[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

U CHLORELY ZÁLEŽÍ NA ČISTOTĚ PROSTŘEDÍ DVOJNÁSOB

Přestože patří chlorela mezi nejznámější a nejrozšířenější zelené potraviny na světě, její podstata, to skutečně důležité, bývá často skryto pod nánosy povrchních informací. Právě u zelených potravin totiž platí, že čím více je daný druh známý a rozšířený, tím více klesá jeho střední kvalita a objevuje se množství produktů, které již nemají s původní myšlenkou a cílem cokoliv společného. Začněme ale od začátku…

Pokud bychom hledali pro chlorelu nějaký milník, pravděpodobně by to bylo období její druhé renesance, tedy přibližně v druhé polovině 90. let. Zatímco v letech šedesátých znalo a používalo chlorelu pouze úzce vymezené množství lidí, ve zmíněných 90. letech to již byly desítky a stovky milionů, které sladkovodní zelené řase propadly.


Právě v této době však dochází k souběhu dvou událostí, které mají pro chlorelu ne zcela pozitivní dopad. Vlivem obrovského nárůstu objemu vznikají v Číně početné výrobní kapacity, jejichž nízká cena i kvalita doslova ničí tradiční výrobce. Dochází ke konsolidaci trhu a během pouhých deseti let se 90 % veškeré výroby přesouvá do země, která zároveň čelí nejhoršímu stupni zamoření přírodního prostředí v historii. Řasa, která pro svůj růst potřebuje otevřený prostor, vyžaduje velké množství vody a ochotně vstřebává vše ze svého prostředí, se tak stává smutným obrazem přístupu a zacházení. Následky jsou poměrně fatální. Těžké kovy, pesticidy, farmaceutická rezidua, plísně a celková mikrobiální kontaminace se stávají vcelku běžným jevem. Podle statistik EFSA (Evropský úřad pro bezpečnost potravin) je chlorela nejčastějším stravním doplňkem, kterému je nařízeno stažení z trhu z důvodu bezpečnosti.


Domovem Organic Chlorelly od Energy je tichomořský ostrov Tchaj-wan. Představte si svěží vítr, který vane převážně z Filipínského moře a přináší čerstvý a teplý vzduch. Slunce, které svítí 350 dnů v roce, a horskou pramenitou vodu, která je tak čistá, že si svou kvalitu zachovává po celou dobu růstu řasy. Kombinace takovýchto podmínek dává vzniknout skutečně nejčistší a nejkvalitnější chlorele na naší planetě.

 
BUDE VÁS ZAJÍMAT

Podobné čistoty dosahuje také korejská chlorela, někdy označovaná jako “chlorella japan ”. Jedná se však o řasu, která je pěstována v uzavřených bioreaktorech a vyživována substrátem. Neobsahuje tak mnohé účinné látky, které jsou závislé na slunečním záření, zejména chlorofyl a beta-karotenoidy.
Mike Adams, jeden z nejprodávanějších autorů z oblasti zdravé výživy (Food Forensics – což lze volně přeložit jako Strava pod drobnohledem), nedávno ve spolupráci s laboratoří CWC provedl a zveřejnil obsáhlý průzkum 17 hlavních producentů chlorely.

Jaké byly výsledky?
 

  • Žádný zkoumaný vzorek neobsahoval nadlimitní množství rtuti.
  •  Nejvíce kontaminovaná byla chlorela z Číny (nejvíce toxickým prvkem byl hliník).
  •  Bio certifikovaná chlorela z Číny je mnohem kontaminovanější nežli standardní produkty z jiných lokalit.
  •  Nejčistší chlorela je z Tchaj-wanu, avšak velmi drahá.
  •  Japonsko není překvapivě tím nejčistším zdrojem, ale v řase nebyly detekovány stopy radiace.
  •  Mnohé vzorky obsahovaly stopy levných plnidel.


Celý test je možné přečíst na webových stránkách www.energy.cz

Publikováno: 09. 01. 2017

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 556
Datum zveřejnění Titulek
29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.

08. 11. 2020
Levandule: Vnitřní klid a důvěra v život

Vůně levandule je nám všem důvěrně známá, ale jsme si také vědomí, jaké dary nám přináší?

17. 10. 2020
Novinka: Qi drink

Obsah pouze pro členy

07. 09. 2020
Den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří na klubu Energy Olomouc.

12. 06. 2020
Element ohně: Na vrcholu energie

Představte si letní den - počínající příjemně vlahým ránem, naplněný pohodou, dětským smíchem a hravým skotačením, osvěžujícím ovocem, hřejivými slunečními paprsky a dobrou zábavou při večerním setkání s přáteli. Pokud se Vám podařilo vžít se do představy, možná jste se dotkli radosti, která je…

03. 06. 2020
Přírodní repelent: TICK-A-TACK

Víte, co obsahuje náš přírodní repelent a čím je výjimečný?

01. 05. 2020
Radost z dýchání

Pojďme se společně zamyslet, proč přišel „útok na plíce“ a jak nechat dech znovu rozkvést. Vždyť dýchání přímo ovlivňuje kvalitu života a naší energii být, žít a tvořit.

01. 05. 2020
Aguaje a Maca - ženské a mužské kvality v nás

Peruánci láskyplně nazývají Stromem života Mauricii převislou (Aguaje) - vzrostlou palmu, jež jim po tisíciletí přinášela nesmírný užitek. Domorodí indiáni ji považují za posvátnou, možná pro její úzké spojení s Matkou Zemí. Tvrdé a náročné podmínky, kterým Maca musí čelit, předpokládají…

28. 03. 2020
Nigella sativa: zázračná bylina

Věděli jste, že Nigellu sativu (Černuchu setou) používaly tradiční medicíny už minimálně 2000 let nazpět? Kupříkladu tradiční islámská medicína ji považuje za jednu z nejlepších léčivek. Semena černuchy a olej z nich se běžně používaly pro všemožné neduhy také v ajurvédě. V čem nám může pomoci?

20. 03. 2020
Co je nejlepší prevencí v těchto dnech?

Obsah pouze pro členy

16. 03. 2020
Aktuální důležité informace k fungování Energy centra

Přijatá opatření za aktuálního výjimečného stavu.

01. 03. 2020
Droserin - anděl strážný našeho dýchání

Plíce a průdušky patří spolu s tlustým střevem, nosem a pokožkou k prvku Kov. K němu přísluší sucho, emoce smutek, barva bílá, chuť pálivá a tón D. Sucho plicím škodí, protože znesnadňuje dýchání. Kondice plic závisí především na stavu slinivky, jater a srdce. Důležitým faktorem pro správné dýchání…

01. 03. 2020
Co dělat, když přijde chřipková vlna?

Obsah pouze pro členy

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací