[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Ruticelit - krém, který prospěje Vašemu zdraví i kráse

Ruticelit, bioinformační krém náležející spolu s bylinným koncentrátem Korolen k energii prvku ohně, ovlivňuje především srdce, tenké střevo, endokrinní a hormonální systém. 

Je zaměřen na harmonizaci energetické dráhy srdce, sleziny, slinivky, tlustého střeva, jater a ledvin.


Hemoroidy a pevnost cévních kapilár. Ruticelit získal své jméno díky vysokému obsahu přírodního antioxidantu rutinu, který příznivě působí především na dobrý stav, pružnost a pevnost jemných krevních kapilár. Lomivost těchto kapilár se projevuje typicky rozšířenými popraskanými žilkami na povrchu kůže. Velmi často bývají patrné hlavně na obličeji v okolí nosu, na dolních končetinách a prakticky kdekoli na těle. Lomivost není ale jediný problém, který může zatížené cévy potkat - patologické roztažení cévních stěn se projevuje jako tzv. žilní městky neboli hemoroidy. Tento zdravotní problém je vhodné řešit ihned, jakmile se objeví první příznaky, neboť zanedbání péče může vést až ke krvácení a zánětu žil. Vliv na pevnost cévních stěn má především kyselina křemičitá a rostlinné flavonoidy, které jsou obsaženy ve výtažcích z pohanky, jerlínu, jinanu, přesličky, vilínu, kaštanu a komonice.


Cévní onemocnění a špatně se hojící rány

Účinky Ruticelitu lze využít nejen pro zpevnění cévních stěn, ale i k léčbě samotného cévního zánětu nebo jakéhokoli cévního problému. Velmi častou zdravotní komplikací jsou záněty žil dolních končetin a bércové vředy. Ruticelit má v tomto směru vzhledem k obsahu peruánského balzámu, arniky, krvavci, kostivalu a úročníku velice příznivé účinky, výrazně protizánětlivé. Ze stejného důvodu je možné jej použít i na špatně se hojící rány, různé zhmožděniny, proleženiny, popáleniny, vředy, nebo dokonce akné apod. Tento krém lze použít také při zánětech nervů.

Periferní prokrvení a sport

Ruticelit má mimo jiné i výraznou schopnost podporovat periferní prokrvování organismu, a to díky jinanu, routě a kaštanu. Proto je možné využít ho např. při problémech se studenými končetinami, při svalové únavě nebo při bolestech vyčerpaných nohou. Velmi vhodné je používat tento krém před sportem, protože pomůže k lepšímu zásobení svalů kyslíkem a k odvodu metabolických zplodin, které způsobují svalovou únavu a křeče.

Regenerace pokožky a vrásky

Vzhledem k vysokému obsahu antioxidantů působí Ruticelit blahodárně na regeneraci a dobrý stav vrchních vrstev pokožky. Je nejlepší volbou ochranného krému po opalování a vhodný je i jako doplněk při radioterapii u onkologických pacientů. Osvědčuje se také jako krém proti vráskám a předčasnému stárnutí kůže. Zvláště vhodné je aplikovat jej především jako ochranu proti slunci, ale také po opalování a po návštěvě solária. K regeneraci kůže výrazně přispívá měsíček, arnika, zlatobýl a přeslička.

Podpora funkce srdce, sleziny a slinivky

Ruticelit má ochranný vliv na tři hlavní orgány - srdce, slezinu a slinivku. Podporuje jejich správnou funkci a napomáhá při jejich regeneraci. Je mimořádně vhodný k aplikaci nad místa uložení těchto orgánů. Nad srdce při srdeční arytmii, po prodělání infarktu nebo nedomykavosti chlopní, nad slezinu pro podporu imunitního systému a krvetvorby, nad slinivku při cukrovce a pro podporu správného trávení tuků, cukrů a bílkovin.

Migrény a psychické napětí

Výtažky z routy, kaštanu a třezalky podporují místní prokrvování, a proto má Ruticelit své opodstatnění i při bolestech hlavy, psychickém napětí a nervozitě. Vhodné je aplikovat jej na spánky, čelo a šíji, podpoříte tak dostatečné zásobení mozku kyslíkem. Při dlouhodobějších psychických problémech se doporučuje kombinovat Ruticelit s vnitřním užíváním Korolenu.

Ruticelit se opravdu hodí. Který jiný krém můžete použít zároveň proti vráskám, na rozšířené žilky, před hodinou aerobiku, nebo když vás bolí hlava z nervového vypětí…?

 

Mgr. Tereza Viktorová

Publikováno: 14. 09. 2016

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 554
Datum zveřejnění Titulek
16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.

08. 11. 2020
Levandule: Vnitřní klid a důvěra v život

Vůně levandule je nám všem důvěrně známá, ale jsme si také vědomí, jaké dary nám přináší?

17. 10. 2020
Novinka: Qi drink

Obsah pouze pro členy

07. 09. 2020
Den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří na klubu Energy Olomouc.

12. 06. 2020
Element ohně: Na vrcholu energie

Představte si letní den - počínající příjemně vlahým ránem, naplněný pohodou, dětským smíchem a hravým skotačením, osvěžujícím ovocem, hřejivými slunečními paprsky a dobrou zábavou při večerním setkání s přáteli. Pokud se Vám podařilo vžít se do představy, možná jste se dotkli radosti, která je…

03. 06. 2020
Přírodní repelent: TICK-A-TACK

Víte, co obsahuje náš přírodní repelent a čím je výjimečný?

01. 05. 2020
Radost z dýchání

Pojďme se společně zamyslet, proč přišel „útok na plíce“ a jak nechat dech znovu rozkvést. Vždyť dýchání přímo ovlivňuje kvalitu života a naší energii být, žít a tvořit.

01. 05. 2020
Aguaje a Maca - ženské a mužské kvality v nás

Peruánci láskyplně nazývají Stromem života Mauricii převislou (Aguaje) - vzrostlou palmu, jež jim po tisíciletí přinášela nesmírný užitek. Domorodí indiáni ji považují za posvátnou, možná pro její úzké spojení s Matkou Zemí. Tvrdé a náročné podmínky, kterým Maca musí čelit, předpokládají…

28. 03. 2020
Nigella sativa: zázračná bylina

Věděli jste, že Nigellu sativu (Černuchu setou) používaly tradiční medicíny už minimálně 2000 let nazpět? Kupříkladu tradiční islámská medicína ji považuje za jednu z nejlepších léčivek. Semena černuchy a olej z nich se běžně používaly pro všemožné neduhy také v ajurvédě. V čem nám může pomoci?

20. 03. 2020
Co je nejlepší prevencí v těchto dnech?

Obsah pouze pro členy

16. 03. 2020
Aktuální důležité informace k fungování Energy centra

Přijatá opatření za aktuálního výjimečného stavu.

01. 03. 2020
Droserin - anděl strážný našeho dýchání

Plíce a průdušky patří spolu s tlustým střevem, nosem a pokožkou k prvku Kov. K němu přísluší sucho, emoce smutek, barva bílá, chuť pálivá a tón D. Sucho plicím škodí, protože znesnadňuje dýchání. Kondice plic závisí především na stavu slinivky, jater a srdce. Důležitým faktorem pro správné dýchání…

01. 03. 2020
Co dělat, když přijde chřipková vlna?

Obsah pouze pro členy

28. 01. 2020
Imunosan – vítěz nad streptokoky

Obsah pouze pro členy

11. 12. 2019
Vyhlášení předvánoční soutěže!

Přátelé, ukončili jsme naši předvánoční soutěž a zde jsou výherci: Drags imun – Knápková Marie Fytomineral – Lachnit  Jan Arganový olej – Lachnitová Lenka Spiron – Andersen Petr Audiron – Stošková Helena Vitamarin – El Bakri Markéta Děkujeme za trpělivost s vyhlášením soutěže-…

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací