[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlásit / vytvořit účet

Novinka:Organic Cranberry juice powder a oil

Když první Evropané dopluli na severovýchodní pobřeží Severní Ameriky, kromě  zlata jim původní obyvatelé jako obchodní artikl nabízeli č ervené bobule s osvěžující a jemně natrpklou chutí – nám známé jako brusinky. Pekotové, indiáni žijící na území dnes nazývaném Cape Cod, těmto plodům říkali i-bimi neboli hořké ovoce a první osadníci „craneberry“, což znamená jeřábí bobule. Je možné, že právě stonek a květ rostliny jim svým tvarem krk a hlavu jeřába připomínaly.

Místní indiáni sbírali brusinky v nízko položených rašeliništích. Díky vlhké vegetaci byla půda v rašeliništích neobvykle kyselá, takže se tam většině jiných rostlin nedařilo. Pro brusinky to však bylo ideální prostředí.  Využívány byly jako léčivo, pochutina i prostředek ke konzervaci masa. Během tehdy panujících dlouhých a nelítostných zim byly tyto sytě červené bobulovité plody pro první osadníky vítaným zdrojem nutrientů  a jako vzpomínka na to se v Americe každým rokem na Den díkůvzdání konzumuje krocan s typickou brusinkovou omáčkou.

ONEMOCNĚNÍ MOČOVÝCH CEST

V dnešní době  jsou produkty, obsahující brusinkový extrakt, nejčastěji využívány k tomu, aby pomohly tělu zvládnout příznaky infekcí moč ových cest. Podle statistik postihne opakovaný zánět přibližně  dvacet procent žen a téměř  polovina ženské populace jím onemocní alespoň  jednou v životě.

U mužů  je toto onemocnění vzácně jší. Zpravidla se s ním setkávají až ve vyšším věku a bývá často spojeno s poruchou odtoku moč i z moč ového měchýře.

Zánět moč ového měchýře, který v 85 % případů způsobuje bakterie Escherichia coli, se projevuje pálením č i bolestí při močení, pocitem nepříjemného nutkání k močení, bolestmi v podbřišku a v akutní fázi se může objevit i krev v moči. V některých případech př echází zánět do chronické fáze nebo časté recidivy.

Existuje několik možností, jak vzniku nebo opakovaným zánětům př edcházet. Mimo základních návyků – například teple se oblékat a pít dostatečné množství tekutin a nezadržovat moč  – je zde možnost využít přírodní terapii, právě  zmíněné brusinky.

ÚČINNÉ LÁTKY V BRUSINKÁCH

Biologický úč inek brusinek je připisován polyfenolům obsaženým ve slupce a dužině  plodu: arbutinu, metylarbutinu, taninům (katechinu, epikatechinu), flavonoidům, triterpenům a organickým kyselinám. Mezi klíčové účinné látky patří proanthokyanidiny (PAC), které zabraňují adhezi (přilnutí) ktech bakterií, včetně  E. coli, na stěnu močových cest.

 

MĚLI BYSTE ZNÁT

NENÍ BRUSINKA JAKO BRUSINKA

Proč  by měla mít brusinka tu výsadu patřit mezi naše zelené potraviny? Odpověď  se skrývá ve dvou slovech – kvalita a kvantita.

Běžné produkty dostupné na trhu mají většinou balení po 60 kapslích, přičemž každá obsahuje v průměru 300 mg brusinkového extraktu. V celém balení je tedy pouze 18 gramů účinných látek.

Dalším aspektem je původ. Označení „kanadská brusinka“ je často druhové, nikoliv zeměpisné. Ve většině  případů tak zákazník dostává kanadskou brusinku „made in China“.

Organic Cranberry juice powder, který vám nabízíme, je opravdu z Kanady. Obsahuje sušený extrakt z brusinek, jejichž energie a čistota pochází z kanadských jezer a jsou pěstovány přesně  tak, že si výrobek zaslouží BIO certifikaci. Navíc s každým 100gramovým balením dostáváte 70 g čistého brusinkového extraktu. A to je mnohem, mnohem více, nežli nabízejí běžné produkty. Pro lepší rozpustnost je přípravek ještě obohacen akáciovým extraktem v biokvalitě.

Magazín Vitae

Publikováno: 14. 11. 2019

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 568
Datum zveřejnění Titulek
29. 01. 2024
Voňavá péče pro krásu i odvahu - Immortelle soap

Obsah pouze pro členy

03. 04. 2023
Účinky zelených potravin a terapeutických olejů

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2023
Soutěžte se zelenými potravinami o balíčky produktů energy! (4/2023)

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

08. 11. 2022
Navýšení cen v roce 2023

Upravili jsme e-shop tak, aby zobrazoval navýšení cen v roce 2023. A zároveň už máme nové ceníky.

23. 09. 2022
Offusin - (ne)kašleme na to!

Obsah pouze pro členy

25. 07. 2022
NOVINKA: Mycopan

Obsah pouze pro členy

24. 07. 2022
Vyčistěte si hlavu! Nové šampony Pentagramu

Obsah pouze pro členy

14. 07. 2022
Veterinární přípravky Epivet + Probiovet

Epivet je přírodní šampon pro lesklou a zdravou srst (vhodný pro citlivou pokožku). Probiovet zase posiluje imunitu a pomáhá se zažívacími potížemi.

23. 06. 2022
NOVINKA: Mycocard

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2022
Dubnová soutěž se zelenými potravinami

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

23. 03. 2022
NOVINKA: Mycohepar

Obsah pouze pro členy

31. 10. 2021
NOVINKA: Mycopulm

Obsah pouze pro členy

29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.