[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Jeden za všechny, všichni za jednoho – Vironal

V článku “Pentagram v každém prvku” jsme uvedli heslo třech mušketýrů: “Jeden za všechny, všichni za jednoho”. Dumasovi mušketýři však netušili, že ve svém hesle citují tisíce let starý zákon – zákon vzájemného obsažení. Tento zákon nám ozřejmuje věc velmi jednoduchou, ale pro naši práci s pentagramem zvlášť důležitou: každý prvek v sobě zároveň obsahuje všechny další prvky. A platí to samozřejmě i pro Kov.
Jedna z nejstarších knih světa “HUAN NEI JING SU WEN” nám poskytuje tento text:
 
“Kov: Utajená přítomnost Kovu v dalších prvcích je takováto: Kov je produkován z horských minerálů, rodí se ze Země, je promýván v říčním písku a ukrývá se ve Vodě. V rostlinách je rtuť, dřevo obsahuje cín a olovo – to je utajená přítomnost ve Dřevě. Kov může spojovat rozptýlené a měkké učinit tvrdým – to jsou jeho přeměny v Ohni. Užitečnost Kovu je v tom, že je pevný a neničí se. Žádná z věcí stvořených proměnami QI by nemohla být pevná a tvrdá, kdyby se jí nedostávalo QI Kovu. Proto i kůže anebo skořápka, jež jsou zvnějšku (věcí) a vytvářejí jejich ochranu, získávají pevnost díky tomu, že se jim dostává QI Kovu. Proto mezi pěti prvky ani jeden nemůže neobsahovat Kov.” (Dr. Vladimír Ando, Klasická čínská medicína, I. díl)
Díky Pentagramu® koncentrátů, krémů a mýdel můžeme pracovat s moudrostí tisíciletých textů a zároveň používat nejmodernější produkty. Kov jednoduše zaměníme za VironalDroserin a podíváme se, kdy se budou angažovat v ostatních prvcích.
 
Dřevo
Ke Dřevu přiřazujeme játra, oči, žlučník, šlachy. Obecně budeme k jejich ovlivnění doporučovat Regalen, ale někdy nám lepší službu poskytne Vironal. V období silných emočních hnutí či velkého stresu dokáže i nepatrná viróza zatížit Dřevo tak, že přestane zvládat své běžné činnosti. Vironal pomůže odstranit další zátěž, ulehčí Dřevu a tobude schopno opět zvládat své povinnosti.

Země
K Zemi přiřazujeme slezinu (slinivku), žaludek. U atributů Země je úloha Vironalu podobná. Slezina a žaludek potřebují ke své práci stabilitu. V období prudkých změn, stresu, může být zažívání sebezdravější, a přesto nebude fungovat tak, jak potřebujeme. I tady můžeme preventivně nasadit Vironal, bude napomáhat k ochraně traktu před infekcemi a zároveň dopomůže ke zpevnění, vytvoří nám prostor k návratu do stability.
 
Kov
Ke Kovu přiřazujeme plíce, tlusté střevo. Mimořádně důležitá je pro nás obranná energie WEI QI (wej-čchi), kterou přiřazujeme právě ke Kovu. Řešením pocitu “necítím se ve své kůži” nebo “necítím se dobře” je Vironal. Sdělí ihned organismu, že s celkovým poklesem energie došlo k nedostatku obranné energie a organismus pak okamžitě posílí obrannou energii i na úkor energie ostatní. Pocit “je mi špatně” už znamená nikoli obranu, ale napadení organismu, obtížný boj s nepříjemným vetřelcem.

Voda
K Vodě přiřazujeme ledviny, kosti, kostní dřeň, močový měchýř. Vironal pomůže odstranit zátěž a zpevňuje, účinnou pomoc proto může nabídnout například při inkontinenci vyvolané duševním stresem.
 
Při rozhodování, který koncentrát použít, si představte, zda pomůže zpevnění a obrana. Pokud ano, pak neváhejte a sáhněte po Vironalu, i když vám tabulky napovídají něco jiného.
 
Eva JOACHIMOVÁ

Publikováno: 01. 11. 2011

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 556
Datum zveřejnění Titulek
29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.

08. 11. 2020
Levandule: Vnitřní klid a důvěra v život

Vůně levandule je nám všem důvěrně známá, ale jsme si také vědomí, jaké dary nám přináší?

17. 10. 2020
Novinka: Qi drink

Obsah pouze pro členy

07. 09. 2020
Den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří na klubu Energy Olomouc.

12. 06. 2020
Element ohně: Na vrcholu energie

Představte si letní den - počínající příjemně vlahým ránem, naplněný pohodou, dětským smíchem a hravým skotačením, osvěžujícím ovocem, hřejivými slunečními paprsky a dobrou zábavou při večerním setkání s přáteli. Pokud se Vám podařilo vžít se do představy, možná jste se dotkli radosti, která je…

03. 06. 2020
Přírodní repelent: TICK-A-TACK

Víte, co obsahuje náš přírodní repelent a čím je výjimečný?

01. 05. 2020
Radost z dýchání

Pojďme se společně zamyslet, proč přišel „útok na plíce“ a jak nechat dech znovu rozkvést. Vždyť dýchání přímo ovlivňuje kvalitu života a naší energii být, žít a tvořit.

01. 05. 2020
Aguaje a Maca - ženské a mužské kvality v nás

Peruánci láskyplně nazývají Stromem života Mauricii převislou (Aguaje) - vzrostlou palmu, jež jim po tisíciletí přinášela nesmírný užitek. Domorodí indiáni ji považují za posvátnou, možná pro její úzké spojení s Matkou Zemí. Tvrdé a náročné podmínky, kterým Maca musí čelit, předpokládají…

28. 03. 2020
Nigella sativa: zázračná bylina

Věděli jste, že Nigellu sativu (Černuchu setou) používaly tradiční medicíny už minimálně 2000 let nazpět? Kupříkladu tradiční islámská medicína ji považuje za jednu z nejlepších léčivek. Semena černuchy a olej z nich se běžně používaly pro všemožné neduhy také v ajurvédě. V čem nám může pomoci?

20. 03. 2020
Co je nejlepší prevencí v těchto dnech?

Obsah pouze pro členy

16. 03. 2020
Aktuální důležité informace k fungování Energy centra

Přijatá opatření za aktuálního výjimečného stavu.

01. 03. 2020
Droserin - anděl strážný našeho dýchání

Plíce a průdušky patří spolu s tlustým střevem, nosem a pokožkou k prvku Kov. K němu přísluší sucho, emoce smutek, barva bílá, chuť pálivá a tón D. Sucho plicím škodí, protože znesnadňuje dýchání. Kondice plic závisí především na stavu slinivky, jater a srdce. Důležitým faktorem pro správné dýchání…

01. 03. 2020
Co dělat, když přijde chřipková vlna?

Obsah pouze pro členy

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací