[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Ambrosie - všelék minulosti, potravina budoucnosti

Co je ambrosie? Ambrosii vyrábějí včely pro sebe z pylu, je pro ně nejdůležitějším zdrojem potravy. Pylová zrnka jsou samčí pohlavní buňky rostlin, mají různý tvar, odolný obal a jsou poměrně nestravitelná. Včely z nich během sběru z květů za pomoci výměšku slinných žláz a nektaru nebo medu z medového váčku vytvářejí polštářky, tzv. rousky, které donesou v košíčcích na svých nohou do úlu. Tam je ukládají do plástů. Pěchují rousky hlavou do jednotlivých buněk, každou zaplní do 2/3 a zalijí vrstvičkou medu. Zde pak, bez přístupu vzduchu, dochází za přispění enzymů, probiotických bakterií a kvasinek k fermentaci, obaly pylových zrnek se rozruší a živiny z nich jsou pak snadno využitelné. Alchymie přírody dá vzniknout velice cenné surovině, které říkáme „včelí chléb“, „perga“, nebo také „ambrosie“.

V řecké mytologii byla pokrmem Bohů, užívala se na léčení všelijakých neduhů, ale i na omlazení a zkrášlení těla. Ve starověké Číně ji uznávali jako „všelék“. A zřejmě už tenkrát věděli proč. Podle výzkumu ruských, rumunských a francouzských vědců je to dokonalá celistvá potravina, protože obsahuje vše, co náš organismus potřebuje ke svému přežití.

Řeč je o „včelím chlebu“ neboli ambrosii. Díky její téměř 100% stravitelnosti naše tělo získá z pár gramů ambrosie lepší výživu než z několika kil běžné stravy. Ambrosie je nejkomplexnější přírodní produkt, jaký kdy vůbec příroda stvořila, zkrátka takový „enzy-multi-vita-minerál-antioxidant“. Ze 40 % obsahuje bílkoviny (včetně těch esenciálních), provitamin A, vitaminy skupiny B (1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 12), C, E, K, rutin, a také 27 minerálů: vápník, fosfor, železo, mangan, sodík, zinek, selen a další... Celkově v sobě ukrývá více než 5 000 enzymů a koenzymů.

A s čím vším nám může pomoci?

» Zlepšuje krvetvorbu, léčí anémii. Čajová lžička ambrosie po ránu zvyšuje počet červených krvinek o přibližně 800 000 během jediného měsíce užívání.

» Podporuje játra a žlučník, odstraňuje jedovaté zplodiny z těla.

» Léčí poruchy zažívacího traktu, obnovuje střevní mikroflóru po užívání antibiotik, je řešením při chronické zácpě, vyživí tělo při podvýživě. Blahodárně působí na slinivku břišní, podporuje tvorbu slinivkového sekretu a ochranného střevního hlenu (prevence trávicích potíží a rakoviny).

» Pomáhá při zánětech močových cest, ledvinových kamenech, problémech s prostatou, menstruačních potížích.

» Posiluje plíce, ulevuje při alergiích a respiračních problémech.

» Podporuje tvorbu děložní sliznice u žen, která v období před přechodem bývá velmi náchylná na změny a poruchy vedoucí ke kyretážím a operacím, v mladším věku zase k neplodnosti.

» Urychluje léčebné procesy po operacích a nemocech, napomáhá hojení ran a spálenin. Je ideální při zvýšené únavě, psychické nebo fyzické zátěži a u sportovců zvyšuje výkonnost.

» Co je ale podle tradiční čínské medicíny naprosto mimořádné, že doplňuje jin i esenci ledvin. V ledvinách je totiž od narození naše životní energie, a můžeme tedy říci, že nám ambrosie díky doplňování této esence přispívá k prodloužení života.

Ing. Štěpánka Gruberová

Publikováno: 28. 02. 2019

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 556
Datum zveřejnění Titulek
29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.

08. 11. 2020
Levandule: Vnitřní klid a důvěra v život

Vůně levandule je nám všem důvěrně známá, ale jsme si také vědomí, jaké dary nám přináší?

17. 10. 2020
Novinka: Qi drink

Obsah pouze pro členy

07. 09. 2020
Den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří na klubu Energy Olomouc.

12. 06. 2020
Element ohně: Na vrcholu energie

Představte si letní den - počínající příjemně vlahým ránem, naplněný pohodou, dětským smíchem a hravým skotačením, osvěžujícím ovocem, hřejivými slunečními paprsky a dobrou zábavou při večerním setkání s přáteli. Pokud se Vám podařilo vžít se do představy, možná jste se dotkli radosti, která je…

03. 06. 2020
Přírodní repelent: TICK-A-TACK

Víte, co obsahuje náš přírodní repelent a čím je výjimečný?

01. 05. 2020
Radost z dýchání

Pojďme se společně zamyslet, proč přišel „útok na plíce“ a jak nechat dech znovu rozkvést. Vždyť dýchání přímo ovlivňuje kvalitu života a naší energii být, žít a tvořit.

01. 05. 2020
Aguaje a Maca - ženské a mužské kvality v nás

Peruánci láskyplně nazývají Stromem života Mauricii převislou (Aguaje) - vzrostlou palmu, jež jim po tisíciletí přinášela nesmírný užitek. Domorodí indiáni ji považují za posvátnou, možná pro její úzké spojení s Matkou Zemí. Tvrdé a náročné podmínky, kterým Maca musí čelit, předpokládají…

28. 03. 2020
Nigella sativa: zázračná bylina

Věděli jste, že Nigellu sativu (Černuchu setou) používaly tradiční medicíny už minimálně 2000 let nazpět? Kupříkladu tradiční islámská medicína ji považuje za jednu z nejlepších léčivek. Semena černuchy a olej z nich se běžně používaly pro všemožné neduhy také v ajurvédě. V čem nám může pomoci?

20. 03. 2020
Co je nejlepší prevencí v těchto dnech?

Obsah pouze pro členy

16. 03. 2020
Aktuální důležité informace k fungování Energy centra

Přijatá opatření za aktuálního výjimečného stavu.

01. 03. 2020
Droserin - anděl strážný našeho dýchání

Plíce a průdušky patří spolu s tlustým střevem, nosem a pokožkou k prvku Kov. K němu přísluší sucho, emoce smutek, barva bílá, chuť pálivá a tón D. Sucho plicím škodí, protože znesnadňuje dýchání. Kondice plic závisí především na stavu slinivky, jater a srdce. Důležitým faktorem pro správné dýchání…

01. 03. 2020
Co dělat, když přijde chřipková vlna?

Obsah pouze pro členy

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací