[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Kůže patří k Zemi jako ohraničení člověka

Přípravky Pentagramu® Energy nám nabízejí ošetření kůže harmonizačními pomocníky prvku Země. Patří k nim nejen Pentagram® bioinformačních krémů, ale i kosmetických prostředků – šamponů a mýdel. Jejich použitím získáváme impuls k pěti směrům, pěti vykročením.

Ti, kdo pečlivě sledují články o tradiční čínské medicíně, by se mohli rozpakovat – co má kůže společného se Zemí, když patří k prvku Kov? Odpověď je jednoduchá. Přiřazení ke Kovu platí pro jedince, pro funkci člověka jako organismu, a úkolem kůže je v tomto směru spolupráce při plnění životně důležitých funkcí, například dýchání. Vysvětlení vztahu kůže a existence bytosti je však třeba dát do širších souvislostí a začít nejlépe opět u harmonie.

Čínská kosmologie řadí lidstvo k prvku Země, do středu, právě tam, kde harmonie pramení. Každý člověk se však svou individualitou, svými osobními energiemi z tohoto centra více či méně vymyká, a tak onen kýžený soulad musí v průběhu života tvořit vztahy, které mu pomáhají vrátit se do středu, do harmonie – ale také do podstaty lidství.

Vraťme se ke kůži. Z pohledu starých mistrů Východu je kůže nejen součástí funkčního celku, o kterém se hovoří v tradiční čínské medicíně, ale také první rozhraní prostoru. Patří tedy do nauky, kterou dnes známe pod názvem FENG-SHUI. Nemusíme ale jezdit do Číny, totéž věděli i naši předkové, když nás vyzývali k péči o zevnějšek! Aby prostor mohl být naplněn funkcí, česky bychom jej nazvali funkčním prostorem, musí dojít k jeho ohraničení a toto ohraničení je právě úkolem Země. Ohraničením prostoru vzniká celek, teprve v tuto chvíli lze odlišit vnitřek od vnějšku. Stanovením hranice jako takové se začne zajišťovat ochrana vnitřku.

Čínská kosmologie předkládá teorii Tří herců a vysvětluje, že člověk vzniká ohraničením „prostoru pro člověka“ a vdechnutím života do tohoto prostoru. Ohraničení člověka nazýváme kůží a její ochranná funkce tedy patří nikoli do vnitřního světa člověka a tím do oblasti Kovu, ale do funkčnosti Země. Tak se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu: kvalita kůže jako našeho zevnějšku spadá do prvku Země, kvalita spolupráce s organismem je spjata s prvkem Kov. Podíváme-li se na jednotlivé atributy těchto prvků, asi nepochybujeme, který prvek budeme pro svůj zevnějšek volit. Země: plnost, zralost, ideální vyjádření reality, schopnost vcítění, empatie. Kov: uvadání, prokvétání (šedivění), scvrkávání (vrásky), uvolňování životního napětí (povolení až ochabnutí svalů). Málokdo touží po podobě seschlé švestky, každý určitě sáhne po kvalitách kypré, vlhké, zralé Země. Usnadnit si to může produkty Pentagramu® Energy – krémy, šampony nebo mýdly.

EVA JOACHIMOVÁ

Publikováno: 07. 07. 2019

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 556
Datum zveřejnění Titulek
29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.

08. 11. 2020
Levandule: Vnitřní klid a důvěra v život

Vůně levandule je nám všem důvěrně známá, ale jsme si také vědomí, jaké dary nám přináší?

17. 10. 2020
Novinka: Qi drink

Obsah pouze pro členy

07. 09. 2020
Den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří na klubu Energy Olomouc.

12. 06. 2020
Element ohně: Na vrcholu energie

Představte si letní den - počínající příjemně vlahým ránem, naplněný pohodou, dětským smíchem a hravým skotačením, osvěžujícím ovocem, hřejivými slunečními paprsky a dobrou zábavou při večerním setkání s přáteli. Pokud se Vám podařilo vžít se do představy, možná jste se dotkli radosti, která je…

03. 06. 2020
Přírodní repelent: TICK-A-TACK

Víte, co obsahuje náš přírodní repelent a čím je výjimečný?

01. 05. 2020
Radost z dýchání

Pojďme se společně zamyslet, proč přišel „útok na plíce“ a jak nechat dech znovu rozkvést. Vždyť dýchání přímo ovlivňuje kvalitu života a naší energii být, žít a tvořit.

01. 05. 2020
Aguaje a Maca - ženské a mužské kvality v nás

Peruánci láskyplně nazývají Stromem života Mauricii převislou (Aguaje) - vzrostlou palmu, jež jim po tisíciletí přinášela nesmírný užitek. Domorodí indiáni ji považují za posvátnou, možná pro její úzké spojení s Matkou Zemí. Tvrdé a náročné podmínky, kterým Maca musí čelit, předpokládají…

28. 03. 2020
Nigella sativa: zázračná bylina

Věděli jste, že Nigellu sativu (Černuchu setou) používaly tradiční medicíny už minimálně 2000 let nazpět? Kupříkladu tradiční islámská medicína ji považuje za jednu z nejlepších léčivek. Semena černuchy a olej z nich se běžně používaly pro všemožné neduhy také v ajurvédě. V čem nám může pomoci?

20. 03. 2020
Co je nejlepší prevencí v těchto dnech?

Obsah pouze pro členy

16. 03. 2020
Aktuální důležité informace k fungování Energy centra

Přijatá opatření za aktuálního výjimečného stavu.

01. 03. 2020
Droserin - anděl strážný našeho dýchání

Plíce a průdušky patří spolu s tlustým střevem, nosem a pokožkou k prvku Kov. K němu přísluší sucho, emoce smutek, barva bílá, chuť pálivá a tón D. Sucho plicím škodí, protože znesnadňuje dýchání. Kondice plic závisí především na stavu slinivky, jater a srdce. Důležitým faktorem pro správné dýchání…

01. 03. 2020
Co dělat, když přijde chřipková vlna?

Obsah pouze pro členy

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací