info@energycentrum.cz  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Než ponesete svou kůži znovu zítra na trh, zkuste pro ni udělat něco dobrého

Kůže je největším orgánem lidského těla. Průměrně zaujímá něco kolem dvou čtverečních metrů a celoročně a každodenně je v přímém kontaktu s vnějším prostředím. Není to ovšem žádné brnění, ani nepropustná bariéra, která by nás netečně oddělovala od světa kolem nás… Je to orgán v pravém slova smyslu. Roste, obnovuje se, zprostředkovává smyslové impulzy a reaguje na ně, vylučuje odpadní látky a také je schopná různé látky absorbovat. Kůže celého našeho těla je neustále vystavena řadě škodlivých vlivů. Viry, bakterie, UV záření, jedovaté látky v ovzduší i syntetická barviva přítomná v našem oblečení... To všechno způsobuje, že naše kůže stárne mnohem rychleji, než bychom si sami přáli.

Stejně jako se říká, že oči jsou oknem do naší duše, je kůže podle čínské medicíny oknem do tlustého střeva a plic. Projeví se na ní i dysfunkce ledvin a jater, tedy orgánů, které se rovněž účastní vylučování odpadních a toxických látek z těla.

Princip detoxikace

Slaná koupel podporuje detoxikaci těla kůží, a uleví tak zmíněným orgánům, které s odstraňováním toxinů mají mnohdy opravdu velmi mnoho práce. Na to bychom měli myslet právě v tomto roce 2006, který bude mimořádně zátěžový především pro játra.

Princip detoxikace těla kůží spočívá v procesu zvaném osmóza, k níž dochází během koupele ve slané vodě samovolně, díky tomu, že koncentrace iontů v koupeli je vyšší než jejich koncentrace v kožních buňkách. Tento koncentrační spád odplavuje toxické látky z našeho těla a transportuje tekutiny z hlubokých vnitřních vrstev kůže. Tekutiny se vzhledem k tomuto tlaku dostávají do vnějších vrstev a ty jsou tak mnohem lépe hydratovány. Proto je slaná koupel vhodná i pro ty, kteří mají suchou pokožku. Čím je koncentrace minerálů v koupeli vyšší, tím je osmotický tlak silnější a intenzita očistného účinku výraznější. Teplá slaná voda také podporuje prokrvení kůže, čímž se proces detoxikace podstatně zrychluje.

Složení a účinky koupelové soli Biotermal

Zatímco nadměrné vnitřní užívání soli zatěžuje organismus, především ledviny, které jsou podle čínské tradice hlavním zásobníkem životní energie, její léčivé účinky nejen na pokožku, ale na celé tělo, jsou už všeobecně známé. Koupelová sůl BIOTERMAL není jen obyčejný chlorid sodný. Obsahuje velké množství přírodních minerálních látek (Na, K, Mg, Ca, B, Br, Sr, Li, I a další), které při koupeli pronikají do pokožky, vyživují ji a zanechávají na jejím povrchu ochranný film. Díky tomu nedochází k vysoušení pokožky jako v případě koupele s chemickými koupelovými přísadami. Kožní buňky se během slané koupele viditelně regenerují a pokožka je po koupeli mnohem jemnější a vláčnější. Díky absorpční schopnosti kůže a přes stěny plicních sklípků pronikají minerály z koupele do krevního oběhu a regenerují celý organismus. Zlepšují stav svalů, kostí a kloubů (Ca, Mg, B, Sr), nervového a oběhového systému (Li, Mg, K, Na), mají dezinfekční (I, Br), hojivé (Mg, Br) a tišící (Ca, Mg, Br) účinky.

Vzhledem k vysokému obsahu sirných sloučenin se BIOTERMAL výborně osvědčuje při léčbě kožních problémů (plísně, akné, lupénka, atopický ekzém a jiné svědivé kožní vyrážky). Vysoký obsah kyseliny křemičité navíc zrychluje hojení ran, podporuje regeneraci pojivových tkání, zlepšuje pružnost pokožky, zabraňuje jejímu stárnutí a prokazatelně omezuje tvorbu vrásek. Kyselina křemičitá působí také při odstraňování celulitidy a strií.

Kyselina boritá zase výrazně snižuje bolestivost artrotických kloubů a má antiseptické účinky. Spolu s dezinfekčním působením jodu a bromu se uplatňuje při léčbě gynekologických obtíží. Vdechování solných výparů navíc nemalou měrou přispívá k léčbě zánětů horních cest dýchacích, průdušek a pomáhá léčit i astma.

Desatero pro regenerační koupel

Pokud chcete mít z koupele se solí BIOTERMAL maximální požitek a docílit intenzivního regeneračního účinku, navrhuji dodržet následující rady:

1. Vytvořte si ve své koupelně příjemné prostředí
Zhasněte světlo, pusťte si svou oblíbenou hudbu, zapalte svíčky nebo provoňte koupelnu vonnou silicí – všechno, co v tomto směru uděláte, podpoří relaxační efekt koupele na vaši mysl i duši. Nikdy se nekoupejte pokud někam pospícháte nebo máte-li bolesti v oblasti břicha, a už vůbec ne s plným žaludkem!

2. Před samotnou koupelí se osprchujte
Zbavte svou pokožku celodenního potu. Koncentruje se v něm příliš mnoho stresových látek a navíc zapáchající produkty, které vznikají jeho bakteriálním rozkladem, nejsou zrovna to, v čem by bylo příjemné se koupat…

3. Do vany nasypte 1 až 3 polévkové lžíce soli Biotermal
Možná se vám to nezdá dost, ale věřte tomu, že sůl získávaná z třetihorního termálního vřídla Podhájská má velmi silné účinky a navíc je obohacená o bioinformace, které tyto účinky ještě podporují a zintenzivňují. Průměrně tedy opravdu stačí rozpustit ve vaně 2 lžíce (30g) soli Biotermal. Jedno balení (350g) tedy představuje cca 12 koupelí a každá z nich vás bude stát jen 21 Kč.

4. Voda by měla mít ideálně teplotu těla
Pokud se teplota koupele pohybuje v rozmezí 37 – 40 °C, tělo nemusí vynakládat žádnou energii na vyrovnávání teplot a může se nerušeně věnovat regeneraci. Nepočítejte také s tím, že se teplota vody během koupele nějak výrazně sníží, neboť slaná voda má schopnost akumulovat teplotu poměrně dlouhou dobu. Pokud ale máte srdeční nebo cévní problémy, zvolte raději teplotu nižší (34 – 36 °C).

5. Během koupele si dopřejte masáž
Ideální je k tomuto účelu použít přírodní lufu. Masírujte celé tělo krouživými pohyby od nohou směrem k srdci, výrazně tak podpoříte prokrvení i hlubších vrstev pokožky, zbavíte ji odumřelých buněk. Toxiny se tak lépe odplaví z těla ven a naopak minerály budou lépe absorbovány dovnitř. Pokud se vám nechce masírovat celé tělo, věnujte pozornost alespoň problematickým partiím – klouby při revmatických bolestech, stehna a boky při celulitidě atd.

6. Dýchejte pomalu a zhluboka
Pravidelné a hluboké dýchání zázračně zklidňuje mysl a uvolňuje tělo. Pára stoupající z lázně má navíc léčebné účinky na dýchací cesty. Zaměříte-li pozornost na svůj dech, můžete na konci každého hlubokého výdechu zažít pocit dokonalé harmonie. Pozor ale, abyste u toho neusnuli!

7. Koupel by měla trvat 15 až 20 minut
Během této doby dojde k vyloučení toxických látek, nečistot a přebytečné mastnoty do vody, delší pobyt v jejich “společnosti” není z pochopitelných důvodů žádoucí.

8. Nemyjte se mýdlem ani sprchovým gelem
A to ani během koupele, ani po ní. Sprchové gely a mýdla většinou narušují přirozené pH pokožky, které vám BIOTERMAL pomůže obnovit. Navíc byste smyli ochranný minerální film a neuchránili pokožku před vysušením.

9. Po koupeli se osprchujte vlažnou vodou a ošetřete pokožku bioinformačním krémem
Krátká vlažná sprcha vás příjemně osvěží a udělá dobře vašemu srdci i cévám. Ošetření bioinformačními krémy je zvláště po koupeli velmi výhodné, neboť účinné látky i bioinformace do pročištěné a prokrvené pokožky snadněji pronikají. Pokud chcete bojovat proti vráskám, celulitidě a striím, použijte Cytovital. Jestliže se chcete zbavit akné, aplikujte Protektin. Máte-li křečové žíly, zvolte Ruticelit. Když vás trápí kašel, škrábání v krku nebo zánět dutin či horních cest dýchacích, natřete se Droserinem. A pokud vás cokoli bolí – ať už klouby, svaly nebo unavená hlava, vsaďte na Artrin.

10. Nechte své tělo odpočívat
Po koupeli se osušte jen lehkým dotykem měkkého ručníku a alespoň 20 minut nechte svůj krevní oběh odpočívat v teple.

Mgr. Tereza Viktorová

Publikováno: 17. 02. 2006

Související produkty

Další články k tématu Artrin - zkušenosti a použití

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 54
Datum zveřejnění Titulek
10. 11. 2019 Nesmíš se zastavit!
13. 10. 2019 Balneoterapie: Léčivá síla koupele
30. 07. 2019 Fantastická pětka
13. 07. 2019 První pomoc s Energy
20. 02. 2019 Jak prožít těhotenství šťastně a bez stresů?
02. 02. 2017 Suchá, popraskaná a citlivá pleť souvisí s imunitou
14. 09. 2016 KRÉMY PENTAGRAMU NA KAŽDÝ DEN
12. 12. 2015 Produkty ENERGY a spánek
07. 10. 2015 Léčivý zábal v tubě
17. 08. 2015 Vaše zkušenosti s krémy
17. 08. 2015 Vaše zkušenosti s Artrinem
17. 07. 2015 Vaše zkušenosti - zachráněný prst
14. 10. 2013 Humáty v kombinaci s krémy pro zdravou pleť
10. 06. 2013 Dermaton gel má širokou paletu použití
01. 07. 2012 První pomoc doma i na cestách
01. 07. 2012 Těhotenství, krevní oběh a Energy
01. 12. 2011 Produkty měsíce prosince a ledna
01. 11. 2011 Kazuistika: záněty krčních mandlí v gynekologické ordinaci
Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací