[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Tajemný elixír Chanca Piedra

Peru je země s bohatou kulturou, dlouholetými tradicemi, nesčetnými přírodními krásami a také tajemstvím opředenými příběhy “zázračných” uzdravení pomocí rituálů, bylinek a různých lektvarů domorodých šamanů. Pojďme se proto blíže seznámit s hojně používanou rostlinkou zvanou Chanca piedra (čti čanka piedra), kterou je možné v Klubech Energy zakoupit, a přenést si tak alespoň kousek přírody z provincie Coronel Portillo v Peru do našich domovů a možná i ucítit poselství tamních šamanů.

TROPICKÝ DAR


Chanca piedra, latinsky Phyllanthus niruri, je keřovitá vzpřímená bylina, která dorůstá výšky 30–40 cm. Vyskytuje se v deštných pralesích Amazonky, roste však i v horách až do výšky 3 000 m n. m. Setkat se s ní můžete i na Bahamách, v Indii a v dalších tropických oblastech jihovýchodní Asie. Její listy mají elipsovitý tvar a jsou protilehle uložené. K léčebným účelům se používá celá nadzemní část, včetně drobných bílých nebo žlutých květů a kulatých plodů, nejčastěji však pouze nať.


Chanca piedra obsahuje celou řadu látek pro lidský organismus významných a nepostradatelných: např. rutin, vitamin C, třísloviny, saponiny, flavonoidy, alkaloidy a mnoho dalších. V indické medicíně se nazývá Pitirishi nebo Budharti. Je součástí ájurvédských léčebných procedur, používá se zejména při bronchitidě, astmatu, žloutence, TBC, anémii či nadměrné dehydrataci.OCHRÁNCE JATER A LEDVIN


Čaj Chanca Piedra
je výborným pomocníkem při jaterních onemocněních. Má silně protizánětlivý účinek. Je účinný nejen při žloutence, ale i při zánětu ledvin, močových cest nebo žlučníku. Podporuje vylučování kyseliny močové, je proto vhodné pít jej i jako doplněk léčby dny. Pročišťuje ledviny a močové cesty, snižuje bolestivost kloubů. Stimuluje tvorbu žluči a usnadňuje trávení.


Dalšími názvy, se kterými se v souvislosti s touto rostlinou můžeme setkat, jsou např. makantowe, stone broker, shatter stone nebo drtič kamenů. Bylinka má totiž schopnost narušit strukturu ledvinových, žlučových nebo močových kamínků a zároveň uvolnit hladkou svalovinu v orgánech. Tím dochází ke snazšímu vypuzení kamínků a následnému odstranění zdravotních problémů.


Rostlina se dále používá při kolikách, střevních a trávicích potížích, nadýmání a tenesmu (bolestivé nutkání na stolici). Je účinná i při nachlazení, snižuje horečku, potlačuje projevy astmatu, bronchitidy, podporuje imunitu. Pomáhá při diabetu a problémech s prostatou, snižuje krevní tlak. Je až s podivem, jak širokým záběrem působení tato vzrůstem nevelká bylina oplývá.ALTERNATIVA OSTROPESTŘCE

Čaj Chanca Piedra je díky svým blahodárným účinkům na játra adekvátní alternativou u nás tolik známého a hojně používaného ostropestřce mariánského. Navíc odpadá starost s mletím jeho tvrdých plodů. Drcením se totiž uvolňuje olej obsažený v plodech a delším skladováním dochází k jeho žluknutí, čímž by se trávicí ústrojí ještě více zatížilo.

Játra pracují v našem organismu jako výkonná čistička a zároveň zásobárna potřebných živin. Hrají v našem těle důležitou úlohu, jejich funkce je nenahraditelná. Mají dokonce značnou schopnost regenerace. Buďme k nim proto laskaví a dejme jim to nejlepší – zdravou stravu a Chanca Piedru!


Zlatuše KNOLLOVÁ

Publikováno: 01. 10. 2015

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 560
Datum zveřejnění Titulek
23. 06. 2022
NOVINKA: Mycocard

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2022
Dubnová soutěž se zelenými potravinami

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

23. 03. 2022
NOVINKA: Mycohepar

Obsah pouze pro členy

31. 10. 2021
NOVINKA: Mycopulm

Obsah pouze pro členy

29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.

08. 11. 2020
Levandule: Vnitřní klid a důvěra v život

Vůně levandule je nám všem důvěrně známá, ale jsme si také vědomí, jaké dary nám přináší?

17. 10. 2020
Novinka: Qi drink

Obsah pouze pro členy

07. 09. 2020
Den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří na klubu Energy Olomouc.

12. 06. 2020
Element ohně: Na vrcholu energie

Představte si letní den - počínající příjemně vlahým ránem, naplněný pohodou, dětským smíchem a hravým skotačením, osvěžujícím ovocem, hřejivými slunečními paprsky a dobrou zábavou při večerním setkání s přáteli. Pokud se Vám podařilo vžít se do představy, možná jste se dotkli radosti, která je…

03. 06. 2020
Přírodní repelent: TICK-A-TACK

Víte, co obsahuje náš přírodní repelent a čím je výjimečný?

01. 05. 2020
Radost z dýchání

Pojďme se společně zamyslet, proč přišel „útok na plíce“ a jak nechat dech znovu rozkvést. Vždyť dýchání přímo ovlivňuje kvalitu života a naší energii být, žít a tvořit.

01. 05. 2020
Aguaje a Maca - ženské a mužské kvality v nás

Peruánci láskyplně nazývají Stromem života Mauricii převislou (Aguaje) - vzrostlou palmu, jež jim po tisíciletí přinášela nesmírný užitek. Domorodí indiáni ji považují za posvátnou, možná pro její úzké spojení s Matkou Zemí. Tvrdé a náročné podmínky, kterým Maca musí čelit, předpokládají…

28. 03. 2020
Nigella sativa: zázračná bylina

Věděli jste, že Nigellu sativu (Černuchu setou) používaly tradiční medicíny už minimálně 2000 let nazpět? Kupříkladu tradiční islámská medicína ji považuje za jednu z nejlepších léčivek. Semena černuchy a olej z nich se běžně používaly pro všemožné neduhy také v ajurvédě. V čem nám může pomoci?

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací