[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlásit / vytvořit účet

Probiosan – zlé bakterie zneškodníme hodnými!

V posledních 20 letech se výzkum v oblasti medicíny nesoustřeďuje pouze na bakterie škodlivé, ale zabývá se i bakteriemi člověku prospěšnými. Hovoříme o tzv. střevním ekosystému, který je tvořen střevní mikroflórou, střevním epitelem (střevní výstelkou) a lymfatickým imunitním systémem střeva. Všechny tyto tři složky mají vzájemnou návaznost, komunikují a navzájem spolupracují. Význam střevního ekosystému spočívá hlavně v oblasti bezproblémového trávení, pravidelného vyprazdňování, posílení imunity, ochrany před alergiemi, ale i dodání energie a psychické pohody.
 
PATOGENNÍ BAKTERIÁLNÍ KMENY
 
Velká část lidské populace může mít zdravotní potíže související hlavně se špatnou střevní mikroflórou. Tento systém je nejčastěji narušován špatným stravováním, kouřením, alkoholem, znečištěným životním prostředím a z léků nejčastěji antibiotiky. Významnou roli zde hraje i stres a přibývající věk. Patogenní mikroorganismy postupně převažují nad přirozenou střevní mikroflórou a poškozují organismus. Hovoříme o střevní dysbióze. Nejčastěji se jedná o hnilobné bakterie a plísně (Candida albicans). Účinek těchto patogenních kmenů se projevuje nejen zažívacími potížemi ve formě průjmů, zácpy, plynatosti a nechutenství, ale i omezeným vstřebáváním živin, vitaminů a minerálů. Bakteriální toxiny prostupují přes střevní stěnu do krve, oslabují organismus, poškozují imunitní systém a mohou způsobovat i psychická onemocnění.
 
 
PROBIOTIKA naopak POMÁHAJÍ
 
Pozitivní účinky příznivých bakteriálních kmenů spočívají v tom, že udržují střevní rovnováhu, tlumí růst škodlivých bakterií a plísní, dezinfikují střevo produkcí přirozených antibiotik, vytvářejí na střevu ochranný povlak, produkují vitaminy B, K a podporují vstřebávání minerálů, hlavně vápníku. Cíleným produktem firmy Energy pro tuto problematiku jsou kapsle Probiosan. Jedná se o vyvážený komplex dvou probiotických bakterií, zelenou řasu rodu Chlorella a inulin. Zatímco řasa Chlorella je u uživatelů Energy přípravků oblíbená jako samostatný produkt, složka inulinu je poměrně neznámá. Jedná se o přírodní látku ze skupiny nestravitelných polysacharidů – složených cukrů, obsažených zejména v čekance, pampelišce, cibuli nebo lopuchu. Slouží nejen jako zdroj vlákniny, ale hlavně jako substrát a strava pro růst a dělení probiotických bakterií v tlustém střevě.
 
 
KDY A JAK PROBIOSAN UŽÍVAT?
Hlavní oblasti použití Probiosanu tkví v podpoře funkce střeva a zažívání, zlepšení stavu střevní mikroflóry a posílení imunitního systému. Praktické indikace jsou zažívací potíže, zácpa, průjem, poruchy trávení, nadýmání, pocit plnosti po jídle nebo záněty střev.
 
Ochrana probiotických bakterií proti kyselému obsahu žaludku je zaručena speciální ochrannou kapslí složenou ze dvou vrstev, která umožňuje vstřebání a pomnožení (kolonizaci) příznivých bakterií až v prostředí tlustého střeva, kde se přirozeně vyskytují. Obvyklá dávka Probiosanu pro dospělého je 3x den-ně 1 kapsle (menší děti 1x denně 1, starší 2x den-ně 1), nejlépe po jídle. Výrobek je vhodné po otevření přechovávat v lednici. Obsah kapslí nevysypávat, je nutné zachovat ochrannou funkci kapsle vůči kyselému prostředí žaludku.
 
Nadcházející podzimní a zimní období s sebou přináší častější výskyt onemocnění vyžadujících nasazení antibiotik. Rada pro naše čtenáře proto zní “jsou li nutná antibiotika – berte probiotika”. Nejmodernější trend je nasadit probiotika souběžně s antibiotiky, ale s odstupem nejméně 4 hodin. Znamená to ráno užít léky, v poledne po jídle sníst 2 kapsle Probiosanu (děti 1 kapsli) a večer opět léky. Po vybrání antibiotik je třeba dobrat celé balení Probiosanu v dávce 3x denně 1 kapsli (menší děti 1x denně 1, starší 2x denně 1).

Probiosan v rámci detoxikace

  • udržuje střevní rovnováhu
  • tlumí růst patologických kmenů a plísní
  • snižuje kyselé prostředí střeva
  • vytváří ochranný povlak na klcích podobně jako humáty
  • podporuje produkci vitaminů B, K

 
Použití Probiosanu
Onemocnění zažívacího aparátu a střev:

  • průjmy infekční, cestovatelské, po radioterapii a chemoterapii,
  • zácpa, problém velice častý i u seniorů,
  • střevní záněty,
  • zápach z úst.

 
Posílení imunitního systému zvýšením aktivity bílých krvinek a tvorbou obranných protilátek (IgA).
Alergická onemocnění jak dechová, tak kožní – alergická rýma, alergický zánět spojivek, astma bronchiale, kožní kopřivka a atopický ekzém. Probiotika mají svůj přínos i při intoleranci mléčné laktózy (mléčného cukru).
Léčba antibiotiky – dle nového doporučení je vhodné nasadit probiotika již společně s léky. Zásadou je odstup probiotik od antibiotik min. 4 hodiny.
Opakované záněty močového měchýře, záněty gynekologické, záněty horních cest dýchacích.
Zvýšená hladina cholesterolu v krvi.
 
 
POHLED MODERNÍ MEDICÍNY
Příznivý vliv probiotických bakterií v oblasti prevence a podpůrného vlivu prokázaly četné klinické výzkumy. Řada prospěšných bakteriálních kmenů se již dnes v medicíně používá i jako léky, jak v dětském lékařství, tak u dospělých. Využívány jsou zejména u průjmů, zažívacích potíží, zánětů střev a potravinových alergií (Hylak forte, Enterol).
 
Výzkumem bylo zjištěno, že k synergickému, tj. zesilujícímu, účinku dochází při kombinaci probiotik a selenu. Selen naleznete z produktů Energy v přípravku Fytomineral. Vhodné je také doplnění stravy o zakysané potraviny typu jogurtu, kefíru, kyšky nebo brynzy.
 
Konkrétní zkušenosti s využitím probiotik např. v gynekologii, dětském lékařství nebo v alergologii najdete v příštích vydáních Vitae.
 
Tento článek bych rád uzavřel svojí oblíbenou citací japonského profesora Jamaširo
z III. probiotického kongresu v Paříži: “Mám takový sen – zlé bakterie budeme potlačovat nebo zabíjet pomocí těch dobrých. To je má představa o lécích pro 21. století.”

MUDr. Jiří HANZEL

Publikováno: 26. 10. 2015

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 569
Datum zveřejnění Titulek
01. 06. 2024
Probiotika: Probiosan + Probiosan Inovum

V článku se dozvíte, jak probiotika Energy čerpají inspiraci z prastarých metod fermentace a čím jsou unikátní.Dozvíte se také, jak produkty Probiosan a Probiosan Inovum podporují zdraví a imunitu díky pokročilým metodám ochrany a dopravy probiotických bakterií do trávicího traktu.

29. 01. 2024
Voňavá péče pro krásu i odvahu - Immortelle soap

Obsah pouze pro členy

03. 04. 2023
Účinky zelených potravin a terapeutických olejů

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2023
Soutěžte se zelenými potravinami o balíčky produktů energy! (4/2023)

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

08. 11. 2022
Navýšení cen v roce 2023

Upravili jsme e-shop tak, aby zobrazoval navýšení cen v roce 2023. A zároveň už máme nové ceníky.

23. 09. 2022
Offusin - (ne)kašleme na to!

Obsah pouze pro členy

25. 07. 2022
NOVINKA: Mycopan

Obsah pouze pro členy

24. 07. 2022
Vyčistěte si hlavu! Nové šampony Pentagramu

Obsah pouze pro členy

14. 07. 2022
Veterinární přípravky Epivet + Probiovet

Epivet je přírodní šampon pro lesklou a zdravou srst (vhodný pro citlivou pokožku). Probiovet zase posiluje imunitu a pomáhá se zažívacími potížemi.

23. 06. 2022
NOVINKA: Mycocard

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2022
Dubnová soutěž se zelenými potravinami

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

23. 03. 2022
NOVINKA: Mycohepar

Obsah pouze pro členy

31. 10. 2021
NOVINKA: Mycopulm

Obsah pouze pro členy

29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…