[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Konec chmurných myšlenek

Z praxe terapeuta


Minulý rok začátkem září navštívila moji poradnu maminka se svým třináctiletým synem Viktorem. Viktor měl problémy se spolužáky ve škole. Vše začalo v předešlém školním roce a on měl strach, že se budou nepříjemné situace opakovat. Třináctiletý Viktor se stal terčem šikany. Nikoli fyzické, ale slovní, dalo by se říci spíše psychické. Ta někdy může zanechat mnohem hlubší šrámy na duši než fyzické ublížení. Tělesná zranění se zhojí poměrně rychle, ale psychické rány “trávíme” mnohem delší čas.

Viktor byl velmi vnímavý, citlivý chlapec. Daleko lépe se cítil ve společnosti děvčat než chlapců. Byl jemný, společenský, přátelský a jeho velkou ideou bylo pomáhat lidem. Učivo zvládal bez problémů, dokud nepřišly trable v soužití s kolektivem chlapců v jeho třídě. Děti neomylně vycítí, když se některý jedinec odchýlí od průměru. Slova: “jsi divný, nechceme tě mezi sebou”, mohou velmi bolet. Viktor se nedokázal soustředit, hlavou se mu honily chmurné myšlenky – “nejsem nic, jsem na světě úplně zbytečný”. Chlapec upadal do stále hlubšího stavu beznaděje a necenění si své hodnoty. Velká vnímavost a citlivost na myšlenky a nálady druhých ho zraňovala. Vše bylo ještě umocněno obdobím puberty, které je náročné z hlediska hledání vlastní identity a vymezení osobnosti.

S Viktorem jsme pracovali na jeho sebepřijetí. Být si vědom své hodnoty i přes svou odlišnost. Najít sílu ve své originalitě a přijmout i myšlenku, že nemusí být kamarád s každým. Vybrali jsme společně přípravek Stimaral. Podle diagnostiky z jazyka na bázi čínské medicíny byl Viktor zdravý chlapec, žádné oslabení orgánových soustav se na jazyku nezobrazilo. Z irisdiagnostického vyšetření oka byly patrné stresové kruhy v oční duhovce.

Problém byl zatím jen na úrovni podvědomí.

Stimaral pomohl zharmonizovat energetické dráhy jater, žlučníku a sleziny, kam si Viktor ukládal svá traumata a bolesti z odmítnutí a potlačené emoce, které neprojevil v momentě, kdy je prožíval.

Za 3 týdny mi Viktorova maminka volala, ulevilo se i jí. Viktor mnohem méně propadal do chmurných myšlenek, když, tak jen krátce. On sám svůj pocit shrnul slovy: “nějak se mi rozjasnilo čelo”. Začal vyhledávat situace a osoby, mezi kterými se mohl projevovat přirozeně. Také se stal členem dramatického kroužku místního divadla.
Spolu se Stimaralem mu to pomáhalo vidět situace jasněji a najít v nich příležitost k sebevyjádření.
 
LENKA ČERVENÁ

Publikováno: 15. 09. 2015

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 554
Datum zveřejnění Titulek
16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.

08. 11. 2020
Levandule: Vnitřní klid a důvěra v život

Vůně levandule je nám všem důvěrně známá, ale jsme si také vědomí, jaké dary nám přináší?

17. 10. 2020
Novinka: Qi drink

Obsah pouze pro členy

07. 09. 2020
Den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří na klubu Energy Olomouc.

12. 06. 2020
Element ohně: Na vrcholu energie

Představte si letní den - počínající příjemně vlahým ránem, naplněný pohodou, dětským smíchem a hravým skotačením, osvěžujícím ovocem, hřejivými slunečními paprsky a dobrou zábavou při večerním setkání s přáteli. Pokud se Vám podařilo vžít se do představy, možná jste se dotkli radosti, která je…

03. 06. 2020
Přírodní repelent: TICK-A-TACK

Víte, co obsahuje náš přírodní repelent a čím je výjimečný?

01. 05. 2020
Radost z dýchání

Pojďme se společně zamyslet, proč přišel „útok na plíce“ a jak nechat dech znovu rozkvést. Vždyť dýchání přímo ovlivňuje kvalitu života a naší energii být, žít a tvořit.

01. 05. 2020
Aguaje a Maca - ženské a mužské kvality v nás

Peruánci láskyplně nazývají Stromem života Mauricii převislou (Aguaje) - vzrostlou palmu, jež jim po tisíciletí přinášela nesmírný užitek. Domorodí indiáni ji považují za posvátnou, možná pro její úzké spojení s Matkou Zemí. Tvrdé a náročné podmínky, kterým Maca musí čelit, předpokládají…

28. 03. 2020
Nigella sativa: zázračná bylina

Věděli jste, že Nigellu sativu (Černuchu setou) používaly tradiční medicíny už minimálně 2000 let nazpět? Kupříkladu tradiční islámská medicína ji považuje za jednu z nejlepších léčivek. Semena černuchy a olej z nich se běžně používaly pro všemožné neduhy také v ajurvédě. V čem nám může pomoci?

20. 03. 2020
Co je nejlepší prevencí v těchto dnech?

Obsah pouze pro členy

16. 03. 2020
Aktuální důležité informace k fungování Energy centra

Přijatá opatření za aktuálního výjimečného stavu.

01. 03. 2020
Droserin - anděl strážný našeho dýchání

Plíce a průdušky patří spolu s tlustým střevem, nosem a pokožkou k prvku Kov. K němu přísluší sucho, emoce smutek, barva bílá, chuť pálivá a tón D. Sucho plicím škodí, protože znesnadňuje dýchání. Kondice plic závisí především na stavu slinivky, jater a srdce. Důležitým faktorem pro správné dýchání…

01. 03. 2020
Co dělat, když přijde chřipková vlna?

Obsah pouze pro členy

28. 01. 2020
Imunosan – vítěz nad streptokoky

Obsah pouze pro členy

11. 12. 2019
Vyhlášení předvánoční soutěže!

Přátelé, ukončili jsme naši předvánoční soutěž a zde jsou výherci: Drags imun – Knápková Marie Fytomineral – Lachnit  Jan Arganový olej – Lachnitová Lenka Spiron – Andersen Petr Audiron – Stošková Helena Vitamarin – El Bakri Markéta Děkujeme za trpělivost s vyhlášením soutěže-…

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací