info@energycentrum.cz  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Jen procítěním a pochopením souvislostí...

- chodu našeho organismu je možné zaujmout správný postoj a uzdravit se

Před časem přišel do internetové poradny MUDr. Gizely Bartové dotaz, který se týkal přípravků Energy obecně. Tazatelka Valika v něm mimo jiné napsala:

“Když čtu v členském magazínu příspěvky od uživatelů produktů Energy, v nichž si pochvalují, jak jim přípravky pomohly, jsem nadšená a chci tomu věřit. Zajímá mě ale, proč se tyto léky s takovou úspěšností neprodávají v lékárnách? Má druhá otázka zní: proč právě mně ty “téměř zázračné” kapky nezabírají? Před měsícem jsem se nechala přeměřit EAV přístrojem a dostala jsem Gynex a Drags imun. Spotřebovala jsem je do poslední kapky, ale nepocítila jsem žádnou změnu, i když po dalším měření se ukázalo, že se to či ono zlepšilo a to či ono odblokovalo. Zůstal ale problém ve vazivu, v ledvině a močovém měchýři. Citelně mě teď bolí v kolenou a nově se objevila bolest v lokti. To ve mně vyvolalo nejistotu a obavu, zda si spíš neubližuji než pomáhám. Beru Renol a Fytomineral, kolena si už delší dobu natírám Artrinem, ale necítím zlepšení, spíše naopak. Podle zkušeností ostatních, jejichž stav se zlepšil už po několika dnech či hodinách užívání, jsem očekávala alespoň náznak toho, že jsem na správné cestě. Mám pokračovat v léčbě i bez vnitřního přesvědčení, nebo přestat? Poradíte mi?”

Odpověď paní doktorky Bartové, onkoložky z Komárna a lektorky Energy, je obecně platná a vysvětluje, jak přípravky Energy fungují. Určitě bude zajímat i naše čtenáře.

Vážená Valiko, položila jste několik závažných otázek, k jejichž důkladné odpovědi by bylo potřeba několikahodinového vysvětlení. K pochopení problematiky je totiž nutné znát chod organismu jako takový, vznik a vývoj nemocí, pochopit správně pojmy “zlepšení” a “vyléčení”, umět rozlišovat mezi akutními a chronickými procesy atd.


Proč se výrobky Energy neprodávají v lékárnách?

Produkty Energy nejsou léky. Lék je prostředek určený k léčbě konkrétní nemoci, chorobného projevu, příznaku, bez ohledu na to, jak chorobný stav vznikl a jaká specifika má konkrétní člověk, který onemocněl. Bude účinkovat přibližně stejným způsobem u každého. Přípravky, mezi něž patří produkty Energy, NEJSOU zaměřeny na choroby ani na příznaky, ale na jednotlivé orgánové a funkční systémy, na jejich řídící centra a k harmonizaci jejich energie. Neúčinkují na nemoci jako takové, ale na daný systém, bez ohledu na chorobný proces, který se v nich odehrává. Přípravky Energy jsou navíc určeny především k prevenci, tedy k udržení harmonických pochodů v jednotlivých systémech a ke spolupráci mezi nimi.

Ne vždy je za vznik nemoci zodpovědný systém, kde se problém projeví, často to bývá i jiný, který je s ním v jistém funkčním vztahu. V takovém případě je ke zlepšení zapotřebí přípravek, určený právě pro tento druhý systém. Někdo má například opakované záněty ledvin, i když kořen problému není v ledvině, ale v energetice sleziny, která je buď od narození nebo postupně během života oslabená a nedokáže kontrolovat energii ledvin. V takovém případě bude ke zvládnutí stavu potřebný přípravek, který upraví energii sleziny, a nikoli ten, který zastaví zánětlivý proces v ledvinách. Pokud je slezina oslabená, protože energetika jater je příliš velká, je třeba “přibrzdit” játra. V obou případech se prostředek “k léčbě” liší, i když výsledek, tedy zánět ledviny, je stejný.

Který lékárník má tolik času, aby vyslechl zákazníka a zvážil, kde porucha vznikla!? Kromě toho by musel mít základní poznatky z čínské medicíny, znát principy měření EAV atd. Právě kvůli těmto specifikům přípravků klade firma Energy od samého začátku velký důraz na vzdělávání vlastních poradců formou pravidelných a povinných školení.


Proč se některým lidem po užívání přípravků Energy zdravotní stav zlepší a proč se to neděje u každého?

“Okamžitá” zlepšení bývají popisována při akutních stavech, ovšem při chronických problémech je nutný delší čas, a to nejen v závislosti na době trvání nemoci, ale i na stupni poškození daných struktur.

I ve své rodině jsem zažila během několika málo hodin zlepšení u mého syna, jenž onemocněl hnisavou angínou. Po aplikaci Vironalu uběhly asi tři hodiny a hrubý hnisavý povlak se začal z mandlí vytrácet. Samotné mandle, mezi nimiž nebyla ani mezera, jak byly zvětšené, se stáhly na poloviční velikost. Teplota klesla z 39 stupňů za 12 hodin k běžným hodnotám a syn měl za 24 hodin absolutně čisté mandle a hrdlo.

Já jsem případ opačný. Desítky let jsem měla velmi vážné problémy s páteří a s klouby. K tomu, abych dosáhla “bezbolestného” stavu, jsem potřebovala asi 18 let přírodní léčby (včetně užívání přípravků Energy). K úplné nápravě by bylo potřeba ještě nejméně dalších 20 let.


Proč se ze začátku a někdy během celého prvního roku regenerace při chronických chorobách zhorší stav po užití preparátů, které dodají energii a začínají odstraňovat následky chorobných změn?

Chronické nemoci vznikají, jestliže se organismus neumí vypořádat s negativním vlivem, který ovšem zároveň nedokáže přemoci organismus. Nastává patová situace. Chorobné změny narušují organismus, ten se to snaží kompenzovat, ale tento stav nelze nazvat zdravou rovnováhou. Jakmile se pak organismus setká s negativním vlivem, který stávající (ne)rovnováhu “posune” do záporných hodnot, stav se zhorší. Dodáme-li organismu sílu k procesům potřebným k likvidaci škodlivých změn, dojde k posunu rovnováhy ve směru kladných hodnot. Tím se obnoví obrana organismu. My však můžeme mít pocit, že se stav zhoršil.

Příklad ze života:

Představte si zemi, kterou obsadil nepřítel, protože se nedokázala ubránit. Nepřítel ji plení, utlačuje obyvatele, dovolí jim konat pouze to, co prospívá jemu. Tento stav trvá tak dlouho, dokud se zvenčí nedodá síla a prostředky - začíná odboj. V žádném případě nebude odboj tichý a příjemný. Nepřítel dostává zabrat, ale to platí i pro domobranu. Přesto nikoho z utlačovaných nenapadne, aby odboji zabránil, i když přitom trpí. Po zlikvidování nepřítele následuje obnova zdevastované země spolu s návratem k normálnímu životu.

Podobně to vypadá i v našem organismu. Je nutné věřit ve vlastní sílu potřebnou k vyléčení. Organismus se vyléčí sám a vše, co mu v tomto procesu bude nápomocné, využije v plné míře. Pro budoucnost však platí: je třeba nastolit vnitřní psychicko - mentální harmonii, protože VĚDOMÍ a psychika jsou hlavní tvůrci a koordinátoři pochodů v organismu. Jakmile budou vydávat nesprávné povely, i činnost bude nesprávná.

Ještě zpět k víře: od počátku, kdy se věnuji přírodním způsobům léčby, léčím přípravky Energy také naše domácí zvířata - dva psy a kočku. Zatím jim pokaždé pomohly. Oni přitom nejsou věřící, za to dám krk. I mé květiny, které zalévám vodou s Cytosanem, Fytomineralem a někdy i Korolenem, rostou v půdě, kde se nemnoží plísně ani škodlivé bakterie. Mají bohaté květy, kypí zdravím - a jde to bez víry.

Sama o sobě nechci tvrdit, že jsem absolutně zdravá, o nemoci jsem se “postarala” v mladších letech. I na mne působí negativní vlivy a okolnosti, které někdy vyústí až v akutní choroby. Neříkám, že občas nevezmu na pomoc i léky, hlavně tehdy, kdy nemám čas počkat si na účinky jemnějších metod, nebo nemám-li dost času být dostatečně pasivní a nemoc vyležet. Ale jedno vím stoprocentně: teď, v mých 55 letech, se cítím dvacetkrát lépe než před 15 roky. K tomu mi z 80 % pomohly přípravky Energy. O tom, že bylo co zlepšovat, bych mohla napsat román.

Valiko, doporučuji vám zúčastnit se přednášek v Klubech Energy nebo na firemních školeních. Jen pochopením a procítěním souvislostí chodu našeho “zázračného” organismu je možné získat dokonalý nadhled a zaujmout správný postoj k sobě i k ostatním, jakož i k celému Universu. Ze srdce vám přeji, abyste dosáhla pevného zdraví, harmonie a spokojeného úspěšného života.

MUDr. Gizela Bartová
Zpracováno podle slovenského magazínu

Publikováno: 19. 04. 2006

Související produkty

Další články k tématu Artrin - zkušenosti a použití

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 54
Datum zveřejnění Titulek
10. 11. 2019 Nesmíš se zastavit!
13. 10. 2019 Balneoterapie: Léčivá síla koupele
30. 07. 2019 Fantastická pětka
13. 07. 2019 První pomoc s Energy
20. 02. 2019 Jak prožít těhotenství šťastně a bez stresů?
02. 02. 2017 Suchá, popraskaná a citlivá pleť souvisí s imunitou
14. 09. 2016 KRÉMY PENTAGRAMU NA KAŽDÝ DEN
12. 12. 2015 Produkty ENERGY a spánek
07. 10. 2015 Léčivý zábal v tubě
17. 08. 2015 Vaše zkušenosti s krémy
17. 08. 2015 Vaše zkušenosti s Artrinem
17. 07. 2015 Vaše zkušenosti - zachráněný prst
14. 10. 2013 Humáty v kombinaci s krémy pro zdravou pleť
10. 06. 2013 Dermaton gel má širokou paletu použití
01. 07. 2012 První pomoc doma i na cestách
01. 07. 2012 Těhotenství, krevní oběh a Energy
01. 12. 2011 Produkty měsíce prosince a ledna
01. 11. 2011 Kazuistika: záněty krčních mandlí v gynekologické ordinaci
Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací