[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Stres - nemoc moderní doby

Stres, nemoc moderní doby

 
Letošní rok určitě nikoho z nás nenechal na pochybách o tom, že je opravdu zlomový. A náročný. Proto se v něm také podruhé budeme věnovat tématu, které se týká nás všech – stresu. S ukončením prázdnin, návratem z dovolených a začínajícím novým školním rokem budeme opět vystaveni řadě povinností a úkolů spojených s nároky na naše psychické i fyzické zdraví. Podívejme se tedy, co všechno pro sebe můžeme udělat, abychom byli spokojení a ze života se radovali, ne jej pouze přežívali.
 
VÍTE, ŽE STRESU JE VÍC DRUHŮ?
Stres pochází z anglického slova zátěž, tlak, tíseň… Nazýváme tak reakci organismu na jakýkoliv vnitřní nebo vnější zátěžový podnět (stresor) s úkolem zabránit jeho poškození nebo smrti. Stres mohou vyvolat jakékoliv životní změny, dokonce i ty příjemné.
Eustres – jedná se o příjemnou, radostnou zátěž, jsme pozitivně emočně naladěni – očekávání narození dítěte, svatba, výhra, radostná událost. Toto velké vzrušení a nadšení v silnější míře působí škodlivě.
Distres – zátěž, která je spojena s negativně prožívanými emocemi, jako např. zklamání, strach, leknutí, konflikty, násilí, hodně povinností a úkolů. Při měření Supertronicem najdeme snížené hodnoty na bodech, kde rozlišujeme stres mentální – Země, adrenalinový – Oheň, kortikoidní – Země.
Mezi stresory patří škodliviny:

 • fyzikální – teplo, chlad, záření, hluk
 • toxické – jedy
 • infekční – nemoci
 • fyzické – tělesná námaha až vyčerpán
 • psychické – zátěžové situace, kdy vynakládáme vyšší úsilí než obvykle k uskutečňování cílů
 • sociální – ztráta partnera, zaměstnání, rozvod

 
JAK SE STRES PROJEVÍ
Psychika – podrážděnost, úzkost, poruchy spánku, odcizení, špatná paměť, problémy při učení a rozhodování, destruktivní chování.Snížená imunita – opakované chřipky a angíny, bolesti v zádech, onemocnění zažívacího traktu (střev).Frustrace – stav neuspokojení z nějaké činnost, nezdar či zklamání, nedosažení cíle či touhy, potřeby nebo přání.
Deprese – dlouhodobá silná frustrace, nepříznivý stav, kdy hrozí selhání duševní nebo fyzické.
Pokud náš život nemá ovládnout stres a ničit naše zdraví, musíme se pokusit uvolnit, střídat období napětí s obdobím odpočinku.
 
MŮŽEME PRO SEBE MNOHO UDĚLAT

1. Posílení imunity

Podporu imunitního systému bychom měli zařadit do svého životního stylu! V období výskytu jarních a podzimních onemocnění můžeme využít protichřipkových balíčků od Energy:
Velký balíček

 • Vironal, hned po něm Renol
 • Grepofit – 2 tablety/2 hod./2 dny pro dospělé
 • Flavocel – zvýšení příjmu vitaminu C, až 6 tablet při ataku nemoci, děti 3–12 let ˝ tablety/den, neobsahuje cukry
 • Drags Imun – bez konzervačních látek Spiron

Malý balíček

 • Vironal + Grepofit + Drags Imun

Další přípravky Energy

  • Imunosan a Fytomineral mají dohromady sílu, kterou od nich snadno získáme. Imunosan obsahuje kombinaci unikátních přírodních látek, zejména žampion mandlový a kozinec blanitý, které podporují celkovou obranyschopnost organismu. Je vhodný jako podpora při užívání antibiotik. Fytomineral je zdroj důležitých minerálů a prvků, mimo jiné nás podpoří při nedostatku energie, stresu a únavě. Společně jsou oba produkty vhodné při akutní i chronické infekci, podáváme je po jídle.
 • Revitae (dříve Geriatrim) podpoří fyzicky i psychicky, při únavě, bolesti hlavy, žaludeční neuróze, stresové nevolnosti, posílí zrak, zlepší náladu, zkvalitní usínání a spánek.•King Kong doplní energii a vitalitu, udržuje nás v kondici, posiluje pohybový aparát, detoxikuje, zlepšuje metabolismus a podporuje spalování tuků.
 • Stimaral – jak se říká, duše bydlí v srdci, ale pracuje v mozku. Stimaral nás vybudí, stimuluje mozek, podpoří soustředěnost, také nám pomůže při nuceném či dobrovolném ponocování. Je to ideální pomocník na zvládnutí náročných situací.
2. Pitný režim
 • Domácí minerálku si vyrobíme z čerstvé vody a Fytomineralu. Minerály jsou nezbytné pro tělo a neumíme si je vytvořit. Fytomineral doplní a zajistí vyváženou minerální výživu.
 • Barley je bioinformační produkt z mladého ječmene, plný enzymů nezbytných pro správné fungování organismu a pro jeho aci-dobazickou rovnováhu. Je bohatý na vitaminy, minerály a aminokyseliny v dobře vstřebatelné a využitelné formě pro naše tělo. Nejlépe po ránu dáme do 2 dl vody maximálně 50 °C teplé 3 lžičky prášku a 20 min. před jídlem vypijeme. Chutná v kombinaci se zeleninovými šťávami.
 • Čaje Energy: Lapacho má mimo jiné posilující vliv na nervovou soustavu, Lycium chinense obsahuje kustovnici čínskou s imunostimulačními, detoxikačními a regeneračními účinky. GreenTea – GABA má blahodárný vliv na lidské zdraví, uvolňuje, odstraňuje stres a úzkostné stavy, podporuje spánkový režim a celkově posiluje imunitu.
3. Stravování

Když jsme ve stresu, vyčerpávají se některé výživné látky rychleji. Potřebujeme více vitaminu B pro nervovou soustavu – najdeme jej v listové zelenině, bramborách, ovoci, hnědé rýži, vejcích, kvasnicovém výtažku, dále jako zdroj poslouží ořechy, semena, klíčky, sušené ovoce atd. Také doplňujeme vitamin C – šípek, černý rybíz, citrusy, rakytník, paprika, petržel nať, růžičková kapusta – který zvyšuje odolnost proti infekci, napomáhá lepšímu hojení ran a posílení imunity. Ze stejných důvodu je důležitý i zinek. Obsahují jej játra, tmavé maso, žloutky, sýry, plody moře, korýši, celozrnné obilniny, ořechy. Aby tělo dobře pracovalo, podpoříme je produkty Energy – Fytomineralem, Flavocelem, Biomultivitaminem, Vitamarinem.
Komplexní sacharidy dodávají energii a zklidňují mysl. Najdeme je v chlebu, rýži, luštěninách, ovesných vločkách, těstovinách a bramborách, a také v zelených potravinách Barleyi, Spirulině Barley, Chlorelle – denní dávka nahradí 2 hlávky brokolice.
Jíme potraviny, které mají kořeněnou, sladkou nebo hořkou chuť, pekanové a vlašské ořechy, maso, černý rybíz, brokolici, fazolky, brambory, celozrnný chléb, vejce, pomeranče, melouny a pijeme vodu.
Po duši mimo jiné pohladí čokoláda, již Aztékové ji používali jako povzbuzující nápoj. Podával se horký, také bojovníkům před bojem, aby je posílil. Čokoláda (rozumíme kvalitní čokoládu, od 70% výše) má pozitivní účinky na zdraví, navozuje pohodu, snižuje krevní tlak, riziko srdečních chorob a depresí. Posiluje intelekt, pomáhá při únavě, dále také podporuje vylučování endorfinů a my pak zažíváme pocity štěstí jako zamilovaní.

4. Koupele

Biotermal je přírodní koupelová sůl s obsahem minerálních látek srovnatelná se solí z Mrtvého moře. Můžeme přidat 2–3 cm krému z Pentagramu® a relaxovat v koupeli cca 20 minut.
Balneol je bioinformační aromatická koupel s vysokým obsahem huminových látek, ricinovým olejem a směsí éterických olejů. Balneol pomůže při křečích, ekzémech, prokrví nás, je to velmi příjemná aromaterapie. Stačí ˝ uzávěru (5 ml) do vody, 1–3x týdně. Koupel je nejlépe vhodná ráno nebo večer. U některých uživatelů (s onemocněním cévní soustavy a srdeční dekompenzací, varixy) je vhodné se nejprve poradit s lékařem, zda balneoterapeutické procedury doporučí. Balneol je také vhodný na použití při zábalech.

5. Masáže, aromaterapie

Vhodné jsou uvolňující a regenerační masáže, můžeme podle potřeby použít některý krém z Pentagramu® Energy, který lze smíchat s olejovým základem (např. norkovým, olivovým, vřesovým). Na aromamasáž je vhodný kterýkoliv krém Energy, stačí 2–3 cm + éterický olej, který je v něm obsažen. Příjemné jsou také masáže obličeje a s nimi spojené obklady nebo masky.Pro silnou regeneraci obličeje použijeme Cytovital ve větší vrstvě, 15–20 min. necháme působit do ztmavnutí, poté opláchneme vodou a opět natřeme v jemné vrstvě, nebo použijeme svůj oblíbený krém.Každodenní mytí se stane malým rituálem díky novému Pentagramu® přírodních bylinných mýdel. K ošetření a regeneraci pleti celého těla nám poslouží mléko Caralotion s antioxidačními účinky, které chrání, hydratuje, je hypoalergenní a dobře vstřebatelné.Pro regeneraci vlasů můžeme také použít bioinformační krémy: 2 cm krému dáme na dlaň (uděláme kašičku), rozetřeme do vlasů, necháme působit 5 minut a opláchneme. Úplně nejlépe zrelaxujeme pomocí úžasných šamponů Pentagramu®, které pomohou zažehnat hněv, únavu, starosti, úzkost, smutek, pochybnosti a ztrátu motivace.
 

 • Aromaterapie – do aromalampy či koupele použijeme olejíčky: saturejkový, levandulový nebo meduňkový. Aromatické oleje můžeme využít i při saunování
 • Spiron – doma i v práci vytvoří maximální pohodu. Pomáhá při bolestech hlavy, neurastenii, ale také při kašli, bronchitidě, chřipkách, oslabené imunitě. Navodí klidný spánek.
6. Meditace

Hudba, zpívání, snění, rozjímání – vyberte si podle svého srdce.
Až si sednete večer do křesla, nepropadejte panice, že nestíháte, tápete, nemáte v sobě jasno. Uvařte si třeba třezalkový čaj, zklidněte svůj dech a ve dnech příštích pečujte o své duševní zdraví, tak jako o to fyzické, hezky v souladu, protože jedno nelze od druhého oddělit.

Iva KOUTNÁ

MOUDRÁ SLOVA
Abys měl klid, střez se roztěkávání, splašenosti. Co připadá na tebe, konej mlčky, co připadá na jiné, toho nechej. Ani ve svých vlastních záležitostech nebuď přehnaně starostlivý, ani o kdekteré maličkosti úzkostlivý.

Jan Ámos Komenský

Publikováno: 05. 09. 2012

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 547
Datum zveřejnění Titulek
09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.

07. 09. 2020
Den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří na klubu Energy Olomouc.

01. 05. 2020
Radost z dýchání

Pojďme se společně zamyslet, proč přišel „útok na plíce“ a jak nechat dech znovu rozkvést. Vždyť dýchání přímo ovlivňuje kvalitu života a naší energii být, žít a tvořit.

01. 05. 2020
Aguaje a Maca - ženské a mužské kvality v nás

Peruánci láskyplně nazývají Stromem života Mauricii převislou (Aguaje) - vzrostlou palmu, jež jim po tisíciletí přinášela nesmírný užitek. Domorodí indiáni ji považují za posvátnou, možná pro její úzké spojení s Matkou Zemí. Tvrdé a náročné podmínky, kterým Maca musí čelit, předpokládají…

28. 03. 2020
Nigella sativa: zázračná bylina

Věděli jste, že Nigellu sativu (Černuchu setou) používaly tradiční medicíny už minimálně 2000 let nazpět? Kupříkladu tradiční islámská medicína ji považuje za jednu z nejlepších léčivek. Semena černuchy a olej z nich se běžně používaly pro všemožné neduhy také v ajurvédě. V čem nám může pomoci?

20. 03. 2020
Co je nejlepší prevencí v těchto dnech?

Obsah pouze pro členy

16. 03. 2020
Aktuální důležité informace k fungování Energy centra

Přijatá opatření za aktuálního výjimečného stavu.

01. 03. 2020
Droserin - anděl strážný našeho dýchání

Plíce a průdušky patří spolu s tlustým střevem, nosem a pokožkou k prvku Kov. K němu přísluší sucho, emoce smutek, barva bílá, chuť pálivá a tón D. Sucho plicím škodí, protože znesnadňuje dýchání. Kondice plic závisí především na stavu slinivky, jater a srdce. Důležitým faktorem pro správné dýchání…

01. 03. 2020
Co dělat, když přijde chřipková vlna?

Obsah pouze pro členy

28. 01. 2020
Imunosan – vítěz nad streptokoky

Obsah pouze pro členy

11. 12. 2019
Vyhlášení předvánoční soutěže!

Přátelé, ukončili jsme naši předvánoční soutěž a zde jsou výherci: Drags imun – Knápková Marie Fytomineral – Lachnit  Jan Arganový olej – Lachnitová Lenka Spiron – Andersen Petr Audiron – Stošková Helena Vitamarin – El Bakri Markéta Děkujeme za trpělivost s vyhlášením soutěže-…

14. 11. 2019
Novinka:Organic Cranberry juice powder a oil

Proč  by měla mít brusinka tu výsadu patřit mezi naše zelené potraviny? Odpověď  se skrývá ve dvou slovech – kvalita a kvantita. Organic Cranberry juice powder, který vám nabízíme, je opravdu z Kanady. Obsahuje sušený extrakt z brusinek, jejichž energie a čistota pochází z kanadských jezer a jsou…

10. 11. 2019
Když je třeba doplnit svoje psychické síly

  Se zkracujícími se podzimními dny a úbytkem slunečního svitu často klesá i naše nálada. Je to přirozené. Pokud však máme od života naloženy starosti navíc, může se stát, že se nám už situace těžko zvládá. Mluvíme pak o podzimní depresi. Často ji spustí nedokončené nebo právě skončené věci,…

10. 11. 2019
Nesmíš se zastavit!

Kdo by si nepřál být i ve stáří vitální a soběstačný? Kdo by nesnil o moudrém spokojeném stáří? Jde to, jen musíte uvěřit, že to není sci-fi. Stáří je energeticky pod vlivem prvku Voda a stejně jako voda může mít dvě základní podoby. Buď plyne jako široká řeka zúrodňující své okolí, nebo se…

29. 10. 2019
Předvánoční soutěž

Máme pro Vás další nabídku soutěže, přátelé! Protože se snažíme přizpůsobit náš web a e-shop Vašim potřebám a přáním a neustále je vyšperkováváme, rádi bychom znali Váš názor na naše stránky a celý proces nakupování (proto je účast v soutěži podmíněna minimálním nákupem - viz podmínky). Co…

25. 10. 2019
NOVINKA: Brusinkové poklady- olej a šťáva

Naše velká novinka je antoxidační bomba v podobě našich dvou brusinek: olej ze semen brusinky – ORGANIC CRANBERRY OIL a sušená brusinková šťáva – ORGANIC CRANBERRY POWDER. Přírodní medicína brusinky tradičně užívá pro léčbu potíží spojených s ledvinami a močovým měchýřem. Praktici TČM…

25. 10. 2019
NOVINKA č. 2: Spiron Air

Pokud Vám chyběl Spiron v podobě kapalné směsi éterických olejů, pak můžete slavit- přesně to je Spiron Air. Obsahově identická směs, stejná vůně, pouze jiná podoba pro více variant použití. A z jakých to esenciální olejů se Spiron / Spiron Air skládá? MYRHOVÝ OLEJ : podporuje hojení, má…

25. 10. 2019
NOVINKA č. 3: Water balance

Do třetice všeho nejlepšího? To je na každém z nás, nicméně pro mnohé ženy by tomu tak mohlo být. V pořadí druhá pleťová voda v nabídce Energy, WATER BALANCE, má svou výraznou osobitost. Je kombinací hydrolátů z Cistu ladanifer a Levandule ouškaté (Lavandula stoechas). Pryskyřice z Cistu…

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací