[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Nový Probiosan Inovum je doslova „nabitý“

Dnes je již dostatečně známo, že pro zdravý a silný imunitní systém organismu je zásadní stav a funkce střev, ve kterých sídlí 70–80 % buněk našeho obranného systému. Klíčovou roli ve složení střevní mikroflóry hrají probiotické bakterie (pro = příznivý, bios = život), které při narušení rovnováhy (špatná životospráva, nezdravý životní styl, užívání antibiotik) začne tělo postrádat. V živé a čerstvé formě je můžeme doplnit s probiotickou novinkou Energy – Probiosanem Inovum v kapkách, který rozšiřuje dosavadní využití přípravku Probiosan.
 
JAKÉ VÝHODY NABÍZÍ?
Probiosan Inovum obsahuje mnohem více účinných složek než Probiosan v kapslích. Je to především 10 probiotických bakteriálních kmenů v optimálním množství pro využití v organismu (denní dávka 1 miliarda jednotek). Kromě inulinu jsou jeho součástí betaglukany a kolostrum.
Probiosan Inovum je určen pro širokou skupinu uživatelů, tekutá forma může usnadnit jeho podávání dětem nebo starším lidem. Je to navíc první produkt Energy, na jehož finální fázi před použitím se můžete podílet sami. Ze sušiny se vždy připraví samostatná čerstvá dávka pro týdenní kúru v kapkách. Je tak zaručena kvalita a účinnost probiotických bakterií.
 
 
SLOŽENÍ PROBIOSANU INOVUM
Probiotický komplex je složen z 10 druhů probiotických bakterií. Nejvíce jsou zastoupeny kmeny laktobacilů a bifidobakterií.
 
Skupinu bifidobakterií představují tři kmeny: Bifidobacterium bifidum, B. breve a B. longum. Jejich přínos spočívá v posílení imunitního systému, snižování výskytu jednotlivých infekcí, zmírnění příznaků u syndromu dráždivého střeva (střídání průjmu a zácpy), podpoře bezproblémového trávicího procesu ve střevě a blokování růstu nebezpečných bakterií ve střevě.
 
Skupina laktobacilů je tvořena pěti kmeny: Lactobacillus acidophilus, L. casei, L. plantarum, L. rhamnosus a L. bulgaricus. Tyto bakterie jsou schopné svým působením ulevovat od bolestí žaludku, zlepšovat trávení, preventivně zabraňovat průjmům při užívání antibiotik, předcházet infekčním průjmům způsobeným škodlivými bakteriemi typu Salmonella nebo E. coli. Jsou vhodné k řešení kojeneckých a dětských průjmů. Dokonce pomáhají k zajištění dostatečné hydratace (zavodnění) při opakovaných průjmech (L. rhamnosus). V problematice potravinových alergií snižují intoleranci zejména na laktózu (mléčný cukr).
 
Poslední dva kmeny jsou Lactococcus lactis a Streptococcus thermophilus.
 
Účinky všech těchto bakteriálních kmenů se navzájem doplňují a posilují. Hovoříme o společné synergické reakci.
 
 
Inulin se v přírodě vyskytuje jako zásobní látka mnoha rostlin. V tlustém střevě inulin funguje jako tzv. prebiotikum, tedy zdroj živin pro probiotický komplex. Podporuje růst, množení a kolonizaci prospěšných bakterií a brání množe-
ní bakterií nepříznivých. Naše tě- lo jej nedokáže rozložit, takže příznivě působí i jako vláknina pro správné vyprazdňování, proti průjmům, nádorům střeva a k posílení imunitního systému.
 
 
Kolostrum (mlezivo) K posílení imunitního systému přispívají také složky kolostra. Nazývá se tak tekutina vznikající v mléčných žlázách hned po porodu.
 
Kolostrum obsahuje komplex účinných látek pro výživu buněk a poskytuje zásadní informace potřebné pro obranyschopnost organismu.
 
Betaglukany Kromě kolostra a probiotických kmenů obsahuje Probiosan Inovum látky, které nazýváme betaglukany. Tyto látky byly objeveny v 60. letech minulého století. Patří mezi nejvíce prozkoumané přírodní substance v klinické medicíně a byla o nich zveřejněna celá řada studií a publikací. Nejdříve byly používány k posílení imunitního systému, později i v oblasti nádorových onemocnění, zejména žaludku, plic a slinivky. Chemicky se jedná o polysacharidy (složené cukry) tvořené řetězcem glukózy. Zdroje betaglukanů jsou různé. V Evropě jsou betaglukany syntetizovány zejména z potravinářských kvasinek (pivo, chleba), Japonsko vychází z tradiční lidové medicíny a jako zdroj používá především houby. Betaglukany v Probiosanu Inovum pocházejí z hlívy ústřičné.
 
Výzkum betaglukanů potvrdil stimulační účinek na podporu imunitního systému jak aktivací makrofágů a T-lymfocytů (typy bílých krvinek), tak tvorbou protilátek. V oblasti onkologie jsou tyto látky schopny eliminovat nežádoucí účinky chemoterapie a radioterapie. Snižují hladinu cholesterolu a z hlediska infekcí a nemocí z nachlazení snižují délku a intenzitu onemocnění.
 
 
POUŽITÍ PROBIOSANU INOVUM

  • Onemocnění zažívacího aparátu a střev – průjmy infekční, cestovatelské, kojenecké, průjmy při alergii na potraviny, rovněž průjmy po radioterapii a chemoterapii. Dále zácpa, nespecifické střevní záněty, poruchy trávení, či dokonce zápach z úst. Zajímavý je přínos probiotik při snižování hladiny vysokého cholesterolu a prevenci zubního kazu.
  • K posílení imunitního systému dochází zvýšením aktivity bílých krvinek a tvorbou obranných protilátek (IgA). Využijeme hlavně u opakovaných nemocí z nachlazení a infekcí horních cest dýchacích.
  • Alergická onemocnění jak dechová, tak kožní – alergická rýma, alergický zánět spojivek, astma bronchiale, kožní kopřivka a atopický ekzém. Probiotika se stala nedílnou součástí řešení i alergií potravinových.
  • Nejnovějším doporučením je nasadit probiotika již od prvního dne léčby antibiotiky. Zásadou je 4hodinový odstup probiotika od antibiotika.
  • Systémový účinek probiotik ocení zejména ženy při opakovaných zánětech močového měchýře, gynekologických problémech a výtocích.
  • S výsledky výzkumu a využití probiotik v oblasti gynekologie, dětského lékařství nebo alergologie vás budeme postupně seznamovat v dalších výtiscích Vitae.
  • Vyvážená kombinace všech uvedených látek v Probiosanu Inovum přispívá k účinku nejen lokálnímu, tedy v zažívacím traktu a střevech, ale nově i k účinkům systémovým, to znamená k ovlivnění celého organismu.

 
 
Tento článek bych opět rád uzavřel výrokem japonského profesora Jamaširo z III. probiotického kongresu v Paříži: „Mám takový sen – zlé bakterie budeme potlačovat nebo zabíjet pomocí těch dobrých. To je má představa o lécích pro 21. století.“ Citaci jsme již v magazínu Vitae uvedli, ale čtenářům, pacientům (i mně a mým kolegům) se líbí... ?
 
MUDr. Jiří HANZEL

Publikováno: 26. 10. 2015

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 556
Datum zveřejnění Titulek
29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.

08. 11. 2020
Levandule: Vnitřní klid a důvěra v život

Vůně levandule je nám všem důvěrně známá, ale jsme si také vědomí, jaké dary nám přináší?

17. 10. 2020
Novinka: Qi drink

Obsah pouze pro členy

07. 09. 2020
Den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří na klubu Energy Olomouc.

12. 06. 2020
Element ohně: Na vrcholu energie

Představte si letní den - počínající příjemně vlahým ránem, naplněný pohodou, dětským smíchem a hravým skotačením, osvěžujícím ovocem, hřejivými slunečními paprsky a dobrou zábavou při večerním setkání s přáteli. Pokud se Vám podařilo vžít se do představy, možná jste se dotkli radosti, která je…

03. 06. 2020
Přírodní repelent: TICK-A-TACK

Víte, co obsahuje náš přírodní repelent a čím je výjimečný?

01. 05. 2020
Radost z dýchání

Pojďme se společně zamyslet, proč přišel „útok na plíce“ a jak nechat dech znovu rozkvést. Vždyť dýchání přímo ovlivňuje kvalitu života a naší energii být, žít a tvořit.

01. 05. 2020
Aguaje a Maca - ženské a mužské kvality v nás

Peruánci láskyplně nazývají Stromem života Mauricii převislou (Aguaje) - vzrostlou palmu, jež jim po tisíciletí přinášela nesmírný užitek. Domorodí indiáni ji považují za posvátnou, možná pro její úzké spojení s Matkou Zemí. Tvrdé a náročné podmínky, kterým Maca musí čelit, předpokládají…

28. 03. 2020
Nigella sativa: zázračná bylina

Věděli jste, že Nigellu sativu (Černuchu setou) používaly tradiční medicíny už minimálně 2000 let nazpět? Kupříkladu tradiční islámská medicína ji považuje za jednu z nejlepších léčivek. Semena černuchy a olej z nich se běžně používaly pro všemožné neduhy také v ajurvédě. V čem nám může pomoci?

20. 03. 2020
Co je nejlepší prevencí v těchto dnech?

Obsah pouze pro členy

16. 03. 2020
Aktuální důležité informace k fungování Energy centra

Přijatá opatření za aktuálního výjimečného stavu.

01. 03. 2020
Droserin - anděl strážný našeho dýchání

Plíce a průdušky patří spolu s tlustým střevem, nosem a pokožkou k prvku Kov. K němu přísluší sucho, emoce smutek, barva bílá, chuť pálivá a tón D. Sucho plicím škodí, protože znesnadňuje dýchání. Kondice plic závisí především na stavu slinivky, jater a srdce. Důležitým faktorem pro správné dýchání…

01. 03. 2020
Co dělat, když přijde chřipková vlna?

Obsah pouze pro členy

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací