[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlásit / vytvořit účet

Jak na zátěž dnešní doby

Dnes zpracováváme mnohem více podnětů než před 10 lety

V dnešním rychlém životním tempu plném termínů, úkolů a povinností jsme všichni denně vystaveni stresu a časové tísni. Je to dané i tím, že “vysílačů” informací je daleko víc a jsou mnohonásobně “agresivnější”. Telefonáty, SMS, internet, reklamy v podobě billboardů, světelné poutače, reklama hlasitější než běžné vysílání v rádiu nebo televizi, namísto tří televizních kanálů jich máme stovky. Už jen na filtrování reklamy od důležitých informací si musí náš organismus postupně zvykat.
Náš mozek proto musí operativně zvládat nespočetné množství podnětů z vnějšího prostředí, zároveň nepřetržitě přijímá signály jemu podřízených vnitřních orgánů, reguluje je a řídí všechny činnosti potřebné pro přežití organismu. Není divu, že má často “zahlcený software” a potřebuje dodat energii, osvěžení. Samozřejmě, že potřebuje i odpočívat, vypnout se, “zresetovat”, aby nám opět mohl spolehlivě, dobře a rychle sloužit. Toho jsme mu, doufám, bohatě dopřáli o prázdninách a dovolených, a nyní jsme již plně zapojení do pracovního a školního procesu.
NERVOVÉ BUŇKY POTŘEBUJÍ DOBRÉ PODMÍNKY
Energii – zejména glukózu a kyslík – dostává mozková tkáň prostřednictvím tepenné krve přes arterie, které ji bohatě zásobují. Aby byl krevní průtok dostatečný, je potřeba udržet průsvit, elasticitu cév a jejich výstelku (endotel) v dobré kondici. Významnou úlohu sehrávají i další okolnosti, především dobře známé tzv. civilizační rizikové faktory, jakými je hlavně kouření, nedostatek pohybových aktivit, nezdravá strava s množstvím živočišných tuků, nedostatkem zeleniny, vlákniny a vitaminů, příliš mnoho každodenních stresových situací, obezita, neléčený (anebo nedostatečně léčený) vysoký krevní tlak, cukrovka a další.
Základem správného fungování mozku a prevencí uvedených problémů je zdravý životní styl.
Je nevyhnutelné vystříhat se všech negativních vlivů na tepny a oběhový systém, všech uvedených rizikových faktorů a škodlivin. Potřebný je denní aktivní pohyb – stačí i půlhodinová rychlá chůze. Naučme se opět chodit víc pěšky! Dopřejme si oddych a relax,najděme si dostatek času na jídlo, nezapomínejme ani na dostatečný příjem tekutin. Velmi vhodné je i doplnění pestré stravy potravinovými doplňky, zabezpečíte tak pro svůj organismus pravidelnou dávku vyvážených látek, které jej mohou pozitivně stimulovat. Zvlášť vhodné jsou pro lidi, kteří nejedí právě nejvhodněji a nejpravidelněji.
Podpořte svůj mozek
Přírodní produkty Energy podporující správné fungování a výkonnost mozku jsou významným přínosem v prevenci a podpůrné léčbě poruch mozkové činnosti, vyčerpání a vícerých tzv. civilizačních onemocnění. Působí na bázi celostního a šetrného přístupu k lidskému organismu.
Základním přípravkem je bylinný koncentrát Korolen, který harmonizuje srdečně-cévní systém, centrální nervový systém a detoxikuje organismus. Zlepšuje okysličení a funkci mozku, srdce a cév. Dávkování je zpočátku nižší, obvykle 2–3x denně 2–3 kapky, nejlépe ve sklenici vody (půl hodiny před jídlem anebo hodinu po jídle). Potom se dávka pozvolna zvyšuje na obvyklých 2–3x denně 6–7 kapek (více najdete v letáku k přípravku).
Na stimulaci duševní činnosti, ale i na zlepšení fyzické výkonnosti, je vhodným přípravkem bylinný koncentrát Stimaral, který příznivě působí na oblast psychiky. Povzbuzuje k výkonnosti a stimuluje bez potřeby kofeinu, čímž nehrozí návyk ani vedlejší účinky, jaké jsou známé po nadměrném pití kávy a kofeinových nápojů. Stimaral pomáhá organismu přizpůsobit se změnám prostředí, odolávat stresu, zlepšuje paměť, funkci smyslů – zraku, sluchu apod. Pomáhá i při impotenci psychického původu, poruchách nálady, osvědčil se jako “životabudič” při jízdě autem na delších cestách, ale i jako účinný pomocník po probdělé noci či nadměrném požití alkoholu. Obvyklé dávkování je 2x denně 3–6 kapek, případně jednorázově na stimulaci 9 kapek.
Jako další doplněk výživy se osvědčil přípravek Celitin, který vzhledem k obsahu jinanu dvoulaločného a lecitinu pomáhá rozšiřovat a čistit tepny, čímž podporuje prokrvení mozkové tkáně, zlepšuje paměť a soustředění. Upravuje metabolismus tuků, vyživuje obaly nervových vláken. Užívá se 1x denně ráno.
Vitamarin má pozitivní vliv na fungování mozku a zlepšení paměti. Obsahuje vícenenasycené mastné kyseliny omega-3, čímž pomáhá odbourávat cholesterol a tuky uložené v cévách, a tak zlepšuje jejich průchodnost a elasticitu. Užívá se 2–3x denně 2 kapsle. Lze ho užívat současně s výše uvedenými doplňky výživy, jejich účinek je synergický.
MUDr. Július ŠÍPOŠ
 

Publikováno: 25. 10. 2012

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 569
Datum zveřejnění Titulek
01. 06. 2024
Probiotika: Probiosan + Probiosan Inovum

V článku se dozvíte, jak probiotika Energy čerpají inspiraci z prastarých metod fermentace a čím jsou unikátní.Dozvíte se také, jak produkty Probiosan a Probiosan Inovum podporují zdraví a imunitu díky pokročilým metodám ochrany a dopravy probiotických bakterií do trávicího traktu.

29. 01. 2024
Voňavá péče pro krásu i odvahu - Immortelle soap

Obsah pouze pro členy

03. 04. 2023
Účinky zelených potravin a terapeutických olejů

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2023
Soutěžte se zelenými potravinami o balíčky produktů energy! (4/2023)

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

08. 11. 2022
Navýšení cen v roce 2023

Upravili jsme e-shop tak, aby zobrazoval navýšení cen v roce 2023. A zároveň už máme nové ceníky.

23. 09. 2022
Offusin - (ne)kašleme na to!

Obsah pouze pro členy

25. 07. 2022
NOVINKA: Mycopan

Obsah pouze pro členy

24. 07. 2022
Vyčistěte si hlavu! Nové šampony Pentagramu

Obsah pouze pro členy

14. 07. 2022
Veterinární přípravky Epivet + Probiovet

Epivet je přírodní šampon pro lesklou a zdravou srst (vhodný pro citlivou pokožku). Probiovet zase posiluje imunitu a pomáhá se zažívacími potížemi.

23. 06. 2022
NOVINKA: Mycocard

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2022
Dubnová soutěž se zelenými potravinami

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

23. 03. 2022
NOVINKA: Mycohepar

Obsah pouze pro členy

31. 10. 2021
NOVINKA: Mycopulm

Obsah pouze pro členy

29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…