[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Když je třeba doplnit svoje psychické síly

 

Se zkracujícími se podzimními dny a úbytkem slunečního svitu často klesá i naše nálada. Je to přirozené. Pokud však máme od života naloženy starosti navíc, může se stát, že se nám už situace těžko zvládá. Mluvíme pak o podzimní depresi. Často ji spustí nedokončené nebo právě skončené věci, smutek a žal… Co můžeme pro sebe v takové chvíli udělat?

ZTRÁTY JSOU PŘIROZENÁ SOUČÁST ŽIVOTA

Základem je udržení optimismu. Jak jednoduše se to řekne! V první řadě je důležité uvědomit si a přijmout, že ztráty a nelehké situace k životu patří. Pamatujete si ještě na tu pohádku, kde chytili Smrt na lep na židli? Nikdo a nic neumíralo, nakonec ji ještě rádi pustili, aby konala svoji práci… Lidé se bojí ztrát. Jen ony ale uvolní místo pro nové věci. Přesně jako v té pohádce, kde zjistili, že život bez smrti se prostě zahltí.

Mnozí z nás nechtějí zažívat smutek. Bohužel někdy i za cenu, že berou léky – antidepresiva a nedovolí si prožít tuto nesmírně  potřebnou emoci. Ale je normální být smutný, když je k tomu důvod. Naopak – není v pořádku smutný  v tomto případě nebýt… Nebojme se opravdu hlubokých věcí spojených s lidstvím. Strachu, zármutku, bolesti…

Jestliže se totiž vyhneme těmto emocím, nebudeme si moci užít ani radost, pohodu nebo dokonce extázi… Znáte ten pocit po nepříjemné nemoci, kdy najednou aspoň  na nějaký čas víte, co je OPRAVDU důležité? Znáte tu radost, když po ztrátě přijdou nálezy? A to je možné jen tehdy, pokud prožijete také nepříjemnost. Možná, kdo ví, právě k tomu ty nepříjemnosti slouží…

Pokud jde přímo o deprese, jsou často spojené s vyčerpáním. Jinými slovy nejsou to skutečné deprese, ale jen a jen únava. A když je člověk unavený, velmi těžko zvládá stres. V historii toho lidé mnohokrát zneužili – vyčerpat a ponížit – tak se dá člověk zlomit. To nesmíme dovolit. Kdykoli jsme v opravdu těžké situaci, je třeba se posilovat, jak jen to jde.

ANNONA A SEA BERRY OIL PRO LEPŠÍ NÁLADU

Řada produktů Energy je určena právě pro posílení psychiky. Podporují udržení optimismu v těžkých situacích. Troufám si říci, že je to jedna z nejsilnějších stránek těchto přípravků. A nemyslím jen koncentráty. Mezi nimi bych vás ráda upozornila na pozoruhodné působení produktu Annona muricata. Používá se samozřejmě v celé řadě dalších indikací, ale vždy jsem si všimla, že pacienti s ním se stávají vyrovnaní, a ačkoli je jejich situace často kritická, velmi dobře ji zvládají.

U produktu Annona muricata to je také uvedeno: podporuje psychiku. Velmi dobře se ověřují tyto účinky při podávání zvířatům. Annona dokáže tak psychicky povzbudit pejska s rakovinou, že žije, jakoby mu nic nebylo. Nejzajímavější na tom je, že u lidí je toto působení patrné, i pokud annonu indikuji třeba pro mykózy, nebo z úplně  jiných důvodů. Díky tomu ji doporučuji moc ráda.

Dalším produktem s tak trochu nečekaným antidepresivním potenciálem je rakytníkový olej – Organic Sea  Berry oil. Doplní sílu. A tím je vlastně řečeno vše. Člověk je ve své podstatě nesmírně  silný, dokáže zvládnout a snést neskutečnou zátěž. Jen se nesmí vyčerpat.

Proto je Sea Berry oil velmi vhodný v situacích, kdy by síla mohla docházet. Když začínáme mít všeho dost, cítíme se být válcováni osudem.

Věřme si. Bude-li síla a vůle, zvládneme cokoli. Včetně ztrát. Užívejme si nádherných vůní a obrazů  podzimu a dovolme dalšímu ročnímu cyklu, aby se v klidu a s tichou radostí ukončil.

MUDr. ALEXANDRA VOSÁTKOVÁ

Publikováno: 10. 11. 2019

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 556
Datum zveřejnění Titulek
29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.

08. 11. 2020
Levandule: Vnitřní klid a důvěra v život

Vůně levandule je nám všem důvěrně známá, ale jsme si také vědomí, jaké dary nám přináší?

17. 10. 2020
Novinka: Qi drink

Obsah pouze pro členy

07. 09. 2020
Den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří na klubu Energy Olomouc.

12. 06. 2020
Element ohně: Na vrcholu energie

Představte si letní den - počínající příjemně vlahým ránem, naplněný pohodou, dětským smíchem a hravým skotačením, osvěžujícím ovocem, hřejivými slunečními paprsky a dobrou zábavou při večerním setkání s přáteli. Pokud se Vám podařilo vžít se do představy, možná jste se dotkli radosti, která je…

03. 06. 2020
Přírodní repelent: TICK-A-TACK

Víte, co obsahuje náš přírodní repelent a čím je výjimečný?

01. 05. 2020
Radost z dýchání

Pojďme se společně zamyslet, proč přišel „útok na plíce“ a jak nechat dech znovu rozkvést. Vždyť dýchání přímo ovlivňuje kvalitu života a naší energii být, žít a tvořit.

01. 05. 2020
Aguaje a Maca - ženské a mužské kvality v nás

Peruánci láskyplně nazývají Stromem života Mauricii převislou (Aguaje) - vzrostlou palmu, jež jim po tisíciletí přinášela nesmírný užitek. Domorodí indiáni ji považují za posvátnou, možná pro její úzké spojení s Matkou Zemí. Tvrdé a náročné podmínky, kterým Maca musí čelit, předpokládají…

28. 03. 2020
Nigella sativa: zázračná bylina

Věděli jste, že Nigellu sativu (Černuchu setou) používaly tradiční medicíny už minimálně 2000 let nazpět? Kupříkladu tradiční islámská medicína ji považuje za jednu z nejlepších léčivek. Semena černuchy a olej z nich se běžně používaly pro všemožné neduhy také v ajurvédě. V čem nám může pomoci?

20. 03. 2020
Co je nejlepší prevencí v těchto dnech?

Obsah pouze pro členy

16. 03. 2020
Aktuální důležité informace k fungování Energy centra

Přijatá opatření za aktuálního výjimečného stavu.

01. 03. 2020
Droserin - anděl strážný našeho dýchání

Plíce a průdušky patří spolu s tlustým střevem, nosem a pokožkou k prvku Kov. K němu přísluší sucho, emoce smutek, barva bílá, chuť pálivá a tón D. Sucho plicím škodí, protože znesnadňuje dýchání. Kondice plic závisí především na stavu slinivky, jater a srdce. Důležitým faktorem pro správné dýchání…

01. 03. 2020
Co dělat, když přijde chřipková vlna?

Obsah pouze pro členy

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací