[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlásit / vytvořit účet

Kůže patří k Zemi jako ohraničení člověka

Přípravky Pentagramu® Energy nám nabízejí ošetření kůže harmonizačními pomocníky prvku Země. Patří k nim nejen Pentagram® bioinformačních krémů, ale i kosmetických prostředků – šamponů a mýdel. Jejich použitím získáváme impuls k pěti směrům, pěti vykročením.

Ti, kdo pečlivě sledují články o tradiční čínské medicíně, by se mohli rozpakovat – co má kůže společného se Zemí, když patří k prvku Kov? Odpověď je jednoduchá. Přiřazení ke Kovu platí pro jedince, pro funkci člověka jako organismu, a úkolem kůže je v tomto směru spolupráce při plnění životně důležitých funkcí, například dýchání. Vysvětlení vztahu kůže a existence bytosti je však třeba dát do širších souvislostí a začít nejlépe opět u harmonie.

Čínská kosmologie řadí lidstvo k prvku Země, do středu, právě tam, kde harmonie pramení. Každý člověk se však svou individualitou, svými osobními energiemi z tohoto centra více či méně vymyká, a tak onen kýžený soulad musí v průběhu života tvořit vztahy, které mu pomáhají vrátit se do středu, do harmonie – ale také do podstaty lidství.

Vraťme se ke kůži. Z pohledu starých mistrů Východu je kůže nejen součástí funkčního celku, o kterém se hovoří v tradiční čínské medicíně, ale také první rozhraní prostoru. Patří tedy do nauky, kterou dnes známe pod názvem FENG-SHUI. Nemusíme ale jezdit do Číny, totéž věděli i naši předkové, když nás vyzývali k péči o zevnějšek! Aby prostor mohl být naplněn funkcí, česky bychom jej nazvali funkčním prostorem, musí dojít k jeho ohraničení a toto ohraničení je právě úkolem Země. Ohraničením prostoru vzniká celek, teprve v tuto chvíli lze odlišit vnitřek od vnějšku. Stanovením hranice jako takové se začne zajišťovat ochrana vnitřku.

Čínská kosmologie předkládá teorii Tří herců a vysvětluje, že člověk vzniká ohraničením „prostoru pro člověka“ a vdechnutím života do tohoto prostoru. Ohraničení člověka nazýváme kůží a její ochranná funkce tedy patří nikoli do vnitřního světa člověka a tím do oblasti Kovu, ale do funkčnosti Země. Tak se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu: kvalita kůže jako našeho zevnějšku spadá do prvku Země, kvalita spolupráce s organismem je spjata s prvkem Kov. Podíváme-li se na jednotlivé atributy těchto prvků, asi nepochybujeme, který prvek budeme pro svůj zevnějšek volit. Země: plnost, zralost, ideální vyjádření reality, schopnost vcítění, empatie. Kov: uvadání, prokvétání (šedivění), scvrkávání (vrásky), uvolňování životního napětí (povolení až ochabnutí svalů). Málokdo touží po podobě seschlé švestky, každý určitě sáhne po kvalitách kypré, vlhké, zralé Země. Usnadnit si to může produkty Pentagramu® Energy – krémy, šampony nebo mýdly.

EVA JOACHIMOVÁ

Publikováno: 07. 07. 2019

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 569
Datum zveřejnění Titulek
01. 06. 2024
Probiotika: Probiosan + Probiosan Inovum

V článku se dozvíte, jak probiotika Energy čerpají inspiraci z prastarých metod fermentace a čím jsou unikátní.Dozvíte se také, jak produkty Probiosan a Probiosan Inovum podporují zdraví a imunitu díky pokročilým metodám ochrany a dopravy probiotických bakterií do trávicího traktu.

29. 01. 2024
Voňavá péče pro krásu i odvahu - Immortelle soap

Obsah pouze pro členy

03. 04. 2023
Účinky zelených potravin a terapeutických olejů

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2023
Soutěžte se zelenými potravinami o balíčky produktů energy! (4/2023)

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

08. 11. 2022
Navýšení cen v roce 2023

Upravili jsme e-shop tak, aby zobrazoval navýšení cen v roce 2023. A zároveň už máme nové ceníky.

23. 09. 2022
Offusin - (ne)kašleme na to!

Obsah pouze pro členy

25. 07. 2022
NOVINKA: Mycopan

Obsah pouze pro členy

24. 07. 2022
Vyčistěte si hlavu! Nové šampony Pentagramu

Obsah pouze pro členy

14. 07. 2022
Veterinární přípravky Epivet + Probiovet

Epivet je přírodní šampon pro lesklou a zdravou srst (vhodný pro citlivou pokožku). Probiovet zase posiluje imunitu a pomáhá se zažívacími potížemi.

23. 06. 2022
NOVINKA: Mycocard

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2022
Dubnová soutěž se zelenými potravinami

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

23. 03. 2022
NOVINKA: Mycohepar

Obsah pouze pro členy

31. 10. 2021
NOVINKA: Mycopulm

Obsah pouze pro členy

29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…