info@energycentrum.cz  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Začíná rok Ohnivého vepře. Jaký bude, záleží na nás.

Čínský kalendář (již 4705 let starý) nám představuje rok 2007 (17. 2. 2007 - 6. 2. 2008) jako rok Ohnivého Vepře a je považován za jeden z těch “šťastných”. Předcházející rok Ohnivého Psa jsme charakterizovali sloganem “žij a nebo zemři”. Přinutil nás opravdu žít, prožívat život naplno se všemi radostmi i strastmi, a pokud jsme to neustáli, pocítili jsme to dost zásadně. V prognóze pro rok Ohnivého Psa jsme také hovořili o obrovské síle začít, protože rok následující, rok Ohnivého Vepře, otevírá cesty.

Vepř je vládce, který nesnáší ufňukánky. Klidně je bezohledně zadupe do země, ale pokud vidí opravdovou snahu, pak je jediným vládcem zvěrokruhu, ochotným pomoci až k sebezničení. Originálním prvkem Vepře je voda, proto rád nechává někdy věci plynout. Poddáme-li se přirozenému proudu, malý pramínek počínajícího potůčku nám pomalu ale jistě umožní cestu k dalekému oceánu. Není příliš rozumné se zpěčovat, nebo se dokonce zastavit. V minulých letech jsme se mnohokrát přesvědčili, jak vypadá povodeň na malých potůčcích, a co jiného můžeme vyvolat zatarasením jeho slaboučkého proudu. Cestě nezabráníte, ale místo pomalé plavby romantickými meandry vás bude čekat hukot dravých peřejí a zčeřené vodopády. Při pomalejší cestě navíc budeme mít přece jen trochu času průběžně domýšlet, co nám předtím jaksi uniklo. Oheň a žár roku Vepře plánování a reálným propočtům příliš nepřejí.

Nebojme se užívat si! Vepř si dokáže vychutnat život do poslední kapičky. Občas ale ztrácí míru, dokonce ho spojujeme s alkoholismem, a rozvášněný oheň se žárem závislost ještě podpoří. S Vepřem bývají spojovány i prostopášnost, zhýralost a požitkářství. Tyto propady jsou však důsledkem řady psychických zátěží. Vyhýbání se problémům, váhavost, strnulost až nehybnost - to jsou tendence vlastní vykolejenému Vepři. Vychází z ne vždy dobře definovaného pocitu ohrožení - a pak přicházejí potíže, které mají schopnost řetězit se. Jedním z možných úniků z neblahé situace je komunikace. Včasná a otevřená.

Pro příští rok mějme tedy na paměti, že NIC nepomine. Když ano, pak jen zdánlivě. Po čase zjistíme, že NIC jen spalo a později tryská ven silou žhavé lávy, a zpravidla v nejnevhodnější okamžik. Při síle Vepře to může být trochu destruktivní.

Vepř operuje sloní pamětí a mezi jeho nepříliš dobré vlastnosti patří střádání křivd - skutečných i domnělých.

Každopádně nebude rok požitkářského Vepře přát žádným dietám a asketickým nápadům. Pokud budeme tlačit na pilu, může se nám velmi dobře stát, že “jojo-efekt” zdaleka předčí naši původní obavu nebo začneme mít opravdu vážné problémy zdravotní či ve vztazích. To neznamená, že nemůžeme hubnout. Naopak, oheň a žár dokáží spalovat tuky přímo ukázkově, ale musíme dietu žít, ne držet. Ve chvíli, kdy se rozhodneme ke změně životosprávy, začne proces, končící obdivnými i závistivými pohledy našeho okolí. Určitě ale nebude od věci myslet na ukájení rozkošnických choutek. Odměnou nám za to bude citlivost a opravdovost spokojeného Vepře.

Rok 2007 bude jako ten loňský v každém směru výjimečný. Oheň, který bude vládce roku ovlivňovat po celou dobu jeho vůdčího postavení, se stejně jako v roce Psa 2006 spojí s žárem, který bude vládnout hmotě. Ohnivá síla, jež se propojením Ohně a Žáru vytvoří, je silou opravdu mimořádnou, o tom jsme se již přesvědčili v roce minulém. Silou, která dokáže oživit mrtvého, stejně jako silou, jež hravě sežehne nepřipraveného. Oheň projasňuje zrak, ve všech oblastech našeho života získáváme pohled jiný než minulá léta. Temné kouty našich duší, stejně jako doposud nezřetelná místa našich životů, nám mohou pouhým zábleskem reflektorů připravit nejedno překvapení - a ne vždy budou ta překvapení příjemná. Pokud je ale dokážeme přijmout, představí nám zajímavé možnosti. Oheň je však v případě vodního Vepře prvkem protikladným, což může mít za následek občasné zmatení a nejistotu.

Počasí

Předpovídat počasí v tak extrémním roce, jakým bude rok Ohnivého Vepře, je podobné jako předpovídat počet blech naší veverky v první dubnové dekádě. Tabulky, s nimiž pracujeme, sice nelžou, ale do interpretace vstupuje tolik různých vlivů, že z nich počasí samo musí trpět trvalou migrénou. Aspoň řádově tedy přečteme, čím letos pět tisíc let staré tabulky hrozí. Zima bude dlouhá a otravná. Únor si splete naši zemi s mrazákem a pokusí se nás uchovat k naší velké nelibosti čerstvé dlouho po jeho skončení. Slovo “jaro” prakticky jako by vymizelo z našeho slovníku. Březen se rozhodně za jarní měsíc označit nedá a o dubnu lze říci jen to, že bude nestálý a jarně větrný. Květen se rozčílí a pořádně zatopí, takže z kožichů skočíme snad až do plavek. Červen a červenec budou soutěžit o nejteplejší dny. Po 10. červenci očekáváme tak strašlivou kumulaci tepla, že bychom neměli ze sklepa vůbec vystrčit nos. Ne, že by bylo horko, ochrana Univerza teplotu sníží na 19 až 23 stupňů, většinou asi o deset stupňů oproti teplotě v předchozích dnech. Nebezpečí útoku energie tepla bude ale stejné, podobně jako je zrádné sluníčko na počátku léta. Hrozí celkové kolapsy, cévní mozkové příhody, trombózy i u velmi mladých lidí z dehydratace, úrazy hlavy a míchy. V žádném případě bychom neměli v tyto dny podstupovat zásadní operace.

Největší nebezpečí hrozí hlavně starším lidem, ti by si v tuto dobu měli dát opravdu pozor. Nicméně ani mladým neuškodí, když pár dní zapomenou na existenci tvrdého alkoholu, hlavně přes poledne a večer mezi 18. - 23. hodinou, a smažený řízek vymění za zeleninový salát. Samozřejmostí bude určitě důsledné dodržování pitného režimu, vhodné budou koupele a žádná přehnaná aktivita. Dovolená u moře přinese méně problémů než náročný výšlap do hor či únavná návštěva památek.

Srpen se tentokrát tváří, že kožich vybalovat nebudeme muset, ale o větrovce bych pochybovala. Sekundovat mu bude bohužel září. Určitě se nebudeme těšit tak úžasnému podzimu, jaký nám přinesl rok 2006. Pár teplých dní kolem 10. září nás jen navnadí, ale větrovky nám budou už souzeny až do jara, pokud nějaké přijde. V listopadu, na přelomu obou dekád, se ještě trochu oteplí, ale výrazný zlom počasí nás čeká, jako již po mnoho let, až na vánoční svátky. Po studeném adventu se teplota vyšplhá docela vysoko, dlouho ale nevydrží a na silvestra nám už koktejlové šaty určitě stačit nebudou.

Vztahy a politika

Mimořádně citlivé budou mezilidské vztahy. Budeme je vnímat velmi ostře, budeme reagovat opravdu citlivě, až alergicky, zásadní roli bude hrát i sex. Tím, že všechno vidíme ostřeji, často nám může připadat, že své okolí nepoznáváme, že se chová úplně jinak než jindy. Často je milosrdnější pohled trochu rozmazaný. Navíc oheň a žár přinášejí radost a štěstí, ale také zbrklost, lehkomyslnost, nezodpovědnost, lpění, úzkostlivost a přecitlivělost takového formátu, že ji můžeme hravě přirovnat k přecitlivělosti pubertální. To opravdu není koktejl správně namíchaný pro dnešní společnost, která potřebuje toleranci, pochopení, kompromisy.

Jednoduché nebudou vztahy v rodině či na pracovišti, tedy na místech, kde se lidé znají, kde mohou mít pocit, že k sobě patří. Horší bude ještě situace na úřadech a v politice. Už vloni jsme se občas setkali s reakcemi, které bychom očekávali od uhrovitého pubertálního mladíka, ne od politika v perfektně ušitém obleku. Tento rok bude nekompromisnější, protože bude postrádat loajalitu Psa. Podobná extempore už budeme vnímat v celé jejich nahotě. Vítězem všech potyček bude ten, kdo bude schopen reagovat rychlostí blesku, nicméně přijme realitu, dokáže ponechat vývoji volný průběh, nestavět se na zadní.

K ohni patří přirozená autorita. Halasit “to je ale moje právo” bude neúčinné doma stejně jako v záři televizních reflektorů. Vepř nekřičí, Vepř jedná, i když mu to někdy dlouho trvá. Prubířským kamenem našeho ovládání se podobně jako loni stanou měsíce červen a červenec. Tendence k pubertálnímu chování bude tak silná, že se nám vyplatí nebrat vážně sebe ani okolí.

A abychom to neměli až tak jednotvárné, energie Letící hvězdy nám přináší silný sklon k mimopartnerským stykům na pracovišti, ke kterým budou vázány dost zásadní problémy. Oheň a žár umocňují sex, a to sex nevázaný, sex bez odpovědnosti. Dámeli mu prostor, další už nepotřebuje komentář.

Společenské dění zato bude na vrcholu. Ve-čírky, rauty, párty či jednoduše jakákoli setkání si opravdu užijeme, závist a klevetění Vepř rozhodně podporovat nebude. Velkou roli sehraje srdečnost a přímočarost Vepře. Vyvarujme se hlavně halasného předvádění našich zásluh. Všímejme si vztahů kolem nás, budeme-li si je pěstovat, stanou se pro nás díky bezelstnosti Vepře nedocenitelným přínosem. Zdravé vztahy jsou pozitivním dynamickým prvkem u každého z nás, ale pro Vepře je to přímo živoucí voda. Pro rok Vepře však platí obdobné jako pro rok Hada - odchází a končí vše, co není životaschopné, co se přežilo. Jenže v roce Vepře to může víc bolet. Oheň sehraje ve vztazích pozitivní roli, aktivuje chladnou Vodu. Tím se ale také mohou stojaté a zastydlé vztahy rozhýbat, takže přežijí jen ty, které jsou pevné a rozvinuté všemi směry, neboť tento rok rozhodně není individualistický. Také děti, které se narodí, mají šanci být ukázkou spojení šarmantnosti a přímosti, vlastností, které jen málokdy jdou ruku v ruce.

Nezapomeňme ale, že vztahy nekončí jen u lidí. Naše okolí se skládá z přírody živé i neživé, z času i prostoru!

Vztahům nebude letos prospívat přílišné rozvolnění, velké nebezpečí čeká na odloučené páry. Předci a potomci by se měli vyvarovat konfliktů kvůli známým a přátelům. Co nás může ohrozit, jsou různé ohnivé hloupé nápady a nerozumné požadavky rodinných příslušníků. A také přebujelý sentiment na hranici citového vydírání, kterému se laskavý Vepř jen těžko brání.

Také rodinné firmy budou vystaveny tlaku na vyhazování peněz pro bláznivé projekty zde naivita a důvěřivost Vepře sehraje zásadní roli.

Pozor si ale musíme dát i opačně. V roce Vepře se nevyplatí bezvýhradně upřednostňovat rodinné příslušníky.

Katastrofy a nepříjemnosti

Problematická budou i nebezpečí, která na nás v tomto roce číhají. Už loni oheň ukázal, co umí a v tomto roce se své výsady panovat jen tak nevzdá. Naopak se ještě mohou zvětšit ztráty na životech. Oheň a voda jsou atributy života a bohužel to může platit i v té horší variantě. Hlavně v červnu a v červenci a potom na přelomu roku 2007/2008 může dojít k masovým ztrátám na životech. Nesmírně důležitá a citlivá budou mezinárodní jednání. V tak eskalovaných energiích může vést pocit zastavení, zaražení či zavržení k obraně jakýmikoli prostředky.

Nás se mohou nepříjemně dotknout ohně, o nichž jsme už hovořili, kolem 20. března může výrazněji zahrozit i voda. Místa a státy, které se letos potýkaly s ohněm, se překvapivě mohou dočkat velkých povodní. Duben, konec května a konec června se mohou vrýt do naší paměti nepříjemnými větry.

Hrozit budou opět plísně, hospodyňkám se určitě nebude líbit bělavý povrch jejich kompotů a zavařenin. Horší ale bude hnisání, které bude doprovázet hojení daleko častěji, než jsme zvyklí. Bujet ovšem bude cokoli, tedy i bakterie a viry. Červen a červenec budou jako stvořené pro jejich rozmach, říjen poskytne ideální podmínky pro nakažení. Včasná opatření určitě nejsou vyhozenou investicí. Epidemie se mohou podobně jako loni týkat nejrůznějších nemocí, často takových, které bychom z epidemiologického rozšíření vůbec nepodezírali.

Zdraví

Pro nemocné nebude ani vláda Ohnivého Vepře rokem zrovna lahůdkovým. U nich bude v plné míře platit “hop a nebo trop”. Výrazně se stejně jako v roce Psa zhorší migrény, kolísavý krevní tlak bude mít tendenci mimořádně stoupat, tragické mohou být následky cévních příhod. Složitá situace může přinést i nežádoucí projevy na kůži, akné, ekzémy, špatně se hojící rány, nekrózy, proleženiny.

Velkým problémem se ale může stát znejistění. A to nás všech, nejen těch, kteří mají s psychikou nějaké problémy. Budeme tlačeni k aktivitě a najednou můžeme zjistit, že nevíme, kdo jsme, co jsme a kam vůbec jdeme. Bude to o to horší, že nás toto zjištění začne pálit zcela určitě v nejnevhodnějším okamžiku, nejspíš právě uprostřed cesty. Nedokážeme-li se zvládnout, hrozí nám opravdové ztroskotání.

Velké starosti nastanou s pubertálními dětmi a také s lidmi v přechodu, může docházet k mimořádně velkým výkyvům v chování, ke zdravotním propadům, k depresím, i možným sebevraždám. Psychické propady se mohou projevit v oblasti trávení, daleko více hrozí mentální anorexie nebo bulimie.

K extrémnímu kolísání může dojít i u hormonálních problémů, předchozí odstavec je jedním z možných příkladů.

Také na trávicí trakt si budeme muset dát pozor. Žaludek bude postihován naší nervozitou tak, že může dojít nejenom k žaludeční neuróze, ale i k rozvoji žaludečních vředů. Stejně tak i střeva - záněty se mohou dotknout jak slepého střeva, tak i tenkého a tlustého střeva - rozhodně bychom měli příští rok dbát víc než jindy na stravu a vůbec na správnou životosprávu.

Stále dokola opakujeme - chraňte si kosti! Všechno, co můžeme udělat pro to, aby naše kosti méně úpěly pod nadvládou kostižroutských energií, bude jen střípkem potřebnosti našich kostí. Kosti navíc nesrůstají, veškerá traumatická poranění budou stejně jako loni i letos nesmírně závažná. Rozhodně bychom neměli podcenit ani banální zlomeninu, vždy doplňujeme kosti pomocí přípravků, které usnadní jejich hojení.

Co je ale zcela nejdůležitější a platí pro všechny bez výjimky - oba ohnivé roky jsou velmi vyčerpávající. Rok Vepře nám navíc nabídne cestu, po které by byl hřích nejít. Jenže nás to bude stát hodně sil, velmi pravděpodobně mnohem víc než máme k dispozici. Doba bude pro nás o to složitější, že jsme ovlivňováni, stejně jako v roce Psa, hexagramem Očekávání, který nám vkládá do duše naději a vyzývá nás k překročení veliké řeky, a hexagramem Sblížení, který obsahuje všechny atributy nebes, jejich bezvýhradnou podporu. Pro nás to znamená dobu, jež nás požene do aktivity, předloží zajímavé projekty, zahrne nás vším možným, jen ne energií k životu. Je tedy na nás, abychom opravdu uvážlivě zacházeli se svými silami, maximálně mysleli na regeneraci a předcházení všeho, co nás může v tuto dobu zaskočit.

Nepotěší nás ovšem snadné metastázování stávajících zhoubných nádorů, ale i jejich nárůst, který v roce 2007 bude pravděpodobně větší než v jiných letech.

Pro jistotu si zapamatujme dvě zázračná slovíčka, doslova klíče ke zdraví roku 2007: těmi jsou PREVENCE a REGENERACE.

Co s tím?

Co tedy můžeme udělat pro přežití a pro maximální využití energie, která svou účinností může evokovat představu jaderného výbuchu? Přesně to, co jsme doporučovali už v předpovědi na rok Ohnivého Psa - prostě tu energii usměrněme. V jaderném reaktoru neublíží, naopak, stane se naším pomocníkem a ještě dlouhou dobu budeme moci čerpat z jejího dobrodiní. Usměrnit tu sílu není nemožné. Mimořádně nám v tom pomůže voda, ať už v podobě správného pitného režimu, koupelí, akvárií a fontánek nebo třeba jen vázy či misky s vodou a kamínky či s větvičkou. A do koupele určitě nezapomeneme sůl Biotermal.

Naši pozornost si vynutí kosti. Při traumatických poraněních se mimořádně dobře osvědčila kombinace King Kong - Renol Skeletin, při bolestech Renol - Artrin.

I tento ohnivý rok bude velmi vyčerpávající. Navíc nabídne cestu, po které by byl hřích nejít, jenže nás to bude stát hodně sil, velmi pravděpodobně mnohem víc než máme k dispozici. Je tedy na nás, abychom opravdu uvážlivě zacházeli se svými silami, maximálně mysleli na regeneraci a předcházení všeho, co nás může v tuto dobu zaskočit. Hovořili jsme už o zavodnění organismu jako o prevenci, ochraně zdraví i sil. Proti únavě máme dobré zkušenosti s Fytomineralem, který přidáváme do nápoje po jídle, a dodáváme tak potřebné minerály v koloidním stavu.

Čínská medicína doporučuje doplňovat energii organismu hlavně metodou chronoterapie, což je terapie časem nebo v čase. Využívá se v ní napojení na energie Univerza, podobně jako v létě získáváme pro tělo cenné a nezbytné látky opalováním. Podpora základní energie těla se provádí v měsících leden, duben, červenec a říjen. Používáme pro ni speciální bylinné směsi přímo z Číny, ale lze je nahradit Gynexem.

Velmi příznivý by mohl být rok Ohnivého Vepře pro páry, které chtějí mít děti, ale u obou partnerů se vyskytují problémy. Silný oheň podpoří schopnost ženy otěhotnět, zatímco Vodní Vepř zkvalitní schopnost muže oplodnit partnerku. Podmínkou je ale samozřejmě dobrý stav našeho organismu (správná životospráva - Korolen, Gynex, Vitamarin, Fytomineral, Biotermal, zavodnění organismu - Renol).

Pokud budeme mít problémy s psychikou, jmenovali jsme hlavně znejistění, můžeme použít Gynex, velmi dobře mu sekunduje Vitamarin. Dostane-li se ale naše nálada na úroveň depresí, pak je velmi důležité ji co nejrychleji proteplit koncentrátem Korolen. Korolen nebo Gynex můžeme použít i při hormonálních zvratech.

K tomu ještě musíme přidat čistotu, ta je pro nás určitě samozřejmá, ale v tomto roce by měla být daleko sledovanější než kdykoli jindy, už proto, že příští rok budou bujet nejen plísně a hnisání, ale také přenosné nakažlivé choroby, po nichž určitě netoužíme. Obrannou energii těla významně podporuje koncentrát Vironal, při napadení organismu se doplňuje Grepofitem.

Shrneme-li to nejdůležitější, pojedeme celý rok s pedálem plynu sešlápnutým až k podlaze. Stihneme tolik, jako jindy za několik let, ale vyždímá to z nás veškeré síly. A pokud nebudeme schopni adekvátně regenerovat, můžeme se dočkat dost zásadních zdravotních problémů.

PREVENCE a REGENERACE jsou klíče k využití roku 2007. V sázce je hodně - rok Ohnivého Vepře nám otevírá cestu. Vydejme se na ni plni sil, velmi rychle se nám investice do naší životní energie zúročí.

Eva Joachimová

Publikováno: 06. 04. 2007

Související produkty

Další články k tématu Biotermal - zkušenosti a použití

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 22
Datum zveřejnění Titulek
13. 10. 2019
Balneoterapie: Léčivá síla koupele

BALNEOTERAPIE: LÉČIVÁ SÍLA KOUPELE   V dnešní rychlé době máme často tendenci vyhledávat přímo cílené produkty, které mají „spravit“ náš problém. Ne že by to nebylo důležité, ale často to není všechno. Co když ze všeho nejvíc potřebujeme konejšit naši emocionální stránku:…

18. 03. 2019
Lupénka

Psoriáza není vždy jen kožní problém I když psoriáza neboli lupénka většinou postihuje kůži a je „jen“ vadou na kráse, může vést také k onemocnění nehtů či vážnějšímu zasažení kloubů (psoriatická artritida). V některých, naštěstí vzácných případech, přicházejí projevy těžké exfoliace (odlupování…

19. 06. 2017
Tajemství Beauty Energy se odkrývá CYTOVITAL RENOVE

Máme červen, venkovní teploty lákají zalehnout do trávy a nasávat energii Země. Cítíme se v bezpečí a spokojeně, užíváme si přicházejícího léta… Tento pocit symbolizuje, jak hluboce jsme zakořeněni v sobě, ale i celkově v našem životě, zda prožíváme vnitřní i vnější harmonii. A nejen to. Energie…

02. 02. 2017
Suchá, popraskaná a citlivá pleť souvisí s imunitou

Stalo se mi, že se ke mně vrátila kamarádka, která začala používat jeden z krémů Beauty Energy, a když jej vypotřebovala, koupila si nějaký běžný kosmetický krém. Netrvalo dlouho a přišla si znovu pro “renovéčko”, protože její pleť jí jasně dala najevo svou nespokojenost. A proto je fajn poslouchat…

14. 10. 2013
Humáty v kombinaci s krémy pro zdravou pleť

Cytosan a  Cytosan Inovum je možné používat zevně jednak k omývání povrchových poranění, vyrážek a chronických otevřených ran (bércové vředy), dále jako velmi účinný kosmetický prostředek ve formě pleťových masek (obličej, krk a dekolt). V tomto případě je ideální doplňovat účinky kyseliny…

01. 11. 2011
Produkty měsíce listopadu

Listopad nám přináší nejen záplavu spadaného listí, ale i výkyvy počasí, plískanice a s nimi spojené virózy. Velmi dobrým pomocníkem naší obranyschopnosti bude Spiron , který si nastříkáme na šálu, a směle se můžeme hrnout do hromadného prostředku, plného kašlajících spolucestujících. Použijeme ho…

01. 11. 2011
Možnosti použití Biotermalu

Díky uvolňujícím a očistným účinkům soli obsažené v  Biotermalu jej můžeme kromě klasické koupele použít také jako nosní sprchu, kloktadlo a při inhalacích.   Koupel : 1–2 polévkové lžíce soli Biotermal nechejte rozpustit ve vaně o teplotě vody 35–38 °C. Sůl ve vodě dobře promíchejte, aby se…

01. 11. 2011
Biotermal – podzimní životabudič

Podzim se přehoupl do své druhé poloviny a jeho krásně barevné, zářivé a sluncem proteplené dny jsou pomalu za námi. Přichází měsíc listopad, který má pověst toho nejsychravějšího a nejméně “útulného” času z celého roku. Většinou jej překleneme tím, že už se těšíme na Vánoce, a tak trochu jej v…

01. 09. 2011
Dna – metabolické onemocnění

Dna (Arthritis uratica) je chronické metabolické onemocnění – porucha metabolismu purinových bází (látek dusíkaté povahy), kdy se v těle zvýšeně ukládá kyselina močová v podobě drobných krystalků, a to hlavně v malých kloubech prstů rukou a nohou, ale také kotníků, kolen a loktů. Projevuje se…

01. 02. 2011
Jeden den s hokejisty Slávie

Pro podporu regenerace a ozdravných procesů po úrazech, o které při tomto tvrdém sportu nikdy není nouze, využívá tým trenéra Vladimíra Růžičky výhradně produkty Energy. On sám s nimi má dlouholetou osobní zkušenost: “Hodně používám Artrin , hlavně na nohy – když jste každý den na ledě několik…

01. 01. 2011
Biotermal – váš společník pro plesovou sezonu

  Krásná odhalená ženská záda v šatech, tzv. koktejlkách, dokážou být pro muže téměř stejně vzrušující jako rafinovaně poodhalený dekolt. Občas se však stává, že tyto plány zmaří akné. Paradoxně právě mladá děvčata, která se v plesové sezoně těší na příležitost shodit obvyklé džínsy a tričko a…

01. 11. 2010
Z INTERNETOVÉ PORADNY PEDIATRA

Šestileté dceři se asi před 3 měsíci objevily na vnitřní straně stehen a v záhybu pod kolenem vyrážky, které kožní lékařka diagnostikovala jako moluska. Nasadila dceři léčbu Isoprinosinem. Po měsíci je výsev stejný, resp. se mi zdá, že se rozšiřuje na zádíčka. Dcerku to svědí, i když se snaží…

01. 10. 2010
Humáty v biomedicíně

Na detoxikaci těla a současnou podporu jeho vylučovacích funkcí je vhodné zaměřit pozornost alespoň 2x do roka formou detoxikační kúry (např. Cytosan na jaře, Cytosan Inovum na podzim) anebo ještě lépe podporovat detoxikační schopnosti těla průběžně. K průběžné detoxikaci jsou ideální humátové…

01. 09. 2010
Slaná a rašelinová koupel v novém

Jedny z posledních produktů Energy, které čekaly na nový obal, jsou koupelové přísady – bioinformační sůl z termálního vřídla v Podhájske Biotermal a humátová koupel se směsí éterických olejů Balneol. Nyní svým reprezentativním designem doplnily stávající řadu humátových produktů a ostatních…

03. 04. 2008
Desatero pro regenerační koupel

1. příjemné prostředí v koupelně 2. krátká sprcha před samotnou koupelí 3. použijte Balneol nebo Biotermal nebo oba dohromady 4. voda by měla mít ideálně teplotu těla (36–38°C), při srdečních a cévních problémech volte teplotu nižší, jinak se řiďte podle své intuice 5. během koupele si…

10. 10. 2007
Babí léto vybízí k aktivitě

Září dostalo jistě název od záření, ale v letošním roce to nebude mít zrovna jednoduché. Pokud Oheň roku začne ztrácet na síle, energie měsíce obzvlášť slibné nejsou, slova jako chlad, vlhko a prochládající kov nám asi moc libě znít nebudou. Pohled do tabulek každopádně nabádá prověřit topení, je…

09. 10. 2006
A opět je tu čas pro Skeletin, Renol a Artrin

Jednou ze zásadních stránek letošního roku Ohnivého Psa je velmi silný “oheň”. Na stránkách našeho magazínu jsme se už několikrát zmiňovali o aspektu, který je v čínské medicíně označován jako “oheň v kostech”. Důležitější než samotný název je ovšem fakt, že “oheň v…

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací