[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlásit / vytvořit účet

Nigella sativa: zázračná bylina

Věděli jste, že Nigellu (Černuchu setou) používaly tradiční medicíny už minimálně 2000 let nazpět? Kupříkladu tradiční islámská medicína ji považuje za jednu z nejlepších léčivek. Semena černuchy a olej z nich se běžně používaly pro všemožné neduhy také v ajurvédě. V čem nám může pomoci?

Její jemně pikantní chuť napovídá, kde bude působit nejvíce: trávicí a dýchací soustava. Ale tím se její účinky zdaleka nevyčerpávají.

Nigella má široké spektrum léčivých schopností - nejznámější jsou již zmíněné účinky na úpravu a regulaci trávení, posílení a ochranu dýchací soustavy, hojivý efekt na pokožku, antiparazitární, antibakteriální (je účinná na zlatého stafylokoka!), protiplísňové schopnosti…
Jenže tato mocná čarodějka toho umí mnohem víc: má také močopudné účinky, pomáhá snižovat vysoký tlak, pomáhá při cukrovce, je protizánětlivá, antivirová, posiluje celkovou imunitu a umí harmonizovat také gynekologické obtíže.

Řečí tradiční čínské medicíny: zahřívá plíce, vypuzuje hlen a vlhko, rozhýbává stagnující čchi, vypuzuje toxiny,…

V jedné bylině tak získáváte mocnou léčivou sílu, která vychytá spoustu much jedním mávnutím. Proto, pokud v těchto dnech hledáte účinný způsob posílení obranyschopnosti Vašeho těla, nemůžu než doporučit zařazení Nigelly do Vašeho jídelníčku.

V naší nabídce ji získáte v podobě oleje ze semen, který můžete užívat přímo, nebo jej využít pro studenou kuchyni. Dodáte s ní jídlu lehce kmínovou vůni a jemně pikantní koncovku. A svému tělu znamenitého spojence. 

Michaela Maňásková

Publikováno: 28. 03. 2020

Související produkty

Další články k tématu Organic Nigella Sativa - zkušenosti a použití

Zobrazeny 4 položky
Datum zveřejnění Titulek
03. 04. 2023
Účinky zelených potravin a terapeutických olejů

Obsah pouze pro členy

16. 06. 2021
Tuňáková pomazánka s mrkví

Recept na velmi chutnou tuňákovou pomazánka s mrkví, kořením a foodovými oleji. Nechte se inspirovat ;)

18. 04. 2017
ORGANIC NIGELLA SATIVA POUŽITÍ

Obsah pouze pro členy