info@energycentrum.cz  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

veterinární produkty

Chceme lidem nabídnout alternativu
Na to, jak si vedou veterinární přípravky v praxi, jsme se zeptali veterinární lékařky MVDr. Lucie Míkové, která provozuje svoji soukromou ordinaci v Českých Budějovicích a s produkty Energy má bohaté zkušenosti.
 
Od kdy používáte Energy přípravky?


K veterinárním produktům jsem se do-tala přes kamarádku, ale Energy jsme doma používali už od samých začátků, kdy byly na trhu, je to asi 12 let. A teď, když Energy nabízí produkty pro veterináře, jsem je začala používat ve své praxi.
 
Takže je pro vás teď jednodušší nabídnout je klientům?


Určitě, protože přípravky jsou určené přímo pro zvířata. Lidé dneska díky tomu, že se i sami přiklánějí k alternativě a nechtějí antibiotika nebo kortikoidy, jsou rádi, že tato nabídka existuje. Musím říci, že veterinární přípravky mají krásné obaly, opravdu se povedly, jsou luxusní.
 
Přijdou majitelé zvířat cíleně s tím, že chtějí alternativní způsob léčby?


To se moc často nestává, lidé víceméně nevědí, že něco takového existuje. Když vím, že to pomůže, tak to majitelům zvířete rovnou nabídnu, Energy využívám často u chronických pacientů, kde už dlouho řešíme třeba kožní obtíže, nebo u průjmů, tam mám vyzkoušený Probiovet s Cytovetem.
 
Jaké obtíže mají zvířata nejčastěji? S čím je k vám lidé přivedou?


Nejčastější jsou asi zažívací problémy, potom kloubní obtíže – artrózy, zlomeniny, dlouhodobé problémy s páteří: výrůstky, vyhřezlé ploténky. Energy přípravky má význam podávat u chronických artróz, kde lidi vyzkoušejí veškerá analgetika, a už nevědí, co dál. Výborný je v takovém případě Skelevet a Renovet. Artrin lokálně moc nedávám, protože psi jsou chlupatí a efekt není velký.
Dále bývá hodně kožních problémů, alergie, záněty kůže, kvasinková onemocnění. Používám Omegavet i Peralgin, ten zrovna teď užívají tři psi. Tam je jedna zrádnost, že psům ze začátku vypadává srst, po týdnu užívání tak 14 dnů, ale zatím vždy obrostli. U kožních problémů, kdy mají třeba psi sníženou funkci štítné žlázy, podávám Gynevet, Etovet, někdy kombinuji Peralgin s Renovetem. S kůží souvisejí záněty uší, tam s úspěchem používám Audivet, i jako prevenci.
Psi nemívají přímo mozkové příhody, ale poruchu vestibulárního aparátu, tak zvaný vestibulární syndrom – začnou se motat, padat, protáčejí se jim oči. Příznivý účinek měl Korovet s Gynevetem.
U toxických zatížení a psů s přetíženými játry a ledvinami vždycky začínám na tři týdny Regavetem, někdy je u starších psů výhodný dlouhodobě Renovet. Gynevet používám, když má zvíře prodloužené hárání nebo falešnou březost.
 
A co kočky?


Pro kočky na různé virózy používám Virovet, Imunovet, Kingvet. Když mají močové kameny nebo písek, dávám Renovet. Poměrně často řešíme oční obtíže, třeba jedné kočce jsme u herpesvirové infekce rozpouštěli Cytovet ve vodě a vyplachovali jím oči, celkově dostávala Virovet a Imunovet, pěkně vyzdravěla.
 
Pomohly produkty Energy i v závažných případech?


Ano. Dobrou zkušenost jsem udělala s Biomultivetem u dvou kokršpanělů s onemocněním krve – rozpadem červené krevní řady (tzv. autoimunitní hemolytická anémie), což je opravdu vážná choroba. Slezina začne tvořit protilátky, které rozbíjejí červené krvinky. Postižená zvířata jsou na tom špatně, dostávají transfuze krve a imunosupresiva. Když je po této léčbě potřebuji “doladit”, tak dostávají Biomultivet, který se opravdu osvědčil.


Ráda využívám rady od MVDr. Lubomíra Chmelaře nebo se podívám na terapeutická schémata v Elektronické poradně na internetu (www.energyvet.com).
 
Máte tedy velké zkušenosti – pracujete také s koňmi?


Ne, léčíme malá zvířata, hlavně psy a kočky, ale i hady, králíky, slepice. Pro králíky používám Probiovet, Cytovet, také jim dávám Fytovet. Jeden králík se v něm i koupal. Pro želvy je Fytovet také výborný do koupele. Používám ho u některých zvířat i na potírání kůže na svědivá místa. Spolupracuji s Klubem Energy v Táboře, produkty mě zásobuje paní Sekyrová.
 
Liší se klasická léčba a používání produktů Energy u zvířat po finanční stánce?


To je asi tak nastejno. Ale například u alergií zabírá jako jediný Prednison a zatěžovat zvíře celý život kortikoidy není dobře. Nežádoucí účinky má tento lék stejné jako u lidí a jsou docela nepříjemné. Takže je určitě lepší zkusit alternativu. Snažíme se ji lidem nabídnout, jsou rádi, když mají na výběr.
Za rozhovor děkujeme a přejeme hodně spokojených “zvířecích” pacientů,
 
MUDr. Kateřina HIMMELOVÁ
 
Publikováno: 01. 10. 2011

Související produkty

Další články k tématu Fytovet - zkušenosti a použití

Zobrazeny 3 položky
Datum zveřejnění Titulek
27. 09. 2015 ENERGYVET - aby zvířata nestárla…
01. 01. 2011 Veterinární produkty
Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací