[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Udržte si rovnováhu

Podzimní dny oproti létu nabízejí méně slunečních paprsků, veselých barev a možností pohybu, které nám dodávají dobrou náladu a pomáhají vyrovnávat se s běžnými životními starostmi. Tělesnou i duševní rovnováhu si můžeme zachovat tím, že se každý den na chvíli proměníme v “strom”.Tuto takzvaně balanční ásanu z jógy lze provádět kdykoliv během dne, nezabere více než pět minut času. Nabudí ve vás schopnost lépe se soustředit, uklidní vás a dodá sílu a energii pro překonávání překážek. Pozice stromu nejenom posiluje tělo, ale poskytuje také krásný pocit vnitřního klidu a míru.

1. Postavte se vzpřímeně s chodidly na šířku boků, vyrovnejte svou váhu rovnoměrně po celých chodidlech. Hleďte před sebe a několikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte tak, abyste soustředili svou mysl. Zavřete na chvíli oči a nechte svůj dech přijít a odejít. Obraťte svou pozornost k sobě. Poté otevřete oči a přeneste váhu svého těla na levou nohu a chodidlo pravé nohy opřete o vnitřní část stehna stojné nohy. Ruce spojte před hrudníkem dlaněmi k sobě.

2. Zatlačte stojnou nohou do podložky a vytáhněte se ze středu těla směrem vzhůru.

3. Dýchejte klidně a plynule. Při nádechu vzpažte spojené ruce a rozevřete je jako korunu stromu. V této pozici vydržte po dobu pěti hlubokých nádechů a výdechů. Při provádění ásany je třeba udržet stabilitu. Pokud se vám to nedaří, soustředěně se dívejte na nějaký bod před sebou nebo posuňte chodidlo níž.

4. Při posledním výdechu dlaně opět přesuňte před hrudník na úroveň srdce a vraťte pokrčenou nohu na podložku.

5. Ásanu opakujte na druhé noze.
(iv)
 

Publikováno: 01. 11. 2011

Související produkty

Seznam článků

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 560
Datum zveřejnění Titulek
23. 06. 2022
NOVINKA: Mycocard

Obsah pouze pro členy

01. 04. 2022
Dubnová soutěž se zelenými potravinami

Soutěžte se zelenými potravinami a vyhrajte lákavé ceny. Zde si můžete přečíst pravidla soutěže.

23. 03. 2022
NOVINKA: Mycohepar

Obsah pouze pro členy

31. 10. 2021
NOVINKA: Mycopulm

Obsah pouze pro členy

29. 09. 2021
Jak předcházet rýmě

Blíží se podzimní plískanice, a období rýmy - co s tím? Už jste zkusili výplach nosu slanou vodou? V článku najdete videonávod (ukázku aplikace) a tipy.

21. 09. 2021
Správné užívání bylinných koncentrátů Energy a jejich vhodné kombinace s dalšími přípravky

Jak správně užívat přírodní přípravky Energy a naplno využít jejich potenciál? Jak správně detoxikovat organismus? V textu jsou zahrnuty i dlouholeté zkušenosti lékařů, terapeutů, lektorů společnosti Energy s používáním přípravků při prevenci a řešení nejčastějších zdravotních problémů (v druhé…

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

22. 01. 2021
Ylang ylang: Elixír blaženosti

Esence z květů canangy, známá nejčastěji pod názvem Ylang ylang, je velkou osobností a učitelem. Má vzácnou schopnost vyrovnávat polarity a zároveň navozovat až exoticky hypnotický stav potěšení, pokud se mu ovšem odevzdáme.

15. 11. 2020
Máta: Osvobození dechu

Znáte spojení mezi dechem a trávením? Když je nám někdy po jídle těžko a zhluboka dýcháme, v těle se věci šoupnou, párkrát si říhneme a pocítíme úlevu. Když občas prožíváme emočně náročné momenty a zhluboka dýcháme, emocionální intenzita se rozptýlí a celá situace bude mnohem snesitelnější. Zkrátka…

09. 11. 2020
Předvánoční soutěž 2020: "imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji"

Předvánoční soutěž na téma imunita + duševní pohoda a jak s ní pracuji o jeden z 10 produktů Energy. Zúčastnit se může každý! Losování proběhne 30.11.2020.

08. 11. 2020
Levandule: Vnitřní klid a důvěra v život

Vůně levandule je nám všem důvěrně známá, ale jsme si také vědomí, jaké dary nám přináší?

17. 10. 2020
Novinka: Qi drink

Obsah pouze pro členy

07. 09. 2020
Den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří na klubu Energy Olomouc.

12. 06. 2020
Element ohně: Na vrcholu energie

Představte si letní den - počínající příjemně vlahým ránem, naplněný pohodou, dětským smíchem a hravým skotačením, osvěžujícím ovocem, hřejivými slunečními paprsky a dobrou zábavou při večerním setkání s přáteli. Pokud se Vám podařilo vžít se do představy, možná jste se dotkli radosti, která je…

03. 06. 2020
Přírodní repelent: TICK-A-TACK

Víte, co obsahuje náš přírodní repelent a čím je výjimečný?

01. 05. 2020
Radost z dýchání

Pojďme se společně zamyslet, proč přišel „útok na plíce“ a jak nechat dech znovu rozkvést. Vždyť dýchání přímo ovlivňuje kvalitu života a naší energii být, žít a tvořit.

01. 05. 2020
Aguaje a Maca - ženské a mužské kvality v nás

Peruánci láskyplně nazývají Stromem života Mauricii převislou (Aguaje) - vzrostlou palmu, jež jim po tisíciletí přinášela nesmírný užitek. Domorodí indiáni ji považují za posvátnou, možná pro její úzké spojení s Matkou Zemí. Tvrdé a náročné podmínky, kterým Maca musí čelit, předpokládají…

28. 03. 2020
Nigella sativa: zázračná bylina

Věděli jste, že Nigellu sativu (Černuchu setou) používaly tradiční medicíny už minimálně 2000 let nazpět? Kupříkladu tradiční islámská medicína ji považuje za jednu z nejlepších léčivek. Semena černuchy a olej z nich se běžně používaly pro všemožné neduhy také v ajurvédě. V čem nám může pomoci?

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací