[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlásit / vytvořit účet

Ruticelit - krém, který prospěje Vašemu zdraví i kráse

Ruticelit, bioinformační krém náležející spolu s bylinným koncentrátem Korolen k energii prvku ohně, ovlivňuje především srdce, tenké střevo, endokrinní a hormonální systém. 

Je zaměřen na harmonizaci energetické dráhy srdce, sleziny, slinivky, tlustého střeva, jater a ledvin.


Hemoroidy a pevnost cévních kapilár. Ruticelit získal své jméno díky vysokému obsahu přírodního antioxidantu rutinu, který příznivě působí především na dobrý stav, pružnost a pevnost jemných krevních kapilár. Lomivost těchto kapilár se projevuje typicky rozšířenými popraskanými žilkami na povrchu kůže. Velmi často bývají patrné hlavně na obličeji v okolí nosu, na dolních končetinách a prakticky kdekoli na těle. Lomivost není ale jediný problém, který může zatížené cévy potkat - patologické roztažení cévních stěn se projevuje jako tzv. žilní městky neboli hemoroidy. Tento zdravotní problém je vhodné řešit ihned, jakmile se objeví první příznaky, neboť zanedbání péče může vést až ke krvácení a zánětu žil. Vliv na pevnost cévních stěn má především kyselina křemičitá a rostlinné flavonoidy, které jsou obsaženy ve výtažcích z pohanky, jerlínu, jinanu, přesličky, vilínu, kaštanu a komonice.


Cévní onemocnění a špatně se hojící rány

Účinky Ruticelitu lze využít nejen pro zpevnění cévních stěn, ale i k léčbě samotného cévního zánětu nebo jakéhokoli cévního problému. Velmi častou zdravotní komplikací jsou záněty žil dolních končetin a bércové vředy. Ruticelit má v tomto směru vzhledem k obsahu peruánského balzámu, arniky, krvavci, kostivalu a úročníku velice příznivé účinky, výrazně protizánětlivé. Ze stejného důvodu je možné jej použít i na špatně se hojící rány, různé zhmožděniny, proleženiny, popáleniny, vředy, nebo dokonce akné apod. Tento krém lze použít také při zánětech nervů.

Periferní prokrvení a sport

Ruticelit má mimo jiné i výraznou schopnost podporovat periferní prokrvování organismu, a to díky jinanu, routě a kaštanu. Proto je možné využít ho např. při problémech se studenými končetinami, při svalové únavě nebo při bolestech vyčerpaných nohou. Velmi vhodné je používat tento krém před sportem, protože pomůže k lepšímu zásobení svalů kyslíkem a k odvodu metabolických zplodin, které způsobují svalovou únavu a křeče.

Regenerace pokožky a vrásky

Vzhledem k vysokému obsahu antioxidantů působí Ruticelit blahodárně na regeneraci a dobrý stav vrchních vrstev pokožky. Je nejlepší volbou ochranného krému po opalování a vhodný je i jako doplněk při radioterapii u onkologických pacientů. Osvědčuje se také jako krém proti vráskám a předčasnému stárnutí kůže. Zvláště vhodné je aplikovat jej především jako ochranu proti slunci, ale také po opalování a po návštěvě solária. K regeneraci kůže výrazně přispívá měsíček, arnika, zlatobýl a přeslička.

Podpora funkce srdce, sleziny a slinivky

Ruticelit má ochranný vliv na tři hlavní orgány - srdce, slezinu a slinivku. Podporuje jejich správnou funkci a napomáhá při jejich regeneraci. Je mimořádně vhodný k aplikaci nad místa uložení těchto orgánů. Nad srdce při srdeční arytmii, po prodělání infarktu nebo nedomykavosti chlopní, nad slezinu pro podporu imunitního systému a krvetvorby, nad slinivku při cukrovce a pro podporu správného trávení tuků, cukrů a bílkovin.

Migrény a psychické napětí

Výtažky z routy, kaštanu a třezalky podporují místní prokrvování, a proto má Ruticelit své opodstatnění i při bolestech hlavy, psychickém napětí a nervozitě. Vhodné je aplikovat jej na spánky, čelo a šíji, podpoříte tak dostatečné zásobení mozku kyslíkem. Při dlouhodobějších psychických problémech se doporučuje kombinovat Ruticelit s vnitřním užíváním Korolenu.

Ruticelit se opravdu hodí. Který jiný krém můžete použít zároveň proti vráskám, na rozšířené žilky, před hodinou aerobiku, nebo když vás bolí hlava z nervového vypětí…?

 

Mgr. Tereza Viktorová

Publikováno: 14. 09. 2016

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 568
Datum zveřejnění Titulek
29. 01. 2024
Voňavá péče pro krásu i odvahu - Immortelle soap

Obsah pouze pro členy

03. 04. 2023
Účinky zelených potravin a terapeutických olejů

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2023
Soutěžte se zelenými potravinami o balíčky produktů energy! (4/2023)

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

08. 11. 2022
Navýšení cen v roce 2023

Upravili jsme e-shop tak, aby zobrazoval navýšení cen v roce 2023. A zároveň už máme nové ceníky.

23. 09. 2022
Offusin - (ne)kašleme na to!

Obsah pouze pro členy

25. 07. 2022
NOVINKA: Mycopan

Obsah pouze pro členy

24. 07. 2022
Vyčistěte si hlavu! Nové šampony Pentagramu

Obsah pouze pro členy

14. 07. 2022
Veterinární přípravky Epivet + Probiovet

Epivet je přírodní šampon pro lesklou a zdravou srst (vhodný pro citlivou pokožku). Probiovet zase posiluje imunitu a pomáhá se zažívacími potížemi.

23. 06. 2022
NOVINKA: Mycocard

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2022
Dubnová soutěž se zelenými potravinami

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

23. 03. 2022
NOVINKA: Mycohepar

Obsah pouze pro členy

31. 10. 2021
NOVINKA: Mycopulm

Obsah pouze pro členy

29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.