[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlásit / vytvořit účet

Stres - nemoc moderní doby

Stres, nemoc moderní doby

 
Letošní rok určitě nikoho z nás nenechal na pochybách o tom, že je opravdu zlomový. A náročný. Proto se v něm také podruhé budeme věnovat tématu, které se týká nás všech – stresu. S ukončením prázdnin, návratem z dovolených a začínajícím novým školním rokem budeme opět vystaveni řadě povinností a úkolů spojených s nároky na naše psychické i fyzické zdraví. Podívejme se tedy, co všechno pro sebe můžeme udělat, abychom byli spokojení a ze života se radovali, ne jej pouze přežívali.
 
VÍTE, ŽE STRESU JE VÍC DRUHŮ?
Stres pochází z anglického slova zátěž, tlak, tíseň… Nazýváme tak reakci organismu na jakýkoliv vnitřní nebo vnější zátěžový podnět (stresor) s úkolem zabránit jeho poškození nebo smrti. Stres mohou vyvolat jakékoliv životní změny, dokonce i ty příjemné.
Eustres – jedná se o příjemnou, radostnou zátěž, jsme pozitivně emočně naladěni – očekávání narození dítěte, svatba, výhra, radostná událost. Toto velké vzrušení a nadšení v silnější míře působí škodlivě.
Distres – zátěž, která je spojena s negativně prožívanými emocemi, jako např. zklamání, strach, leknutí, konflikty, násilí, hodně povinností a úkolů. Při měření Supertronicem najdeme snížené hodnoty na bodech, kde rozlišujeme stres mentální – Země, adrenalinový – Oheň, kortikoidní – Země.
Mezi stresory patří škodliviny:

 • fyzikální – teplo, chlad, záření, hluk
 • toxické – jedy
 • infekční – nemoci
 • fyzické – tělesná námaha až vyčerpán
 • psychické – zátěžové situace, kdy vynakládáme vyšší úsilí než obvykle k uskutečňování cílů
 • sociální – ztráta partnera, zaměstnání, rozvod

 
JAK SE STRES PROJEVÍ
Psychika – podrážděnost, úzkost, poruchy spánku, odcizení, špatná paměť, problémy při učení a rozhodování, destruktivní chování.Snížená imunita – opakované chřipky a angíny, bolesti v zádech, onemocnění zažívacího traktu (střev).Frustrace – stav neuspokojení z nějaké činnost, nezdar či zklamání, nedosažení cíle či touhy, potřeby nebo přání.
Deprese – dlouhodobá silná frustrace, nepříznivý stav, kdy hrozí selhání duševní nebo fyzické.
Pokud náš život nemá ovládnout stres a ničit naše zdraví, musíme se pokusit uvolnit, střídat období napětí s obdobím odpočinku.
 
MŮŽEME PRO SEBE MNOHO UDĚLAT

1. Posílení imunity

Podporu imunitního systému bychom měli zařadit do svého životního stylu! V období výskytu jarních a podzimních onemocnění můžeme využít protichřipkových balíčků od Energy:
Velký balíček

 • Vironal, hned po něm Renol
 • Grepofit – 2 tablety/2 hod./2 dny pro dospělé
 • Flavocel – zvýšení příjmu vitaminu C, až 6 tablet při ataku nemoci, děti 3–12 let ˝ tablety/den, neobsahuje cukry
 • Drags Imun – bez konzervačních látek Spiron

Malý balíček

 • Vironal + Grepofit + Drags Imun

Další přípravky Energy

  • Imunosan a Fytomineral mají dohromady sílu, kterou od nich snadno získáme. Imunosan obsahuje kombinaci unikátních přírodních látek, zejména žampion mandlový a kozinec blanitý, které podporují celkovou obranyschopnost organismu. Je vhodný jako podpora při užívání antibiotik. Fytomineral je zdroj důležitých minerálů a prvků, mimo jiné nás podpoří při nedostatku energie, stresu a únavě. Společně jsou oba produkty vhodné při akutní i chronické infekci, podáváme je po jídle.
 • Revitae (dříve Geriatrim) podpoří fyzicky i psychicky, při únavě, bolesti hlavy, žaludeční neuróze, stresové nevolnosti, posílí zrak, zlepší náladu, zkvalitní usínání a spánek.•King Kong doplní energii a vitalitu, udržuje nás v kondici, posiluje pohybový aparát, detoxikuje, zlepšuje metabolismus a podporuje spalování tuků.
 • Stimaral – jak se říká, duše bydlí v srdci, ale pracuje v mozku. Stimaral nás vybudí, stimuluje mozek, podpoří soustředěnost, také nám pomůže při nuceném či dobrovolném ponocování. Je to ideální pomocník na zvládnutí náročných situací.
2. Pitný režim
 • Domácí minerálku si vyrobíme z čerstvé vody a Fytomineralu. Minerály jsou nezbytné pro tělo a neumíme si je vytvořit. Fytomineral doplní a zajistí vyváženou minerální výživu.
 • Barley je bioinformační produkt z mladého ječmene, plný enzymů nezbytných pro správné fungování organismu a pro jeho aci-dobazickou rovnováhu. Je bohatý na vitaminy, minerály a aminokyseliny v dobře vstřebatelné a využitelné formě pro naše tělo. Nejlépe po ránu dáme do 2 dl vody maximálně 50 °C teplé 3 lžičky prášku a 20 min. před jídlem vypijeme. Chutná v kombinaci se zeleninovými šťávami.
 • Čaje Energy: Lapacho má mimo jiné posilující vliv na nervovou soustavu, Lycium chinense obsahuje kustovnici čínskou s imunostimulačními, detoxikačními a regeneračními účinky. GreenTea – GABA má blahodárný vliv na lidské zdraví, uvolňuje, odstraňuje stres a úzkostné stavy, podporuje spánkový režim a celkově posiluje imunitu.
3. Stravování

Když jsme ve stresu, vyčerpávají se některé výživné látky rychleji. Potřebujeme více vitaminu B pro nervovou soustavu – najdeme jej v listové zelenině, bramborách, ovoci, hnědé rýži, vejcích, kvasnicovém výtažku, dále jako zdroj poslouží ořechy, semena, klíčky, sušené ovoce atd. Také doplňujeme vitamin C – šípek, černý rybíz, citrusy, rakytník, paprika, petržel nať, růžičková kapusta – který zvyšuje odolnost proti infekci, napomáhá lepšímu hojení ran a posílení imunity. Ze stejných důvodu je důležitý i zinek. Obsahují jej játra, tmavé maso, žloutky, sýry, plody moře, korýši, celozrnné obilniny, ořechy. Aby tělo dobře pracovalo, podpoříme je produkty Energy – Fytomineralem, Flavocelem, Biomultivitaminem, Vitamarinem.
Komplexní sacharidy dodávají energii a zklidňují mysl. Najdeme je v chlebu, rýži, luštěninách, ovesných vločkách, těstovinách a bramborách, a také v zelených potravinách Barleyi, Spirulině Barley, Chlorelle – denní dávka nahradí 2 hlávky brokolice.
Jíme potraviny, které mají kořeněnou, sladkou nebo hořkou chuť, pekanové a vlašské ořechy, maso, černý rybíz, brokolici, fazolky, brambory, celozrnný chléb, vejce, pomeranče, melouny a pijeme vodu.
Po duši mimo jiné pohladí čokoláda, již Aztékové ji používali jako povzbuzující nápoj. Podával se horký, také bojovníkům před bojem, aby je posílil. Čokoláda (rozumíme kvalitní čokoládu, od 70% výše) má pozitivní účinky na zdraví, navozuje pohodu, snižuje krevní tlak, riziko srdečních chorob a depresí. Posiluje intelekt, pomáhá při únavě, dále také podporuje vylučování endorfinů a my pak zažíváme pocity štěstí jako zamilovaní.

4. Koupele

Biotermal je přírodní koupelová sůl s obsahem minerálních látek srovnatelná se solí z Mrtvého moře. Můžeme přidat 2–3 cm krému z Pentagramu® a relaxovat v koupeli cca 20 minut.
Balneol je bioinformační aromatická koupel s vysokým obsahem huminových látek, ricinovým olejem a směsí éterických olejů. Balneol pomůže při křečích, ekzémech, prokrví nás, je to velmi příjemná aromaterapie. Stačí ˝ uzávěru (5 ml) do vody, 1–3x týdně. Koupel je nejlépe vhodná ráno nebo večer. U některých uživatelů (s onemocněním cévní soustavy a srdeční dekompenzací, varixy) je vhodné se nejprve poradit s lékařem, zda balneoterapeutické procedury doporučí. Balneol je také vhodný na použití při zábalech.

5. Masáže, aromaterapie

Vhodné jsou uvolňující a regenerační masáže, můžeme podle potřeby použít některý krém z Pentagramu® Energy, který lze smíchat s olejovým základem (např. norkovým, olivovým, vřesovým). Na aromamasáž je vhodný kterýkoliv krém Energy, stačí 2–3 cm + éterický olej, který je v něm obsažen. Příjemné jsou také masáže obličeje a s nimi spojené obklady nebo masky.Pro silnou regeneraci obličeje použijeme Cytovital ve větší vrstvě, 15–20 min. necháme působit do ztmavnutí, poté opláchneme vodou a opět natřeme v jemné vrstvě, nebo použijeme svůj oblíbený krém.Každodenní mytí se stane malým rituálem díky novému Pentagramu® přírodních bylinných mýdel. K ošetření a regeneraci pleti celého těla nám poslouží mléko Caralotion s antioxidačními účinky, které chrání, hydratuje, je hypoalergenní a dobře vstřebatelné.Pro regeneraci vlasů můžeme také použít bioinformační krémy: 2 cm krému dáme na dlaň (uděláme kašičku), rozetřeme do vlasů, necháme působit 5 minut a opláchneme. Úplně nejlépe zrelaxujeme pomocí úžasných šamponů Pentagramu®, které pomohou zažehnat hněv, únavu, starosti, úzkost, smutek, pochybnosti a ztrátu motivace.
 

 • Aromaterapie – do aromalampy či koupele použijeme olejíčky: saturejkový, levandulový nebo meduňkový. Aromatické oleje můžeme využít i při saunování
 • Spiron – doma i v práci vytvoří maximální pohodu. Pomáhá při bolestech hlavy, neurastenii, ale také při kašli, bronchitidě, chřipkách, oslabené imunitě. Navodí klidný spánek.
6. Meditace

Hudba, zpívání, snění, rozjímání – vyberte si podle svého srdce.
Až si sednete večer do křesla, nepropadejte panice, že nestíháte, tápete, nemáte v sobě jasno. Uvařte si třeba třezalkový čaj, zklidněte svůj dech a ve dnech příštích pečujte o své duševní zdraví, tak jako o to fyzické, hezky v souladu, protože jedno nelze od druhého oddělit.

Iva KOUTNÁ

MOUDRÁ SLOVA
Abys měl klid, střez se roztěkávání, splašenosti. Co připadá na tebe, konej mlčky, co připadá na jiné, toho nechej. Ani ve svých vlastních záležitostech nebuď přehnaně starostlivý, ani o kdekteré maličkosti úzkostlivý.

Jan Ámos Komenský

Publikováno: 05. 09. 2012

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 569
Datum zveřejnění Titulek
01. 06. 2024
Probiotika: Probiosan + Probiosan Inovum

V článku se dozvíte, jak probiotika Energy čerpají inspiraci z prastarých metod fermentace a čím jsou unikátní.Dozvíte se také, jak produkty Probiosan a Probiosan Inovum podporují zdraví a imunitu díky pokročilým metodám ochrany a dopravy probiotických bakterií do trávicího traktu.

29. 01. 2024
Voňavá péče pro krásu i odvahu - Immortelle soap

Obsah pouze pro členy

03. 04. 2023
Účinky zelených potravin a terapeutických olejů

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2023
Soutěžte se zelenými potravinami o balíčky produktů energy! (4/2023)

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

08. 11. 2022
Navýšení cen v roce 2023

Upravili jsme e-shop tak, aby zobrazoval navýšení cen v roce 2023. A zároveň už máme nové ceníky.

23. 09. 2022
Offusin - (ne)kašleme na to!

Obsah pouze pro členy

25. 07. 2022
NOVINKA: Mycopan

Obsah pouze pro členy

24. 07. 2022
Vyčistěte si hlavu! Nové šampony Pentagramu

Obsah pouze pro členy

14. 07. 2022
Veterinární přípravky Epivet + Probiovet

Epivet je přírodní šampon pro lesklou a zdravou srst (vhodný pro citlivou pokožku). Probiovet zase posiluje imunitu a pomáhá se zažívacími potížemi.

23. 06. 2022
NOVINKA: Mycocard

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2022
Dubnová soutěž se zelenými potravinami

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

23. 03. 2022
NOVINKA: Mycohepar

Obsah pouze pro členy

31. 10. 2021
NOVINKA: Mycopulm

Obsah pouze pro členy

29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…