[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlásit / vytvořit účet

Jeden za všechny, všichni za jednoho – Vironal

V článku “Pentagram v každém prvku” jsme uvedli heslo třech mušketýrů: “Jeden za všechny, všichni za jednoho”. Dumasovi mušketýři však netušili, že ve svém hesle citují tisíce let starý zákon – zákon vzájemného obsažení. Tento zákon nám ozřejmuje věc velmi jednoduchou, ale pro naši práci s pentagramem zvlášť důležitou: každý prvek v sobě zároveň obsahuje všechny další prvky. A platí to samozřejmě i pro Kov.
Jedna z nejstarších knih světa “HUAN NEI JING SU WEN” nám poskytuje tento text:
 
“Kov: Utajená přítomnost Kovu v dalších prvcích je takováto: Kov je produkován z horských minerálů, rodí se ze Země, je promýván v říčním písku a ukrývá se ve Vodě. V rostlinách je rtuť, dřevo obsahuje cín a olovo – to je utajená přítomnost ve Dřevě. Kov může spojovat rozptýlené a měkké učinit tvrdým – to jsou jeho přeměny v Ohni. Užitečnost Kovu je v tom, že je pevný a neničí se. Žádná z věcí stvořených proměnami QI by nemohla být pevná a tvrdá, kdyby se jí nedostávalo QI Kovu. Proto i kůže anebo skořápka, jež jsou zvnějšku (věcí) a vytvářejí jejich ochranu, získávají pevnost díky tomu, že se jim dostává QI Kovu. Proto mezi pěti prvky ani jeden nemůže neobsahovat Kov.” (Dr. Vladimír Ando, Klasická čínská medicína, I. díl)
Díky Pentagramu® koncentrátů, krémů a mýdel můžeme pracovat s moudrostí tisíciletých textů a zároveň používat nejmodernější produkty. Kov jednoduše zaměníme za VironalDroserin a podíváme se, kdy se budou angažovat v ostatních prvcích.
 
Dřevo
Ke Dřevu přiřazujeme játra, oči, žlučník, šlachy. Obecně budeme k jejich ovlivnění doporučovat Regalen, ale někdy nám lepší službu poskytne Vironal. V období silných emočních hnutí či velkého stresu dokáže i nepatrná viróza zatížit Dřevo tak, že přestane zvládat své běžné činnosti. Vironal pomůže odstranit další zátěž, ulehčí Dřevu a tobude schopno opět zvládat své povinnosti.

Země
K Zemi přiřazujeme slezinu (slinivku), žaludek. U atributů Země je úloha Vironalu podobná. Slezina a žaludek potřebují ke své práci stabilitu. V období prudkých změn, stresu, může být zažívání sebezdravější, a přesto nebude fungovat tak, jak potřebujeme. I tady můžeme preventivně nasadit Vironal, bude napomáhat k ochraně traktu před infekcemi a zároveň dopomůže ke zpevnění, vytvoří nám prostor k návratu do stability.
 
Kov
Ke Kovu přiřazujeme plíce, tlusté střevo. Mimořádně důležitá je pro nás obranná energie WEI QI (wej-čchi), kterou přiřazujeme právě ke Kovu. Řešením pocitu “necítím se ve své kůži” nebo “necítím se dobře” je Vironal. Sdělí ihned organismu, že s celkovým poklesem energie došlo k nedostatku obranné energie a organismus pak okamžitě posílí obrannou energii i na úkor energie ostatní. Pocit “je mi špatně” už znamená nikoli obranu, ale napadení organismu, obtížný boj s nepříjemným vetřelcem.

Voda
K Vodě přiřazujeme ledviny, kosti, kostní dřeň, močový měchýř. Vironal pomůže odstranit zátěž a zpevňuje, účinnou pomoc proto může nabídnout například při inkontinenci vyvolané duševním stresem.
 
Při rozhodování, který koncentrát použít, si představte, zda pomůže zpevnění a obrana. Pokud ano, pak neváhejte a sáhněte po Vironalu, i když vám tabulky napovídají něco jiného.
 
Eva JOACHIMOVÁ

Publikováno: 01. 11. 2011

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 568
Datum zveřejnění Titulek
29. 01. 2024
Voňavá péče pro krásu i odvahu - Immortelle soap

Obsah pouze pro členy

03. 04. 2023
Účinky zelených potravin a terapeutických olejů

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2023
Soutěžte se zelenými potravinami o balíčky produktů energy! (4/2023)

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

08. 11. 2022
Navýšení cen v roce 2023

Upravili jsme e-shop tak, aby zobrazoval navýšení cen v roce 2023. A zároveň už máme nové ceníky.

23. 09. 2022
Offusin - (ne)kašleme na to!

Obsah pouze pro členy

25. 07. 2022
NOVINKA: Mycopan

Obsah pouze pro členy

24. 07. 2022
Vyčistěte si hlavu! Nové šampony Pentagramu

Obsah pouze pro členy

14. 07. 2022
Veterinární přípravky Epivet + Probiovet

Epivet je přírodní šampon pro lesklou a zdravou srst (vhodný pro citlivou pokožku). Probiovet zase posiluje imunitu a pomáhá se zažívacími potížemi.

23. 06. 2022
NOVINKA: Mycocard

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2022
Dubnová soutěž se zelenými potravinami

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

23. 03. 2022
NOVINKA: Mycohepar

Obsah pouze pro členy

31. 10. 2021
NOVINKA: Mycopulm

Obsah pouze pro členy

29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.