Kategorie

Než začneš někoho léčit, zeptej se ho, jestli je ochotný vzdát se toho, co ho dělá nemocným. Hipokrates

Jaro bez alergie

Alergie je tolikrát skloňovaná diagnóza, že je až s podivem, když ji někdo nemá. Ale co to vlastně je?

IMUNITA NÁS MÁ CHRÁNIT

Dost záleží na tom, koho se zeptáte. Například praktik TČM Vám pravděpodobně sdělí, že čínská medicína nic takového jako „alergie“ nezná. Ale západní ano, a má na tom založené minimálně dva obory. Alergologii a imunologii. Alergolog zjišťuje, na co je člověk alergický. Tedy – jinak řečeno, jaká látka mu vadí. Může to být opravdu absolutně cokoli, od zinku až po prach, od jídla po prací prášek. Jak je to možné? Jde o to, že organismus se s nějakou látkou setká a zapamatuje si ji jako problém. Ne třeba velký, ale přesto problém. Díky tomu se při dalším setkání s ní v těle velmi silně startují obranné mechanismy, které to chtějí vyřešit. Nepříjemné jsou při tom zejména průvodní jevy jako svědění, výtok z nosu či očí nebo vyrážka. Také ekzémy jsou alergie. Kopřivky. Senná rýma, dokonce některé typy astmatu. U někoho zjistíme třeba alergii na mléko. Nebo na jablka. Později se vyvine potíž s pšenicí, celerem, mrkví a rajčaty, látkami, jimiž se krmí kuřata, bramborami… A co nakonec budeme jíst? Zažila jsem případ malého chlapce, který kvůli ekzému nejedl asi 15 běžných druhů potravin, nesměl na slunce, dotknout se nohama hlíny, trávy, ruce umýt jinou než destilovanou vodou, měl speciální oblečení… A nikam to nevedlo. Stejně byl osypaný prakticky celý. Také jsem znala alergoložku, která v dobré víře obíhala sídliště s motorovou pilou a kácela břízy, které jsou jedním z největších alergenů – tedy jejich pyl. Jenže pokud budeme pořád víc a víc odstraňovat z prostředí látky, které mohou působit jako alergeny, dostaneme se postupně do sterilního laboratorního prostředí a nepřežijeme venku ani chvíli. Vždyť imunitní systém je tady od toho, aby nás chránil! Je tady od toho, aby nám pomohl přežít, a opravdu není vhodné jej příliš oslabovat. Třeba právě jeho lenošením. Když nebude mít důvod pracovat, prostě se na to vykašle. Jaká je tedy cesta ven?

„METEOROLOGICKÁ“ MEDICÍNA

Odpověď nacházím v přírodních medicínských systémech. Například čínská medicína vidí alergie úplně jinak. Spíše nevidí. Neptá se, na co je člověk alergický, ale jak to, že nezvládá kontakt s banálními látkami přítomnými kolem nás? Odpovídá si asi takto: Každá látka na světě má nějaké základní charakteristiky – například zda je zahřívající, či ochlazující, jakou má chuť, jestli podporuje nějaký orgán nebo vyvolává tvorbu vlhkosti… Pokud naše kůže nebo trávení nedokáže danou látku zpracovat, vzniká problém. To je spíše případ chemikálií. Jinak dochází také k rezonanci – tedy pokud máme v sobě vlhkost a přijdeme do kontaktu s látkou vlhkost obsahující nebo tvořící, tělo silně zareaguje. TČM je totiž trochu „meteorologická“. Když mluví o škodlivinách, je řeč o vlhkosti, větru, suchu, horku, chladu. Existují ale také další možnosti. Například zablokováním emocemi, oslabením některých orgánů kupříkladu sleziny-slinivky (které TČM vnímá jako jeden orgán), jater… To všechno pak vytváří typický obraz, který léčíme.

REGALEN A PERALGIN

Tak například ekzémy, které jsou rudé, svědí a mají puchýřky s obsahem, jsou o horkosti, větru a hlenu. Z toho již plyne, jak na ně – Cytosan, Drags Imun, Regalen. Jsou-li bledé, vynecháme ochlazující účinek Drags Imunu. U výtoku z očí, nosu podáváme Regalen, který ošetří oči, a Peralgin, jenž dokáže utišit alergické reakce – lehce ochladí, ale hlavně podpoří slezinu-slinivku, která pak nevytváří tolik vlhkosti. U velmi rudých a suchých ekzémů se doporučuje Raw Ambrosie, která doplní jin, a tak organismus krásně zvlhčí. Proč často mluvíme o Regalenu? Má to důvody hned dva. Regalen dle TČM zprůchodňuje, tedy dělá tzv. drenáž. V podstatě jde o to, že co v těle nemá volný prostor, nemůže proudit. A Regalen ten prostor udělá. Navíc je zde ještě pohled homeopatický. Kde se pak mluví o detoxikaci, o játrech, která se připodobňují chemické továrně, jež vše zpracovává a občas dělá chybu. Regalen ji napraví… Peralgin působí na příznaky alergií, které mohou hodně potrápit. A proto je kombinace obou velmi výhodná právě na léčbu alergií. Na jedno však musíme být připraveni. U alergií bývá na Regalen někdy silná reakce. Tato odléčovací, neboli reverzní reakce je vlastně velmi příznivá, ale kdo by se chtěl osypat úplně celý? Ráda proto zahajuji Korolenem, který připraví terén, aby reakce byla mírnější, teprve potom podávám Regalen. A pokud je zarudnutí a horkost, pak nezapomeňme na zmíněný Drags Imun.

Přeji Vám všem krásné jaro bez alergií,

MUDr. ALEXANDRA VOSÁTKOVÁ

Publikováno: 10. 04. 2019

Související produkty

Nové články

Datum zveřejnění Titulek
13. 07. 2019 První pomoc s Energy
07. 07. 2019 Kůže patří k Zemi jako ohraničení člověka
06. 07. 2019 Pigmentové skvrny
05. 07. 2019 Jak si vybrat mýdlo?
31. 05. 2019 Palivo a sirka pro rozdmýchání radosti
30. 05. 2019 Fenomén mikrobiomu
05. 05. 2019 Pouze čistá pleť může zářit!
05. 05. 2019 Visage rejuve: dopřejte si péči o pleť jako princezna
05. 05. 2019 Visage balance: maska, která vás pohladí
13. 04. 2019 Organic Sea Berry oil: třešnička na dortu mezi terapeutickými oleji
18. 03. 2019 Lupénka
09. 03. 2019 Prvek Dřeva
09. 03. 2019 Regalen a Peralgin u alergií
01. 03. 2019 Červená řepa - opomíjená studnice zdraví
01. 03. 2019 Vyberte si ZELENÉ POTRAVINY přímo na tělo!
28. 02. 2019 Deficit železa: nejčastější příčina chudokrevnosti u mladých žen
28. 02. 2019 Ambrosie - všelék minulosti, potravina budoucnosti
Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací