[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Probiosan – zlé bakterie zneškodníme hodnými!

V posledních 20 letech se výzkum v oblasti medicíny nesoustřeďuje pouze na bakterie škodlivé, ale zabývá se i bakteriemi člověku prospěšnými. Hovoříme o tzv. střevním ekosystému, který je tvořen střevní mikroflórou, střevním epitelem (střevní výstelkou) a lymfatickým imunitním systémem střeva. Všechny tyto tři složky mají vzájemnou návaznost, komunikují a navzájem spolupracují. Význam střevního ekosystému spočívá hlavně v oblasti bezproblémového trávení, pravidelného vyprazdňování, posílení imunity, ochrany před alergiemi, ale i dodání energie a psychické pohody.
 
PATOGENNÍ BAKTERIÁLNÍ KMENY
 
Velká část lidské populace může mít zdravotní potíže související hlavně se špatnou střevní mikroflórou. Tento systém je nejčastěji narušován špatným stravováním, kouřením, alkoholem, znečištěným životním prostředím a z léků nejčastěji antibiotiky. Významnou roli zde hraje i stres a přibývající věk. Patogenní mikroorganismy postupně převažují nad přirozenou střevní mikroflórou a poškozují organismus. Hovoříme o střevní dysbióze. Nejčastěji se jedná o hnilobné bakterie a plísně (Candida albicans). Účinek těchto patogenních kmenů se projevuje nejen zažívacími potížemi ve formě průjmů, zácpy, plynatosti a nechutenství, ale i omezeným vstřebáváním živin, vitaminů a minerálů. Bakteriální toxiny prostupují přes střevní stěnu do krve, oslabují organismus, poškozují imunitní systém a mohou způsobovat i psychická onemocnění.
 
 
PROBIOTIKA naopak POMÁHAJÍ
 
Pozitivní účinky příznivých bakteriálních kmenů spočívají v tom, že udržují střevní rovnováhu, tlumí růst škodlivých bakterií a plísní, dezinfikují střevo produkcí přirozených antibiotik, vytvářejí na střevu ochranný povlak, produkují vitaminy B, K a podporují vstřebávání minerálů, hlavně vápníku. Cíleným produktem firmy Energy pro tuto problematiku jsou kapsle Probiosan. Jedná se o vyvážený komplex dvou probiotických bakterií, zelenou řasu rodu Chlorella a inulin. Zatímco řasa Chlorella je u uživatelů Energy přípravků oblíbená jako samostatný produkt, složka inulinu je poměrně neznámá. Jedná se o přírodní látku ze skupiny nestravitelných polysacharidů – složených cukrů, obsažených zejména v čekance, pampelišce, cibuli nebo lopuchu. Slouží nejen jako zdroj vlákniny, ale hlavně jako substrát a strava pro růst a dělení probiotických bakterií v tlustém střevě.
 
 
KDY A JAK PROBIOSAN UŽÍVAT?
Hlavní oblasti použití Probiosanu tkví v podpoře funkce střeva a zažívání, zlepšení stavu střevní mikroflóry a posílení imunitního systému. Praktické indikace jsou zažívací potíže, zácpa, průjem, poruchy trávení, nadýmání, pocit plnosti po jídle nebo záněty střev.
 
Ochrana probiotických bakterií proti kyselému obsahu žaludku je zaručena speciální ochrannou kapslí složenou ze dvou vrstev, která umožňuje vstřebání a pomnožení (kolonizaci) příznivých bakterií až v prostředí tlustého střeva, kde se přirozeně vyskytují. Obvyklá dávka Probiosanu pro dospělého je 3x den-ně 1 kapsle (menší děti 1x denně 1, starší 2x den-ně 1), nejlépe po jídle. Výrobek je vhodné po otevření přechovávat v lednici. Obsah kapslí nevysypávat, je nutné zachovat ochrannou funkci kapsle vůči kyselému prostředí žaludku.
 
Nadcházející podzimní a zimní období s sebou přináší častější výskyt onemocnění vyžadujících nasazení antibiotik. Rada pro naše čtenáře proto zní “jsou li nutná antibiotika – berte probiotika”. Nejmodernější trend je nasadit probiotika souběžně s antibiotiky, ale s odstupem nejméně 4 hodin. Znamená to ráno užít léky, v poledne po jídle sníst 2 kapsle Probiosanu (děti 1 kapsli) a večer opět léky. Po vybrání antibiotik je třeba dobrat celé balení Probiosanu v dávce 3x denně 1 kapsli (menší děti 1x denně 1, starší 2x denně 1).

Probiosan v rámci detoxikace

  • udržuje střevní rovnováhu
  • tlumí růst patologických kmenů a plísní
  • snižuje kyselé prostředí střeva
  • vytváří ochranný povlak na klcích podobně jako humáty
  • podporuje produkci vitaminů B, K

 
Použití Probiosanu
Onemocnění zažívacího aparátu a střev:

  • průjmy infekční, cestovatelské, po radioterapii a chemoterapii,
  • zácpa, problém velice častý i u seniorů,
  • střevní záněty,
  • zápach z úst.

 
Posílení imunitního systému zvýšením aktivity bílých krvinek a tvorbou obranných protilátek (IgA).
Alergická onemocnění jak dechová, tak kožní – alergická rýma, alergický zánět spojivek, astma bronchiale, kožní kopřivka a atopický ekzém. Probiotika mají svůj přínos i při intoleranci mléčné laktózy (mléčného cukru).
Léčba antibiotiky – dle nového doporučení je vhodné nasadit probiotika již společně s léky. Zásadou je odstup probiotik od antibiotik min. 4 hodiny.
Opakované záněty močového měchýře, záněty gynekologické, záněty horních cest dýchacích.
Zvýšená hladina cholesterolu v krvi.
 
 
POHLED MODERNÍ MEDICÍNY
Příznivý vliv probiotických bakterií v oblasti prevence a podpůrného vlivu prokázaly četné klinické výzkumy. Řada prospěšných bakteriálních kmenů se již dnes v medicíně používá i jako léky, jak v dětském lékařství, tak u dospělých. Využívány jsou zejména u průjmů, zažívacích potíží, zánětů střev a potravinových alergií (Hylak forte, Enterol).
 
Výzkumem bylo zjištěno, že k synergickému, tj. zesilujícímu, účinku dochází při kombinaci probiotik a selenu. Selen naleznete z produktů Energy v přípravku Fytomineral. Vhodné je také doplnění stravy o zakysané potraviny typu jogurtu, kefíru, kyšky nebo brynzy.
 
Konkrétní zkušenosti s využitím probiotik např. v gynekologii, dětském lékařství nebo v alergologii najdete v příštích vydáních Vitae.
 
Tento článek bych rád uzavřel svojí oblíbenou citací japonského profesora Jamaširo
z III. probiotického kongresu v Paříži: “Mám takový sen – zlé bakterie budeme potlačovat nebo zabíjet pomocí těch dobrých. To je má představa o lécích pro 21. století.”

MUDr. Jiří HANZEL

Publikováno: 26. 10. 2015

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 546
Datum zveřejnění Titulek
07. 09. 2020
Den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří na klubu Energy Olomouc.

01. 05. 2020
Radost z dýchání

Pojďme se společně zamyslet, proč přišel „útok na plíce“ a jak nechat dech znovu rozkvést. Vždyť dýchání přímo ovlivňuje kvalitu života a naší energii být, žít a tvořit.

01. 05. 2020
Aguaje a Maca - ženské a mužské kvality v nás

Peruánci láskyplně nazývají Stromem života Mauricii převislou (Aguaje) - vzrostlou palmu, jež jim po tisíciletí přinášela nesmírný užitek. Domorodí indiáni ji považují za posvátnou, možná pro její úzké spojení s Matkou Zemí. Tvrdé a náročné podmínky, kterým Maca musí čelit, předpokládají…

28. 03. 2020
Nigella sativa: zázračná bylina

Věděli jste, že Nigellu sativu (Černuchu setou) používaly tradiční medicíny už minimálně 2000 let nazpět? Kupříkladu tradiční islámská medicína ji považuje za jednu z nejlepších léčivek. Semena černuchy a olej z nich se běžně používaly pro všemožné neduhy také v ajurvédě. V čem nám může pomoci?

20. 03. 2020
Co je nejlepší prevencí v těchto dnech?

Obsah pouze pro členy

16. 03. 2020
Aktuální důležité informace k fungování Energy centra

Přijatá opatření za aktuálního výjimečného stavu.

01. 03. 2020
Droserin - anděl strážný našeho dýchání

Plíce a průdušky patří spolu s tlustým střevem, nosem a pokožkou k prvku Kov. K němu přísluší sucho, emoce smutek, barva bílá, chuť pálivá a tón D. Sucho plicím škodí, protože znesnadňuje dýchání. Kondice plic závisí především na stavu slinivky, jater a srdce. Důležitým faktorem pro správné dýchání…

01. 03. 2020
Co dělat, když přijde chřipková vlna?

Obsah pouze pro členy

28. 01. 2020
Imunosan – vítěz nad streptokoky

Obsah pouze pro členy

11. 12. 2019
Vyhlášení předvánoční soutěže!

Přátelé, ukončili jsme naši předvánoční soutěž a zde jsou výherci: Drags imun – Knápková Marie Fytomineral – Lachnit  Jan Arganový olej – Lachnitová Lenka Spiron – Andersen Petr Audiron – Stošková Helena Vitamarin – El Bakri Markéta Děkujeme za trpělivost s vyhlášením soutěže-…

14. 11. 2019
Novinka:Organic Cranberry juice powder a oil

Proč  by měla mít brusinka tu výsadu patřit mezi naše zelené potraviny? Odpověď  se skrývá ve dvou slovech – kvalita a kvantita. Organic Cranberry juice powder, který vám nabízíme, je opravdu z Kanady. Obsahuje sušený extrakt z brusinek, jejichž energie a čistota pochází z kanadských jezer a jsou…

10. 11. 2019
Když je třeba doplnit svoje psychické síly

  Se zkracujícími se podzimními dny a úbytkem slunečního svitu často klesá i naše nálada. Je to přirozené. Pokud však máme od života naloženy starosti navíc, může se stát, že se nám už situace těžko zvládá. Mluvíme pak o podzimní depresi. Často ji spustí nedokončené nebo právě skončené věci,…

10. 11. 2019
Nesmíš se zastavit!

Kdo by si nepřál být i ve stáří vitální a soběstačný? Kdo by nesnil o moudrém spokojeném stáří? Jde to, jen musíte uvěřit, že to není sci-fi. Stáří je energeticky pod vlivem prvku Voda a stejně jako voda může mít dvě základní podoby. Buď plyne jako široká řeka zúrodňující své okolí, nebo se…

29. 10. 2019
Předvánoční soutěž

Máme pro Vás další nabídku soutěže, přátelé! Protože se snažíme přizpůsobit náš web a e-shop Vašim potřebám a přáním a neustále je vyšperkováváme, rádi bychom znali Váš názor na naše stránky a celý proces nakupování (proto je účast v soutěži podmíněna minimálním nákupem - viz podmínky). Co…

25. 10. 2019
NOVINKA: Brusinkové poklady- olej a šťáva

Naše velká novinka je antoxidační bomba v podobě našich dvou brusinek: olej ze semen brusinky – ORGANIC CRANBERRY OIL a sušená brusinková šťáva – ORGANIC CRANBERRY POWDER. Přírodní medicína brusinky tradičně užívá pro léčbu potíží spojených s ledvinami a močovým měchýřem. Praktici TČM…

25. 10. 2019
NOVINKA č. 2: Spiron Air

Pokud Vám chyběl Spiron v podobě kapalné směsi éterických olejů, pak můžete slavit- přesně to je Spiron Air. Obsahově identická směs, stejná vůně, pouze jiná podoba pro více variant použití. A z jakých to esenciální olejů se Spiron / Spiron Air skládá? MYRHOVÝ OLEJ : podporuje hojení, má…

25. 10. 2019
NOVINKA č. 3: Water balance

Do třetice všeho nejlepšího? To je na každém z nás, nicméně pro mnohé ženy by tomu tak mohlo být. V pořadí druhá pleťová voda v nabídce Energy, WATER BALANCE, má svou výraznou osobitost. Je kombinací hydrolátů z Cistu ladanifer a Levandule ouškaté (Lavandula stoechas). Pryskyřice z Cistu…

16. 10. 2019
O Droserinu: Jak jinak než přehledně a k věci

Droserin podporuje proudění energie ve svrchní vrstvě kůže. Regeneruje ji efektivně hlavně v případě, že je suchá, popraskaná, zanícená nebo má k tomu sklony. Pak je Droserin tou nejlepší preventivní volbou. Nejlépe je učinit tak ráno, kdy naše obranná energie WEI QI proudí těsně pod povrchem. …

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací