[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Spiron i pro zvířátka

Spiron u koček, proč ne?

Infekční rýma koček představuje jedno z nejnakažlivějších onemocnění dýchacích cest. Původcem onemocnění jsou především herpesviry, kaliciviry a chlamydie. Onemocnění se v populaci koček vyskytuje poměrně často, a to jak u koček chovaných doma, tak i  koček toulavých. K nakažení dochází především kapénkovou infekcí. Infekce představuje vážný problém v chovech s vyšší koncentrací zvířat a u koťat nejmladších věkových kategorií. Po krátkodobé apatii a snížené chuti k  příjmu potravy kočky kýchají a mají výtok z očí a nosu. Mohou se projevit i celkové poruchy zdravotního stavu, jako je teplota, zánět průdušek až zápal plic. Léčbu je třeba zahájit neprodleně antibiotickými kapkami do očí a často jsou nutná antibiotika celkově. Účinnou obranou proti tomuto onemocnění je preventivní vakcinace.

Mezi mé pravidelné klienty patří chovatelka, která vlastní 12 koček ve věku 3 měsíců až 5 let. Všechny kočky jsou čistokrevné a chovatelka s nimi pravidelně navštěvuje výstavy. Problémy s infekční rýmou začaly u dvou koťat po příchodu nového koťátka do chovu. Kočky žijí ve 3 místnostech rodinného domku a účinná karantenizace koček není možná. Během 3 dnů se infekce rozšířila mezi téměř 50 % koček. Celkové nasazení antibiotik bylo nezbytné, u jednoho kocoura došlo i k zápalu plic. Přemýšlela jsem, jak ve stávajících podmínkách šíření onemocnění zastavit a co použít k dezinfekci prostředí. Ve své ordinaci k tomuto účelu již 2 roky používám Spiron. Nabídla jsem ho chovatelce a ta jej 3x denně aplikovala do prostoru, kde zvířata chovala. Třetí den mi nadšeně telefonovala, že se šíření onemocnění zastavilo a u nemocných koček nastalo výrazné zlepšení zdravotního stavu. Do týdne bylo v chovu po rýmě a Spiron začala majitelka kočiček pravidelně používat.


MVDr. Miroslava SVOBODOVÁ, 
Sta
ré Město

Publikováno: 05. 09. 2012

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 559
Datum zveřejnění Titulek
01. 04. 2022
Dubnová soutěž se zelenými potravinami

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

23. 03. 2022
NOVINKA: Mycohepar

Obsah pouze pro členy

31. 10. 2021
NOVINKA: Mycopulm

Obsah pouze pro členy

29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.

08. 11. 2020
Levandule: Vnitřní klid a důvěra v život

Vůně levandule je nám všem důvěrně známá, ale jsme si také vědomí, jaké dary nám přináší?

17. 10. 2020
Novinka: Qi drink

Obsah pouze pro členy

07. 09. 2020
Den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří na klubu Energy Olomouc.

12. 06. 2020
Element ohně: Na vrcholu energie

Představte si letní den - počínající příjemně vlahým ránem, naplněný pohodou, dětským smíchem a hravým skotačením, osvěžujícím ovocem, hřejivými slunečními paprsky a dobrou zábavou při večerním setkání s přáteli. Pokud se Vám podařilo vžít se do představy, možná jste se dotkli radosti, která je…

03. 06. 2020
Přírodní repelent: TICK-A-TACK

Víte, co obsahuje náš přírodní repelent a čím je výjimečný?

01. 05. 2020
Radost z dýchání

Pojďme se společně zamyslet, proč přišel „útok na plíce“ a jak nechat dech znovu rozkvést. Vždyť dýchání přímo ovlivňuje kvalitu života a naší energii být, žít a tvořit.

01. 05. 2020
Aguaje a Maca - ženské a mužské kvality v nás

Peruánci láskyplně nazývají Stromem života Mauricii převislou (Aguaje) - vzrostlou palmu, jež jim po tisíciletí přinášela nesmírný užitek. Domorodí indiáni ji považují za posvátnou, možná pro její úzké spojení s Matkou Zemí. Tvrdé a náročné podmínky, kterým Maca musí čelit, předpokládají…

28. 03. 2020
Nigella sativa: zázračná bylina

Věděli jste, že Nigellu sativu (Černuchu setou) používaly tradiční medicíny už minimálně 2000 let nazpět? Kupříkladu tradiční islámská medicína ji považuje za jednu z nejlepších léčivek. Semena černuchy a olej z nich se běžně používaly pro všemožné neduhy také v ajurvédě. V čem nám může pomoci?

20. 03. 2020
Co je nejlepší prevencí v těchto dnech?

Obsah pouze pro členy

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací