[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Přírodní armáda v akci

Upřímně uznávám, že objev plísně, která zabíjí bakterie, je dechberoucí příběh, Alexander Fleming hrdina a penicilin zachránce mnoha desítek tisíc životů. Stalo se to 28. září 1928, kdy pootevřeným oknem vlétla do Flemingovy laboratoře ona plíseň zvaná penicilin, která se později stala světově známou a dost možná se zasadila i o výsledek druhé světové války. Takže klobouk dolů. Antibiotika opravdu získala zásluhu na prodloužení života v době, kdy lidé umírali na banální infekce a kdekterý lékař se ještě oháněl pijavicemi. Ano, ale to už je skoro sto let. A protože všechno zlé je k něčemu dobré, i všechno dobré je k něčemu zlé. V našem případě se život zachraňující antibiotika začala proti životu obracet. Syntetická antibiotika „nepomáhají“ lidstvu hned dvojím způsobem.

ZA PRVÉ
Antibiotika neumí rozlišit mezi tělu přátelskou a patogenní bakterií, z toho důvodu likvidují všechno, co jim přijde do cesty. V cestě jim samo sebou stojí i střevní bakterie, které spokojeně dělají svoji práci, makají dennodenně na naší nespecifické imunitě a najednou, zrovna v nejméně vhodnou chvíli – bác – přijde genocida celé populace. Hubení všech bakterií bez rozdílu, bez selekce, bez rozmyslu, bez rozumu. Jako střevní bakterie bych byla z takového hostitele vysloveně zklamaná.

ZA DRUHÉ
Bakterie nejsou hloupé. Právě naopak. Jsou to strategická stvoření, která zajímá jediné – přežití. Málokterý živý tvor se může pochlubit tak vysokou mírou přizpůsobivosti. A čím tvrdší učitel, tím lepší, vychytralejší a životaschopnější žák. Silná antibiotika zkrátka cvičí „drsnější“ patogeny. Být řekněme stafylokok, vytvořila bych si proti antibiotiku svoji vlastní imunitu a nerušeně bych plenila dál.

ALTERNATIVNÍ ŘEŠENÍ
Takové skóre ovšem působí jako příprava na třetí světovou válku, kdy látky původně spojenecké napadají své vlastní řady. Jako člověk bych z toho byla nervózní. A nejen to, hledala bych alternativu. Přece nás nedostanou bakterie! Na to mám o lidském druhu moc vysoké mínění. Naštěstí možnosti tu jsou. Kombinace Drags Imunu a Probiosanu či Probiosanu Inovum představuje armádu neohrožených, kteří už jsou na válečné stezce po staletí. Probiosany obsadí střevo, posílí místní původní obyvatelstvo a nahradí ztráty způsobené armádou antibiotik. Drags Imun pošle do boje s vetřelci své Proantokyanidiny, Katechiny, Dimethylcerusin a Taspin. Všichni tito bojovníci mají velmi široký záběr. Ničí viry, bakterie i plísně. Působí antioxidačně proti volným radikálům, hojí rány a působí dokonce i proti stresu.

Kombinace Drags Imunu a Probiosanů je nadějí při zánětlivých onemocněních, a to dokonce i autoimunitního charakteru, kdy se proti člověku vzbouří jeho vlastní imunitní systém. Ve všech těchto případech je dobré pozvat přírodní armádu, aby uvedla věci do pořádku. Já bych je rozhodně pozvala dřív než antibiotika…

Zdroj Vitae, Mgr. TEREZA VIKTOROVÁ

Publikováno: 07. 07. 2018

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 560
Datum zveřejnění Titulek
23. 06. 2022
NOVINKA: Mycocard

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2022
Dubnová soutěž se zelenými potravinami

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

23. 03. 2022
NOVINKA: Mycohepar

Obsah pouze pro členy

31. 10. 2021
NOVINKA: Mycopulm

Obsah pouze pro členy

29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.

08. 11. 2020
Levandule: Vnitřní klid a důvěra v život

Vůně levandule je nám všem důvěrně známá, ale jsme si také vědomí, jaké dary nám přináší?

17. 10. 2020
Novinka: Qi drink

Obsah pouze pro členy

07. 09. 2020
Den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří na klubu Energy Olomouc.

12. 06. 2020
Element ohně: Na vrcholu energie

Představte si letní den - počínající příjemně vlahým ránem, naplněný pohodou, dětským smíchem a hravým skotačením, osvěžujícím ovocem, hřejivými slunečními paprsky a dobrou zábavou při večerním setkání s přáteli. Pokud se Vám podařilo vžít se do představy, možná jste se dotkli radosti, která je…

03. 06. 2020
Přírodní repelent: TICK-A-TACK

Víte, co obsahuje náš přírodní repelent a čím je výjimečný?

01. 05. 2020
Radost z dýchání

Pojďme se společně zamyslet, proč přišel „útok na plíce“ a jak nechat dech znovu rozkvést. Vždyť dýchání přímo ovlivňuje kvalitu života a naší energii být, žít a tvořit.

01. 05. 2020
Aguaje a Maca - ženské a mužské kvality v nás

Peruánci láskyplně nazývají Stromem života Mauricii převislou (Aguaje) - vzrostlou palmu, jež jim po tisíciletí přinášela nesmírný užitek. Domorodí indiáni ji považují za posvátnou, možná pro její úzké spojení s Matkou Zemí. Tvrdé a náročné podmínky, kterým Maca musí čelit, předpokládají…

28. 03. 2020
Nigella sativa: zázračná bylina

Věděli jste, že Nigellu sativu (Černuchu setou) používaly tradiční medicíny už minimálně 2000 let nazpět? Kupříkladu tradiční islámská medicína ji považuje za jednu z nejlepších léčivek. Semena černuchy a olej z nich se běžně používaly pro všemožné neduhy také v ajurvédě. V čem nám může pomoci?

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací