[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Jeden za všechny,všichni za jednoho - Regalen

V článku “Pentagram v každém prvku” jsme uvedli známé heslo třech mušketýrů: “Jeden za všechny, všichni za jednoho”. Dumasovi mušketýři však asi netušili, že ve svém hesle citují tisíce let starý zákon – zákon vzájemného obsažení. Tento zákon nám ozřejmuje věc velmi jednoduchou, ale pro naši práci s pentagramem zvlášť důležitou: každý prvek v sobě zároveň obsahuje všechny další prvky. A platí to i pro Dřevo, prvek, který vládne blížícímu se jaru.
V jedné z nejstarších knih světa “HUAN NEI JING SU WEN” najdeme tento text:
“Dřevo se rodí z Vody, vyrůstá ze Země, bují Ohněm a formuje se Kovem. Všechna QI, plodící život, se transformuje ze Dřeva. Když vezmeme jako příklad člověka, pak vše, co si člověk obléká a co požívá, pochází ze Dřeva. Získat Dřevo znamená žít, ztratit ho, znamená zahynout. Proto mezi prvky ani jeden nemůže neobsahovat Dřevo.” (Dr. Vladimír Ando, Klasická čínská medicína, I. díl)
Díky Pentagramu® koncentrátů, krémů a mýdel Energy můžeme pracovat s moudrostí tisíciletých textů a zároveň používat nejmodernější produkty. Dřevo zaměníme za Regalen a Protektin a podíváme se, kdy se budou angažovat v ostatních prvcích.
Oheň
K Ohni přiřazujeme srdce, jazyk, pot, tenké střevo, nervovou soustavu, krevní cévy, krev. Dřevo je matkou Ohně. V játrech hřeje Ministerský oheň, který podporuje oheň Císařský v srdci. Pokud hoří špatně, nefunguje psychika, ztrácíme orientaci, jsme unaveni, trápí nás nechuť k jídlu, špatně trávíme. Regalen pomůže játrům získat zpět ztracenou kondici a játra potom mohou bez problémů vyživit srdce.
Země
K Zemi přiřazujeme slezinu (slinivku), žaludek, svaly. Zpracování potravy nedělá Vítr Dřeva dobře, ale pokud se přejíme na svatbě máslových dortů, Regalen nás osvobodí od nepříjemné tíhy v žaludku. K atributům Země patří ženské pohlavní orgány. Pokud nebudou v pořádku játra, žena nebude pravidelně menstruovat, a nedokáže ani otěhotnět. Regalen také dokáže pomáhat při svalových křečích a u řady případů doporučujeme Regalen při některých alergiích.
Kov
Ke Kovu přiřazujeme plíce, tlusté střevo, kůži. U atributů Kovu bude funkce Dřeva nejslabší, nicméně Regalen přispívá obecně k detoxikaci organismu a pomáhá i tlustému střevu. Velmi dobře ale působí na hojení kožních defektů, výborných výsledků dosahuje u některých typů lupénky.
Voda
K Vodě přiřazujeme ledviny, kosti, kostní dřeň, močový měchýř. U Vody má Dřevo zcela specifické postavení, ke Dřevu patří kostní trámčina. Regalen proto použijeme tam, kde potřebujeme podpořit kvalitu krvetvorby v kostech.
V našem seriálu na pokračování jsme se postupně zabývali všemi pěti prvky pentagramu, zastoupenými v každém z pěti koncentrátů Pentagramu® Energy. Každý koncentrát hraje svoji nezastupitelnou úlohu v harmonizaci vlastního prvku, ale pomáhá i v případech, kdy podle zákonů čínské medicíny k úspěšnému řešení problému vede lépe a rychleji cílený zásah odlišného prvku.
Při rozhodování, který koncentrát použít, proto neváhejte, a pokud bude zapotřebí, sáhněte po koncentrátu jiného prvku, i když vám tabulky prvků napovídají něco jiného. Protože v čínské medicíně platí beze zbytku: “Jeden za všechny, všichni za jednoho".
Eva JOACHIMOVÁ
 

Publikováno: 07. 02. 2012

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 556
Datum zveřejnění Titulek
29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.

08. 11. 2020
Levandule: Vnitřní klid a důvěra v život

Vůně levandule je nám všem důvěrně známá, ale jsme si také vědomí, jaké dary nám přináší?

17. 10. 2020
Novinka: Qi drink

Obsah pouze pro členy

07. 09. 2020
Den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří na klubu Energy Olomouc.

12. 06. 2020
Element ohně: Na vrcholu energie

Představte si letní den - počínající příjemně vlahým ránem, naplněný pohodou, dětským smíchem a hravým skotačením, osvěžujícím ovocem, hřejivými slunečními paprsky a dobrou zábavou při večerním setkání s přáteli. Pokud se Vám podařilo vžít se do představy, možná jste se dotkli radosti, která je…

03. 06. 2020
Přírodní repelent: TICK-A-TACK

Víte, co obsahuje náš přírodní repelent a čím je výjimečný?

01. 05. 2020
Radost z dýchání

Pojďme se společně zamyslet, proč přišel „útok na plíce“ a jak nechat dech znovu rozkvést. Vždyť dýchání přímo ovlivňuje kvalitu života a naší energii být, žít a tvořit.

01. 05. 2020
Aguaje a Maca - ženské a mužské kvality v nás

Peruánci láskyplně nazývají Stromem života Mauricii převislou (Aguaje) - vzrostlou palmu, jež jim po tisíciletí přinášela nesmírný užitek. Domorodí indiáni ji považují za posvátnou, možná pro její úzké spojení s Matkou Zemí. Tvrdé a náročné podmínky, kterým Maca musí čelit, předpokládají…

28. 03. 2020
Nigella sativa: zázračná bylina

Věděli jste, že Nigellu sativu (Černuchu setou) používaly tradiční medicíny už minimálně 2000 let nazpět? Kupříkladu tradiční islámská medicína ji považuje za jednu z nejlepších léčivek. Semena černuchy a olej z nich se běžně používaly pro všemožné neduhy také v ajurvédě. V čem nám může pomoci?

20. 03. 2020
Co je nejlepší prevencí v těchto dnech?

Obsah pouze pro členy

16. 03. 2020
Aktuální důležité informace k fungování Energy centra

Přijatá opatření za aktuálního výjimečného stavu.

01. 03. 2020
Droserin - anděl strážný našeho dýchání

Plíce a průdušky patří spolu s tlustým střevem, nosem a pokožkou k prvku Kov. K němu přísluší sucho, emoce smutek, barva bílá, chuť pálivá a tón D. Sucho plicím škodí, protože znesnadňuje dýchání. Kondice plic závisí především na stavu slinivky, jater a srdce. Důležitým faktorem pro správné dýchání…

01. 03. 2020
Co dělat, když přijde chřipková vlna?

Obsah pouze pro členy

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací