[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlásit / vytvořit účet

Ambrosie - všelék minulosti, potravina budoucnosti

Co je ambrosie? Ambrosii vyrábějí včely pro sebe z pylu, je pro ně nejdůležitějším zdrojem potravy. Pylová zrnka jsou samčí pohlavní buňky rostlin, mají různý tvar, odolný obal a jsou poměrně nestravitelná. Včely z nich během sběru z květů za pomoci výměšku slinných žláz a nektaru nebo medu z medového váčku vytvářejí polštářky, tzv. rousky, které donesou v košíčcích na svých nohou do úlu. Tam je ukládají do plástů. Pěchují rousky hlavou do jednotlivých buněk, každou zaplní do 2/3 a zalijí vrstvičkou medu. Zde pak, bez přístupu vzduchu, dochází za přispění enzymů, probiotických bakterií a kvasinek k fermentaci, obaly pylových zrnek se rozruší a živiny z nich jsou pak snadno využitelné. Alchymie přírody dá vzniknout velice cenné surovině, které říkáme „včelí chléb“, „perga“, nebo také „ambrosie“.

V řecké mytologii byla pokrmem Bohů, užívala se na léčení všelijakých neduhů, ale i na omlazení a zkrášlení těla. Ve starověké Číně ji uznávali jako „všelék“. A zřejmě už tenkrát věděli proč. Podle výzkumu ruských, rumunských a francouzských vědců je to dokonalá celistvá potravina, protože obsahuje vše, co náš organismus potřebuje ke svému přežití.

Řeč je o „včelím chlebu“ neboli ambrosii. Díky její téměř 100% stravitelnosti naše tělo získá z pár gramů ambrosie lepší výživu než z několika kil běžné stravy. Ambrosie je nejkomplexnější přírodní produkt, jaký kdy vůbec příroda stvořila, zkrátka takový „enzy-multi-vita-minerál-antioxidant“. Ze 40 % obsahuje bílkoviny (včetně těch esenciálních), provitamin A, vitaminy skupiny B (1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 12), C, E, K, rutin, a také 27 minerálů: vápník, fosfor, železo, mangan, sodík, zinek, selen a další... Celkově v sobě ukrývá více než 5 000 enzymů a koenzymů.

A s čím vším nám může pomoci?

» Zlepšuje krvetvorbu, léčí anémii. Čajová lžička ambrosie po ránu zvyšuje počet červených krvinek o přibližně 800 000 během jediného měsíce užívání.

» Podporuje játra a žlučník, odstraňuje jedovaté zplodiny z těla.

» Léčí poruchy zažívacího traktu, obnovuje střevní mikroflóru po užívání antibiotik, je řešením při chronické zácpě, vyživí tělo při podvýživě. Blahodárně působí na slinivku břišní, podporuje tvorbu slinivkového sekretu a ochranného střevního hlenu (prevence trávicích potíží a rakoviny).

» Pomáhá při zánětech močových cest, ledvinových kamenech, problémech s prostatou, menstruačních potížích.

» Posiluje plíce, ulevuje při alergiích a respiračních problémech.

» Podporuje tvorbu děložní sliznice u žen, která v období před přechodem bývá velmi náchylná na změny a poruchy vedoucí ke kyretážím a operacím, v mladším věku zase k neplodnosti.

» Urychluje léčebné procesy po operacích a nemocech, napomáhá hojení ran a spálenin. Je ideální při zvýšené únavě, psychické nebo fyzické zátěži a u sportovců zvyšuje výkonnost.

» Co je ale podle tradiční čínské medicíny naprosto mimořádné, že doplňuje jin i esenci ledvin. V ledvinách je totiž od narození naše životní energie, a můžeme tedy říci, že nám ambrosie díky doplňování této esence přispívá k prodloužení života.

Ing. Štěpánka Gruberová

Publikováno: 28. 02. 2019

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 568
Datum zveřejnění Titulek
29. 01. 2024
Voňavá péče pro krásu i odvahu - Immortelle soap

Obsah pouze pro členy

03. 04. 2023
Účinky zelených potravin a terapeutických olejů

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2023
Soutěžte se zelenými potravinami o balíčky produktů energy! (4/2023)

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

08. 11. 2022
Navýšení cen v roce 2023

Upravili jsme e-shop tak, aby zobrazoval navýšení cen v roce 2023. A zároveň už máme nové ceníky.

23. 09. 2022
Offusin - (ne)kašleme na to!

Obsah pouze pro členy

25. 07. 2022
NOVINKA: Mycopan

Obsah pouze pro členy

24. 07. 2022
Vyčistěte si hlavu! Nové šampony Pentagramu

Obsah pouze pro členy

14. 07. 2022
Veterinární přípravky Epivet + Probiovet

Epivet je přírodní šampon pro lesklou a zdravou srst (vhodný pro citlivou pokožku). Probiovet zase posiluje imunitu a pomáhá se zažívacími potížemi.

23. 06. 2022
NOVINKA: Mycocard

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2022
Dubnová soutěž se zelenými potravinami

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

23. 03. 2022
NOVINKA: Mycohepar

Obsah pouze pro členy

31. 10. 2021
NOVINKA: Mycopulm

Obsah pouze pro členy

29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.