[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlásit / vytvořit účet

Radost z dýchání

V době, kdy píši tento článek, ještě probíhá karanténa. Pevně věřím, že článek čtete při zlepšující se situaci a neplatí nejpřísnější opatření. Pojďme se společně zamyslet, proč přišel „útok na plíce“ a jak nechat dech znovu rozkvést. Vždyť dýchání přímo ovlivňuje kvalitu života a naší energii být, žít a tvořit.

DRÁHA PLIC

Plíce jsou orgánem, který zprostředkovává výměnu plynů mezi krví a dechem. Kvalita nádechu a výdechu je spojena s přijímáním a dáváním. Více o dýchání jste se mohli dočíst v únorovém časopisu Vitae, v článku o krému Droserin. Pojďme nyní rozebrat dráhu plic a propojit ji s virem, který nám „vyrazil dech“. Dráha plic je jinový meridián probíhající sestupně od hrudníku k ruce. Má 11 bodů, pro aktuální situaci je nejdůležitější bod číslo 7, který se nachází nad zápěstím. Zde je bod přechodu meridiánu plic do meridiánu tlustého střeva. Oslabení tohoto bodu způsobuje plicní onemocnění. Říká se, že právě proto se sem dávají pouta a okovy, aby zablokovaly bod číslo 7, oslabily se plíce i střeva, omezil se dech, a tím i život. Pouta tak vlastně neomezují život jen fyzickou nesvobodou, ale i energeticky. Podle TČM právě zde započal proces „útoku na plíce“. Svět čím dál tím více žil v nesvobodě. Nechávali jsme se omezovat a svazovat nesmyslnými pravidly. Sami jsme se svazovali. Někteří chtěli skrze moc a peníze omezovat nejen lidi, ale také přírodní živly a přírodu jako takovou. Udělala se nám na rukou energetická pouta a vznikla zvýšená tendence k vážnému plicnímu onemocnění.

ROK KOVOVÉ KRYSY

V únoru začal nový čínský rok, kdy se po 60 letech ujala vlády Kovová Krysa. Ta je mimo jiné symbolem silných vlivů, transformací a zátěžových zkoušek. Tento rok je dle čínské tradice také pod vládou trigramu Jezera (trigramy a hexagramy jsou prvky I-ťing, trigram je stavební kámen hexagramu) a čísla 7. Ano, podruhé zde máme číslo 7. Tato kombinace poukazuje, že v roce 2020 čeká svět spirituální proměna, související s krásou a radostí ze života. Trigram Jezero, ke kterému patří Kov, odhalí naše rezervoáry energie, nechává vybublat skryté hlubiny a dává důraz na léčení a spiritualitu. Kov přidává tendence k extrémům, bojovnosti a k udržování vlastního přesvědčení. Číslo 7 je číslem změny, poznání sebe sama. Je to číslo, které přináší zvraty, ztráty, ale také možnost nového poznání a sebevzdělávání. V roce 2020 dle tohoto pohledu bude nutné porozumění a větší komunikace. Kov Jezera a Kov Krysy budou o sebe cinkat a přijdou překvapivé a nečekané momenty v pracovních oborech a v náladě společnosti. Rada taoistů pro rok 2020 je přestat se rozčilovat, přestat bojovat, naučit se smát a radovat ze života. Radosti bude přáno, pokud se ji naučíme vnímat a projevovat. Podle této nauky je velký žal, vztek, smutek ve společnosti živnou půdou pro extrémní situaci, která nás transformuje do nové podoby, do nové doby. Náraz dvou Kovů v tomto roce rozbouřil energie na světě a díky číslu 7, souvisejícímu hlavně se sebepoznáním, nás situace uzavřela a dala možnost lépe poznat sebe a svoji rodinu.

EMOCE SMUTEK

K dráze plic patří emoce smutek. Jeho neprojevení a zadržování oslabuje tuto dráhu a zavodňuje plíce. Místo abychom plakali my, pláčou naše plíce. Můžeme pociťovat tlak na hrudi, nedostatečné dýchání a zahleněnost. Jak jsem psal výše, rok 2020 je právě o žalu a smutku. Trigram Jezera vytahuje z dráhy plic napovrch vše neprojevené. V tomto roce se proto vynořila podivnost „útočící na naše plíce“ a z hlubin na světlo vybublává strach, napětí, žal, boj o sebe. Naším úkolem je emoce očistit, uzdravit a přivést k lesku, který je kýženým obrazem. Vhodná je také očista tlustého střeva, který je párovým orgánem plic. Právě neprojevování smutku, zesměšňování ho a stud za smutek udělal dráhu plic nejslabším článkem. Ve spojení s transformačním rokem Kovové Krysy, Kovového Jezera, přišla radikální očista našich plic v podobě onemocnění pravé i levé plíce. Transformace žalu do radosti ze života.

Kombinací výše zmíněných aspektů je nyní zásadní začít se radovat ze života, přehodnotit své priority a naučit se o sobě mluvit a projevovat se. Nenechat se zesměšňovat, nepobývat tam, kde být nechci a kde mě to ničí. Důležité je pochopit význam smutku v životě, vyplakávat ho a nenechat zaplavit plíce slzami. Navraťme se od peněz zpátky k sobě. Peníze nám mají dát svobodu a možnosti, nemají nás otročit. Věnujme se sobě, rodině, přátelům. Otočme větu „bez práce nejsou koláče“ na „bez koláčů není práce“. Sami víte, že když jste hladoví, bez nálady a naštvaní, práce se vleče a děláte chyby. Vraťte si radost do života, posilte si své plíce a znovu čistě dýchejte. Rozvibrujte svoji existenci k životu, protože „co vibruje, to žije“.

TRANSFORMACE SMUTKU

Pro lepší dech Vám pomůže nejen Droserin, ale i Ruticelit. Dle TČM ovlivňuje dráhu srdce, sleziny a slinivky. Příznivě působí na kůži, cévy a nervový systém. Přípravek díky obsahu rutinu (odtud název Ruticelit) pomáhá udržovat dobrý stav, pružnost a pevnost krevních kapilár. Vlásečnice tvoří v těle mikrocirkulaci, která je významná z hlediska výměny látek mezi krví a buňkami. Dále fungují jako přechod mezi tepennou a žilní částí krevního řečiště. A právě v roce Jezera je důležité, aby se z hlubin vše vyčistilo a vyplavilo. Promažte si krémem konečník, močový měchýř a temeno hlavy pro podporu vylučování skrze 1. a 7. čakru. Pro regeneraci dýchání si v silné vrstvě promažte obě strany hrudníku. Lze si tím pomoci nejen při astmatickém záchvatu, ale i v této době při zvýšené zátěži na naše plíce. Ruticelit obsahuje routu, kaštan a třezalku, které podporují prokrvování a odvod toxických látek z těla. Aplikujte si krém na spánky, čelo a šíji. Zmírníte tlak v hlavě, který může pramenit z aktuální psychické náročnosti situace. Krém si můžete také natírat nad slezinu, čímž podpoříte imunitní systém a krvetvorbu. Má blahodárné účinky na psychiku a – co je v tomto čase zásadní – snižuje smutek. Promažte si celou dráhu plic dle obrázku. Začněte ve středu hrudníku a pokračujte až po poslední článek palce. Klidně si promažte i břicho pro podpoření párového orgánu plic.

MERIDIÁN PLIC

Vážení čtenáři. Přeji nám všem, ať se situace co nejdříve zklidní a ať nás naučí prožívat radost, projevovat smutek a nadřadit lidskost nad extrémní materialismus. Pro radost a podporu Vám také nabízím meditaci ve formě příběhu, který najdete na internetové adrese https://1url.cz/@meditace. Můžete ji číst nahlas celé své rodině – dá Vám podporu plic, střev, radosti a víry v sebe i druhé.

Ondřej Veselý

Publikováno: 01. 05. 2020

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 569
Datum zveřejnění Titulek
01. 06. 2024
Probiotika: Probiosan + Probiosan Inovum

V článku se dozvíte, jak probiotika Energy čerpají inspiraci z prastarých metod fermentace a čím jsou unikátní.Dozvíte se také, jak produkty Probiosan a Probiosan Inovum podporují zdraví a imunitu díky pokročilým metodám ochrany a dopravy probiotických bakterií do trávicího traktu.

29. 01. 2024
Voňavá péče pro krásu i odvahu - Immortelle soap

Obsah pouze pro členy

03. 04. 2023
Účinky zelených potravin a terapeutických olejů

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2023
Soutěžte se zelenými potravinami o balíčky produktů energy! (4/2023)

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

08. 11. 2022
Navýšení cen v roce 2023

Upravili jsme e-shop tak, aby zobrazoval navýšení cen v roce 2023. A zároveň už máme nové ceníky.

23. 09. 2022
Offusin - (ne)kašleme na to!

Obsah pouze pro členy

25. 07. 2022
NOVINKA: Mycopan

Obsah pouze pro členy

24. 07. 2022
Vyčistěte si hlavu! Nové šampony Pentagramu

Obsah pouze pro členy

14. 07. 2022
Veterinární přípravky Epivet + Probiovet

Epivet je přírodní šampon pro lesklou a zdravou srst (vhodný pro citlivou pokožku). Probiovet zase posiluje imunitu a pomáhá se zažívacími potížemi.

23. 06. 2022
NOVINKA: Mycocard

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2022
Dubnová soutěž se zelenými potravinami

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

23. 03. 2022
NOVINKA: Mycohepar

Obsah pouze pro členy

31. 10. 2021
NOVINKA: Mycopulm

Obsah pouze pro členy

29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…