[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlásit / vytvořit účet

Zvířecí lékárnička na květen

Epivet: šampon s repelentním účinkem 
Imunovet: ošetření po bodnutí hmyzem 
Gynevet: pro podporu páření i pro adaptaci na nové podmínky

 

Pokud budeme hledat kandidáta na nejkrásnější měsíc roku, tak ať Eskymáci (správně Inuité) prominou, ale určitě je to květen. Teplé počasí, všechno se odívá jasnou zelení, květiny se předhánějí v barvách a vůních, většina zvířat má plnou hlavu starostí s pářením a některým již s uváděním mláďat na světlo světa.
 

Květen je nejtypičtějším jarním měsícem a zlí jazykové tvrdí, že je to období, kdy muži začínají myslet na věci, na které ženy myslí celý rok.
 

Počátek května představuje stále vhodné období pro plné působení Gynevetu. Znamená to, že Gynevet při aplikaci v tomto čase nepřináší žádné riziko a nehrozí ani reverzní reakce.
 

Od 6. května nastává období vlády ohně a je namístě opatrnost při podávání Korovetu (třeba při řešení křečových stavů či pro podporu funkce sleziny a slinivky). V případě jakýchkoli problémů lze situaci napravit právě Gynevetem.
 

Po abnormálně teplé zimě jsou klíšťata i další zevní parazité připravení doslova ke katastrofické invazi do srsti našich zvířecích společníků. Gynevet opět podpoří správnou sekreci kožního mazu či potu a posílí repelentní účinek.
 

Pokud nepůjdeme přímo do chemie, tak můžeme pomoci zvířeti repelentním šamponem Epivet, který udrží parazity na uzdě až dva týdny.
 

Ve větším měřítku se probouzí také blanokřídlý hmyz, ke kterému náležejí včely, vosy a sršni. Proto u citlivých zvířat pamatujme při ošetření bolestivého bodnutí žihadlem na možnost lokálního i celkového ošetření Imunovetem, který odstraní palčivou bolest a zmírňuje následky pro zdravotní stav zvířete.
 

Slunce svítí jako o život a přímo vyzývá ke slunění a přeměně cholesterolu v kůži na vitamin D a pro zvýšení sekrece hormonu dobré nálady – serotoninu. Proto pobyt venku na slunci prospěje nejen zvířatům, ale každému člověku. Pokud chce někdo sedět v těchto dnech v hospodě, tak jedině na zahrádce. Aby také udělal alespoň něco málo pro své zdraví.
 

TEXT: MVDr. LUBOMÍR CHMELAŘ, Ph.D.
Publikováno: 05. 05. 2016

Související produkty

Další články k tématu Gynevet - zkušenosti a použití

Zobrazeno 5 položek
Datum zveřejnění Titulek
27. 09. 2015
ENERGYVET - aby zvířata nestárla…

Aby zvířata nestárla… Máte doma věrného průvodce životem, máte doma čtyřnohého přítele? Asi dobře víte, jak dovede obohatit život a dokonce učinit člověka lepším. Stát se členem rodiny. Většina zvířat má však nízký průměrný věk a rok od roku vidíte, jak vám vaši kamarádi stárnou před očima. Lze…

01. 10. 2011
veterinární produkty

Obsah pouze pro členy

01. 05. 2011
Dva případy z mojí veterinární praxe

Obsah pouze pro členy

01. 01. 2011
Veterinární produkty

Obsah pouze pro členy