[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlásit / vytvořit účet

U CHLORELY ZÁLEŽÍ NA ČISTOTĚ PROSTŘEDÍ DVOJNÁSOB

Přestože patří chlorela mezi nejznámější a nejrozšířenější zelené potraviny na světě, její podstata, to skutečně důležité, bývá často skryto pod nánosy povrchních informací. Právě u zelených potravin totiž platí, že čím více je daný druh známý a rozšířený, tím více klesá jeho střední kvalita a objevuje se množství produktů, které již nemají s původní myšlenkou a cílem cokoliv společného. Začněme ale od začátku…

Pokud bychom hledali pro chlorelu nějaký milník, pravděpodobně by to bylo období její druhé renesance, tedy přibližně v druhé polovině 90. let. Zatímco v letech šedesátých znalo a používalo chlorelu pouze úzce vymezené množství lidí, ve zmíněných 90. letech to již byly desítky a stovky milionů, které sladkovodní zelené řase propadly.


Právě v této době však dochází k souběhu dvou událostí, které mají pro chlorelu ne zcela pozitivní dopad. Vlivem obrovského nárůstu objemu vznikají v Číně početné výrobní kapacity, jejichž nízká cena i kvalita doslova ničí tradiční výrobce. Dochází ke konsolidaci trhu a během pouhých deseti let se 90 % veškeré výroby přesouvá do země, která zároveň čelí nejhoršímu stupni zamoření přírodního prostředí v historii. Řasa, která pro svůj růst potřebuje otevřený prostor, vyžaduje velké množství vody a ochotně vstřebává vše ze svého prostředí, se tak stává smutným obrazem přístupu a zacházení. Následky jsou poměrně fatální. Těžké kovy, pesticidy, farmaceutická rezidua, plísně a celková mikrobiální kontaminace se stávají vcelku běžným jevem. Podle statistik EFSA (Evropský úřad pro bezpečnost potravin) je chlorela nejčastějším stravním doplňkem, kterému je nařízeno stažení z trhu z důvodu bezpečnosti.


Domovem Organic Chlorelly od Energy je tichomořský ostrov Tchaj-wan. Představte si svěží vítr, který vane převážně z Filipínského moře a přináší čerstvý a teplý vzduch. Slunce, které svítí 350 dnů v roce, a horskou pramenitou vodu, která je tak čistá, že si svou kvalitu zachovává po celou dobu růstu řasy. Kombinace takovýchto podmínek dává vzniknout skutečně nejčistší a nejkvalitnější chlorele na naší planetě.

 
BUDE VÁS ZAJÍMAT

Podobné čistoty dosahuje také korejská chlorela, někdy označovaná jako “chlorella japan ”. Jedná se však o řasu, která je pěstována v uzavřených bioreaktorech a vyživována substrátem. Neobsahuje tak mnohé účinné látky, které jsou závislé na slunečním záření, zejména chlorofyl a beta-karotenoidy.
Mike Adams, jeden z nejprodávanějších autorů z oblasti zdravé výživy (Food Forensics – což lze volně přeložit jako Strava pod drobnohledem), nedávno ve spolupráci s laboratoří CWC provedl a zveřejnil obsáhlý průzkum 17 hlavních producentů chlorely.

Jaké byly výsledky?
 

  • Žádný zkoumaný vzorek neobsahoval nadlimitní množství rtuti.
  •  Nejvíce kontaminovaná byla chlorela z Číny (nejvíce toxickým prvkem byl hliník).
  •  Bio certifikovaná chlorela z Číny je mnohem kontaminovanější nežli standardní produkty z jiných lokalit.
  •  Nejčistší chlorela je z Tchaj-wanu, avšak velmi drahá.
  •  Japonsko není překvapivě tím nejčistším zdrojem, ale v řase nebyly detekovány stopy radiace.
  •  Mnohé vzorky obsahovaly stopy levných plnidel.


Celý test je možné přečíst na webových stránkách www.energy.cz

Publikováno: 09. 01. 2017

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 569
Datum zveřejnění Titulek
01. 06. 2024
Probiotika: Probiosan + Probiosan Inovum

V článku se dozvíte, jak probiotika Energy čerpají inspiraci z prastarých metod fermentace a čím jsou unikátní.Dozvíte se také, jak produkty Probiosan a Probiosan Inovum podporují zdraví a imunitu díky pokročilým metodám ochrany a dopravy probiotických bakterií do trávicího traktu.

29. 01. 2024
Voňavá péče pro krásu i odvahu - Immortelle soap

Obsah pouze pro členy

03. 04. 2023
Účinky zelených potravin a terapeutických olejů

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2023
Soutěžte se zelenými potravinami o balíčky produktů energy! (4/2023)

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

08. 11. 2022
Navýšení cen v roce 2023

Upravili jsme e-shop tak, aby zobrazoval navýšení cen v roce 2023. A zároveň už máme nové ceníky.

23. 09. 2022
Offusin - (ne)kašleme na to!

Obsah pouze pro členy

25. 07. 2022
NOVINKA: Mycopan

Obsah pouze pro členy

24. 07. 2022
Vyčistěte si hlavu! Nové šampony Pentagramu

Obsah pouze pro členy

14. 07. 2022
Veterinární přípravky Epivet + Probiovet

Epivet je přírodní šampon pro lesklou a zdravou srst (vhodný pro citlivou pokožku). Probiovet zase posiluje imunitu a pomáhá se zažívacími potížemi.

23. 06. 2022
NOVINKA: Mycocard

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2022
Dubnová soutěž se zelenými potravinami

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

23. 03. 2022
NOVINKA: Mycohepar

Obsah pouze pro členy

31. 10. 2021
NOVINKA: Mycopulm

Obsah pouze pro členy

29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…