[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlásit / vytvořit účet

Tajemství Beauty Energy se odkrývá CYTOVITAL RENOVE

Máme červen, venkovní teploty lákají zalehnout do trávy a nasávat energii Země. Cítíme se v bezpečí a spokojeně, užíváme si přicházejícího léta… Tento pocit symbolizuje, jak hluboce jsme zakořeněni v sobě, ale i celkově v našem životě, zda prožíváme vnitřní i vnější harmonii. A nejen to. Energie Země výrazně podporuje orgánový okruh žaludku, sleziny a slinivky, navíc se bavíme o Bráně postnatální energie.
 

KDYŽ ŽALUDEK NETRÁVÍMnohé situace jsou jako kameny. Ubíjejí nás a nedokážeme je přijmout. Na jedné straně nejsme schopni vydržet tvrdost dopadajících ran, na druhé straně nemáme iniciativu a snahu tuto situaci opustit, zmírnit či postupně zvládnout. Potom náš ŽALUDEK s obtížemi tráví. A nestrávení znamená nezvládnutí situace, navíc ji doprovází zloba.

Vyléčením je nesledovat, co bylo dáno druhým, ale objevit dary svého života. Je důležité si uvědomit, že vše, co k nám přichází, potřebujeme, a je to to nejlepší pro nás, jen je třeba pochopit, proč.

Diagnostická zóna žaludku se nachází v obličeji ve střední části nosu a na horním rtu.


Projevy disharmonie:

» bílé a žluté pupínky zde ukazují na to, že stěny žaludku se potahují hlenem a tukem
» zatvrdliny v této oblasti, extrémně sevřená či povolená ústa – tvorba žaludečního vředu
» „koutky“ – vředy či potíže s dvanáctníkem
» povolená tkáň na bradě – překyselení
» problém s přechodem Th a L páteře (Th 11 + Th 12 + L 1)

 

SLINIVKA JE ORGÁN LÁSKY


Stav slinivky nám ukazuje, jak jsme schopni lásku dávat a přijímat. Lékem je empatie, schopnost dávat lásku, mluvit k druhým s láskou a s touhou pomoci, myslet na ostatní v dobrém.

SLINIVKA je žláza s vnitřní sekrecí, uložená pod bránicí v dutině břišní, která produkuje hormony inzulin a glukagon. Oba regulují hladinu krevního cukru a přispívají ke trávení.

Diagnostická zóna slinivky v obličeji se nachází na kořeni nosu.


Projevy disharmonie:

» jedna nebo více vodorovných vrásek zde značí disharmonii
» temné skvrny v oblasti spánků, acetonový dech – hyper- nebo hypoglykémie
» předčasné šedivění vlasů, tzv. mrtvé vlasy, bez života – cukrovka
» „zmačkaná“ kůže v obličeji – onemocnění slinivky
» svislé vrásky od lícní kosti k bradě – zatížení slinivky
» potíže s koleny zevně – oslabená slinivka a žaludek

 

ZA IMUNITU ZODPOVÍDÁ SLEZINA


Slezina je jedním z významných obranných míst těla. Reaguje při všech infekčních chorobách, nemocech krve a jater, při sebemenším rozladění organismu. Její správná funkce podporuje aktivitu a život. Oslabenou slezinu poznáme okamžitě na MANDLÍCH. Jsou naší jedinou kontrolkou, která svítí při přetížení lymfatického systému a sleziny. Angína se často řeší podáním antibiotik, která sice odstraní bolest a infekci, ale nikoliv psychickou příčinu. Podívejme se na to, co v sobě držíme a nevyslovíme? Proč se bojíme projevit? Čistota lymfatického systému se taktéž projevuje na naší ŠTÍTNÉ ŽLÁZE a vůbec celém hormonálním systému. V duchovní rovině nám kvalitní proudění lymfy pomáhá zbavovat se zloby, neodpouštění, křivd a bolestí, pomáhá nám čistit myšlení, neulpívat na zbytečnostech a nepitvat se v situacích, které nevyřešíme.


Diagnostická zóna sleziny v obličeji se nachází na stranách kořene nosu a na spáncích.


Projevy disharmonie:

» zelenkavé zabarvení stran kořene nosu či cévek na spáncích – opět přetížení sleziny
» bílá barva hrany dolního víčka – nedostatek krevního barviva
» černý, tmavohnědý stín od kořene nosu – oslabení sleziny a imunitního systému
» uhrovitý nos či nos s tmavými tečkami
» bílé skvrny na nehtech – potíže se slinivkou i slezinou, metabolismem cukrů a nedostatek minerálů
» bledé ušní lalůčky – chudokrevnost
» kruhovité vypadávání vlasů – výrazná chudokrevnost
» snadné tvoření modřin na těle

 

ZEMĚ = ZRALOST


Díváme se za sebe a hodnotíme, čeho se nám podařilo dosáhnout:
» v rovině materiální – máme kariéru, finanční zázemí, bydlení atd.
» v rovině vztahové – založili jsme rodinu, máme děti, vnuky…
» v rovině duchovní – dospěli jsme k poznání a pochopení…

Země je místo, které nám toto všechno poskytuje, je to naše MATKA s otevřenou náručí, pokud si jejích darů všimneme a oceníme je. Element Země jemně zharmonizujeme Gynexem v kombinaci s krémem Pentagramu® Cytovitalem, a jako zásobárna živin sem patří i Vitaflorin. Plody Země jsou také Biotermal nebo Balneol.
 

VRÁSKY ZRCADLÍ STAROSTI


Když Země nemá dostatek živin, schne a praská, stejně jako naše pokožka obličeje. Vrásky jsou naše přehnané starosti, které se objeví velmi brzy na naší tváři. Značí to, že nejsme v harmonii s tím, co žijeme. V tomto případě uděláme nejlépe, sáhneme-li po Cytovitalu renove.


Svou sladkostí santalového dřeva a vanilky nás obejme a podpoří pocit, že nikdy na nic nejsme sami. Komplex cíleně zvolených výjimečných pleťových olejů – arganového, mandlového, pupalkového, ricinového a makadamiového – zásadně podporuje obnovu dermálních buněk a hormonální rovnováhu. Krém pleť vyživuje, zjemňuje a vyhlazuje, zlepšuje její pružnost a omezuje tvorbu vrásek. Významně působí na pigmentové skvrny, které eliminuje.


Cytovital renove
je tedy pěsticí krém na den i noc pro zralou pleť, patří k těm výživnějším a můžeme jej kombinovat i s jakýmkoliv jiným krémem řady Renove. Zároveň bych řekla, že v kombinaci s méně výživnými krémy Renove je ideální pro období nastupující menopauzy, kdy se zásadně mění kvalita pleti. V tzv. T-zóně (čelo – nos – brada) bývá pleť hrubší, mastnější a s otevřenými póry – to je místo pro Protektin renove nebo Artrin renove, zatímco zbylé partie obličeje mají tendenci k vysoušení – ošetříme je Cytovitalem renove a/nebo Droserinem renove.

 

Tímto se dostáváme k závěru našeho čtení na pokračování a myslím si, že není nad lepší tečku. Uvědomme si, že všichni děláme všechno v daný okamžik, jak nejlépe umíme. A vždy bychom měli hledat důvod, proč užívat života, a být za to vděčni. Hodně spokojenosti na této cestě vám přeje

 


MARCELA ŠŤASTNÁ

Publikováno: 19. 06. 2017

Související produkty

Další články k tématu Protektin renove - zkušenosti a použití

Zobrazeny 4 položky
Datum zveřejnění Titulek
06. 07. 2019
Pigmentové skvrny

Toto téma na nás vyskakuje s prvními paprsky slunečního svitu na jaře. Setkávám se s tím často v praxi, kdy ženy začínají řešit, jak si poradit s pigmentovými skvrnami. Na trhu existuje mnoho „speciálních“ přípravků určených k bělení těchto skvrn, v salonech a klinikách se nabízejí různá…

07. 01. 2017
Je “pleťová voda” a pleťová voda

Základem novinky Visage water je vedlejší produkt parovodní destilace růže damašské – hydrolát, hydrosol neboli květová voda. Obsahuje řadu cenných látek a je vysoce účinný již v malém množství. Tento hydrolát je obohacen o termální vodu z Podhájske, o jejíchž výjimečných vlastnostech příznivci…

05. 05. 2016
Protektin renove přírodní pleťový krém

Obsahuje bylinný extrakt, termální vodu, kvalitní rostlinné oleje a přírodní parfém    pro smíšenou a mastnou pleť  na problematickou pokožku se sklonem k vyrážkám, dermatitidám a akné  mírní zánětlivá a ekzematická ložiska  pleť nevysušuje, ale napomáhá její vláčnosti, stahuje póry …