[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Koenzym Q10 v zubních pastách Energy

O koenzymu Q10 je známo, že prospívá nejen srdci, ale i dásním, zejména při prevenci zánětu dásní a závěsného zubního aparátu, tj. parodontitidy (parodontózy). Je to přírodní látka s výrazným antioxidačním potenciálem. Svojí strukturou je velmi podobná vitaminu E, ale je to ještě účinnější antioxidant. Spolu s vitaminem C a E se podílí na antioxidační ochraně buněk.

Koenzym Q10 hraje významnou úlohu při tvorbě energie ve formě ATP (adenosintrifosfátu) na buněčné úrovni, kde působí jako katalyzátor. Protože jeho tvorba v lidském organismu po čtyřicítce klesá, projeví se to narušením energetické rovnováhy a je potřeba doplňovat ho zvenčí.

všudypřítomný

Chemickou povahou je koenzym Q10 chinon, látka přirozeně se vyskytující v každé buňce, která získává energii spalováním kyslíku. Jelikož se vyskytuje téměř všude, dostal název ubichinon (čili všude přítomný chinon). Nachází se v potravě, hlavně v mase (srdce, játra, plíce), v rybách (losos, makrela).

Koenzym Q10 příznivě ovlivňuje lidské zdraví ve vícero oblastech. Především posiluje a chrání srdečně-cévní systém, je účinný při vysokém krevním tlaku, arytmiích, onemocněních plic, zadýchávání, podpoře imunity, při prevenci aterosklerózy, u snižování nadváhy a je přínosem v prevenci onemocnění dásní, zejména parodontitidy.


PASTY ENERGY: PÉČE O MĚKKÉ I TVRDÉ TKÁNĚ

Používání kvalitní zubní pasty a správná ústní hygiena jsou zárukou minimalizace rizika vzniku zubního kazu a zánětů v ústní dutině.

Přírodní bioinformační zubní pasty Energy obsahují unikátní vodu ze zřídla Podhájska s blahodárně působící solí a minerály. Výtažky léčivých bylin, které byly v této vodě macerované (vyluhované), jsou stěžejní pro ošetření měkkých tkání a závěsného aparátu chrupu. Mezi účinné složky patří i koenzym Q10. Pasty dále obsahují parfém z éterických olejů (silic), přírodních vonných látek s dezinfekčními a regeneračními účinky. Pasty Energy pomáhají předcházet a odstraňovat záněty v ústní dutině, zlepšují stav dásní. Brání vzniku parodontitidy, tj. zánětlivému onemocnění dásní a závěsného aparátu zubů, které vede k obnažování zubních krčků a kořenů s jejich následným uvolňováním a vypadáváním. Všechny tři zubní pasty čistí, osvěžují a regenerují ústní sliznice a zpevňují tkáně ústní dutiny.

Zubní pasta Diamond (původní název Bílý Diamant) velmi jemně osvěžuje, má bělicí efekt a mírní krvácivost dásní, je to univerzální pasta pro celou rodinu. Silix zpevňuje tkáně díky obsahu koloidního křemíku, posiluje sklovinu, je vhodný u zvýšené kazivosti zubů. Dává zubům dlouhý pocit čistoty a ochrany. Zubní pasta Balsamio má výrazný protizánětlivý účinek a působí adstringentně na dásně (stahuje), čímž zpevňuje uložení zubů. Pomáhá předcházet aftózním dásním, bolavým koutkům.

Díky koenzymu Q10 je ochranný a protizánětlivý účinek zubních past Energy na dásně ještě výraznější a zároveň klesá riziko vzniku parodontózy. Doporučuje se tyto pasty postupně střídat, protože se svým působením navzájem doplňují.

Účinek zubních past Energy nelze omezit pouze na dutinu ústní. Cestou reflexních zón na jazyku a energetických okruhů v ústech cíleně ovlivňují i jednotlivé orgány v těle (viz schéma na straně 9).
 
MUDr. Július ŠÍPOŠ

Publikováno: 24. 11. 2015

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 556
Datum zveřejnění Titulek
29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.

08. 11. 2020
Levandule: Vnitřní klid a důvěra v život

Vůně levandule je nám všem důvěrně známá, ale jsme si také vědomí, jaké dary nám přináší?

17. 10. 2020
Novinka: Qi drink

Obsah pouze pro členy

07. 09. 2020
Den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří na klubu Energy Olomouc.

12. 06. 2020
Element ohně: Na vrcholu energie

Představte si letní den - počínající příjemně vlahým ránem, naplněný pohodou, dětským smíchem a hravým skotačením, osvěžujícím ovocem, hřejivými slunečními paprsky a dobrou zábavou při večerním setkání s přáteli. Pokud se Vám podařilo vžít se do představy, možná jste se dotkli radosti, která je…

03. 06. 2020
Přírodní repelent: TICK-A-TACK

Víte, co obsahuje náš přírodní repelent a čím je výjimečný?

01. 05. 2020
Radost z dýchání

Pojďme se společně zamyslet, proč přišel „útok na plíce“ a jak nechat dech znovu rozkvést. Vždyť dýchání přímo ovlivňuje kvalitu života a naší energii být, žít a tvořit.

01. 05. 2020
Aguaje a Maca - ženské a mužské kvality v nás

Peruánci láskyplně nazývají Stromem života Mauricii převislou (Aguaje) - vzrostlou palmu, jež jim po tisíciletí přinášela nesmírný užitek. Domorodí indiáni ji považují za posvátnou, možná pro její úzké spojení s Matkou Zemí. Tvrdé a náročné podmínky, kterým Maca musí čelit, předpokládají…

28. 03. 2020
Nigella sativa: zázračná bylina

Věděli jste, že Nigellu sativu (Černuchu setou) používaly tradiční medicíny už minimálně 2000 let nazpět? Kupříkladu tradiční islámská medicína ji považuje za jednu z nejlepších léčivek. Semena černuchy a olej z nich se běžně používaly pro všemožné neduhy také v ajurvédě. V čem nám může pomoci?

20. 03. 2020
Co je nejlepší prevencí v těchto dnech?

Obsah pouze pro členy

16. 03. 2020
Aktuální důležité informace k fungování Energy centra

Přijatá opatření za aktuálního výjimečného stavu.

01. 03. 2020
Droserin - anděl strážný našeho dýchání

Plíce a průdušky patří spolu s tlustým střevem, nosem a pokožkou k prvku Kov. K němu přísluší sucho, emoce smutek, barva bílá, chuť pálivá a tón D. Sucho plicím škodí, protože znesnadňuje dýchání. Kondice plic závisí především na stavu slinivky, jater a srdce. Důležitým faktorem pro správné dýchání…

01. 03. 2020
Co dělat, když přijde chřipková vlna?

Obsah pouze pro členy

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací