[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlásit / vytvořit účet

Jeden za všechny,všichni za jednoho - Regalen

V článku “Pentagram v každém prvku” jsme uvedli známé heslo třech mušketýrů: “Jeden za všechny, všichni za jednoho”. Dumasovi mušketýři však asi netušili, že ve svém hesle citují tisíce let starý zákon – zákon vzájemného obsažení. Tento zákon nám ozřejmuje věc velmi jednoduchou, ale pro naši práci s pentagramem zvlášť důležitou: každý prvek v sobě zároveň obsahuje všechny další prvky. A platí to i pro Dřevo, prvek, který vládne blížícímu se jaru.
V jedné z nejstarších knih světa “HUAN NEI JING SU WEN” najdeme tento text:
“Dřevo se rodí z Vody, vyrůstá ze Země, bují Ohněm a formuje se Kovem. Všechna QI, plodící život, se transformuje ze Dřeva. Když vezmeme jako příklad člověka, pak vše, co si člověk obléká a co požívá, pochází ze Dřeva. Získat Dřevo znamená žít, ztratit ho, znamená zahynout. Proto mezi prvky ani jeden nemůže neobsahovat Dřevo.” (Dr. Vladimír Ando, Klasická čínská medicína, I. díl)
Díky Pentagramu® koncentrátů, krémů a mýdel Energy můžeme pracovat s moudrostí tisíciletých textů a zároveň používat nejmodernější produkty. Dřevo zaměníme za Regalen a Protektin a podíváme se, kdy se budou angažovat v ostatních prvcích.
Oheň
K Ohni přiřazujeme srdce, jazyk, pot, tenké střevo, nervovou soustavu, krevní cévy, krev. Dřevo je matkou Ohně. V játrech hřeje Ministerský oheň, který podporuje oheň Císařský v srdci. Pokud hoří špatně, nefunguje psychika, ztrácíme orientaci, jsme unaveni, trápí nás nechuť k jídlu, špatně trávíme. Regalen pomůže játrům získat zpět ztracenou kondici a játra potom mohou bez problémů vyživit srdce.
Země
K Zemi přiřazujeme slezinu (slinivku), žaludek, svaly. Zpracování potravy nedělá Vítr Dřeva dobře, ale pokud se přejíme na svatbě máslových dortů, Regalen nás osvobodí od nepříjemné tíhy v žaludku. K atributům Země patří ženské pohlavní orgány. Pokud nebudou v pořádku játra, žena nebude pravidelně menstruovat, a nedokáže ani otěhotnět. Regalen také dokáže pomáhat při svalových křečích a u řady případů doporučujeme Regalen při některých alergiích.
Kov
Ke Kovu přiřazujeme plíce, tlusté střevo, kůži. U atributů Kovu bude funkce Dřeva nejslabší, nicméně Regalen přispívá obecně k detoxikaci organismu a pomáhá i tlustému střevu. Velmi dobře ale působí na hojení kožních defektů, výborných výsledků dosahuje u některých typů lupénky.
Voda
K Vodě přiřazujeme ledviny, kosti, kostní dřeň, močový měchýř. U Vody má Dřevo zcela specifické postavení, ke Dřevu patří kostní trámčina. Regalen proto použijeme tam, kde potřebujeme podpořit kvalitu krvetvorby v kostech.
V našem seriálu na pokračování jsme se postupně zabývali všemi pěti prvky pentagramu, zastoupenými v každém z pěti koncentrátů Pentagramu® Energy. Každý koncentrát hraje svoji nezastupitelnou úlohu v harmonizaci vlastního prvku, ale pomáhá i v případech, kdy podle zákonů čínské medicíny k úspěšnému řešení problému vede lépe a rychleji cílený zásah odlišného prvku.
Při rozhodování, který koncentrát použít, proto neváhejte, a pokud bude zapotřebí, sáhněte po koncentrátu jiného prvku, i když vám tabulky prvků napovídají něco jiného. Protože v čínské medicíně platí beze zbytku: “Jeden za všechny, všichni za jednoho".
Eva JOACHIMOVÁ
 

Publikováno: 07. 02. 2012

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 568
Datum zveřejnění Titulek
29. 01. 2024
Voňavá péče pro krásu i odvahu - Immortelle soap

Obsah pouze pro členy

03. 04. 2023
Účinky zelených potravin a terapeutických olejů

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2023
Soutěžte se zelenými potravinami o balíčky produktů energy! (4/2023)

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

08. 11. 2022
Navýšení cen v roce 2023

Upravili jsme e-shop tak, aby zobrazoval navýšení cen v roce 2023. A zároveň už máme nové ceníky.

23. 09. 2022
Offusin - (ne)kašleme na to!

Obsah pouze pro členy

25. 07. 2022
NOVINKA: Mycopan

Obsah pouze pro členy

24. 07. 2022
Vyčistěte si hlavu! Nové šampony Pentagramu

Obsah pouze pro členy

14. 07. 2022
Veterinární přípravky Epivet + Probiovet

Epivet je přírodní šampon pro lesklou a zdravou srst (vhodný pro citlivou pokožku). Probiovet zase posiluje imunitu a pomáhá se zažívacími potížemi.

23. 06. 2022
NOVINKA: Mycocard

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2022
Dubnová soutěž se zelenými potravinami

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

23. 03. 2022
NOVINKA: Mycohepar

Obsah pouze pro členy

31. 10. 2021
NOVINKA: Mycopulm

Obsah pouze pro členy

29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.