[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlásit / vytvořit účet

Tajemný elixír Chanca Piedra

Peru je země s bohatou kulturou, dlouholetými tradicemi, nesčetnými přírodními krásami a také tajemstvím opředenými příběhy “zázračných” uzdravení pomocí rituálů, bylinek a různých lektvarů domorodých šamanů. Pojďme se proto blíže seznámit s hojně používanou rostlinkou zvanou Chanca piedra (čti čanka piedra), kterou je možné v Klubech Energy zakoupit, a přenést si tak alespoň kousek přírody z provincie Coronel Portillo v Peru do našich domovů a možná i ucítit poselství tamních šamanů.

TROPICKÝ DAR


Chanca piedra, latinsky Phyllanthus niruri, je keřovitá vzpřímená bylina, která dorůstá výšky 30–40 cm. Vyskytuje se v deštných pralesích Amazonky, roste však i v horách až do výšky 3 000 m n. m. Setkat se s ní můžete i na Bahamách, v Indii a v dalších tropických oblastech jihovýchodní Asie. Její listy mají elipsovitý tvar a jsou protilehle uložené. K léčebným účelům se používá celá nadzemní část, včetně drobných bílých nebo žlutých květů a kulatých plodů, nejčastěji však pouze nať.


Chanca piedra obsahuje celou řadu látek pro lidský organismus významných a nepostradatelných: např. rutin, vitamin C, třísloviny, saponiny, flavonoidy, alkaloidy a mnoho dalších. V indické medicíně se nazývá Pitirishi nebo Budharti. Je součástí ájurvédských léčebných procedur, používá se zejména při bronchitidě, astmatu, žloutence, TBC, anémii či nadměrné dehydrataci.OCHRÁNCE JATER A LEDVIN


Čaj Chanca Piedra
je výborným pomocníkem při jaterních onemocněních. Má silně protizánětlivý účinek. Je účinný nejen při žloutence, ale i při zánětu ledvin, močových cest nebo žlučníku. Podporuje vylučování kyseliny močové, je proto vhodné pít jej i jako doplněk léčby dny. Pročišťuje ledviny a močové cesty, snižuje bolestivost kloubů. Stimuluje tvorbu žluči a usnadňuje trávení.


Dalšími názvy, se kterými se v souvislosti s touto rostlinou můžeme setkat, jsou např. makantowe, stone broker, shatter stone nebo drtič kamenů. Bylinka má totiž schopnost narušit strukturu ledvinových, žlučových nebo močových kamínků a zároveň uvolnit hladkou svalovinu v orgánech. Tím dochází ke snazšímu vypuzení kamínků a následnému odstranění zdravotních problémů.


Rostlina se dále používá při kolikách, střevních a trávicích potížích, nadýmání a tenesmu (bolestivé nutkání na stolici). Je účinná i při nachlazení, snižuje horečku, potlačuje projevy astmatu, bronchitidy, podporuje imunitu. Pomáhá při diabetu a problémech s prostatou, snižuje krevní tlak. Je až s podivem, jak širokým záběrem působení tato vzrůstem nevelká bylina oplývá.ALTERNATIVA OSTROPESTŘCE

Čaj Chanca Piedra je díky svým blahodárným účinkům na játra adekvátní alternativou u nás tolik známého a hojně používaného ostropestřce mariánského. Navíc odpadá starost s mletím jeho tvrdých plodů. Drcením se totiž uvolňuje olej obsažený v plodech a delším skladováním dochází k jeho žluknutí, čímž by se trávicí ústrojí ještě více zatížilo.

Játra pracují v našem organismu jako výkonná čistička a zároveň zásobárna potřebných živin. Hrají v našem těle důležitou úlohu, jejich funkce je nenahraditelná. Mají dokonce značnou schopnost regenerace. Buďme k nim proto laskaví a dejme jim to nejlepší – zdravou stravu a Chanca Piedru!


Zlatuše KNOLLOVÁ

Publikováno: 01. 10. 2015

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 569
Datum zveřejnění Titulek
01. 06. 2024
Probiotika: Probiosan + Probiosan Inovum

V článku se dozvíte, jak probiotika Energy čerpají inspiraci z prastarých metod fermentace a čím jsou unikátní.Dozvíte se také, jak produkty Probiosan a Probiosan Inovum podporují zdraví a imunitu díky pokročilým metodám ochrany a dopravy probiotických bakterií do trávicího traktu.

29. 01. 2024
Voňavá péče pro krásu i odvahu - Immortelle soap

Obsah pouze pro členy

03. 04. 2023
Účinky zelených potravin a terapeutických olejů

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2023
Soutěžte se zelenými potravinami o balíčky produktů energy! (4/2023)

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

08. 11. 2022
Navýšení cen v roce 2023

Upravili jsme e-shop tak, aby zobrazoval navýšení cen v roce 2023. A zároveň už máme nové ceníky.

23. 09. 2022
Offusin - (ne)kašleme na to!

Obsah pouze pro členy

25. 07. 2022
NOVINKA: Mycopan

Obsah pouze pro členy

24. 07. 2022
Vyčistěte si hlavu! Nové šampony Pentagramu

Obsah pouze pro členy

14. 07. 2022
Veterinární přípravky Epivet + Probiovet

Epivet je přírodní šampon pro lesklou a zdravou srst (vhodný pro citlivou pokožku). Probiovet zase posiluje imunitu a pomáhá se zažívacími potížemi.

23. 06. 2022
NOVINKA: Mycocard

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2022
Dubnová soutěž se zelenými potravinami

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

23. 03. 2022
NOVINKA: Mycohepar

Obsah pouze pro členy

31. 10. 2021
NOVINKA: Mycopulm

Obsah pouze pro členy

29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…