[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Nový Probiosan Inovum je doslova „nabitý“

Dnes je již dostatečně známo, že pro zdravý a silný imunitní systém organismu je zásadní stav a funkce střev, ve kterých sídlí 70–80 % buněk našeho obranného systému. Klíčovou roli ve složení střevní mikroflóry hrají probiotické bakterie (pro = příznivý, bios = život), které při narušení rovnováhy (špatná životospráva, nezdravý životní styl, užívání antibiotik) začne tělo postrádat. V živé a čerstvé formě je můžeme doplnit s probiotickou novinkou Energy – Probiosanem Inovum v kapkách, který rozšiřuje dosavadní využití přípravku Probiosan.
 
JAKÉ VÝHODY NABÍZÍ?
Probiosan Inovum obsahuje mnohem více účinných složek než Probiosan v kapslích. Je to především 10 probiotických bakteriálních kmenů v optimálním množství pro využití v organismu (denní dávka 1 miliarda jednotek). Kromě inulinu jsou jeho součástí betaglukany a kolostrum.
Probiosan Inovum je určen pro širokou skupinu uživatelů, tekutá forma může usnadnit jeho podávání dětem nebo starším lidem. Je to navíc první produkt Energy, na jehož finální fázi před použitím se můžete podílet sami. Ze sušiny se vždy připraví samostatná čerstvá dávka pro týdenní kúru v kapkách. Je tak zaručena kvalita a účinnost probiotických bakterií.
 
 
SLOŽENÍ PROBIOSANU INOVUM
Probiotický komplex je složen z 10 druhů probiotických bakterií. Nejvíce jsou zastoupeny kmeny laktobacilů a bifidobakterií.
 
Skupinu bifidobakterií představují tři kmeny: Bifidobacterium bifidum, B. breve a B. longum. Jejich přínos spočívá v posílení imunitního systému, snižování výskytu jednotlivých infekcí, zmírnění příznaků u syndromu dráždivého střeva (střídání průjmu a zácpy), podpoře bezproblémového trávicího procesu ve střevě a blokování růstu nebezpečných bakterií ve střevě.
 
Skupina laktobacilů je tvořena pěti kmeny: Lactobacillus acidophilus, L. casei, L. plantarum, L. rhamnosus a L. bulgaricus. Tyto bakterie jsou schopné svým působením ulevovat od bolestí žaludku, zlepšovat trávení, preventivně zabraňovat průjmům při užívání antibiotik, předcházet infekčním průjmům způsobeným škodlivými bakteriemi typu Salmonella nebo E. coli. Jsou vhodné k řešení kojeneckých a dětských průjmů. Dokonce pomáhají k zajištění dostatečné hydratace (zavodnění) při opakovaných průjmech (L. rhamnosus). V problematice potravinových alergií snižují intoleranci zejména na laktózu (mléčný cukr).
 
Poslední dva kmeny jsou Lactococcus lactis a Streptococcus thermophilus.
 
Účinky všech těchto bakteriálních kmenů se navzájem doplňují a posilují. Hovoříme o společné synergické reakci.
 
 
Inulin se v přírodě vyskytuje jako zásobní látka mnoha rostlin. V tlustém střevě inulin funguje jako tzv. prebiotikum, tedy zdroj živin pro probiotický komplex. Podporuje růst, množení a kolonizaci prospěšných bakterií a brání množe-
ní bakterií nepříznivých. Naše tě- lo jej nedokáže rozložit, takže příznivě působí i jako vláknina pro správné vyprazdňování, proti průjmům, nádorům střeva a k posílení imunitního systému.
 
 
Kolostrum (mlezivo) K posílení imunitního systému přispívají také složky kolostra. Nazývá se tak tekutina vznikající v mléčných žlázách hned po porodu.
 
Kolostrum obsahuje komplex účinných látek pro výživu buněk a poskytuje zásadní informace potřebné pro obranyschopnost organismu.
 
Betaglukany Kromě kolostra a probiotických kmenů obsahuje Probiosan Inovum látky, které nazýváme betaglukany. Tyto látky byly objeveny v 60. letech minulého století. Patří mezi nejvíce prozkoumané přírodní substance v klinické medicíně a byla o nich zveřejněna celá řada studií a publikací. Nejdříve byly používány k posílení imunitního systému, později i v oblasti nádorových onemocnění, zejména žaludku, plic a slinivky. Chemicky se jedná o polysacharidy (složené cukry) tvořené řetězcem glukózy. Zdroje betaglukanů jsou různé. V Evropě jsou betaglukany syntetizovány zejména z potravinářských kvasinek (pivo, chleba), Japonsko vychází z tradiční lidové medicíny a jako zdroj používá především houby. Betaglukany v Probiosanu Inovum pocházejí z hlívy ústřičné.
 
Výzkum betaglukanů potvrdil stimulační účinek na podporu imunitního systému jak aktivací makrofágů a T-lymfocytů (typy bílých krvinek), tak tvorbou protilátek. V oblasti onkologie jsou tyto látky schopny eliminovat nežádoucí účinky chemoterapie a radioterapie. Snižují hladinu cholesterolu a z hlediska infekcí a nemocí z nachlazení snižují délku a intenzitu onemocnění.
 
 
POUŽITÍ PROBIOSANU INOVUM

  • Onemocnění zažívacího aparátu a střev – průjmy infekční, cestovatelské, kojenecké, průjmy při alergii na potraviny, rovněž průjmy po radioterapii a chemoterapii. Dále zácpa, nespecifické střevní záněty, poruchy trávení, či dokonce zápach z úst. Zajímavý je přínos probiotik při snižování hladiny vysokého cholesterolu a prevenci zubního kazu.
  • K posílení imunitního systému dochází zvýšením aktivity bílých krvinek a tvorbou obranných protilátek (IgA). Využijeme hlavně u opakovaných nemocí z nachlazení a infekcí horních cest dýchacích.
  • Alergická onemocnění jak dechová, tak kožní – alergická rýma, alergický zánět spojivek, astma bronchiale, kožní kopřivka a atopický ekzém. Probiotika se stala nedílnou součástí řešení i alergií potravinových.
  • Nejnovějším doporučením je nasadit probiotika již od prvního dne léčby antibiotiky. Zásadou je 4hodinový odstup probiotika od antibiotika.
  • Systémový účinek probiotik ocení zejména ženy při opakovaných zánětech močového měchýře, gynekologických problémech a výtocích.
  • S výsledky výzkumu a využití probiotik v oblasti gynekologie, dětského lékařství nebo alergologie vás budeme postupně seznamovat v dalších výtiscích Vitae.
  • Vyvážená kombinace všech uvedených látek v Probiosanu Inovum přispívá k účinku nejen lokálnímu, tedy v zažívacím traktu a střevech, ale nově i k účinkům systémovým, to znamená k ovlivnění celého organismu.

 
 
Tento článek bych opět rád uzavřel výrokem japonského profesora Jamaširo z III. probiotického kongresu v Paříži: „Mám takový sen – zlé bakterie budeme potlačovat nebo zabíjet pomocí těch dobrých. To je má představa o lécích pro 21. století.“ Citaci jsme již v magazínu Vitae uvedli, ale čtenářům, pacientům (i mně a mým kolegům) se líbí... ?
 
MUDr. Jiří HANZEL

Publikováno: 26. 10. 2015

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 547
Datum zveřejnění Titulek
09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.

07. 09. 2020
Den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří na klubu Energy Olomouc.

01. 05. 2020
Radost z dýchání

Pojďme se společně zamyslet, proč přišel „útok na plíce“ a jak nechat dech znovu rozkvést. Vždyť dýchání přímo ovlivňuje kvalitu života a naší energii být, žít a tvořit.

01. 05. 2020
Aguaje a Maca - ženské a mužské kvality v nás

Peruánci láskyplně nazývají Stromem života Mauricii převislou (Aguaje) - vzrostlou palmu, jež jim po tisíciletí přinášela nesmírný užitek. Domorodí indiáni ji považují za posvátnou, možná pro její úzké spojení s Matkou Zemí. Tvrdé a náročné podmínky, kterým Maca musí čelit, předpokládají…

28. 03. 2020
Nigella sativa: zázračná bylina

Věděli jste, že Nigellu sativu (Černuchu setou) používaly tradiční medicíny už minimálně 2000 let nazpět? Kupříkladu tradiční islámská medicína ji považuje za jednu z nejlepších léčivek. Semena černuchy a olej z nich se běžně používaly pro všemožné neduhy také v ajurvédě. V čem nám může pomoci?

20. 03. 2020
Co je nejlepší prevencí v těchto dnech?

Obsah pouze pro členy

16. 03. 2020
Aktuální důležité informace k fungování Energy centra

Přijatá opatření za aktuálního výjimečného stavu.

01. 03. 2020
Droserin - anděl strážný našeho dýchání

Plíce a průdušky patří spolu s tlustým střevem, nosem a pokožkou k prvku Kov. K němu přísluší sucho, emoce smutek, barva bílá, chuť pálivá a tón D. Sucho plicím škodí, protože znesnadňuje dýchání. Kondice plic závisí především na stavu slinivky, jater a srdce. Důležitým faktorem pro správné dýchání…

01. 03. 2020
Co dělat, když přijde chřipková vlna?

Obsah pouze pro členy

28. 01. 2020
Imunosan – vítěz nad streptokoky

Obsah pouze pro členy

11. 12. 2019
Vyhlášení předvánoční soutěže!

Přátelé, ukončili jsme naši předvánoční soutěž a zde jsou výherci: Drags imun – Knápková Marie Fytomineral – Lachnit  Jan Arganový olej – Lachnitová Lenka Spiron – Andersen Petr Audiron – Stošková Helena Vitamarin – El Bakri Markéta Děkujeme za trpělivost s vyhlášením soutěže-…

14. 11. 2019
Novinka:Organic Cranberry juice powder a oil

Proč  by měla mít brusinka tu výsadu patřit mezi naše zelené potraviny? Odpověď  se skrývá ve dvou slovech – kvalita a kvantita. Organic Cranberry juice powder, který vám nabízíme, je opravdu z Kanady. Obsahuje sušený extrakt z brusinek, jejichž energie a čistota pochází z kanadských jezer a jsou…

10. 11. 2019
Když je třeba doplnit svoje psychické síly

  Se zkracujícími se podzimními dny a úbytkem slunečního svitu často klesá i naše nálada. Je to přirozené. Pokud však máme od života naloženy starosti navíc, může se stát, že se nám už situace těžko zvládá. Mluvíme pak o podzimní depresi. Často ji spustí nedokončené nebo právě skončené věci,…

10. 11. 2019
Nesmíš se zastavit!

Kdo by si nepřál být i ve stáří vitální a soběstačný? Kdo by nesnil o moudrém spokojeném stáří? Jde to, jen musíte uvěřit, že to není sci-fi. Stáří je energeticky pod vlivem prvku Voda a stejně jako voda může mít dvě základní podoby. Buď plyne jako široká řeka zúrodňující své okolí, nebo se…

29. 10. 2019
Předvánoční soutěž

Máme pro Vás další nabídku soutěže, přátelé! Protože se snažíme přizpůsobit náš web a e-shop Vašim potřebám a přáním a neustále je vyšperkováváme, rádi bychom znali Váš názor na naše stránky a celý proces nakupování (proto je účast v soutěži podmíněna minimálním nákupem - viz podmínky). Co…

25. 10. 2019
NOVINKA: Brusinkové poklady- olej a šťáva

Naše velká novinka je antoxidační bomba v podobě našich dvou brusinek: olej ze semen brusinky – ORGANIC CRANBERRY OIL a sušená brusinková šťáva – ORGANIC CRANBERRY POWDER. Přírodní medicína brusinky tradičně užívá pro léčbu potíží spojených s ledvinami a močovým měchýřem. Praktici TČM…

25. 10. 2019
NOVINKA č. 2: Spiron Air

Pokud Vám chyběl Spiron v podobě kapalné směsi éterických olejů, pak můžete slavit- přesně to je Spiron Air. Obsahově identická směs, stejná vůně, pouze jiná podoba pro více variant použití. A z jakých to esenciální olejů se Spiron / Spiron Air skládá? MYRHOVÝ OLEJ : podporuje hojení, má…

25. 10. 2019
NOVINKA č. 3: Water balance

Do třetice všeho nejlepšího? To je na každém z nás, nicméně pro mnohé ženy by tomu tak mohlo být. V pořadí druhá pleťová voda v nabídce Energy, WATER BALANCE, má svou výraznou osobitost. Je kombinací hydrolátů z Cistu ladanifer a Levandule ouškaté (Lavandula stoechas). Pryskyřice z Cistu…

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací