[email protected]  585 224 641  602 583 091
Přihlásit / vytvořit účet

Novinka:Organic Cranberry juice powder a oil

Když první Evropané dopluli na severovýchodní pobřeží Severní Ameriky, kromě  zlata jim původní obyvatelé jako obchodní artikl nabízeli č ervené bobule s osvěžující a jemně natrpklou chutí – nám známé jako brusinky. Pekotové, indiáni žijící na území dnes nazývaném Cape Cod, těmto plodům říkali i-bimi neboli hořké ovoce a první osadníci „craneberry“, což znamená jeřábí bobule. Je možné, že právě stonek a květ rostliny jim svým tvarem krk a hlavu jeřába připomínaly.

Místní indiáni sbírali brusinky v nízko položených rašeliništích. Díky vlhké vegetaci byla půda v rašeliništích neobvykle kyselá, takže se tam většině jiných rostlin nedařilo. Pro brusinky to však bylo ideální prostředí.  Využívány byly jako léčivo, pochutina i prostředek ke konzervaci masa. Během tehdy panujících dlouhých a nelítostných zim byly tyto sytě červené bobulovité plody pro první osadníky vítaným zdrojem nutrientů  a jako vzpomínka na to se v Americe každým rokem na Den díkůvzdání konzumuje krocan s typickou brusinkovou omáčkou.

ONEMOCNĚNÍ MOČOVÝCH CEST

V dnešní době  jsou produkty, obsahující brusinkový extrakt, nejčastěji využívány k tomu, aby pomohly tělu zvládnout příznaky infekcí moč ových cest. Podle statistik postihne opakovaný zánět přibližně  dvacet procent žen a téměř  polovina ženské populace jím onemocní alespoň  jednou v životě.

U mužů  je toto onemocnění vzácně jší. Zpravidla se s ním setkávají až ve vyšším věku a bývá často spojeno s poruchou odtoku moč i z moč ového měchýře.

Zánět moč ového měchýře, který v 85 % případů způsobuje bakterie Escherichia coli, se projevuje pálením č i bolestí při močení, pocitem nepříjemného nutkání k močení, bolestmi v podbřišku a v akutní fázi se může objevit i krev v moči. V některých případech př echází zánět do chronické fáze nebo časté recidivy.

Existuje několik možností, jak vzniku nebo opakovaným zánětům př edcházet. Mimo základních návyků – například teple se oblékat a pít dostatečné množství tekutin a nezadržovat moč  – je zde možnost využít přírodní terapii, právě  zmíněné brusinky.

ÚČINNÉ LÁTKY V BRUSINKÁCH

Biologický úč inek brusinek je připisován polyfenolům obsaženým ve slupce a dužině  plodu: arbutinu, metylarbutinu, taninům (katechinu, epikatechinu), flavonoidům, triterpenům a organickým kyselinám. Mezi klíčové účinné látky patří proanthokyanidiny (PAC), které zabraňují adhezi (přilnutí) ktech bakterií, včetně  E. coli, na stěnu močových cest.

 

MĚLI BYSTE ZNÁT

NENÍ BRUSINKA JAKO BRUSINKA

Proč  by měla mít brusinka tu výsadu patřit mezi naše zelené potraviny? Odpověď  se skrývá ve dvou slovech – kvalita a kvantita.

Běžné produkty dostupné na trhu mají většinou balení po 60 kapslích, přičemž každá obsahuje v průměru 300 mg brusinkového extraktu. V celém balení je tedy pouze 18 gramů účinných látek.

Dalším aspektem je původ. Označení „kanadská brusinka“ je často druhové, nikoliv zeměpisné. Ve většině  případů tak zákazník dostává kanadskou brusinku „made in China“.

Organic Cranberry juice powder, který vám nabízíme, je opravdu z Kanady. Obsahuje sušený extrakt z brusinek, jejichž energie a čistota pochází z kanadských jezer a jsou pěstovány přesně  tak, že si výrobek zaslouží BIO certifikaci. Navíc s každým 100gramovým balením dostáváte 70 g čistého brusinkového extraktu. A to je mnohem, mnohem více, nežli nabízejí běžné produkty. Pro lepší rozpustnost je přípravek ještě obohacen akáciovým extraktem v biokvalitě.

Magazín Vitae

Publikováno: 14. 11. 2019

Další články k tématu Organic Cranberry powder - zkušenosti a použití

Zobrazeny 3 položky
Datum zveřejnění Titulek
25. 10. 2019
NOVINKA: Brusinkové poklady- olej a šťáva

Naše velká novinka je antoxidační bomba v podobě našich dvou brusinek: olej ze semen brusinky – ORGANIC CRANBERRY OIL a sušená brusinková šťáva – ORGANIC CRANBERRY POWDER. Přírodní medicína brusinky tradičně užívá pro léčbu potíží spojených s ledvinami a močovým měchýřem. Praktici TČM…

17. 08. 2015
Středomořská prevence

Víme, že mezi civilizační nemoci, na které nejčastěji umíráme, patří především kardiovaskulární choroby a zhoubné nádory. Jsou významným celospolečenským zdravotním problémem vyspělých států světa. Známe ale také účinnou prevenci, kterou se dokážeme proti nim bránit. K ní se řadí mimo jiné tzv.…