[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlásit / vytvořit účet

Pigmentové skvrny

Toto téma na nás vyskakuje s prvními paprsky slunečního svitu na jaře. Setkávám se s tím často v praxi, kdy ženy začínají řešit, jak si poradit s pigmentovými skvrnami. Na trhu existuje mnoho „speciálních“ přípravků určených k bělení těchto skvrn, v salonech a klinikách se nabízejí různá přístrojová ošetření, jenže…Potlačují problém dovnitř a/nebo jej neřeší celostně. Když se podíváme hlouběji, víme, že demonstruje disharmonii na úrovni elementu Dřeva, orgánového okruhu jater a žlučníku

CO JE PIGMENTOVÁ SKVRNA?

Jde o poruchu tvorby a distribuce pigmentu, při které dojde ke ztmavnutí kůže. Kožní pigment neboli melanin významně ovlivňuje výsledný tón pleti každého člověka. V membráně (mezi epidermis a dermis) se nacházejí buňky – tzv. melanocyty. A množství utvořených melanocytů je právě to, co má na svědomí náš odstín pleti a intenzitu opálení. Zároveň všichni máme alespoň pár vrozených hyperpigmentací neboli pih.

DRUHY A PŘÍČINY VZNIKU

1) Nerozumný pobyt na slunci – UV záření, které prochází pokožkou, stimuluje pigmentaci buněk v kůži a způsobuje zvýšenou tvorbu melaninu, díky čemuž se postupně začnou tvořit malé oválné pigmentové fleky.

2) Zjizvení, podráždění pokožky – násilné čištění pleti, jizvení od zánětlivé rány – speciálně akné, přecitlivělost na světlo, některé vůně, nedostatek vitaminů, popálení, spálení sluncem aj.

3) Stárnutí – stařecké skvrny postihují až 90 % lidí nad 50 let, bez ohledu na typ pleti, a v tomto případě se pigmentové skvrny nacházejí na místech, která byla pravidelně vystavována slunečnímu záření (obličej, hřbety rukou, krk, dolní končetiny…).

4) Hormonální změny – během těhotenství nebo při užívání hormonální antikoncepce – pigmentové skvrny se vytvářejí náhle, ale úplně mizí po obnovení běžné hladiny hormonů či po vysazení hormonální antikoncepce. Někdy však mapy zůstávají i několik měsíců nebo dokonce let.

5) „Dědičnost“ – dědičné pihy – tyto pigmentové skvrny jsou genetické a začínají se projevovat kolem třetího roku věku, nejcitlivější jsou během puberty.

(V mládí melanocyty fungují skvěle a díky tomu máme úžasnou schopnost opálit se bez pigmentů a skvrnek. Stejně jako postupem věku pleť produkuje méně kolagenu a snižuje se produkce fibroblastů, tak melanocyty ztrácejí schopnost produkovat melanin. Fibroblast je základní buňka vazivové tkáně rozptýlená u člověka v různých částech těla, která produkuje do okolí  mimobuněčnou hmotu (extracelulární matrix) a různá vlákna (kolagen…). Pak je pleť méně chráněná, stává se citlivější a stárne. Nabízí se myšlenka, zda jsou pigmentové skvrny nějak zdraví ohrožující a zda mohou např. přejít až do melanomu. Melanom je typ rakoviny kůže, který vzniká právě v melanocytech. Kdykoliv máme pochybnost, ať už se jedná o změnu tvaru, barvy znamének, pih, je vhodné zajít k lékaři a pro klid nechat nepravidelné shluky pigmentů vyšetřit. A jak si můžeme poradit s pigmentovými skvrnami sami? Víme, že nerovnováha začíná uvnitř. Takže je třeba si uvědomit souvztažnost tématu a začít vnitřní očistu společně s tou vnější.)

VNĚJŠÍ PÉČE O PLEŤ

Pro péči o pokožku našeho obličeje nebo ostatních postižených míst je důležitá detoxikace. K základnímu čištění určitě použijeme Visage oil. Mám výbornou zkušenost s tímto olejem, nádherně zjemní a zesvětlí pokožku. Následně doporučuji smíchat 0,5 dcl vody s 15 kapkami Audironu a výslednou směsí tonizovat obličej a ostatní místa ráno i večer. Zbytek můžete využít na „cokoliv, co vás bolí“. Ideálně jako obklad na bolavé oči (ať už z jednostranného zatížení u PC, nebo vnitřního napětí, zeleného či šedého zákalu…). Detoxikaci nám dále zabezpečí terapeutický krém Protektin, který zkombinujeme: » s mletou kávou pro peeling obličeje » se 1/4 kapsle Cytosanu nebo „kuličkou“ Cytosan fomentum gelu pro čisticí masku » s 1/2 lžičky zeleného ječmene Organic Barley Juice powder pro čištění a hojení pleti » použijeme samostatně jako „silnější“ noční krém K regeneraci pleti je velmi důležitá masáž. Zrychlí metabolismus pleti a podpoří prokrvení. V případě pigmentových skvrn doporučuji používat střídavě Visage oilArgan oil. Obličejová masáž je vhodná každý týden. K ošetření a denní péči si dopřejme Protektin renove smíchaný se 2 kapkami Drags Imunu, podpoří hojení a stimuluje tvorbu kolagenu. Na noc můžeme pod krém ještě 2x týdně aplikovat Visage serum. Na sluníčku se ochraňujeme stíněním a prostřednictvím Argan oil. Tento olej využijeme jako přirozenou ochranu, pokud se chystáme opalovat, můžeme do něj přidat v dlaních i trochu terapeutického krému Cytovital. Po opalování je vhodný Dermaton oil nebo Dermaton gel, a to i na obličej. Detoxikace se děje také přes vlasy, takže bych zařadila očistu šamponem Cytosan střídavě s Protektinem. A jako vlasovou kúru si dopřejme zbytek namíchaného Audironu nebo využijme Nutritive balsam na vlasy.

VNITŘNÍ PÉČE O TĚLO

Měla by jít ruku v ruce s vnější očistou. Základem je určitě Cytosan. Pokud si přejete pochutnat si (a snad i nahradit kávu a odlehčit organismu od kofeinu), doporučuji kapsli Cytosanu vysypat do 2 dcl mandlového, makového nebo rýžového (nebo jiného rostlinného, které vám chutná) mléka a 2x denně vypít. Abychom zajistili správnou funkci jater, odlehčíme stravu a zkusíme vypustit cukr, bílou mouku a těžká tučná masa, resp. živočišné produkty. Snížíme jejich množství o 2/3 a místo nich dáme zeleninu. Změna jídelníčku je zásadní. Možná se vám to nezdá, ale pokud chcete výraznější účinek, doporučuji najít kompromis tak, abyste psychicky netrpěli. Protože další důležitou stránkou regenerace je…

… POHODA

Stres je velmi rizikový pro funkci jater, a pokud jsme přepracovaní, máme v sobě nahromaděné vzteky, hněvy a nespokojenosti, játra zatěžujeme. Zkusme si vymezit čas na odpočinek, aniž bychom přemýšleli, co ještě musíme. Buďme často venku v přírodě, v klidu a tichu… Který z dalších přípravků doplníme k Cytosanu, můžeme nechat na EAV diagnostice – určí produkt na míru. To, že játra nefungují, jak mají, závisí také na míře antioxidantů v našem těle, které se se zvyšujícím stresem odbourávají. Jde o vitamin C – doplníme tedy Flavocel, vitaminy skupiny B – Revitae, vitamin E a omega-3 kyseliny – Vitamarin či Organic Sacha Inchi, velmi vhodné jsou i zelené potraviny, Vitaflorin… Regeneraci podpoříme aplikací krémů Pentagramu® nad reflexní zóny orgánů. Dopřejme si péči o sebe, koupele, masáže. Starejme se o pokožku prostřednictvím Caralotion, Argan oil, Almond oil nebo Dermaton oil/gel. Zjemní se, rozzáří a vypne. Vedlejším produktem celé naší snahy bude zvýšení životní energie, chuť do plánování a nových aktivit, pocit naplnění, spokojenosti a radosti, zformování postavy a omlazení organismu celkově… A o to přece jde.

MARCELA ŠŤASTNÁ

Publikováno: 06. 07. 2019

Související produkty

Další články k tématu Protektin renove - zkušenosti a použití

Zobrazeny 4 položky
Datum zveřejnění Titulek
19. 06. 2017
Tajemství Beauty Energy se odkrývá CYTOVITAL RENOVE

Máme červen, venkovní teploty lákají zalehnout do trávy a nasávat energii Země. Cítíme se v bezpečí a spokojeně, užíváme si přicházejícího léta… Tento pocit symbolizuje, jak hluboce jsme zakořeněni v sobě, ale i celkově v našem životě, zda prožíváme vnitřní i vnější harmonii. A nejen to. Energie…

07. 01. 2017
Je “pleťová voda” a pleťová voda

Základem novinky Visage water je vedlejší produkt parovodní destilace růže damašské – hydrolát, hydrosol neboli květová voda. Obsahuje řadu cenných látek a je vysoce účinný již v malém množství. Tento hydrolát je obohacen o termální vodu z Podhájske, o jejíchž výjimečných vlastnostech příznivci…

05. 05. 2016
Protektin renove přírodní pleťový krém

Obsahuje bylinný extrakt, termální vodu, kvalitní rostlinné oleje a přírodní parfém    pro smíšenou a mastnou pleť  na problematickou pokožku se sklonem k vyrážkám, dermatitidám a akné  mírní zánětlivá a ekzematická ložiska  pleť nevysušuje, ale napomáhá její vláčnosti, stahuje póry …