[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlásit / vytvořit účet

Něco více o… kustovnici čínské

V minulých měsících jsme měli možnost se postupně seznamovat s novými čaji, kterými Energy obohatila svoji nabídku. Jsou však údaje, které se do tisku nevešly, a možná právě tyto poznatky budou čtenáře zajímat. Tento měsíc jsme pro vás vybrali kustovnici čínskou (Lycium chinense) neboli goji. Kustovnice je nejen pochutinou, ale především léčivou plodinou, jejíž účinky by bylo škoda nevyužít.
 
Plody goji (čtěte godži) jsou drobné bobule elipsovitého tvaru, mají sytě oranžovou barvu a jejich sběr je velmi šetrný a ekologický. Plody se opatrně setřesou na plachty a na slunci se nechají vysušit. Neobsahují žádné konzervanty, sladidla ani jiné přísady.
Mohou se konzumovat samostatně, a to přímo, nebo se tepelně upraví. Jejich chuť je sladká s lehce nahořklým podtónem.
Nejsou příliš bohaté na přírodní cukry, proto si po vysušení nezachovávají pružnost a měkkost jako například rozinky. Velmi dobře však absorbují vlhkost. Pokud vám křupavá forma nevyhovuje, vložte do sáčku s goji plátek jablka. Během dne plody změknou. Také když necháte plody v otevřené misce, během několika dnů zvláční.
Goji můžete povařit a připravit jako čaj. Pro vysoký obsah vitaminu C lze přidat 1 čajovou lžičku plodů do teplého čaje, například do odvaru z vnitřní kůry stromu lapacho, nechat 5 minut změknout a nabobtnat. Čaj z lapacha tak získá příjemně nasládlou chuť a jeho léčivé účinky se umocní. Další zajímavé recepty najdete v rubrice “Jídelníček z jiné rovnoběžky”
 
Goji pro zdraví
Kustovnice nemá velkých omezení v užívání. A kromě toho, že je především známá jako “elixír mládí” či “tajemství dlouhověkosti”, pomáhá při slabostech beder a kolenou, závratích, pískání v uších, rozostřeném vidění, mžitkách před očima, bolestech hlavy, poruchách plodnosti z prázdnoty ledvin, předčasném výronu semene, stavech na omdlení z prázdnoty jater a při kašli z prázdnoty plic. Je však třeba upozornit, že není vhodná při potravinové alergii.
V dnešní době máme sami možnost pečovat preventivně o své zdraví, proto věřím, že uvedené informace pro vás budou inspirací k dalšímu zkoumání léčivých účinků a dosud nepoznaných chuťových variací nejen kustovnice čínské, ale i dalších úžasných přírodních pokladů, které najdete v nabídce Energy.

 
Zlatuše KNOLLOVÁ

BOHATÁ KUSTOVNICE

  • goji je japonský název pro kustovnici, zatímco čínsky se kustovnice nazývá gouqizi (čtěte kou-čchi-c‘)
  • kustovnice obsahuje 6x více aminokyselin než včelí pyl
  • beta-karotenu má více než mrkev, což je nejvíce ze všech známých potravin nebo rostlin na Zemi
  • bobule obsahují 500x více vitaminu C na váhu než pomeranče
  • plody kustovnice jsou bohatší na železo než steak

 

Publikováno: 01. 11. 2011

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 569
Datum zveřejnění Titulek
01. 06. 2024
Probiotika: Probiosan + Probiosan Inovum

V článku se dozvíte, jak probiotika Energy čerpají inspiraci z prastarých metod fermentace a čím jsou unikátní.Dozvíte se také, jak produkty Probiosan a Probiosan Inovum podporují zdraví a imunitu díky pokročilým metodám ochrany a dopravy probiotických bakterií do trávicího traktu.

29. 01. 2024
Voňavá péče pro krásu i odvahu - Immortelle soap

Obsah pouze pro členy

03. 04. 2023
Účinky zelených potravin a terapeutických olejů

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2023
Soutěžte se zelenými potravinami o balíčky produktů energy! (4/2023)

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

08. 11. 2022
Navýšení cen v roce 2023

Upravili jsme e-shop tak, aby zobrazoval navýšení cen v roce 2023. A zároveň už máme nové ceníky.

23. 09. 2022
Offusin - (ne)kašleme na to!

Obsah pouze pro členy

25. 07. 2022
NOVINKA: Mycopan

Obsah pouze pro členy

24. 07. 2022
Vyčistěte si hlavu! Nové šampony Pentagramu

Obsah pouze pro členy

14. 07. 2022
Veterinární přípravky Epivet + Probiovet

Epivet je přírodní šampon pro lesklou a zdravou srst (vhodný pro citlivou pokožku). Probiovet zase posiluje imunitu a pomáhá se zažívacími potížemi.

23. 06. 2022
NOVINKA: Mycocard

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2022
Dubnová soutěž se zelenými potravinami

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

23. 03. 2022
NOVINKA: Mycohepar

Obsah pouze pro členy

31. 10. 2021
NOVINKA: Mycopulm

Obsah pouze pro členy

29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…