Kategorie

Než začneš někoho léčit, zeptej se ho, jestli je ochotný vzdát se toho, co ho dělá nemocným. Hipokrates

Duben se bude podobat březnu

Jsme všichni unaveni náročnou zimou a já teď ještě oznámím - netěšte se na duben, dostaneme se z bláta do louže! Občas se sice jaksi omylem oteplí, ale začátkem měsíce či kolem 13. dubna můžeme opět očekávat teploty pod bodem mrazu. Kolem 5. 4. energie přinesou hodně vody, po oteplení v konci března by mohlo dojít i k menším záplavám. Také v dubnu budou tedy podle starých pranostik naši spokojenost jistit kamna, nejlépe s praskajícím hořícím dřevem.

Je však třeba uvědomit si, že chladno, kterému se tak bráníme, je pro nás v letošním roce záchrannou reakcí. Energie ohně a žáru, ty, jež vládnou letošnímu roku, sice přinesou pocit radosti, štěstí a plnosti života, ale zároveň bude nutné ten zvýšený nápor energie ustát. Je důležité, do jakých projektů ji napřeme, jinak se může stát, že budeme unaveni jen tím, jak s námi bude energie v nás a okolo nás cloumat.

Zátěže dubna jsou stejné jako ty březnové, jen srdíčku se trochu uleví. Ale vzhledem k pokračujícímu nevlídnu bude naším neopomenutelným společníkem Korolen. Teď bych chtěla vztyčit ukazováček a říci: “Tytyty, nenapadlo tě náhodou zajít k doktorovi a nechat si předepsat Lexaurin nebo v horším případě Neurol, aniž jsi předtím vyzkoušel právě KOROLEN?” Děláme občas velkou chybu, když se hlavně v psychické sféře necháme unášet pocitem, že nic nezvládneme, potřebujeme pomoc západní civilizace a opomeneme produkty naší přírody. Korolen je přímo připraven pro tento účel. Kalná rána můžeme osvěžit i máznutím Ruticelitu na spánky, eventuálně na čelo, potřít lze i tepny po stranách krku, karotidy. Zlepší se prokrvení hlavy, o pár stupňů nám stoupne nálada, a to určitě není k zahození.

Díky ochranným energiím dubna se snad vyhneme tomu nejhrůznějšímu působení, což je devastace kostí (tímto tématem se zabývá článek k uvedení nového přípravku Skeletin na str. 4). V dubnu se ještě možná vyhneme nutnosti jeho používání, ale vřele doporučuji všem, kterých se bolesti kostí občas nepříjemně dotýkají, aby si tento přípravek co nejdřív zajistili. Mohu totiž všechny ujistit, že bude hůř. A bude hodně špatně. Pro jistotu uvádím skupiny lidí, na které se toto problematické období vztahuje - adolescenti, děti v prudkém růstu, dále lidé po úrazových zlomeninách kostí a určitě starší lidé s bolestmi kostí, které tradiční čínská medicína nazývá poeticky “oheň v kostech”. Tito lidé budou bohužel poetično názvu vnímat trochu jinak.

Hodně problematický je dlouhodobý útok na játra. Oheň a žár letošního roku bude dřevo jater a žlučníku stravovat nevídanou měrou, jejich podpora je proto víc než nutná. Obávám se, že nebude stačit Regalen, letos bychom měli přistoupit i k mnohaměsíční dietnější stravě. V případě bolestí v podžebří pomůže Protektin, namáznutí na bolavá místa uleví. Doplnění dřeva jater a žlučníku je důležité nejen kvůli zahnání bolestí a dobrému trávení. Daleko zásadnější je úloha oblasti dřeva jater při plánování a úloha oblasti dřeva žlučníku při rozhodování. Energie ohně a žáru nás budou nutit k rychlým, často až překotným reakcím, a pokud se nám nepodaří posílit svou schopnost plánování a rozhodování, mohou naše kroky vést směrem, jenž se v následujících letech ukáže jako nepříliš výhodný, mnohdy dokonce končící v propasti.

Citelně by se také mohly ozvat revmatické bolesti. K uvolnění pomůže teplá koupel a po ní aplikace Ruticelitu, samozřejmě za doprovodného užívání Korolenu.

Ale mám i povzbuzení na závěr: vydržte, ještě květen se možná bude tvářit všelijak, ale pak už vše půjde dobře, a hlavně závěr roku se vydaří jako vloni.”

Eva Joachimová

Publikováno: 19. 04. 2006

Související produkty

Další články k tématu Protektin - zkušenosti a použití

Datum zveřejnění Titulek
30. 07. 2019 Fantastická pětka
06. 07. 2019 Pigmentové skvrny
18. 03. 2019 Lupénka
02. 02. 2017 Suchá, popraskaná a citlivá pleť souvisí s imunitou
08. 01. 2017 Ať žije hlemýžď – nastupující král kosmetického průmyslu!
14. 09. 2016 KRÉMY PENTAGRAMU NA KAŽDÝ DEN
16. 02. 2016 Protektin vede naši duši ke svobodě
18. 01. 2016 Dráždivý tračník: problém pětiny dospělé populace, převážně žen
12. 12. 2015 Produkty ENERGY a spánek
17. 08. 2015 Vaše zkušenosti - atopický ekzém
17. 08. 2015 Vaše zkušenosti s krémy
13. 06. 2015 Jemná kůže
14. 10. 2013 Humáty v kombinaci s krémy pro zdravou pleť
10. 06. 2013 Dermaton gel má širokou paletu použití
01. 07. 2012 Těhotenství, krevní oběh a Energy
07. 02. 2012 Jeden za všechny,všichni za jednoho - Regalen
01. 12. 2011 Produkty měsíce prosince a ledna
01. 10. 2011 Produkty měsíce října
Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací