[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Něco více o… kustovnici čínské

V minulých měsících jsme měli možnost se postupně seznamovat s novými čaji, kterými Energy obohatila svoji nabídku. Jsou však údaje, které se do tisku nevešly, a možná právě tyto poznatky budou čtenáře zajímat. Tento měsíc jsme pro vás vybrali kustovnici čínskou (Lycium chinense) neboli goji. Kustovnice je nejen pochutinou, ale především léčivou plodinou, jejíž účinky by bylo škoda nevyužít.
 
Plody goji (čtěte godži) jsou drobné bobule elipsovitého tvaru, mají sytě oranžovou barvu a jejich sběr je velmi šetrný a ekologický. Plody se opatrně setřesou na plachty a na slunci se nechají vysušit. Neobsahují žádné konzervanty, sladidla ani jiné přísady.
Mohou se konzumovat samostatně, a to přímo, nebo se tepelně upraví. Jejich chuť je sladká s lehce nahořklým podtónem.
Nejsou příliš bohaté na přírodní cukry, proto si po vysušení nezachovávají pružnost a měkkost jako například rozinky. Velmi dobře však absorbují vlhkost. Pokud vám křupavá forma nevyhovuje, vložte do sáčku s goji plátek jablka. Během dne plody změknou. Také když necháte plody v otevřené misce, během několika dnů zvláční.
Goji můžete povařit a připravit jako čaj. Pro vysoký obsah vitaminu C lze přidat 1 čajovou lžičku plodů do teplého čaje, například do odvaru z vnitřní kůry stromu lapacho, nechat 5 minut změknout a nabobtnat. Čaj z lapacha tak získá příjemně nasládlou chuť a jeho léčivé účinky se umocní. Další zajímavé recepty najdete v rubrice “Jídelníček z jiné rovnoběžky”
 
Goji pro zdraví
Kustovnice nemá velkých omezení v užívání. A kromě toho, že je především známá jako “elixír mládí” či “tajemství dlouhověkosti”, pomáhá při slabostech beder a kolenou, závratích, pískání v uších, rozostřeném vidění, mžitkách před očima, bolestech hlavy, poruchách plodnosti z prázdnoty ledvin, předčasném výronu semene, stavech na omdlení z prázdnoty jater a při kašli z prázdnoty plic. Je však třeba upozornit, že není vhodná při potravinové alergii.
V dnešní době máme sami možnost pečovat preventivně o své zdraví, proto věřím, že uvedené informace pro vás budou inspirací k dalšímu zkoumání léčivých účinků a dosud nepoznaných chuťových variací nejen kustovnice čínské, ale i dalších úžasných přírodních pokladů, které najdete v nabídce Energy.

 
Zlatuše KNOLLOVÁ

BOHATÁ KUSTOVNICE

  • goji je japonský název pro kustovnici, zatímco čínsky se kustovnice nazývá gouqizi (čtěte kou-čchi-c‘)
  • kustovnice obsahuje 6x více aminokyselin než včelí pyl
  • beta-karotenu má více než mrkev, což je nejvíce ze všech známých potravin nebo rostlin na Zemi
  • bobule obsahují 500x více vitaminu C na váhu než pomeranče
  • plody kustovnice jsou bohatší na železo než steak

 

Publikováno: 01. 11. 2011

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 556
Datum zveřejnění Titulek
29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.

08. 11. 2020
Levandule: Vnitřní klid a důvěra v život

Vůně levandule je nám všem důvěrně známá, ale jsme si také vědomí, jaké dary nám přináší?

17. 10. 2020
Novinka: Qi drink

Obsah pouze pro členy

07. 09. 2020
Den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří na klubu Energy Olomouc.

12. 06. 2020
Element ohně: Na vrcholu energie

Představte si letní den - počínající příjemně vlahým ránem, naplněný pohodou, dětským smíchem a hravým skotačením, osvěžujícím ovocem, hřejivými slunečními paprsky a dobrou zábavou při večerním setkání s přáteli. Pokud se Vám podařilo vžít se do představy, možná jste se dotkli radosti, která je…

03. 06. 2020
Přírodní repelent: TICK-A-TACK

Víte, co obsahuje náš přírodní repelent a čím je výjimečný?

01. 05. 2020
Radost z dýchání

Pojďme se společně zamyslet, proč přišel „útok na plíce“ a jak nechat dech znovu rozkvést. Vždyť dýchání přímo ovlivňuje kvalitu života a naší energii být, žít a tvořit.

01. 05. 2020
Aguaje a Maca - ženské a mužské kvality v nás

Peruánci láskyplně nazývají Stromem života Mauricii převislou (Aguaje) - vzrostlou palmu, jež jim po tisíciletí přinášela nesmírný užitek. Domorodí indiáni ji považují za posvátnou, možná pro její úzké spojení s Matkou Zemí. Tvrdé a náročné podmínky, kterým Maca musí čelit, předpokládají…

28. 03. 2020
Nigella sativa: zázračná bylina

Věděli jste, že Nigellu sativu (Černuchu setou) používaly tradiční medicíny už minimálně 2000 let nazpět? Kupříkladu tradiční islámská medicína ji považuje za jednu z nejlepších léčivek. Semena černuchy a olej z nich se běžně používaly pro všemožné neduhy také v ajurvédě. V čem nám může pomoci?

20. 03. 2020
Co je nejlepší prevencí v těchto dnech?

Obsah pouze pro členy

16. 03. 2020
Aktuální důležité informace k fungování Energy centra

Přijatá opatření za aktuálního výjimečného stavu.

01. 03. 2020
Droserin - anděl strážný našeho dýchání

Plíce a průdušky patří spolu s tlustým střevem, nosem a pokožkou k prvku Kov. K němu přísluší sucho, emoce smutek, barva bílá, chuť pálivá a tón D. Sucho plicím škodí, protože znesnadňuje dýchání. Kondice plic závisí především na stavu slinivky, jater a srdce. Důležitým faktorem pro správné dýchání…

01. 03. 2020
Co dělat, když přijde chřipková vlna?

Obsah pouze pro členy

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací