[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlásit / vytvořit účet

Máta: Osvobození dechu

💙✨MÁTA: OSVOBOZENÍ DECHU✨💙
 
Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka, pokud cokoliv potřebujeme pomoci strávit, dech je nám nedocenitelným pomocníkem.
Stejně jako máta. Respektive její esence. Svěží a chladivá vůně máty v nás v mžiku vytvoří prostor pro volné dýchání To proto bývá obsažena ve žvýkačkách, zubních pastách, ústních vodách... To proto je máta tradičně ceněná pro svou schopnost pomáhat při různých trávicích obtížích. Zkrátka, máta představuje nový dech pro náš organismus.
A stejně jako čerstvý závan chladného vzduchu, nás i máta postaví do pozoru a “nakopne” k větší soustředěnosti. Její chladivý efekt rychle pocítíme, pokud esenci aplikujeme na kůži. V nezředěné podobě totiž vytváří onen “ledově horký” efekt, proto je potřeba olej kápnout do krémového či olejového základu (ideálně s větší obezřetností při dávkování 😉). Zchlazení těla mátou oceníme zejména při namožených svalech, při horečce nebo v horkých letních dnech. Zchlazení emocí oceníme většinou mnohem častěji, takže je užitečné mít mátu pravidelně při sobě a sem tam pro ni sáhnout a s pořádným nádechem získat potřebný odstup a nadhled. Za stimulující účinek máty ale budeme rádi vždy, když se o nás bude pokoušet únava, letargie nebo šedá rutina. A nebo když potřebujeme, aby se nám v roušce líp dýchalo. 😌💨

Náš čistý, zcela přírodní esenciální olej máty pochází z Indie a jeho vůně je i ve své pronikavosti krásně lahodná - nenese v sobě ostré hrany; pouze laskavě (i když rázně) probouzí a vybízí do nových možností. 💙
 
 
Publikováno: 15. 11. 2020

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 569
Datum zveřejnění Titulek
01. 06. 2024
Probiotika: Probiosan + Probiosan Inovum

V článku se dozvíte, jak probiotika Energy čerpají inspiraci z prastarých metod fermentace a čím jsou unikátní.Dozvíte se také, jak produkty Probiosan a Probiosan Inovum podporují zdraví a imunitu díky pokročilým metodám ochrany a dopravy probiotických bakterií do trávicího traktu.

29. 01. 2024
Voňavá péče pro krásu i odvahu - Immortelle soap

Obsah pouze pro členy

03. 04. 2023
Účinky zelených potravin a terapeutických olejů

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2023
Soutěžte se zelenými potravinami o balíčky produktů energy! (4/2023)

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

08. 11. 2022
Navýšení cen v roce 2023

Upravili jsme e-shop tak, aby zobrazoval navýšení cen v roce 2023. A zároveň už máme nové ceníky.

23. 09. 2022
Offusin - (ne)kašleme na to!

Obsah pouze pro členy

25. 07. 2022
NOVINKA: Mycopan

Obsah pouze pro členy

24. 07. 2022
Vyčistěte si hlavu! Nové šampony Pentagramu

Obsah pouze pro členy

14. 07. 2022
Veterinární přípravky Epivet + Probiovet

Epivet je přírodní šampon pro lesklou a zdravou srst (vhodný pro citlivou pokožku). Probiovet zase posiluje imunitu a pomáhá se zažívacími potížemi.

23. 06. 2022
NOVINKA: Mycocard

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2022
Dubnová soutěž se zelenými potravinami

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

23. 03. 2022
NOVINKA: Mycohepar

Obsah pouze pro členy

31. 10. 2021
NOVINKA: Mycopulm

Obsah pouze pro členy

29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.