace jasněji a najít v nich příležitost k sebevyjádření.
 
LENKA ČERVENÁ

Publikováno: 15. 09. 2015

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 568
Datum zveřejnění Titulek
29. 01. 2024
Voňavá péče pro krásu i odvahu - Immortelle soap

Obsah pouze pro členy

03. 04. 2023
Účinky zelených potravin a terapeutických olejů

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2023
Soutěžte se zelenými potravinami o balíčky produktů energy! (4/2023)

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

08. 11. 2022
Navýšení cen v roce 2023

Upravili jsme e-shop tak, aby zobrazoval navýšení cen v roce 2023. A zároveň už máme nové ceníky.

23. 09. 2022
Offusin - (ne)kašleme na to!

Obsah pouze pro členy

25. 07. 2022
NOVINKA: Mycopan

Obsah pouze pro členy

24. 07. 2022
Vyčistěte si hlavu! Nové šampony Pentagramu

Obsah pouze pro členy

14. 07. 2022
Veterinární přípravky Epivet + Probiovet

Epivet je přírodní šampon pro lesklou a zdravou srst (vhodný pro citlivou pokožku). Probiovet zase posiluje imunitu a pomáhá se zažívacími potížemi.

23. 06. 2022
NOVINKA: Mycocard

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2022
Dubnová soutěž se zelenými potravinami

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

23. 03. 2022
NOVINKA: Mycohepar

Obsah pouze pro členy

31. 10. 2021
NOVINKA: Mycopulm

Obsah pouze pro členy

29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.